Поиск по базе сайта:
Програма створення місцевого матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного І природного характеру та їх наслідків у Чугуївському районі на 2011-2015 роки icon

Програма створення місцевого матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного І природного характеру та їх наслідків у Чугуївському районі на 2011-2015 роки
Скачати 200.88 Kb.
НазваПрограма створення місцевого матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного І природного характеру та їх наслідків у Чугуївському районі на 2011-2015 роки
Дата конвертації30.06.2013
Розмір200.88 Kb.
ТипПрограма


"ЗАТВЕРДЖЕНО"


рішенням районної ради

від 01 квітня 2011року

(VІ сесія VІ скликання)ПРОГРАМА


створення місцевого матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у Чугуївському районі на 2011-2015 роки

І. Загальні положенняПрограму створення місцевого матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у Чугуївському районі на 2011-2015 роки (далі – Програма) розроблено відповідно до вимог Закону України «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру», постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2001 року №308 «Про порядок створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків».

Програма визначає основні принципи створення і використання районного матеріального резерву для захисту населення в єдиній державній системі запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру.

^
ІІ. Визначення термінів


У цій Програмі наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:

матеріальний резерв – запаси будівельних матеріалів, пального, медикаментів, продовольства, техніки, технічних засобів та інших матеріально-технічних цінностей, призначених для проведення невідкладних відновних робіт і заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків;

надзвичайна ситуація техногенного та природного характеру – порушення умов життя і діяльності людей на окремій території чи об’єкті на ній або на водному об’єкті, спричинене аварією, катастрофою, стихійним лихом або іншою надзвичайною подією, в тому числі епідемією, епізоотією, епіфітотією, пожежею, яка призвела (може призвести) до неможливості проживання населення на території чи об’єкті, ведення там господарської діяльності, загибелі людей та/або значних матеріальних втрат;

запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру – підготовка і реалізація комплексу правових, соціально-економічних, політичних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних та інших заходів, спрямованих на регулювання техногенної та природної безпеки, проведення оцінки рівнів ризику, завчасне реагування на загрозу виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру на основі даних моніторингу, експертизи, досліджень та прогнозів щодо можливого перебігу подій з метою недопущення їх переростання у надзвичайну ситуацію техногенного та природного характеру або пом’якшення їх можливих наслідків;

ліквідація надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру – проведення комплексу заходів, які включають аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи, що здійснюються у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру і спрямовані на припинення дії надзвичайних факторів, рятування життя та збереження здоров’я людей, а також на локалізацію зон надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру – скоординовані дії підрозділів єдиної державної системи щодо реалізації планів локалізації та ліквідації аварії (катастрофи), уточнених в умовах конкретного виду та рівня надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру, з метою надання невідкладної допомоги потерпілим, усунення загрози життю та здоров’ю людей, а також рятувальникам у разі необхідності.


ІІІ. Обґрунтування необхідності Програми


На території району, незважаючи на відносну стабілізацію, зберігається високий рівень техногенної і природної небезпеки.

Основними причинами виникнення технічних аварій і катастроф та збільшення негативного впливу природних надзвичайних ситуацій є:

послаблення механізму державного регулювання безпеки у виробничій сфері, зниження стійкості виробництва до аварій унаслідок тривалої структурної перебудови економіки, зношеність основних виробничих фондів;

зниження кваліфікаційного і професійного рівня персоналу об’єктів підвищеної небезпеки.

За технічними та технологічними особливостями в районі виділяється реальний комплекс потенційної небезпеки: хімічна небезпека, пожежовибухова небезпека, гідродинамічна небезпека, геологічна небезпека, екологічна небезпека.

^ Хімічна небезпека

Найбільш небезпечними у хімічному відношенні є об’єкти:

виробниче управління водопровідного господарства «Донець», ВТП «Вода» (смт Кочеток) – І ступінь хімічної небезпеки – на якому зберігається хлор в одинично максимальній ємності 50,0т, максимально можлива кількість хлору 150,0т;

хлоропереливна станція (смт Есхар) – ІІ ступінь хімічної небезпеки – на якій зберігається хлор в одинично максимальній ємності 25,0т, матеріально можлива кількість хлору – 50,0т.

У разі одиничної аварії на хімічно-небезпечному об’єкті може статися така обстановка:

а) при аварії на об’єкті І ступеня хімічної небезпеки зона можливого хімічного забруднення може скласти 167,3км2 з кількістю населення у зоні (смт Кочеток, с. Зарожне, с. Тетлега) – 4,02тис.осіб;

б) при аварії на об’єкті ІІ ступеня хімічної небезпеки зона можливого хімічного забруднення може скласти 271, 6км2 з кількістю населення у зоні (смт Введенка, смт Кочеток, смт Малинівка, смт Новопокровка, смт Есхар, с. Кам’яна Яруга, с. Стара Покровка, сел. Чапаєво, с. Поди) – 26,57тис.осіб.
^

Пожежовибухова небезпека


Площа лісових насаджень (хвойні 1-2 класу пожежонебезпечності), потенційно небезпечних для виникнення пожежі, складає – 4297га, в т.ч.:

Малинівське лісництво ДП «Чугуєво-Бабчанське лісове господарство – 1798га;

Чугуївське лісництво Новомосковського військового лісгоспу – 1450га.

Мохначанське лісництво Скрипаївського навчального дослідного лісгоспу – 311га;

Харківське обласне державне агролісомеліоративне підприємство «Харківоблагроліс» – 738га.

У лісонасадженнях району є в наявності пожежонебезпечні об’єкти:

лінії електропередач 10кВт і більше – 11,9км;

газопроводи – 10,2км;

об’єкт військової частини А2467 (склад засобів ураження).

Вищезазначене вказує на те, що ліси району характеризуються високою горючістю, зумовленою наявністю хвойних насаджень різного віку та значними площами монокультур хвойних порід, що може призвести до пожежі в природній екосистемі значної площі.

У разі пожежі в хвойних насадженнях у зону ураження попадають житлові будинки з кількістю населення в населених пунктах: смт Введенка – 120 осіб, смт Малинівка – 220 осіб, смт Новопокровка – 150 осіб, с. Тернова – 600 осіб. Всього населення, яке може постраждати від пожеж, – 1090 осіб.

У разі вибуху на об’єкті військової частини А2467 в зону ураження може попасти житлове містечко частини з кількістю населення – 153 осіб та до 140 житлових будинків смт Малинівка з кількістю населення до 2000 осіб.
^

Гідродинамічна небезпека


Територією району протікає 10 річок, існують 32 ставки. Багаторічні спостереження показують, що сильних катастрофічних затоплень населених пунктів району та площ під сільськогосподарськими культурами, садами, а також приватного сектору не відбувалось, але мають місце часткові підтоплення населених пунктів району у період весняної повені, льодоходів і в літні місяці в період сильних дощових злив.

У разі прориву Печенізького гідровузлу режим рівня води на річці Сіверський Донець буде характеризуватися прискореним підняттям до 5-8м з подальшим спадом. Безпосередньо на території району будуть частково затоплюватися населені пункти: с. Базаліївка, с. Леб’яже, смт Кочеток, смт Новопокровка, смт Малинівка, смт Введенка, с. Тернова, с. Стара Покровка. У зону затоплення попадає населення до 968 осіб. Можливий вихід з ладу та руйнування:

ліній електропередач – 21км;

автодорожніх мостів – 6шт.;

залізничних мостів – 4шт.;

ліній зв’язку – 11км.

^ Геологічна небезпека

З геологічно-небезпечних явищ для району характерні зсуви в межах скосів на річці Сіверський Донець. У стадії періодичних зміщень є дві ділянки в смт Кочеток (паспорт №18 та №19). Категорія зсувного ризику ІІІ (екстремальна ситуація), зсув другого порядку. Є загроза життєдіяльності людей на 10 садибах – 21 особа.

^ Екологічна небезпека

Екологічна небезпека зумовлена наявністю на території району двох ставків-накопичувачів обсягом 1250 та 650тис.м.куб. із тваринницькими і госпфекальними стічними водами ВСАТ «Агрокомбінат «Слобожанський».

Зазначені умови означають необхідність запровадження на районному рівні невідкладних заходів шляхом розробки і реалізації Програми.


ІV. Мета та основні завдання Програми


Метою Програми є створення заздалегідь матеріального резерву в районі для використання його у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, ліквідації цих надзвичайних ситуацій та їх наслідків і надання термінової допомоги постраждалому населенню.

Для досягнення зазначеної мети передбачається вирішити такі основні завдання:

створення місцевого матеріального резерву за рахунок коштів районного бюджету, виходячи з максимальної гіпотетичної (прогнозованої) надзвичайної ситуації, характерної для території району, а також передбаченого обсягу робіт з ліквідації її наслідків;

уточнення номенклатури та норм накопичення запасів резерву;

придбання матеріально-технічних цінностей до запасів резерву та накопичення резерву за встановленими нормами згідно з річними графіками;

розміщення матеріально-технічних цінностей резерву на складах підприємств, установ і організацій району за рішенням районної державної адміністрації з урахуванням його оперативної доставки до можливих зон надзвичайних ситуацій;

використання матеріального резерву для:

а) здійснення запобігання заходів у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій;

б) ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків;

в) проведення невідкладних відновних робіт;

г) надання громадянам, постраждалим від наслідків надзвичайних ситуацій, одноразової матеріальної допомоги для забезпечення їх життєдіяльності;

д) розгортання та утримання тимчасових пунктів проживання і харчування постраждалих громадян.


V. Етапи реалізації Програми


Реалізацію Програми планується здійснювати щорічно до 2015 року:

2011 рік – визначення складів для розміщення запасів резерву в розрізі груп матеріальних цінностей, які внесено до номенклатури резерву району;

2011-2015 роки – придбання матеріальних цінностей, що поставляються до резерву; зберігання та облік запасу резервів згідно з нормативно-правовими актами.


VІ. Механізм реалізації і контроль за виконанням Програми


Замовниками Програми є управління економіки та відділ з питань надзвичайних ситуацій управління розвитку інфраструктури райдержадміністрації.

Замовники в рамках своїх повноважень здійснюють керівництво і контроль за формуванням та реалізацією Програми, несуть відповідальність за своєчасність і якісне її виконання та використання бюджетних коштів.

Забезпечення координації та організації заходів з реалізації Програми здійснює управління економіки райдержадміністрації.

Виконавцями Програми є фінансове управління, управління економіки райдержадміністрації:

фінансове управління райдержадміністрації передбачає у районному бюджеті окремим рядком фінансування на придбання матеріально-технічних цінностей у запаси резерву та на його утримання. Фінансування на зазначені цілі визначається сумісно з управлінням економіки райдержадміністрації щорічно;

управління економіки райдержадміністрації впроваджує механізм збереження матеріально-технічних цінностей запасів ресурсу на складах підприємств району та організовує виділення матеріально-технічних цінностей з місцевого резерву для використання їх під час ліквідації надзвичайної ситуації та його поповнення.


VІІ. Фінансове забезпечення Програми


Фінансування Програми здійснюється відповідно до законодавства за рахунок районного бюджету згідно з пропозиціями щодо створення матеріального резерву на 2011-2015 роки на загальний розподіл коштів (додається).

Витрати на реалізацію Програми проводяться за статтею бюджету КЕКВ 1172 «Окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесених до заходів розвитку».


Голова

районної ради І. СТОРОЖЕВ
^

Додаток


до рішення районної ради

від 01 квітня 2011р.

(VІ сесія_VІ скликання)

ПРОПОЗИЦІЇ

щодо створення місцевого матеріального резерву на 2011-2015 роки

та загальний розподіл коштів


№ з/п

Найменування

Одиниця виміру

Норма накопи-чення

Орієнтована вартість матеріально-технічних цінностей (грн)

У тому числі за роками, грн

2011

2012

2013

2014

2015

1. Засоби радіаційного та хімічного захисту:

1.

Засоби захисту органів дихання:

- протигази фільтруючі ГП-7 з коробкою «В» (хлор)

шт.

50

20500

-

5125

5125

5125

5125

- протигази промислові ізолюючі ІП-4М з патроном РП-4-01

шт.

2

4700

-

-

-

2350

2350

- респіратори універсальні РУ-60М з резервним патроном

шт.

200

8000

1600

1600

1600

1600

1600

- запасні коробки до протигазів (В, КД)

шт.

50

3000

600

600

600

600

600

2.

Засоби захисту шкіри:

- костюм Л-1

шт.

5

5000

1000

1000

1000

1000

1000

2. Засоби забезпечення аварійно-рятувальних робіт:

1.

Домкрати гідравлічні

шт.

2

3500

3500

-

-

-

-

2.

Лебідки ручні

шт.

2

5000

5000

-

-

-

-

3.

Талі річні

шт.

2

4000

4000

-

-

-

-

4.

Пояс рятувальний

шт.

5

1800

1800

-

-

-

-

5.

Аварійно-рятувальні жилети

шт.

5

3000

3000

-

-

-

-

4. Засоби забезпечення життєдіяльності населення:

4.1. Паливно-мастильні матеріали:

1.

Автобензин

л

7000

57750

11550

11550

11550

11550

11550

2.

Дизельне паливо

л

6000

50700

10140

10140

10140

10140

10140

3.

Масла і мастила

л

500

5000

1000

1000

1000

1000

1000

4.2. Засоби загальногосподарського призначення:

1.

Пиломатеріали

м3

5

3750

-

3750

-

-

-

2.

Шифер 8-хвильовий

лист

1000

50000

10000

10000

10000

10000

10000

3.

Руберойд

рул.

100

20000

4000

4000

4000

4000

4000

4.

Бензопила

шт.

2

2320

2320

-

-

-

-

5.

Бензопила для різки гілок

шт.

2

2880

2880

-

-

-

-

6.

Мастило моторне

бут.

4

160

160

-

-

-

-

7.

Мастило для ланцюгів

бут.

4

120

120

-

-

-

-

8.

Машинка МШУ

шт.

2

1840

1840

-

-

-

-

9.

Круг відрізній 230х2

шт.

10

180

180

-

-

-

-

10.

Зварювальний агрегат

к-т

1

1700

1700

-

-

-

-

11.

Подовжувач 50м

шт.

1

300

300

-

-

-

-

12.

Цвяхи

кг

300

3600

-

900

900

900

900

13.

Мішки

шт.

10000

20000

3810

3940

4290

3980

3980

14.

Електроди

кг

100

2500

2500

-

-

-

-

4.3. Речове майно:

1.

Ліжко-розкладка

шт.

100

30000

6000

6000

6000

6000

6000

2.

Матраци

шт.

150

37500

-

9375

9375

9375

9375

3.

Білизна постільна

шт.

150

30000

-

7500

7500

7500

7500

4.

Ковдра

шт.

150

24000

-

6000

6000

6000

6000

4.4. Засоби першої необхідності:

1.

Побутовий посуд (одноразовий)

к-т.

400

5500

1900

-

1600

1000

1000

5. Засоби рятування на воді:

1.

Рятувальні жилети

шт.

5

1800

1080

-

360

360

-

2.

Рятувальні круги

шт.

5

1800

-

-

1440

-

360

6. Засоби оповіщення:

1.

Плейер DVD

шт.

1

500

500

ВСЬОГО:

412400

82480

82480

82480

82480

82480Голова районної ради І.А. СТОРОЖЕВ

Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації