Поиск по базе сайта:
Захист Вітчизни icon

Захист Вітчизни
Скачати 39.29 Kb.
НазваЗахист Вітчизни
Дата конвертації04.02.2013
Розмір39.29 Kb.
ТипДокументи

Захист Вітчизни

Конституція України визначає захист Вітчизни обов’язком громадян України, найважливішою функцією держави. Безпека людини, її життя і здоров’я визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Головною метою вивчення захисту Вітчизни є розвиток особистості учнів, формування їх готовності до захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуацій.

Відповідно до мети сформовано завдання предмета:

- підготовка молоді до захисту життя і здоров’я, забезпечення власної безпеки і безпеки інших людей у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу;

- підготовка молоді до служби у Збройних Силах України, інших військових формуваннях, виконання військового обов’язку в запасі.

У 2010/2011 навчальному році у навчальних закладах системи загальної середньої освіти учні 11-х класів вивчатимуть предмет за навчальною програмою для 11-річної школи “Захист Вітчизни” (авт. Бахтін А.М. та інші, «Атол», 2005р.). Навчальна програма містить три варіанти викладу змісту. Юнаки навчаються за варіантом № 1. Дівчата та юнаки, що не вивчають основи військової справи за станом здоров’я або релігійними поглядами - за варіантом № 2. У випадку передбачення на вивчення захисту Вітчизни однієї години на тиждень навчання здійснюється за варіантом № 3, а матеріал вивчається у стислому вигляді.

Вивчення предмета відповідно до Типових навчальних планів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 25.04.2001 р. № 342, може здійснюватись за двома варіантами:

1) по 2 години на тиждень – 1 година за рахунок інваріантної складової навчального плану і 1 година за рахунок варіативної складової навчального плану;

2) по 1 годині на тиждень за рахунок інваріантної складової навчального плану.

Учні 10-х класів вивчатимуть предмет за навчальною програмою для 12-річної школи «Захист Вітчизни» (авт. Мелецький В.М., Бахтін А.М., Добровольський В.В. та інші), яка передбачає 2 варіанти: для навчання хлопців та дівчат. Дівчата, за власним бажанням (у разі згоди батьків, опікунів або піклувальників) можуть навчатися за програмою для юнаків. Юнаки, які за станом здоров’я або релігійними поглядами звільнені від засвоєння основ військової справи, вивчають предмет за програмою для дівчат.

Відповідно до Типових навчальних планів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 06.02.2009р. № 66 вивчення предмета у 12-річній школі може здійснюватися за такими варіантами:

  1. по 1 годині на тиждень – у класах з профільним навчанням. Зміст навчального матеріалу та державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів у навчальній програмі надруковано звичайним шрифтом;

  2. по 1,5 години на тиждень – у класах універсального, технологічного та спортивного профілів. До змісту навчального матеріалу та державних вимог до рівня загальноосвітньої підготовки учнів додається матеріал, виділений у навчальній програмі курсивом;

  3. по 2 години на тиждень – за рахунок варіативної складової навчальних планів. До змісту навчального матеріалу та державних вимог до рівня загальноосвітньої підготовки учнів додається матеріал, виділений у навчальній програмі курсивом та напівжирним курсивом.

Опанування предмета відповідно до листа-роз’яснення Міністерства освіти і науки України від 09.10.2002р. № 1/9-444 здійснюється окремо для юнаків та дівчат. Навчальний предмет, при цьому, в обох випадках носить назву захист Вітчизни.

Наприкінці навчального року, з метою практичного закріплення рівня знань, умінь та навичок учнів, проводяться навчально-польові заняття (збори), у тому числі, з використанням навчально-методичної бази військових частин, відповідних кафедр вищих навчальних закладів, військових комісаріатів, оборонно-спортивних, військово-оздоровчих таборів, базових навчальних закладів, центрів допризовної підготовки тощо. Їх організація і проведення планується керівником навчального закладу відповідно до діючих вимог. Навчально-польові заняття можна проводити поетапно (по мірі вивчення тем або розділів), у кінці першого семестру та навчального року, за рахунок літньої практики.

Практичне закріплення теоретичного матеріалу з розділу “Основи цивільного захисту” також передбачається під час проведення Дня цивільної оборони (цивільного захисту) в загальноосвітніх навчальних закладах.

Оцінювання рівня засвоєння учнями програмового матеріалу здійснюється відповідно до оновлених „Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти” (наказ Міністерства освіти і науки України від 05.05.2008 № 371).

При оцінюванні навчальних досягнень учнів з предмета захист Вітчизни вчитель оцінює теоретичні знання та уміння їх застосовувати на практиці; за нормативними показниками, - контрольні вправи, що їх мають виконувати учні (вправи та нормативні показники подано у навчальних програмах). Під час складання контрольних навчальних нормативів потрібно врахувати деякі особливості, спрямовані на убезпечення учнів від нещасних випадків:

1. Контрольні навчальні нормативи складають учні основної медичної групи, які на час прийняття нормативу не скаржаться на погане самопочуття та стан здоров’я.

2. Кожній заліковій вправі має передувати спеціальна підготовка (не менше як на двох заняттях).

3. Перед складанням нормативу вчитель проводить розминку, а після – відновлювальні вправи.

4. Учні мають можливість перескласти норматив на визначеному вчителем занятті.

5. Учитель зобов’язаний забезпечити безумовне дотримання правил і виконання вимог щодо безпеки під час здачі нормативів.

При здачі заліків та нормативів також мають ураховуватися фізіологічні особливості та релігійні погляди учнів.

Матеріали щодо викладання предмета, опис нових технологій навчання можна відшукати на сторінках методично-інформаційного журналу «Основи захисту Вітчизни». Журнал виходить щомісяця і запрошує до співпраці вчителів захисту Вітчизни.
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації