Поиск по базе сайта:
Інформація про стан надання медичної допомоги мешканцям району та заходи щодо її покращання icon

Інформація про стан надання медичної допомоги мешканцям району та заходи щодо її покращання
Скачати 45.49 Kb.
НазваІнформація про стан надання медичної допомоги мешканцям району та заходи щодо її покращання
Дата конвертації17.10.2013
Розмір45.49 Kb.
ТипІнформація


ІНФОРМАЦІЯ

про стан надання медичної допомоги мешканцям району

та заходи щодо її покращання


У зв’язку з проведенням процесів оптимізації та реформування галузі на виконання наказу Міністерства охорони здоров’я України від 30.08.2010 №735 «Про затвердження примірних етапів реформування первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги» відбулися певні зміни в мережі закладів охорони здоров’я Чугуївського району.

Наразі 80,9 тис. мешканцям району, з яких сільського населення 16,7 тис. осіб, дітей – 13,5 тис. медична допомога надається в комунальному закладі охорони здоров’я «Чугуївська центральна районна лікарня імені М.І.Кононенка» (далі – ЦРЛ) на 290 цілодобових стаціонарних ліжках і на 140 ліжках денних стаціонарів, 13 амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини, 14 фельдшерсько-акушерських пунктах.

Усього проліковано в стаціонарах в 2012 році 7402 особи (з них мешканців села 3453 особи), що на 251 осіб більше, ніж минулого року (мешканців села на 508 осіб більше). Хірургічна служба населенню району надає невідкладну цілодобову допомогу та в перші 3 доби забезпечує ліками, перев’язувальним матеріалом, фінансування чого здійснюється за рахунок ЦРЛ.

Укомплектованість лікарськими кадрами становить 206 осіб або 90% від потреби, молодшими медичними працівниками – 431 або 94%. До району прибули на працевлаштування 4 випускники медичних вищих навчальних закладів, які навчалися за бюджетні кошти; план цільового набору абітурієнтів за професійними спеціальностями виконано на 100%. Завдяки укомплектованості штатами первинної ланки на 10% зменшилась кількість викликів швидкої медичної допомоги до хворих з хронічними захворюваннями.

Фінансування видатків на охорону здоров’я фактично склало 32428,4 тис. грн або 96,6% від потреби. В порівнянні з відповідним періодом минулого року фінансування галузі збільшено на 5813,9 тис. грн або 21,8%.

Крім того, закладами охорони здоров’я залучено 210 тис. 500 грн позабюджетних коштів. Фактичні витрати бюджетних коштів на 1 мешканця становлять 234,00 грн проти 212,00 грн за аналогічний період 2011 року. Середня заробітна плата медичних працівників у районі складає 2135,00 грн (1470,00 грн у 2011 році), темп зростання складає 535,00 грн.

На території району продовжує реалізацію обласна програма «Здоров’я Слобожанщини». Створено та оновлено реєстри пільгового контингенту (інваліди та учасники Великої Вітчизняної війни) для проведення зубопротезування, слухопротезування, оперативного втручання щодо катаракти, забезпечення ортезами, протезами, оперативного втручання через аденому простати.

З метою покращання матеріально-технічної бази за 9 місяців 2012 року ЦРЛ централізовано отримала медичне обладнання, лікарські засоби, вироби медичного призначення на суму 3млн. 856 тис. грн. Проведено роботи з капітального ремонту операційного блоку ЦРЛ за рахунок залучених коштів у межах обласної комплексної програми «Здоров’я Слобожанщини». На ці роботи в 2012 року використано 1 млн. 198 тис. грн. Через механізм субвенції з обласного бюджету у 8 фельдшерсько-акушерських пунктах та 3 амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини району впроваджено систему «Телекард» для передачі електрокардіограм до обласних кардіологічних центрів, що дає можливість своєчасно призначити адекватне лікування хворим на серцево-судинні захворювання.

Стан здоров’я населення відображається демографічними показниками. За 9 місяців 2012 року народилося 653 дитини, що на 111 немовлят більше, ніж в аналогічному періоді минулого року; померло 914 осіб, що на 10 осіб більше, ніж минулого року. Отже показник природного руху від’ємний: -3,22 (2011 року -4,48).

Провідне місце в структурі захворюваності та поширеності хвороб зберігається за хворобами системи кровообігу, однак захворюваність на інсульти та інфаркти за 9 місяців 2012 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшилася на 3 особи.

Проводиться робота щодо раннього виявлення хворих на туберкульоз. Флюроографічно обстежено 34251 особу, що склало 71,7% від загальної кількості населення. Це дало змогу виявити 18 хворих на туберкульоз. 6823 тис. дітей, проведено скринінг-діагностику щодо виявлення інфікування збудником туберкульозу. У 85 дітей попередили захворювання шляхом проведення їм превентивного лікування за результатами туберкуліно-діагностики.

Продовжується подальше зростання онкологічних захворювань. Зареєстровано 156 осіб з первинними випадками злоякісних новоутворень, що на 12 осіб більше, минулого року. В 33,0% випадків онкологічні захворювання діагностуються в ІІІ-IV клінічних стадіях, що пов’язано з пізнім зверненням населення за наданням медичної допомоги.

Інфекційна захворюваність у порівнянні з 2011 роком знизилася на 11% через зниження захворюваності на грип (в 5,2 рази), гострі респіраторні інфекції – в 1,3), гострі шлункові інфекції – в 1,8.

Наразі зареєстровано 40 ВІЛ-інфікованих осіб, у тому числі 4 дітей до 14 років. З метою попередження цього захворювання проводиться робота щодо обстеження населення, всього обстежено 1825 осіб, 69% від плану. Працює кабінет «Довіра», до якого звернулась 263 особи, з них саме для обстеження на наявність ВІЛ-інфекції.

У напрямі надання медичної допомоги мешканцям району є ряд проблем, серед яких:

недостатній рівень матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я;

високий дефіцит лікарських кадрів понад – 10 лікарів, крім того, 24% лікарів та 17% середніх медичних працівників є особами пенсійного віку;

зменшення показника своєчасного проведення первинного вакцинального комплексу дітям до року до 26,4% проти 32,9 у 2011 році у зв’язку з неналежним забезпеченням населення району імунобіологічними препаратами за централізованими поставками.

З метою покращання медичного обслуговування населення Чугуївського району комунальний заклад охорони здоров’я «Чугуївська центральна районна лікарня імені М.І.Кононенка» ставить перед собою такі основні завдання:

1. Здійснювати контроль за цільовим та раціональним використанням бюджетних коштів у підпорядкованих закладах.

2. Ужити заходів щодо укомплектування вакантних посад лікарів.

3. Ужити заходів щодо покращання матеріально-технічної бази лікувальних закладів.

4. Продовжити роботу щодо зниження рівня первинної інвалідності серед осіб працездатного віку та дитячого населення

5. Покращити проведення цільових профілактичних оглядів населення на глаукому, цукровий діабет, туберкульоз, артеріальну гіпертонію, онкологічні захворювання.

6. Продовжити проведення пільгового безоплатного зубопротезування інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни, насамперед жителів сільської місцевості

7. Провести 100% профілактичний медичний огляд дитячого населення з метою виявлення захворювань та повної диспансеризації хворих.

8. Продовжити роботу щодо оптимізації «Центру первинної медико-санітарної допомоги»


Головний лікар комунального закладу

охорони здоров’я «Чугуївська центральна

районна лікарня імені М.І.Кононенка» Ф.О. ВОЛОХ
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації