Поиск по базе сайта:
Програма боротьби з наявними карантинними організмами та профілактики алергічних захворювань в чугуївському районі на 2012-2015 роки icon

Програма боротьби з наявними карантинними організмами та профілактики алергічних захворювань в чугуївському районі на 2012-2015 роки
Скачати 229.36 Kb.
НазваПрограма боротьби з наявними карантинними організмами та профілактики алергічних захворювань в чугуївському районі на 2012-2015 роки
Дата конвертації01.07.2013
Розмір229.36 Kb.
ТипПрограма

"ЗАТВЕРДЖЕНО"

рішенням районної ради

від 23 грудня 2011 року

(ХVI сесія VI скликання)ПРОГРАМА БОРОТЬБИ

З НАЯВНИМИ КАРАНТИННИМИ ОРГАНІЗМАМИ

ТА ПРОФІЛАКТИКИ АЛЕРГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

В ЧУГУЇВСЬКОМУ РАЙОНІ НА 2012-2015 РОКИ


Чугуїв 2011

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ


Згідно зі статтею 21 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Закону України «Про карантин рослин», у зв’язку зі зниженням культури землеробства, безтурботністю населення, керівників сільгосппідприємств і господарств та посадових осіб, відсутністю в бюджетах виконкомів місцевих рад цільових коштів та неякісним або не проведенням необхідного комплексу заходів щодо боротьби з небезпечними карантинними організмами – американським білим метеликом (далі   АБМ), повитицьою польовою та амброзією полинолистою, що набуває дедалі ширшого розповсюдження на території країни, області і району виникла необхідність у розробці Програми боротьби з наявними карантинними організмами та профілактики алергічних захворювань в Чугуївському районі на 2012-2015 роки (далі – Програма).

Амброзія полинолиста засмічує подвір’я та вулиці, присадибні ділянки, сади, парки, городи, пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи і прилеглі землі, береги річок та ставків. На полях амброзія засмічує посіви особливо просапних культур, озимих і ярих культур, багаторічних і однорічних кормових трав, технічні культури та полезахисні смуги. Враховуючи високу ступінь пластичності щодо температури повітря та вологості грунту, високу насіннєву продуктивність (30-100тис.штук насіння з однієї рослини), а також те, що пилок амброзії під час цвітіння шкодить здоров’ю людей і тварин, все це свідчить про неабияку небезпечність амброзії полинолистої і потребує особливої уваги та спеціальних заходів щодо боротьби з нею.

Розробниками Програми є: управління агропромислового розвитку Чугуївської районної державної адміністрації, Чугуївський районний пункт державної інспекції з карантину рослин по Харківській області, Чугуївська районна санітарно-епідеміологічна станція.


^ 2. МЕТА ПРОГРАМИ


Метою Програми є:

впровадження комплексу ефективних заходів з виявлення та ліквідації вогнищ розповсюдження наявних карантинних організмів, у т.ч. амброзії полинолистої, на території Чугуївського району, в тому числі сільгоспугіддях та землях лісового фонду;

досягнення зниження захворювань з тимчасовою втратою працездатності, зменшення кількості первинних виходів на інвалідність, попередження випадків смертності від алергічних захворювань за рахунок впровадження профілактичних заходів.


^ 3. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ


3.1. Виконання заходів щодо боротьби з наявними карантинними організмами в т.ч. амброзією полинолистою та придбання необхідної кількості спецінвентаря, спецтехніки та обладнання для забезпечення ефективної боротьби з ними.

3.2. Створення районної карти з вогнищами розповсюдження наявних карантинних організмів.

3.3. Формування спецпідрозділу або спецпідрозділів щодо боротьби з вогнищами карантинних організмів, у т.ч. амброзією та бур’янами-алергенами.

3.4. Зменшення площ вогнищ карантинних організмів шляхом застосування комплексу ефективних технологій та методів боротьби: агротехнічних, механічних і хімічних.

3.5. Забезпечення раціонального використання земель і збереження природної родючості ґрунтів та багаторічних насаджень і екології сільськогосподарських земель.

3.6. Проведення роз’яснювальної роботи серед населення, сільгоспвиробників щодо методів обстеження на виявлення наявних карантинних організмів та методів боротьби з ними.

3.7. Вивчення динаміки розповсюдження, факторів та місць розповсюдження для запобігання поширенню карантинних організмів, у т.ч. амброзії та бур’янів-алергенів.

3.8. Вивчення динаміки захворюваності населення та створення банку даних щодо хворих на алергічні захворювання.

3.9. Впровадження постійного аеропалінологічного моніторингу (кількісно-якісні показники пилку алергічних рослин) повітря, грунту з метою прогнозування рівня алергічного фону довкілля та своєчасного інформування мешканців населених пунктів щодо ризику виникнення алергічних нападів.


^ 4. ЗАХОДИ ЩОДО ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ


4.1. Забезпечити організацію і проведення обстежень адмінтериторій (населених пунктів сільських та селищних рад району, земель запасу та резерву) підконтрольних сільгоспугідь, земель лісового фонду та інших земель для вжиття відповідної системи заходів щодо локалізації та ліквідації наявних карантинних організмів, у т.ч. амброзії полинолистої і бур’янів-алергенів.
Районна державна адміністрація, виконкоми місцевих рад, Чугуївський районний пункт державної інспекції з карантину рослин по Харківській області, Чугуївська державна інспекція захисту рослин, Чугуївська районна санітарно-епідеміологічна станція


4.2. Скласти карти вогнищ розповсюдження наявних карантинних організмів із визначенням їх площ на адмінтериторіях виконкомів місцевих рад.
Виконкоми місцевих рад, міськрайонне управління Держкомзему у м. Чугуїв і Чугуївському районі, Чугуївський районний пункт державної інспекції з карантину рослин по Харківській області

4.3. Постійно проводити роз’яснювальну роботу серед населення, сільгоспвиробників щодо методики обстежень на виявлення наявних карантинних організмів та методів боротьби з ними.
Чугуївський районний пункт державної інспекції з карантину рослин по Харківській області, Чугуївська державна інспекція захисту рослин, Чугуївська районна санітарно-епідеміологічна станція


4.4. Щороку в червні та серпні організовувати в районі місячники щодо боротьби з наявними карантинними організмами і бур’янами-алергенами, залучати до цих заходів населення, підприємства, організації, установи та мобілізовувати необхідний інвентар і спецтехніку.
Районна державна адміністрація, виконкоми місцевих рад, Чугуївський районний пункт державної інспекції з карантину рослин по Харківській області, Чугуївська районна санітарно-епідеміологічна станція


4.5. Розробити методичні рекомендації з залуження земель, що не оброблюються, та застосування гербіцидів і агрохімічних засобів боротьби з амброзією полинолистою і бур’янами-алергенами, повитицьою польовою та АБМ у межах населених пунктів та сільгоспугіддях.
Управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації, Чугуївська державна інспекція захисту рослин, Чугуївська районна санітарно-епідеміологічна станція


4.6. Впровадити на території району і контролювати систему заходів щодо боротьби з карантинними організмами, у т.ч. амброзією полинолистою і бур’янами-алергенами (додаток 4).
Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, районний пункт державної інспекції з карантину рослин по Харківській області, Чугуївська державна інспекція захисту рослин, Чугуївська районна санітарно-епідеміологічна станція


4.7. Впровадити в практику лабораторне дослідження вмісту пилку рослин в атмосферному повітрі для динамічного нагляду за рівнем сезонного вмісту пилку рослин з картографуванням результатів по району.
Чугуївська районна санітарно-епідеміологічна станція


4.8. Забезпечити фінансування з районного бюджету заходів щодо боротьби з наявними карантинними організмами.
Районна державна адміністрація, Чугуївський районний пункт державної інспекції з карантину рослин по Харківській області, Чугуївська державна інспекція захисту рослин


^ 5. ФІНАНСОВЕ, МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ ДЛЯ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ


Фінансування карантинних (фітосанітарних) заходів та Програми здійснюються за рахунок коштів районного бюджету на адмінтериторіях (населені пункти сільських та селищних рад району, землі, що не використовуються в межах населених пунктів) в полях сівозмін за рахунок сільгоспвиробників, коштів осіб та інших, незаборонених законами України джерел.

Розрахунки витрат на проведення робіт щодо знищення амброзії полинолистої (згідно з додатками 1-3).

Виконання Програми на полях, що залишені у зв’язку з неможливістю власників їх обробляти, здійснюються за рахунок коштів державного бюджету.

На інших землях та земельних ділянках виконання Програми та проведення карантинних (фітосанітарних) заходів здійснюються за рахунок землевласників та землекористувачів.


^ 6. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ


Реалізація Програми дасть можливість на кінець 2015 року:

зменшити площі зараження амброзією полинолистою на 80%;

забезпечити раціональне використання земель;

зберегти природну родючість ґрунтів сільськогосподарських та інших земель, екологію;

підвищити ефективність виробництва сільськогосподарської продукції на 20%;

очистити населені пункти району від бур’янів, насіннєвих та вегетативних зачатків на 8%.


Заступник голови

районної ради А. БАБІЄЦЬ

Додаток 1

до Програми боротьби з наявними карантинними організмами та профілактики алергічних захворювань в Чугуївському районі на 2012-2015 роки, затвердженої рішенням сесії районної ради

від 23 грудня 2011року

(XVI сесія VI скликання)


ВИТРАТИ

на придбання гербіцидів для проведення робіт щодо ліквідації амброзії полинолистої відповідно до видання «Огляд поширення карантинних організмів в Україні на 1 січня 2011року»
№ з/п

Назва району

Площа вогнищ амброзії (в господарствах усіх форм власності)

Назва препарату

Норма витрат гербіциду, л/га

Усього гербіцидів на весь обсяг робіт, л

Ціна за 1л гербіциду (без ПДВ), грн

Усього гербіцидів з урахуванням однієї обробки, грн

1

2

3

4

5

6

7

8
Чугуївський

500

Отаман

3

1500

31,0

46500,0
Всього

500
3

1500

31,0

46500,0
  1. РОЗРАХУНКИ

витрат на проведення робіт щодо знищення карантинного бур'яну – амброзії полинолистої на 2012-2015 роки


Калькуляція №1


Витрати на проведення робіт щодо боротьби з карантинними

бур’янами на території Чугуївського району


(ручне скошування)


1. Норма виробітку при ручному скошуванні бур’янів – 0,2га за зміну (7год.).

2. Час роботи при скошуванні карантинних бур’янів – не більше 6 годин за зміну.

3. Норма виробітку при ручному скошуванні карантинних бур’янів – (0,2 : 7 ) × 6 = 0,171га.

4. Розряд робіт – 6.

5. Розрахунок розміру тарифної ставки робітника 1-го розряду на ручних роботах у рослинництві при середньомісячній нормі тривалості робочого часу   167 годин – 884,00 : 167 = 5,29грн.

6. Тарифна часова ставка робітника 6-го розряду – 5,29 × 1,8 = 9,52грн.

7. Розцінка за денну норму виробітку 6 × 9,52 = 57,12грн.

8. Кількість змінних норм часу, необхідних на скошування 1га карантинних бур’янів, (1 : 0,171) = 5,85 людино-днів.

9. Вартість витрат на заробітну плату при скошуванні 1га карантинних бур’янів 57,12 × 5,85 = 334,15грн.

10. Нарахування на заробітну плату – 37%.

11. Вартість робіт, проведених при скошуванні 1га карантинних бур’янів, 334,15 × 1,37 = 457,7грн.


Калькуляція №2


Витрати на проведення робіт щодо боротьби з карантинними

бур’янами на території Чугуївського р-ну


(скошування мотокосою Штиль FS-55 )


1. Норма виробітку при скошуванні бур’янів за допомогою мотокоси – 0,2га за зміну (6 год.).

2. Розряд робіт – 5.

3. Мінімальний гарантований розмір годинної тарифної ставки робітника 5-го розряду при ручних роботах в рослинництві – 5,29 × 1,55 = 8,20грн.

4. Розцінка за денну норму виробітку 6 х 8,20 = 49,20грн.

5. Кількість змінних норм часу необхідних на скошування 1га карантинних бур’янів (1 : 0,2) = 5,0 люд.-днів.

6. Вартість витрат на заробітну плату при скошуванні 1га карантинних бур’янів 49,2 х 5,0 = 246,00грн.

7. Нарахування на заробітну плату – 37%.

8. Вартість витрат на заробітну плату при скошуванні мотокосою 1га карантинних бур’янів 246,00 х 1,37 = 337,02грн.

9. Норма витрат палива на механізоване обкошування 1га забур’янених земель – 21,0л/га.

10. Середня вартість бензину А-95 на момент досліджень – 8,05грн/л.

11. Вартість бензину на скошування 1га забур’янених земель 21,0 х 8,05 = 169,05грн.


Заступник голови

районної ради А. БАБІЄЦЬ
Додаток 2

до Програми боротьби з наявними карантинними організмами та профілактики алергічних захворювань в Чугуївському районі на 2012-2015 роки, затвердженої рішенням сесії районної ради

від 23 грудня 2011року

(XVI сесія VI скликання)


РОЗРАХУНОК

витрат на придбання хімічного препарату для проведення робіт щодо ліквідації амброзії полинолистої згідно з оглядом поширення карантинних організмів станом на 1 січня 2011 року


Назва району

Площа вогнищ амброзії (в господарствах усіх форм власності), га

Назва хімічного препарату (гербіцид)

Норма витрат хімічного препарату, (л/га)

Необхідна кількість усього хімічного препарату. л

Ціна за 1 л хімічного препарату, без ПДВ, грн

Усього хімічного препарату з урахуванням однієї обробки, грн

1

2

3

4

5

6

7

Чугуївський

500

Отаман

3

1500

41,0

61500,0

Всього

500
3

1500

41,0

61500,0Заступник голови

районної ради А. БАБІЄЦЬ
Додаток 3

до Програми боротьби з наявними карантинними організмами та профілактики алергічних захворювань в Чугуївському районі на 2012-2015 роки, затвердженої рішенням сесії районної ради

від 23 грудня 2011 року (XVI сесія VI скликання)


^ ОРІЄНТОВНИЙ ОБСЯГ ФІНАНСУВАННЯ

щорічних фітосанітарних заходів щодо боротьби з карантинними організмами на території Чугуївського району в 2012-2015 роках


№ з/п


Найменування виконкому місцевої ради

Виявлено, га/потрібно коштів, грн

Потрібно коштів усього,

грн

Амброзії полинолистої

Повитиці польової

АБМ

1

Базаліївська1

123123,0

2

Великобабчанська-

3

Волохово-Ярська

21

9613,6

0,1

12,3

2

600

10225,9

4

Граківська

4,2

1922,7

1,1

135,32058,0

5

Зарожненська-

6

Іванівська

7

3204,5

0,2

24,6

5

1500

4729,1

7

Кам`яноярузька

2,5

1144,5

0,5

61,51206,0

8

Коробочкинська0,5

61,561,5

9

Леб`язька0,5

61,561,5

10

Мосьпанівська-

11

Старогнилицька

5

2289,0

0,2

24,62313,6

12

Старопокровська

3,2

1464,9

0,4

49,21514,1

13

Юрченківська0,2

24,624,6

14

Введенська

6

2746,7

0,5

61,52808,2

15

Кочетоцька

2,5

1144,5

1144,5

16

Малинівська

24

10987,0

10987,0

17

Новопокровська

5,5

2517,81

300

2817,8

18

Чкаловська0,8

98,498,4

19

Есхарівська

4,1

1876,9

1

1231999,9
ВСЬОГО:

85

38912,1

7

861

8

2400

42173,1Заступник голови

районної ради А. БАБІЄЦЬ

Додаток 4

до Програми боротьби з наявними карантинними організмами та профілактики алергічних захворювань в Чугуївському районі на 2012-2015 роки, затвердженої рішенням сесії районної ради

від 23 грудня 2011року

(XVI сесія VI скликання)


^ СИСТЕМА ЗАХОДІВ

щодо боротьби з карантинними організмами, у т.ч. амброзією
полинолистою, на території Чугуївського району на 2012-2015 роки№ з/п

Назва заходу

Місце проведення

Об’єм робіт

Виконавець

Строк проведення

1

2

3

4

5

6

І. Проведення заходів на зараженій території

(на землях в обробітку)

1.1.

Посів ярих зернових та зернобобових культур після збирання

2-3-х кратне лущіння

сільгосп

підприємства, господарства, в т.ч. індивідуальні

наявні вогнища

землевласники та землекористувачі

щорічно, квітень-жовтень

1.2.

Знищення рослин карантинних бур’янів по краях полів та узбіччях доріг механічним (амброзію скошуванням, повитицю спалюванням) і хімічним (гербіцидами) способами

сільгосппідприємства, господарства, в т.ч. індивідуальні

наявні вогнища

землевласники та землекористувачі

щорічно, травень-жовтень

1.3.

Знищення амброзії шляхом обробітку посівів або парів, стерні відповідними гербіцидами (згідно з огляду)

сільгосппідприємства, господарства, в т.ч. індивідуальні

наявні вогнища

землевласники та землекористувачі

щорічно, травень-вересень

(землі, що не обробляються, пасовища)

1.4.

Залуження (по можливості під покривну культуру): – вівсяниця лугова-6-8кг – райграс пасовищний – 6-8кг-стоколос безостий – 8-10кг – тонконіг луговий – 4-5кг - грястиця збірна – 5-6кг

сільгосппідприємства, господарства, в т.ч. індивідуальні сільгосппідприємства, господарства, в т.ч. індивідуальні

наявні вогнища

землевласники та землекористувачі

щорічно, березень-квітень
1

2

3

4

5

6

1.5.

Багаторазове (3-4-х кратне) скошування амброзії перед цвітінням, після цвітіння рослини підлягають спалюванню

сільгосппідприємства, господарства, в т.ч. індивідуальні

наявні вогнища

землевласники та землекористувачі

щорічно, червень-вересень

(населені пункти, господарчі двори підприємств, сільгоспвиробників)

1.6.

Ліквідація вогнищ карантинних бур’янів шляхом: амброзії скошуванням 3-4 рази або перед цвітінням, прополок, вириванням рослин з коренем; повитицю – спалюванням (соломою, дизпаливом)

адмінтерито

рії, підконтрольні виконкомам місцевих рад, господарчі двори підприємств та сільгоспвиробників

наявні вогнища

виконкоми місцевих рад, керівники, землевласники та землекористувачі

щорічно, червень-серпень

1.7.

Ліквідація вогнищ американського білого метелика на багаторічних насадженнях шляхом зрізання та спалювання павутинних гнізд шкідника або обробкою дозволеними інсектицидами на присадибних ділянках

адмінтерито

рії, підконтрольні виконкомам місцевих рад, господарчі двори підприємств та сільгоспвиробників

наявні вогнища

виконкоми місцевих рад, керівники, землевласники та землекористувачі

щорічно, червень-серпень

(лісосмуги та сади)

1.8.

Ліквідація вогнищ карантинних бур’янів шляхом скошування або дозволеними гербіцидами; АБМ зрізанням гнізд або дозволеними інсектицидами

лісосмуги, сади

наявні

вогнища

районна державна адміністрація, землевласники та землекористувачі

щорічно, червень-вересень

ІІ. Території, вільні від карантинних організмів

2.1.

Огляд та контрольні обстеження сільгосп

угідь, пасовищ, узбіч доріг, смуг відчуження залізниць і автодоріг, садів, територій підпри ємств та прилеглої території, господарчих дворів сільгосп виробників, залізничних станцій, населених пунктів, присадибних ділянок, землі запасу і резерву, лісосмуги


адмінтерито

рія району

вільні від карантинних організ

мів землі

районна державна адміністрація, виконкоми місцевих рад, землевласники та землекористувачі


щорічно, травень-вересень

1

2

3

4

5

6

ІІІ. Профілактичні заходи щодо попередження поширення

карантинних організмів, у т.ч. амброзії полинолистої

3.1.

Ввезення з інших областей країни насіння і посадкового матеріалу та іншої рослинної продукції, їх висів, висадження, переробка за наявності посвідчення про проходження карантинного контролю і фітоекспертизи

адмінтерито

рія району

усе насіння та рослинна продук

ція що завози

ться

районне управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації, сільгоспвиробники, суб’єкти підприємницької діяльності, приватні особи

до скасування карантинного режиму

3.2.

При завезенні рослинної сировини на переробку або тимчасове зберігання заражену насінням амброзії полинолистої зберігати та переробляти її окремо від незаражених партій, а відходи знищувати шляхом спалювання. Заборонити реалізацію відходів населенню, які не пройшли фітоконтролю

переробні та зберігаючі підприємства

вся заражена сировина та відходи

керівники

до скасування карантинного режимуЗаступник голови

районної ради А. БАБІЄЦЬ
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації