Поиск по базе сайта:
Додаток 2 до рішення XXV сесії VI скликання Чугуївської районної ради від 03 серпня 2012 р. «Про розгляд звернень Чугуївської районної ради щодо схвалення Закону України «Про засади державної мовної політики» icon

Додаток 2 до рішення XXV сесії VI скликання Чугуївської районної ради від 03 серпня 2012 р. «Про розгляд звернень Чугуївської районної ради щодо схвалення Закону України «Про засади державної мовної політики»
Скачати 26.78 Kb.
НазваДодаток 2 до рішення XXV сесії VI скликання Чугуївської районної ради від 03 серпня 2012 р. «Про розгляд звернень Чугуївської районної ради щодо схвалення Закону України «Про засади державної мовної політики»
Дата конвертації01.07.2013
Розмір26.78 Kb.
ТипДодаток

Додаток 2

до рішення XXV сесії VI скликання Чугуївської районної ради від 03 серпня 2012 р. «Про розгляд звернень Чугуївської районної ради щодо схвалення Закону України «Про засади державної мовної політики»


ЗВЕРНЕННЯ

Чугуївської районної ради Харківської області до Верховної Ради України


Шановні народні депутати України!


Нормами Конституції України затверджені права та гарантії громадян України на вільний розвиток, використання і захист мов національних меншин України.

Ситуація, яка склалася в Україні свідчить про порушення конституційних гарантій вільного розвитку та використання російської мови, не в повній мірі реалізуються норми Закону України «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин», обмежується використання російської мови у діяльності органів влади, місцевого самоврядування, в сфері освіти.

Більшість багатонаціонального населення Чугуївського району, вільно спілкуються саме російською мовою та вважають, що прийняття Закону України «Про засади державної мовної політики» повністю відповідає духу і нормам міжнародного права та прийнятими Україною зобов’язаннями в цій сфері.

Чугуївська районна рада Харківської області, як представницький орган територіальних громад сіл, селищ Чугуївського району категорично не згодна з твердженнями окремих радикальних політичних сил, про те, що схвалення Закону «Про засади державної мовної політики» є наступом на українську мову, адже згідно з Конституцією України та нормами зазначеного Закону тільки українська мова є державною мовою.

Прийняття Закону є вимогою Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, відповідно до статті 7 якої основними цілями та принципами держави повинні бути визнання регіональних мов або мов меншин як засобу відображення культурного багатства, необхідність здійснення рішучих дій, спрямованих на розвиток регіональних мов або мов меншин з метою їх збереження, сприяння використанню регіональних мов або мов меншин, в усній та письмовій формі, у суспільному та приватному житті і/або заохочення такого використання.

Чугуївська районна рада Харківської області, усвідомлюючи нагальну необхідність вирішення мовної проблеми, що існує в Україні, як у багатонаціональній державі, підтримує прийняття Верховною радою України Закону України «Про засади державної мовної політики».

З метою належного функціонування державної мовної політики, забезпечення гарантованих Конституцією України норм розвитку української мови, як державної, захисту права громадян України на використання рідної мови в усіх сферах суспільного життя, виконання положень міжнародних зобов’язань України, Чугуївська районна рада Харківської області звертається до Вас, шановні народні депутати України, з проханням не допустити спекуляцій та протистояння, які створюються окремими опозиційними політичними лідерами навколо «мовного питання».

Депутати Чугуївської районної ради Харківської області переконані - даний Закон демонструє те, що основним напрямком нового конституційного процесу є гарантування індивідуальних і мовно-культурних прав людини в Україні, а основою державної мовної політики має стати державна підтримка української мови з одночасним гарантуванням вільного розвитку і використання громадянами України інших мов, зніме напруженість у регулюванні «мовного питання» в Україні, перешкоджає виникненню явища дискримінації серед громадян за національно-мовною ознакою.


Звернення схвалено рішенням рішення XXV сесії VI скликання Чугуївської районної ради від 03 серпня 2012 р.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації