Поиск по базе сайта:
Аналіз роботи районного методичного об´єднання вчителів фізичної культури за 2011-2012 навчальний рік icon

Аналіз роботи районного методичного об´єднання вчителів фізичної культури за 2011-2012 навчальний рік
Скачати 43.15 Kb.
НазваАналіз роботи районного методичного об´єднання вчителів фізичної культури за 2011-2012 навчальний рік
Дата конвертації13.02.2013
Розмір43.15 Kb.
ТипДокументи

Аналіз роботи

районного методичного об´єднання

вчителів фізичної культури

за 2011-2012 навчальний рік

Основна мета фізичної культури — формування фізичного, психічного, духовного та соціального здоров'я школярів, фізичної культури особистості, оволодіння основами оздоровчо-корегувальної та прикладної спрямованості фізкультурної діяльності, розвиток основних фізичних якостей та рухових здібностей, підвищення рівня фізичної підготовленості учнів.

Тому мета роботи РМО вчителів фізичної культури тісно пов’язана з реалізацією комплексного підходу до розв'язання навчальних, оздоровчих і виховних завдань шляхом підвищення ефективності роботи з фізичного виховання а саме:

  • формування знань щодо функціональної спрямованості фізичних вправ, їх ефективного використання для зміцнення здоров'я, проведения активного відпочинку та здорового спосо­бу життя;

  • набуття елементарних знань з фізичної культури, гігієни, основ здоров'я та здорового способу життя;

  • формування навичок самостійних занять фізичними вправами, розвитку фізичних якостей, корекції постави, профілактики травматизму та надання першої допомоги;

  • удосконалення функціональних можливостей організму, роз­витку основних життєзабезпечувальних систем;

  • виховання бережного ставлення до свого здоров'я і здоров'я оточуючих як найвищої соціальної цінності особистості;

  • виховання інтересу, потреби і звички до занять фізичними вправами;

  • профілактика асоціальної поведінки учнів засобами фізичної культури;

  • формування адекватної самооцінки особистості, мораль­ної самосвідомості, цілеспрямованості, впевненості у своїх си­лах, витримки;

  • виховання індивідуальних морально-вольових і психологічних якостей особистості.


У 2011-2012 навчальному році робота районного методичного об’єднання вчителів фізичної культури була спрямована на реалізацію державної освінньої політики, виконання Національної доктрини розвитку освіти в Україні, виконання програми „Основи здоров´я і фізична культура”, Державної програми „Вчитель”, Указів президента України, постанов Уряду, чинного законодавства про освіту, Програм розвитку освіти в Харківській області до 2012 року, тощо.

З метою вивчення досвіду роботи вчителів фізичної культури, якості організації навчально-виховного процесу було проведено п′ять засідань РМО вчителів фізичної культури, відвідано 3 уроки у школах району (Слатинський НВК, Малоданилівський ліцей, Пересічанська ЗОШ), проведено 1 семінарсько – практичне заняття з футболу за програмою «Fair-play – Чесна гра» у Вільшанській ЗОШ. Опрацьовані рекомендації МОН України щодо викладання фізичної культури у 2011-2012 навчальному році.

^ Вчителі фізичної культури постійно працювали над підвищенням якості викладання предмету, велику увагу приділяли роботі по підвищенню професійної майстерності.

На засіданнях РМО вивчались нормативні документи; обговорювались впровадження нових методик і технологій навчання, які дозволяють досягти необхідного розвиваючого ефекту за короткий час; розглядались методи і форми використання нетрадиційних форм організації навчального процесу; обговорювались проблемні теми вчителів; проведені відкриті уроки, семінарсько-практичні секційні заняття.

Постійно приділялась увага роботі із вчителями-стажерами та вчителями, стаж роботи яких становить до 3-х років. Усі вони мали наставників із числа педагогів-предметників своїх навчальних закладів, або вчителів-консультантів районного методичного об’єднання. Окрім цього молоді вчителі ознайомились з роботою кращих учителів району під час районних семінарів.

В системі в усіх навчальних закладах району проводиться медико- педагогічне обстеження учнів. Вчителі методичного об’єднання тісно співпрацюють з лікарями Дергачівської дитячої лікарні, що дає змогу чітко відстежувати ступінь навантажень на учнів.

На належному рівні матеріально-технічне забезпечення у таких школах району як Дергачівський НВК «ЗШ-ДЗ»; Дергачівська гімназія №3; Солоницівка гімназія №3; Безруківський НВК, Солоницівський колегіум; Протопопівський НВК. В названих школах робота з удосконалення матеріальних умов не припиняється, чого неможна сказати про інші школи.

У листопаді 2011 року на базі Дергачівського ліцею № 2 був проведений обласний семінар для вчителів фізичної культури і класоводів 1-4 класів. Семінар проведено на високому рівні. (Вчителі – Поклонська С.О., Семенець Д.П., Степаненко К.В.)

З метою пошуку дітей, які цікавляться вивченням фізичної культури, відбору кращих учнів-спортсменів для участі у обласних змаганнях, було проведено: спартакіаду шкіл Дергачівського району з 14 видів спорту, а також кубкові турніри.

У школах району в системі працюють гуртки і секції з різних видів спорту, в системі проводяться фізкультхвилинки, години здоров’я у групах продовженого дня, перерви здоров’я, гімнастика до занять тижні фізичної культури, спартакіади, туристичні зльоти, тощо.

Однак прикро, що не всі навчальні заклади беруть участь у районних спортивних змаганнях. Наприклад, тільки два навчальних заклади взяли участь у всіх видах програми, що на 1 ЗНЗ менше ніж у минулому навчальному році; 1 – у тринадцяти видах; 2 – у дванадцяти видах, 5 – у 11 видах; 2 – у 10 видах; 2 ЗНЗ не взяли участі у жодних спортивних змаганнях.

Прикро визнавати, що лише у 5 –ти навчальних закладах району ведеться спортивно-масова робота. Такий висновок зроблено за результатами поданих звітів «Про спортивно-масову роботу».

Хочеться відмітити, що протягом п’ятнадцяти років, при будь-яких погодних умовах постійно проводиться гімнастика до занять у Полівській ЗОШ.

Юні спортсмени району гідно захищали честь Дергачівського району на обласних змаганнях (згідно Положенню) – І місце у змаганнях «Козацький гарт - 2012», ІVмісце Малі Олімпійські ігри «Діти Харківщини» (Дергачівський НВК «ЗШ-ДЗ») . А також юні спортсмени району – учасники Всеукраїнських змагань «Козацький гарт - 2012» - 12 місце – Дергачівський НВК «ЗШ-ДЗ»

Отже, ми маємо право сказати, що у повній мірі забезпечується формування мотивації здорового способу життя і робиться все можливе, щоб дитина росла здоровою фізично, духовно, психічно, соціально.

Аналіз діяльності методичного об´єднання засвідчує, що вчителі фізкультури навчальну програму виконують повністю, в основному дотримуються, правильного ведення класних журналів, у цілому забезпечують реалізацію єдиної державної політики в галузі освіти.
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації