Поиск по базе сайта:
Аналіз стану виховної роботи за 2009 рік icon

Аналіз стану виховної роботи за 2009 рік
Скачати 69.74 Kb.
НазваАналіз стану виховної роботи за 2009 рік
Дата конвертації07.12.2012
Розмір69.74 Kb.
ТипДокументи

Аналіз стану виховної роботи за 2009 рік

Особистісно зорієнтоване виховання, гуманізація і демократизація щкільного життя вимагають подолання педагогічних стереотипів щляхом переходу від окремих напрямів виховання до розробки, проектування і моделювання виховних систем.Згідно програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-12кл. ЗНЗ України» у 2009 році діяльність педагогів була спрямована на формування системи ціннісного ставлення особистості до соціального і природного довкілля та самої себе.

Ознайомлення з досвідом роботи педагогічних колективів району показало, що в ЗНЗ продовжується робота щодо проектування та моделювання виховних систем із залученням батьків, громадськості,соціальних інституцій.Педагоги розробляють власні концепції громадянського виховання, створюють нові моделі виховної діяльності, здійснюють пошук ефективних технологій виховання та оригінальних ідей.

Заслуговує на увагу досвід роботи Малоданилівського ліцею, Солоницівської гімназії №3, НВК «Перлина», Черкаськолозівської зош,

Вільшанської зош,Дергачівської зош №1 . Заступники директорів з виховної роботи названих закладів освіти стали переможцями районного конкурсу «Кращий заступник директора з виховної роботи року», 10 заступників директорів з виховної роботи стали його лауреатами.

Значний досвід роботи із формування ідей громадянського суспільства через викладання суспільствознавчих дисциплін накопичено у Дергачівській гімназії №3, Дергачівському ліцеї №2,Слатинському НВК,

Пересічанській зош, Солоницівській зош №2,Дворічнокутянській зош. Спостерігається позитивна тенденція розвитку моделей впровадження громадянської освіти та виховання Малоданилівський ліцей визнано переможцем конкурсу на кращу організацію громадянської освіти, досвід роботи ліцею з даного питання узагальнено ХОНМІБО.

Дергачівська ЗОШ №1 брала участь у обласному конкурсі-огляді на кращу модель співпраці педагогів, батьків та учнів.


З метою забезпечення ефективної реалізації нової програми педагогічні колективи Русько-Лозівської зош, Козачолопанської зош, Ветеринарної зош, Солоницівського колегіуму,Прудянської зош,Цупівської зош,Великопроходівської зош, Токарівського нвк, Полівської зош,Подвірського нвк, Безруківської зош,нвк №1 м.Дергачі , Протопопівського нвк у складі творчих груп працювали над розробкою методичних рекомендацій до впровадження програми. Велике значення надається постійному самовдосконаленню вчителя, підвищенню його професійної майстерності і, в першу чергу, класних керівників.

В роботі РМО заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів ,класних керівників запроваджуються інноваційні форми роботи, зокрема діяльність творчих груп. Солоницівська гімназія №3 діє як експериментальний заклад з напряму «Моніторинг якості освіти в ЗОШ 1-111ст..Управління процесом виховання».Заклад працює над діяльністю розвиваючо-виховних програм-«Традиції». «Творчість та індивідуальність» «Культура». «Поезія», «Я-особистість» , «Школа творчості», маються певні напрацювання.

Також треба відмітити, що підвищенню результативності виховання сприяють виховні творчі програми інших закладів освіти-«Я-лідер», «Я і родина» «Я і духовність» «Ми - громадяни України.»


Організаційно-методичний супровід діяльності координаторів дитячих об»єднань районної громадської молодіжної організації «Нове покоління Дергачівщини» був спрямований на створення системи підтримки дитячого самоврядування, формування партнерських взаємовідносин з дітьми.Так, практичні семінари лідерів молодіжного руху «Навчання демократичних цінностей засобами учнівського самоврядування»показали сучасні підходи до організації учнівського самоврядування.Проведено тренінги «Діяльність МГО та змістовне дозвілля молоді», «Молодіжні збори.Спілкування-одна з основних потреб людини»»Співпраця органів влади та молодіжної організації:можливості, проблеми, перспективи».Брали участь у міжнародному форумі,обласному семінарі-тренінзі «Виявлення та попередження насильства в сім»ї».Організація взяла участь у соціальному проекті за підтримки обласного управління у справах сім»ї, молоді та спорту Харківської ОДА, Дергачівської РДА «Шлях до мети».В рамках проекту проведено 6 заходів патріотичного спрямування.Координатори дитячих об»єднань МГО НПД працюють над створенням моделей педагогічного супроводу діяльності, що передбачає підтримку і розвиток учнівської ініціативи, дитячої активності.Заслуговує на увагу досвід роботи Малоданилівського ліцею, Безруківської зош, Солоницівської гімназії №3, Вільшанської зош та інших ЗНЗ.

Гуpтковою pоботою охоплено 90 % вiд загальної кiлькостi учнiв. Працює 7 опорних шкіл з різних виховних проблем, на базі яких проводяться семінари, конференції, наради.Проведено10 нарад заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів. Питання виховної роботи розглянуто на 11 засіданнях колегій та нарад директорів. Здійснено виїзний семінар заступників директорів з виховної роботи з питань організації краєзнавчої та пошукової роботи до м.Запоріжжя .

Спільно з РМК проведено семінари з питань виховної роботи “Захист творчих проектів з організації виховної роботи” – на базі БДЮТу,семінар з питань позашкільної освіти на базі Безруківської ЗОШ, семінар з питань організації учнівського самоврядування на базі Цупівської ЗОШ, обласний семінар щодо роботи дитячих організацій та об»єднань.

Спільно з відділом у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації ,БДЮТ проведено конкурс “Тато, мама, я – українська сім’я”, в якому взяли активну участь учніДергачівської зош №1,Токарівського нвк, Козачолопанської зош.Пересічанськоїзош,Подвірськогонвк,Безруківськоїзош,Черкаськолозівської зош ,Солоницівського колегіуму.Дворічнокутянської зош та інші.

За 2009рік проведено захисти дитячих проектів «Наше майбутнє», «Лідер», «Екологічні проблеми Дергачівщини», «Податки очима дітей», «Мої права», проведено акції: «Україна бузкова», «Георгіївська стрічка»»Чиста Україна-чиста земля» Активну участь у захисті проектів, акціях взяли учні Малоданилівського ліцею,Слатинського НВК, Дергачівської гімназії №3, Черкаськолозівської зош, Солоницівської гімназії №3, Дворічнокутянської ЗОШ, Цупівської ЗОШ, Безруківської зош, Дергачівської гімназії №3,Солоницівської зош №2, Козачолопанської зош ,Великопрозодівської зош.

У двох позашкільних навчальних закладах (Будинок дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацька спортивна школа) навчається 3312 дітей, що складає 47 %, показник по області 41,2% .

Діти є активними учасниками та переможцями обласних масових заходів.

  • Гуртківці БДЮТ посіли І місце у Всеукраїнському та обласному етапах конкурсу на кращий туристичний похід, стали учасниками обласних змагань з туристського багатоборства, водних видів туризму.Переможцями районного туристичного зльоту ст али туристии Дергачівської зош №1;


- екологічна агітбригада Черкаськолозівської загальноосвітньої школи

посіла ІІІ місце в обласному етапі фестивалю на кращу екологічну

агітбригаду;

-район посів 2 місце в обласній с/г ярмарці «Щедрість рідної

землі»

Згідно плану святкування ювілею Дергачівського району проведено заходи: єдині години спілкування «Дергачівщина край мій рідний», районні краєзнавчі конференції «Видатні люди Дергачівщини», «Видатні місця Дергачівщини», обласна краєзнавча конференція до ювілею земляка П.Колєсова

Традиційними стали зустрічі з обдарованою молоддю та лідерами дитячих та молодіжних організацій голови райдержадміністрації та заступників голови . Так, у 2009 році проведено вперше бал обдарованих дітей.

Щорічно проводяться районні конкурси талановитої молоді « Музи і діти», « Чарівний світ», «Слобожаночка», « Юна принцеса», « Зоряний дощ», «Жива вода», інтелектуальні ігри, фестиваль акторської майстерності, Шевченківські свята, дитячі конкурси ,« Джміль та бджілка» , фестиваль « Велика пісочниця».

З метою пропаганди кращого досвіду з військово-патріотичного виховання щорічно у районі, місті проводяться проводи до лав армії, огляди пісні і строю. Налагоджена робота волонтерських загонів " Допоможи ближньому ", " Милосердя " в Солоницівському колегіумі, Солоницівській ЗОШ № 2, Подвірському НВК, Слатинському НВК, Дергачівській гімназії № 3, , Токарівському НВК,Ветеринарній ЗОШ, Полівській ЗОШ, Русько-Лозівській ЗОШ , Козачолопанській зОШ ,Дворічнокутянській та Прудянській зош та інших.

-Учні Ветеринарної ЗОШ представляли Харківську область на Всеукраїнському форумі «Хліб очима дітей» в м.Києві. У форумі брали участь делегації з усіх областей України, а також представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства аграрної політики, наукових та учбових закладів сільськогосподарського профілю, Асоціації фермерів України, хлібопекарських підприємств м.Києва.

  • Краєзнавці Полівської ЗОШ вибороли І місце в обласному етапі конкурсу «Історія міст і сіл України»;

  • Робота Пересічанської загальноосвітньої школи з напрямку «Нехай говорить пам’ять» здобула І місце у Всеукраїнській

експедиції « Краса і біль України»

Традиційно проводяться місячники антинікотинової, антиалкогольної пропаганди, тижні правових знань. Добре організована робота гуртків «Юний пожежний», « Юні інспектори дорожнього руху» .

Згідно програми розвитку Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю в закладах освіти ведеться певна робота по збереженню і зміцненню здоров’я дітей та учнівської молоді..

- Юні спортсмени Дергачівської гімназії №3 учасники Всеукраїнського туру оздоровчо-патріотичного фестивалю « Нащадки козацької слави»

- п’ятий рік поспіль – переможці обласних змагань « Старти надій». вперше стали чемпіонами України

-призери змагань « Ігри чемпіонів»


Аналіз досвіду виховної роботи та впровадження інноваційних технологій виховання показав, що відмічаються позитивні зрушення , однак існують певні проблеми:

-проблема роботи з сім’ями, які тимчасово опинилися в кризовій ситуації, адже їх на обліку 65 в них виховується 103 дитини;

-проблема злочинності; рівень злочинності зменшується, але на внутрішкільному обліку-68 учнів, у ВКМСД-10учнів;

-підвищення рівня психолого-педагогічної компетентності класного керівника щодо співпраці з батьками, роботи з сім»ями, які потребують посиленої педагогічної уваги;

- упровадження цілеспрямованого і професійного управління виховним процесом,об»єктивне оцінювання результатів виховної роботи в усіх знз району згідно вимог програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів знз України»;

-повного переходу від окремих напрямів виховної роботи та виховних заходів до розробки,проектування і моделювання нових виховних систем.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації