Поиск по базе сайта:
Урок Тема. Демонстрація презентацій. Мета: навчити зберігати презентації в різних форматах і icon

Урок Тема. Демонстрація презентацій. Мета: навчити зберігати презентації в різних форматах і
Скачати 49.19 Kb.
НазваУрок Тема. Демонстрація презентацій. Мета: навчити зберігати презентації в різних форматах і
Дата конвертації29.03.2013
Розмір49.19 Kb.
ТипУрок

Урок 5.

Тема. Демонстрація презентацій.

Мета: навчити зберігати презентації в різних форматах і відтворювати її як у середовищі програми розробки презентації так і за допомогою інших засобів.


Управління показом презентації


Презентація спланована і підготовлена, настає найвідповідальнішій момент – демонстрація перед публікою, як правило, слухачами і глядачами одночасно. Хто ж визначає коли який слайд демонструвати? Звичайно, порядок появи слайдів зафіксовано при творенні презентації і стрибати через кілька слайдів вперед-назад неможливо, проте час демонстрації кожного слайду можна обирати динамічно, можна повертатися до попереднього слайду. Усіма цими діями хтось, наприклад виступаючий, або щось, наприклад, комп’ютер, керує. Можливі 4 варіанти управління:

 • автоматичний, демонстрацією керує комп’ютер відповідно до закладених в презентацію параметрів;

 • керований доповідачем, коли він динамічно відповідно з поточною ситуацією змінює слайди;

 • керований асистентом, коли слайди відповідно до ситуації і інструкцій змінює асистент;

 • комбінований, коли слайди змінюються і комп’ютером, і людиною, пріоритет, звичайно, зберігається за людиною.Розглянемо специфіку кожного з варіантів окремо.

Автоматичний – використовується для автономного показу презентацій. Такий показ найчастіше застосовується на виставках, коли відвідувачам треба дати можливість одержати загальну інформацію про компанію, продукт, послугу. Автоматичний показ дозволяє переглядати презентацію з будь-якого місця. В умовах великого напливу відвідувачів це дуже важливо.

Більшість систем підготовки презентацій дозволяє встановлювати тривалість окремих слайдів у широких межах, хоча в автоматичному режимі доцільна тривалість від 10 до 30 секунд. Ці системи дозволяють записувати голосове супроводження слайдів і визначати фактичну тривалість їх демонстрації відповідно до тривалості коментаря.

^ Керований виступаючим – такий режим є найпоширенішим, оскільки дозволяє змінювати тривалість показу слайдів відповідно до ситуації. Це дозволяє розширювати коментар або повторювати певні місця залежно від контингенту слухачів, а також не обмежувати час на запитання. Сучасні системи демонстрації дозволяють „гортати” слайди знаходячись на значній відстані від комп’ютера і проектора за допомогою дистанційного пульта аналогічного дистанційному пульту телевізора.

^ Керований асистентом – цей режим використовується, як правило, у випадках, коли комп’ютер і проектор знаходяться далеко від доповідача і немає технічної можливості дистанційно „гортати” слайди, або коли доповідач технічно не може використовувати дистанційне керування презентацією.

У випадку, коли асистент не дуже добре знає зміст презентації або доповідач може імпровізувати під час виступу, варто домовитись про умовний знак переходу до наступного або попереднього слайду. Адже зовсім не цікаво після кожного слайду чути слова «наступний слайд, будь ласка».

У будь-якому випадку асистентові треба мати перед очима не лише роздрукування слайдів, а й текст (тези) виступу з позначеними місцями демонстрації кожного слайду.

Комбінований – як і автоматичний використовується при несинхронному надходженні відвідувачів, як правило на виставках. При не дуже великій кількості відвідувачів біля екрану може стояти компетентний співробітник для коментарів та відповідей на запитання. Така людина в разі потреби, може натискаючи на певні кнопки пульта, миші, клавіатури затримувати слайд на екрані або прискорювати його зміну.

Важливим елементом керування презентацією є указка. Звичайно, при застосуванні поступового відкриття інформації і анімаційних ефектів потреба у фіксуванні певних фрагментів слайду майже не виникає, однак використання указки створює враження, що презентація робиться саме для цієї аудиторії, а не є записаним на CD стандартним текстом. Крім того без указки не обійтися відповідаючи на запитання чи коли треба позначити певний важливий елемент слайду.

^ Технічне оснащення показу презентації.

Ви повинні вміти користуватися проектором та іншими технічними засобами, що знадобляться вам під час доповіді/презентації. Якщо ви берете участь у презентації на незнайомій території, заздалегідь повідомте, які технічні засоби вам знадобляться. Про всяк випадок добре мати дубльовану презентацію, придатну як для демонстрації на проекторі так і на ПК. Техніка, як правило, може підвести у найвідповідальніший момент.

Які ж технічні засоби найкраще використовувати? Чи варто користуватися звичайними плакатами, чи краще малювати на аркушах безпосередньо під час презентації? Показати фільм чи комп'ютерну послідовність слайдів? Відповідь проста: вибирайте такий технічний рівень демонстраційного засобу, з яким вам комфортно, і до якого ви відчуваєте довіру.

^ Програмне забезпечення.

У даний час існує така кількість програмного забезпечення, що проблема полягає не в тому, щоб знайти програму, а в тому, щоб правильно вибрати з наявного числа. При цьому треба керуватися такими міркуваннями: програма повинна бути універсальною і стійко працювати на вашому типі комп'ютера, бути придатною як для показу слайдів, так і мати всі можливості для підготовки презентації – усі види представлень (графіки, діаграми всіх сортів, тонування, з'єднання, стрілки, різні кольори, мови і шрифти тощо).

^ Основні правила створення якісних презентацій можна записати так:

 1. Спрощувати, спрощувати, спрощувати. Ви втрачаєте ефективність і відштовхуєте слухачів складністю і технічними деталями розглянутої теми. Скорочуйте кількість слів. Підкреслюйте ідею картинкою – вона ефективніша слів.

 2. Не більше трьох кривих на графіку. Одна або дві – ще краще.

 3. Використовуйте колір. Виділіть ключові моменти на аркуші кольором, що привертає увагу. Принаймні два кольори, але не більше трьох.

 4. На кожному демонстраційному засобі використовуйте один, і тільки один, ключовий пункт. Існує один виняток. Якщо інформація відома аудиторії, ви можете поєднати декілька пунктів. Ні в якому разі не демонструйте сторінок, заповнених цифрами.

 5. Перетворіть цифри в секторні діаграми, гістограми і графіки. Люди ніколи не усвідомлюють головну думку, дивлячись на сторінку, повну цифр, тим більше не зможуть запам'ятати їх. Гістограми (горизонтальні або вертикальні) гарні для демонстрації порівнянь. Секторні діаграми гарні для демонстрації відносин частини до цілого. Графіки зручні для демонстрації змін і тенденцій у часі. Діаграми – гарний спосіб показати складні структури або ідеї.

 6. Поставте самі собі запитання: "Чи зможе аудиторія швидко і просто зрозуміти те, що вона бачить?"

 7. Найгіршим у світі демонстраційним засобом є сполучення чорного і білого кольорів машинописної сторінки.

 8. Не забувайте про справжні предмети – це найкращий демонстраційний засіб, якщо у вас немає реального предмета, покажіть його зображення.

 9. Активно використовуйте зображення, графіки, символи і дотепні картинки, що мають відношення до теми вашого виступу. Особливо дотепні картинки, вони сприяють запам'ятовуванню якнайліпше.

 10. ПАМ´ЯТАЙТЕ! Найголовніший демонстраційний засіб – це ВИ.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації