Поиск по базе сайта:
Т. В. Міхеєва Використання педагогічних технологій на урок icon

Т. В. Міхеєва Використання педагогічних технологій на урок
Скачати 38.39 Kb.
НазваТ. В. Міхеєва Використання педагогічних технологій на урок
Т.В. Міхеєва<> <> <>Використання педагогічних технологій на уро
Дата конвертації14.12.2012
Розмір38.39 Kb.
ТипУрок

Учитель російської мови та літератури,

«спеціаліст вищої категорії»,

ХЗШ І-ІІІ ступенів №37

Т.В. Міхеєва

Використання педагогічних технологій на уроках зарубіжної літератури та російської мови в умовах модернізації освітнього процесу

Щодня починається новий урок – новий пошук як співпраця учня і вчителя, як співтворчість.

Як же краще провести урок, який вид педагогічної технології використати?

Видів достатньо. Це класичне лекційне навчання, навчання за допомогою аудіовізуальних технічних засобів, консультації, навчання за допомогою навчальної книги, заняття в групах, парах, комп’ютерне навчання тощо.

Педагогічні технології класифікують ще за характером стосунків між учителем та учнями, за змістом педагогічного процесу, за способом оцінювання навчальних досягнень учнів (використання тестових та різнорівневих завдань теж є інноваційним) тощо.

Я розробила тестові та різнорівневі завдання з зарубіжної літератури та російської мови для всіх класів, де працюю. Кожен учень має на окремому листочку завдання. Це набагато зручніше. Учителю не треба записувати завдання на дошці, та і місця не хвате. Завдяки цьому можна збільшити кількість варіантів.

Взагалі поняття «педагогічна технологія» означає модель навчально-виховного процесу з чітко визначеними цілями, спроектованими на досягнення мети, діагностикою поточних і кінцевих результатів.

Яку б технологію не використовував учитель на уроці, давно відому чи інноваційну, треба пам’ятати про послідовність і взаємозв’язок етапів.

Головне не ганятися за чимось модним , а обирати те, що оптимально підходить та зрозуміло тобі та твоїм учням.

Інтерактивне навчання – це взаємодіюче навчання. До форм інтерактивного навчання відносяться дискусії, заняття в групах, інтерв'ю, розробка власних проектів і т.д.

Інтерактивне навчання полягає в тому, що навчальний процес відбувається за умов постійної й активної взаємодії всіх учнів. Взаємонавчання. Таке навчання ефективно сприяє формуванню ціннісних орієнтацій, навичок і вмінь, створенню атмосфери співпраці, взаємодії, дає педагогу стати справжнім лідером дитячого колективу. Під час інтерактивного навчання учні вчаться бути демократичними, спілкуватися з іншими людьми, критично мислити, приймати продумані рішення.

Учасник інтерактивного навчання повинен вчитися

- ставити перед собою учбові навчальні, самовизначатися, контролювати свою навчальну діяльність відносно поставлених задач, добиватися запланованого результату;

- розвивати навчальну активність;

- визначати проблеми в ході навчання;

- вчитися рефлексії своєї учбової діяльності, тобто уміти переходити від розумової або організаційної діяльності до практики впровадження і аналізу способу цієї діяльності.

Основна мета навчання зв'язується зі всемірним розвитком особистості дитини, формуванням розумової активності, творчих здібностей і етичної відповідальності учнів.

Сучасний учитель повинен розуміти, що його задача не скопище знань вкладати в голови дітей, а розвивати системне, творче мислення.

Плануючи свою роботу, вчитель повинен спиратися на такі основні моменти, як пробудження в учнів творчого відношення до предмету, використовування активних форм і методів навчання, які, безумовно, мають багато переваг.

Цікавими є для учнів уроки-рекомендації читання, на яких відбувається своєрідний конкурс рекомендацій. Мета – розповісти про книгу так, щоб іншим захотілося цю книгу прочитати (своєрідна реклама).

Активний інтерес викликають у учнів бінарні уроки. В 6 класі можна провести сумісний урок зарубіжної та української літератури на тему «Байка - жива подоба мудрості» . Робота на уроці організована по групах. Група науковців-дослідників, які працюють над поясненням незрозумілих слів, та теоретичних понять, група «риторів», які попередньо готувалися до виразного читання байок, група істориків, яку готовили цікаві історії з життя байкарів.

Термін «інтеграція» позначає об'єднання, у відомих межах, в одному навчальному предметі узагальнених знань тієї або іншої наукової області. Мета інтегрованого уроку – стимулювати аналітичну діяльність учнів, розвивати потреби в системному підході до об'єкту пізнання, розширити можливості для синтезу знань, формувати уміння перенесення знань з однієї області в іншу, формувати уміння аналізувати і порівнювати складні процеси і явища об'єктивної дійсності. В результаті, використовуючи інформацію з різних предметів, учні по-новому осмислюють дії, явища, це забезпечує формування цілісного сприйняття дійсності. Але такі уроки часто не проведеш через технічні перешкоди.

Люблять учні уроки, на яких проводять літературно-пізнавальні ігри. У процесі гри діти поглиблюють свої знання , а в учителя є можливість перевірити знання учнів з теми.

На уроці російської мови я проводила інтерактивний урок у формі дидактичної гри за темою «Фразеология современного русского языка». Учні були зацікавлені, працювали активно. В подальшому спілкуванні я помітила, що учні стали використовувати у своїй мові фразеологізми.

Ще є уроки-діалоги, уроки ток-шоу, уроки-розслідування, уроки-інтерв’ю. Їх безліч. Головне – не ганятися за модою, а використовувати все це різноманіття з користю для учнів. «Безумне використання навіть найкращої педагогічної концепції може завдати більше шкоди, ніж принести користі» (Б. Спок).

Отже, якщо вчитель – творча особа, якщо він поважає своїх учнів, відчуває літературу, історію і інші предмети, не байдужий до своєї професії, він буде створювати на уроці атмосферу пошуку, полеміки, бажання поділитися своїми думками.
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації