Поиск по базе сайта:
Наказ №157 Про підсумки організації науково-методичної роботи у закладах освіти в 2010-2011 навчальному році icon

Наказ №157 Про підсумки організації науково-методичної роботи у закладах освіти в 2010-2011 навчальному році
Скачати 218.71 Kb.
НазваНаказ №157 Про підсумки організації науково-методичної роботи у закладах освіти в 2010-2011 навчальному році
Дата конвертації02.02.2013
Розмір218.71 Kb.
ТипНаказ

.

ДЕРГАЧІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ


ВІДДІЛ ОСВІТИ

Н А К А З


Від 10 червня 2011 року № 157


Про підсумки організації науково-методичної роботи

у закладах освіти в 2010-2011 навчальному році

На виконання Закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», з метою оптимізації навчально-виховного процесу, підвищення ефективності методичної роботи з педагогічними кадрами, вдосконалення її змісту, удосконалення професійної майстерності та розвитку творчої активності педагогів, впровадження в практику роботи досягнень науки, нових технологій, на основі діагностування педагогічної майстерності, у відповідності з Положенням про районний (міський) методичний кабінет, методична служба відділу освіти у 2010-2011 н.р. спрямувала свою діяльність на реалізацію науково-методичної проблеми «Реалізація основних принципів модернізації освіти шляхом впровадження освітніх технологій, які базуються на інтегрованих підходах».

У РМК працює 6 методистів, 1 бібліотекар, 1 методист, який відповідає за роботу психологічної служби в районі, 1 секретар. При РМК діє НМЛКТ, в якій працює 4 працівника (3,5 штатні одиниці). Весь РМК організовує методичну та науково-дослідну роботу учителів району за різними напрямками. До управління структурними підрозділами методичної служби району залучено 99 вчителів-методистів та 98% педагогів, які мають звання «старший учитель.

Методистами РМК у 2010 – 2011навчальному році підготовлено і проведено: 107 семінарів, 41 конкурс, 111 інструктивно-методичну нарад, видано 97 наказів і методичних рекомендацій, організовано роботу 6 творчих груп, проведено 21 районний майстер-клас та 5 майстер-класів у рамках конкурсу «Учитель року – 2011», проведено 31 виїзд у ЗНЗ району, 5 занять «Школи молодого вчителя», організовано 25 творчих звітів учителів, 5 засідань методичної ради, 2 круглих столи, взяли участь у тематичних перевірках шкіл, підготували 62 статистичних звіти. Працівники РМК взяли участь у 7 тренінгах, провели 1308 індивідуальних консультацій, 5 оглядів навчальних кабінетів та методичних кабінетів ЗНЗ, відвідали 43 відкритих уроки.

В районі діє 33 районних методичних об’єднань (далі РМО) учителів з базових дисциплін, організовано дні методичної допомоги (далі ДМД), було проведено 2 науково-практичних семінари для керівників навчальних закладів та заступників директорів з навчальної роботи (з періодичністю засідань – 1 раз в семестр), діяло 15 опорних шкіл , працювало 6 шкіл ефективного педагогічного досвіду (вчителів математики і фізики, хімії, біології, початкових класів, економіки, іноземних мов),функціонувало 5 творчих груп (вчителів української мови, математики, початкових класів, економіки, іноземних мов), працювали: районна школа молодого вчителя, «Школа кадрового резерву», «Школа молодого керівника», районний творчий клуб «Лідер».

Авангардною формою методичної роботи з підвищення професійної майстерності вчителя є районні методичні об'єднання.

На високому науково – методичному рівні з теми: «Організація роботи з дітьми п’ятирічного віку не охоплених дошкільною освітою» на базі Дергачівської ЗШ (директор Н.О. Зєнькова) для керівників закладів освіти був проведений районний семінар. Досвід роботи школи рекомендовано до поширення в районі та області.

Учителі методичних об'єднань постійно займаються самоосвітою, на засіданнях РМО обговорюють методичні новинки.

У 2010-2011 н.р. вчителі району взяли участь у нарадах, семінарах «Науковий міст» з теми «Екологічні проблеми Харківщини».

На виконання наказу ГУОН від 24.12.2010 року № 698 «Про запровадження у 10-11 класах ЗНЗ Харківської області курсу за вибором «Ми господарі «Євро – 2012» запроваджено у 10-11 класах даний спецкурс.

Новопризначені керівники ЗНЗ Калашник О.А. (Дергачівська гімназія № 3), Околічний І.Ф. (Солоницівський колегіум), Безрук Ю.М. (Безруківський НВК) були активними слухачами обласного семінару для новопризначених директорів ЗНЗ.

Підвищенню престижу професії педагога та виявленню справжніх майстрів своєї справи сприяє районний конкурс професійної майстерності «Учитель року».

Переможцями стали:

у номінації « Початкові класи»

 • Багас Н.В., НВК «Перлина» смт Солоницівка – І м

у номінації « Історія»

- Зуб Таліна Олексіївна, Вільшанська ЗШ – І м

у номінації « Образотворче мистецтво»

 • Любич Н.М., Дергачівська ЗШ № 1– І м


На засіданнях Ради розглядались питання щодо покращення науково-методичної роботи в закладах освіти району, а саме:

 • Про організацію науково-методичної роботи районної методичної ради;

 • Про хід реалізації науково-методичної проблеми «Реалізація основних принципів модернізації освіти шляхом впровадження освітніх технологій, що базується на інтегрованих підходах»;

 • Науково-методичний супровід щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та Малої олімпіади з математики та природознавства на 2010-2011 н.р.

 • Про стан діяльності опорних закладів

 • Про участь у районному етапі виставки-ярмарку педагогічних ідей і технологій. Схвалення робіт для подання на обласний етап;

 • Вплив курсової підготовки на професійну майстерність вчителя;

 • Стан методичної роботи закладів освіти різного типу;

 • Про схвалення досвіду роботи вчителів-методистів та вихователів-методистів, які атестуються у 2011 році;

 • Про діяльність соціально-психологічної служби РМК та РМО психологів.


Для підвищення професійної майстерності вчителів в районі спланована чітка система роботи.

Протягом 2010-2011 н.р. підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснювалося відповідно до вимог Закону України «Про освіту», Типового положення про атестацію педагогічних працівників, планового показника Головного управління освіти і науки ХОДА та заявок закладів освіти.

У І семестрі 2010-2011 н.р. пройшли курсову підготовку при КВНЗ «ХАНО» 69 педагогічних працівника, прослухали тематичні спецкурси 151 вчитель. У ІІ семестрі 2010-2011 н.р. пройшли курсову підготовку при КВНЗ «ХАНО» 111 педагогічних працівника, прослухали тематичні спецкурси 201 вчитель. При університеті менеджменту освіти м.Києва пройшли курси 6 осіб. З них – 2 директора: Клименова Л.В.,та Околічний І.Ф., 1 - завідувач РМК відділу освіти – М.І.Живолуп, 1 – головний спеціаліст – Сафарова І.В., 3 – методиста РМК: Клочко Г.Г., Щербаченко Л.О., Островерх О.І.

На базі Малоданилівського ліцею проведено спецкурс для 27 педагогічних працівника району з теми «Використання інформаційно – комунікаційних технологій під час проведення моніторингових досліджень» Не взяли участь у спецкурсі: Дергачівська гімназія№3, Солоницівська ЗШ №2, Черкаськолозівська ЗШ, Великопроходівська ЗШ, Токарівський НВК, Дворічнокутянська ЗШ, Полдівська ЗШ, НВК №1 м.Дергачі, Дергачівська вечірня(змінна)ЗШ.

Своєчасно подають звітну інформацію про проходження курсів заклади: Вільшанська ЗШ (директор Л.М. Михайлусь), Солоницівська ЗШ №2 (директор А.О. Войтенко), Токарівський НВК (директор Р.П. Хоменко). Не звітують Слатинський НВК (директор В.В. Євдокимова), Солоницівська гімназія №3 (директор Т.М.Вєхова), Малоданилівський ліцей ( директор С.П.Катасонова), Безруківський НВК ( директор Ю.М. Безрук), Дергачівський ліцей №2 (директор О.П. Остапенко), Дергачівська гімназія №3 (директор О.А. Калашник), Солоницівський колегіум (директор І.Ф.Околічний).

Не виконав план проходження курсової підготовки Безруківський НВК (директор Ю.М. Безрук) – напрямок – бібліотекарі.


В районі функціонує 27 загальноосвітніх навчальних закладів, серед яких 2 гімназії, 2 ліцея, колегіум, 6 НВК, 16 ЗНЗ, 2 ПНЗ. В освітніх закладах зростає кількість учнів, які навчаються в профільних класах.


У 2010-2011 н.р. функціонувало 35 профільних класів, де навчалося 563 учні.

В районі створено каталог програм варіативної складової, в якому зазначено спецкурси, курси за вибором та факультативи з усіх навчальних предметів.

Профільне навчання старшокласників здійснюється за всіма напрямами передбаченими Концепцією профільного навчання.


Залежно від попиту учнів, перевага була надана профілю української філології (146 учнів-17%), (Дергачівська гімназія №3, Пересічанська ЗШ, Солоницівський колегіум, Вільшанська ЗШ, Черкаськолозівська ЗШ, Дворічнокутянська ЗШ), біолого-хімічному – 12%, історичному – 9%. Солоницівський колегіум впроваджує профіль іноземної філології. Математичний профіль впроваджують у Дергачівській ЗШ №1 та Дергачівській гімназії №3, фізико-математичний профіль – в 11 класі Дергачівської гімназії №3.

За універсальним профілем працюють 14 класів , в яких навчалося 211 учнів, що складає 24% .Це - Подвірський НВК, Великопроходівська ЗШ, Протопопівський НВК, Токарівський НВК, Козачолопанська ЗШ, Безруківська ЗШ, Слатинський НВК.

Одним із шляхів реалізації профільного навчання є поглиблене вивчення предметів.

Перевагу учні віддають поглибленому вивченню англійської мови та економіки.


У районі діє Комплексна програма розвитку гуманітарної сфери Дергачівського району.

Всього в установах освіти району встановлено 460 персональних комп’ютери. У навчальному процесі використовується 39 НКК, що нараховує 350 ПК. Для підтримки управлінської діяльності використовується – 110 ПК.

Поступово заклади освіти забезпечуються мультимедійною технікою. Сьогодні в закладах освіти :

-ноутбуків-7

-проекторів – 12

-інтерактивних дошок - 6

Однією із найважливіших задач інформатизації є забезпечення доступу до світових інформаційних ресурсів. Так, Дергачівська ЗШ №1, Вільшанська ЗШ, Подвірський НВК, Солоницівська гімназія №3 долучилися до впровадження освітньої мережі «Щоденник.ua».

Кожна школа має власний WEB-сайт.

Навчання педагогічних працівників за програмою Intel@ Навчання для майбутнього здійснювали здійснювалися протягом року завідувачем НМЛКТ РМК відділу освіти І.О.Філь, яка їх організувала на базі навчально-методичної лабораторії комп’ютерних технологій та безпосередньо з виїздом у навчальні заклади району..

Станом на 25 травня 2011 року в районі працює 766 педагогічних працівника. З них мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» 285 педагогічних працівника, що становить 37,2%, «спеціаліст І категорії» – 196 (25,6%), «спеціаліст ІІ категорії» – 79 (10,3%), кваліфікаційну категорію «спеціаліст» 118 (15,4%), 88 працюючих не мають відповідної освіти, а отже, не підлягають атестації. Мають педагогічне звання «Старший учитель» – 98 чоловік, «Вчитель методист» – 99 чоловік.

Особлива увага методичним кабінетом приділялась над підвищенням ролі вчителя в роботі з обдарованими дітьми.

У ІІ етапі Всеукраїнський учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2010-2011 н.р. взяли участь 1074 учні із 23 ЗНЗ району.

За результатами проведення ІІ етапу з базових дисциплін призові місця посіли 259 учні, з них : І місця – 67 учнів, ІІ місця –89 учнів, ІІІ місця – 103 учні. Кількість переможців становить 24 % від загальної кількості учасників (у 2007-2008 н.р. – 27%, 2008-2009-21%, 2009-2010-25%).

Проведено Малу олімпіаду для учнів 4 класів з математики, природознавства та української мови, в яких взяли участь з математики – 30 учнів, з української мови – 20 учнів, з природознавства – 25 учнів. Не взяли участь у жодній Малій олімпіаді учні Солоницівської ЗШ № 2, Цупівської ЗШ.

Високий рівень участі у олімпіадах мають школи нового типу – 48,6% , міські ЗШ – 36,6%, що становить 85,3 % якості від загальної кількості перемог, сільські школи - 14,7 % , що на 1,3% краще, ніж у минулому році.

Два загальноосвітніх заклади (Полівська ЗШ, Цупівська ЗШ) не мають переможців.

Найбільшу кількість призових командних місць за рейтингами окремих предметів мають команди учнів Дергачівської гімназії №3 – 14 (І-4; ІІ-6; ІІІ-4) , Дергачівського ліцею № 2 – 11 (І-5; ІІ-2; ІІІ-4), Дергачівської ЗШ № 1 - 8 (І-о; ІІ-5; ІІІ-3), Пересічанська ЗШ – 7 (І-4; ІІ-1; ІІІ-2), Солоницівського колегіуму, Малоданилівського ліцею –по 6, Солоницівської гімназії № 3, Вільшанської ЗШ по 5; Подвірського НВК – 4;. Токарівського НВК – 3;. Слатинського НВК – 2;Прудянської ЗШ, Черкаськолозівської ЗШ, Русько-Лозівської ЗШ, Великопроходівської ЗШ, Протопопівського НВК, Дворічнокутянськаої ЗШ – по 1.

Покращили виступи порівняно з минулим навчальним роком такі загальноосвітні заклади, як Пересічанська ЗШ, Козачолопанська ЗШ, Токарівський НВК на 1 позицію.

У III етапi Всеукраїнських учнiвських олiмпiад з базових дисциплiн , які проходили з з 15 січня по 26 лютого 2011 року 76 учнів району брали участь у всіх 16 обласних олімпіадах( 25 стали переможцями ІІІ етапу).

Уперше учні брали участь в олімпіадах з психології та педагогіки, астрономії.

Протягом 2010 -2011 н.р. УЧНІ РАЙОНУ взяли активну участь у Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах:

Інтерактивний природничий конкурс «Колосок» (для учнів 2-9 класів).

Взяли участь 1078 учнів із 25 навчальних закладів.

Порівняно з минулим роком кількість учасників збільшилась на 270 учнів.

Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру» (для учнів 2-11 класів).

Взяли участь 1309 учнів із 23 навчальних закладів.

Порівняно з минулим роком кількість учасників збільшилась на 235 учнів.

Всеукраїнський фізичний конкурс «Левеня»( для учнів 7-11 класів).

Взяли участь 356 учнів з 18 навчальних закладів.

4 Всеукраїнський інтерактивний історичний конкурс «Лелека» (для учнів 5 – 11 класів). Взяли участь 264 учнів з 12 навчальних закладів, що на 93 учні більше від попереднього року.

Міжнародна гра – конкурс «Російське ведмежа» (для учнів 2 -11 класів). Взяли участь 130 учнів з 4 навчальних закладів.

Всеукраїнська гра з англійської мови «Пазл». Взяли участь 102 учні з 3 навчальних закладів.

Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник» була проведена для учнів 1-11 кл.

Проведений районний етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу читців «Тарасовими шляхами». У фестивалі взяли участь 33 конкурсанти. Переможець районного фестивалю Очередько Ріта, учениця 10 класу Ветеринарної ЗШ брала участь у Всеукраїнському фестивалі у м. Луцьку та нагороджена Дипломом лауреата фестивалю.

Проведено районний етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. І місце в обласному етапі конкурсу посіли:

Солодовидченко Світлана, учениця 7 класу Солоницівської гімназії №3, (вчитель Бондар Т.А.);

Гичка Олексій, учень 9 класу Вільшанської ЗШ, вчитель (Федьо Н.І.)

Гичка Олексій також брав участь у всеукраїнському етапі конкурсу та нагороджений у м. Каневі почесним призом.


Учні району брали участь у ІІІ (обласному) етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Серед переможців конкурсу:

ІІ місце - Вінник Анастасія, учениця 6 класу Дергачівської гімназії №3, (вчитель Тимощук С.В.);

ІІ місце – Оліфір Валерія, учениця 3 класу Дергачівської гімназії №3, (вчитель Свічкар В.І.)

Учасниками ІІІ (обласного) етапу також були:

Терещенко Ганна, учениця 8 класу Малоданилівського ліцею, (вч. Сахненко Ю.І. )

Синьогуб Аліна, учениця 11 класу Дергачівської гімназії №3, (вч. Мотенко В.І.)

В районі був проведений Всеукраїнський конкурс учнівської творчості.

За підсумками ІІІ (обласного) етапу конкурсу серед переможців учні району:

Диплом І ступеня у номінації «Література» отримала Плетнева Аліна, учениця 10 класу Ветеринарної ЗШ.( Вчитель Федоренко Лідія Миколаївна відзначена дипломом оргкомітету конкурсу);

Дипломом ІІ ступеня у номінації «Історія України та державотворення» нагороджена Мицай Наталія, учениця 9 класу Полівської ЗШ,( вч. Василець В.О.)

Проведений Турнір Юних Журналістів, в якому взяли участь команди з 8 закладів району.

І місце посіли команди: Пересічанської ЗШ та Вільшанської ЗШ

ІІ місце за Солоницівським колегіумом та Солоницівською гімназією №3

ІІІ місце виборола команда Солоницівської ЗШ №2

Учасниками турніру були також команди Козачолопанської ЗШ та Безруківського НВК.

У ХІІІ Всеукраїнському турнірі юних істориків Грамотою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України нагороджена збірна команда району.

У ХІV Національному конкурсі шкільних газет, засновником якого є Коледж преси та телебачення м. Миколаєва, взяли участь стіннівки таких закладів: Солоницівської гімназії № 3 «Alma mater», Цупівської ЗШ «Школярик», Токарівського НВК «Шкільний світ», Вільшанської ЗШ «Вісник Юнландії», Дергачівської гімназії № 3 «Ух, гімназист», Протопопівського НВК «Ластівка». Шкільна газета «Ластівка» отримала диплом і стала лауреатом конкурсу.

У Всеукраїнській акції «Годівничка» взяли участь всі заклади району, окрім Солоницівського колегіуму (директор І.Ф.Околічний). 121 робота визнана журі найкращою і направлена до Національного еколого-натуралістичного центру м. Києва. Найбільша по кількості, змісту, номінаціям, які направлені до м. Києва, є роботи таких закладів:

Козачолопанська ЗШ – 21 робота;

Подвірський НВК – 15 робіт;

Прудянська ЗШ – 12 робіт;

Безруківська НВК – 10 робіт;

Малоданилівський ліцей – 9 робіт;

Дергачівська ЗШ №1 – 8 робіт;

У цьому році вперше учні району взяли участь в інтерактивному міжнародному конкурсі з інформатики «Бобер». Слід відзначити заклади: Протопопівський НВК (15 учасників), Дворічнокутянська ЗШ (11 учасників), Солоницівський колегіум (5 учасників), Малоданилівський ліцей (14 учасників), Русько-Лозівська ЗШ (20 учасників), Вільшанська ЗШ (14 учасників), Токарівський НВК (7 учасників), Дергачівський ліцей №2 (2 учасника).

В обласному дистанційному фестивалі графіки та анімації участь взяли: Дергачівський ліцей №2, Дергачівська гімназія №3, Малоданилівський ліцей, Пересічанської ЗШ, Прудянської ЗОШ, Русько-Лозівської ЗОШ.

На високому рівні організована спортивно-масова робота з учнями вчителів фізичної культури (кер. Желтобрюх С.М.). Протягом 2010-2011 навчального року державна програма "Основи здоров»я і фізична культура " виконувалася у всіх 25 загальноосвітніх школах та 24 дошкільних установах. Було проведено 13 районних спортивних змагань - з футболу, волейболу, настільного тенісу, шахів, шашок, легкої атлетики, оздоровчо-патріотичного фестивалю «Нащадки козацької слави» , "Старти надій", туризму та спартакіада допризовної молоді, в яких взяли участь близько 2,5 тис. учасників. Започатковано в закладах освіти проведення Малих Олімпійських ігор за програмою обласних змагань «Діти Харківщини», в яких взяли участь близько 3 тис.учасників. Проведено 226 шкільних змагань з різних видів спорту, в яких взяли участь 19607 учнів, а також 42 змагання для працівників освіти - 232 учасники.

В 2010-2011 н. році команди закладів освіти взяли активну участь в усіх видах змагань обласної Спартакіади школярів «Спорт протягом життя» . Команди району одержали призові місця в найбільш масових видах обласної спартакіади «Старти надій» (І місце – Дергачівська гімназія№3) ) «Біла тура» (II місце - Дергачівська гімназія №3), «Нащадки козацької слави» -( ІІІ місце – Дергачівська ЗШ № 1)

У Всеукраїнському конкурсі уроків з гендерної рівності вчителі Ветернинарної ЗШ Федоренко Л.М. та Маренкова О.В. стали фіналістами Всеукраїнського етапу конкурсу.

В 2010-11 н. р. у 25 загальноосвітніх школах району було введено додатковий урок фізкультури (футболу), охоплено 4903 учні в 251 класі, що становить 58 %. Найкраще поставлена робота по введенню додаткового уроку в Солоницівському колегіумі, Токарівському , Протопопівському НВК, Безруківській та Руськолозівській загальноосвітніх школах.

В 25 загальноосвітніх школах навчаються 7609 учні, з них 3142 охоплено всіма видами фізкультурно - оздоровчої роботи , що становить 42% від загальної кількості. Найкраще ця робота організована в Дергачівській № 1, Дергачівській № 3, Солоницівській № 1, Безруківській, Цупівській, Протопопівській загальноосвітніх школах.

Галереї "Чемпіони спорту" обладнані в 20 загальноосвітніх школах.

Гімнастика до занять проводиться в 13 школах. В 25 - подовжені рухові перерви, у всіх 25 школах систематично проводяться фізкультхвилинки та "Дні здоров’я».

Протягом навчального року працювала «Школа кадрового резерву». Було проведено 4 засідання. З них: 2 для директорів та 2 для заступників директорів з навчально-виховної роботи. Формами проведення було обрано :семінари – практикуми , педагогічна майстерня, ділова гра, а також ЧАТ спілкування з теми «Застосування інтерактивних технологій у роботі з педагогічними працівниками».

Навчально-методична лабораторія комп’ютерних технологій РМК відділу освіти отримала диплом І ступеня у двадцять другій обласній тематичній відкритій виставці ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття» за темою «Інформатизація освіти Харківщини: досягнення та перспективи» («Система формування інформаційно-комунікаційної компетентності педагогічних працівників») (лютий 2011 року).

В жовтні 2010 року у рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції «Науково-методичні умови організації маркетингової діяльності інститутів післядипломної педагогічної освіти» було проведено презентацію досвіду роботи Дергачівського району щодо запровадження Комплексного програмно-цільового проекту «Інноваційна школа ХХІ століття».

В березні 2011 року у Вільшанській ЗШ було проведено навчально-методичний семінар для заступників «Застосування інноваційних технологій при організації науково-методичної роботи», під час якого було здійснено аналіз впровадження інновацій у ЗНЗ та представлено досвід роботи закладу з впровадження тестових технологій.

Вперше в квітні 2011 року на базі було проведено І виставку-презентацію «Калейдоскоп інновацій у методичній роботі».

У 2011 році для участі у ХVІІІ обласній виставці-презентації педагогічних ідей та технологій за темою «Програмно-цільовий підхід у навчально-виховній, методичній та управлінській діяльності» було подано 91 робота, 36 з яких були нагороджені дипломами І-ІІІ ступенів (у порівнянні з минулим роком 84 і 18 відповідно). Районний методичний кабінет відділу освіти Дергачівської районної державної адміністрації Харківської області посів 2 місце за якістю поданих робіт і був відзначений дипломом за високу якість навчально-методичних матеріалів, представлених на XVIII обласну виставку-презентацію педагогічних ідей та технологій «Програмно-цільовий підхід у навчально-виховній, методичній та управлінській діяльності». Не взяли участь такі заклади: Солоницівський колегіум (2-й рік поспіль), Русько-Лозівська ЗШ, Великопроходівська ЗШ, Токарівський НВК і Дергачівський НВК № 1.

У березні 2011 року в м. Києві Солоницівська гімназія № 3 та Малоданилівський ліцей отримали відзнаку «Флагмани сучасної освіти України»

У дослідно-експериментальній роботі завершили участь навчальні заклади за такими напрямками: Солоницівська гімназія № 3 (директор Вєхова Т.М.) – „Моніторинговий, науково-методичний і організаційний супровід процесу модернізації системи загальної середньої освіти в Харківській області” та усі загальноосвітні навчальні заклади – з теми «Створення моделі районних та шкільних освітніх округів у сільських регіонах Харківської області».

Подвірський НВК(директор С.А. Рєзнікова) бере участь у програмно-цільовому проекті з теми «Модернізація філологічної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах на засадах особистісно орієнтованого підходу», Солоницівська гімназія № 3 (директор Вєхова Т.М.) з теми «Забезпечення якості освіти для демократичного громадянства в школах».

В 23 шкільних бібліотеках Дергачівського району функціонує 14 читальних залів на 205 місць для читачив, працює 25 бібліотекарів.

Бібліотечний фонд шкільних підручників поповнився на 58 найменувань, загальною кількістю 10 712 шт. на суму

149 563 гривні.

Шкільні бібліотеки забезпечуються підручниками за рахунок держбюджету Міністерства освіти і науки молоді та спорту України.

Забезпеченість основними підручниками на 20.06.2010 року становить 99%:

1-4 кл. – 100%;

5-9 кл. –98%

10 клас – 75%. Не отримали підручників англійської мови, хімії завезено на 55%, інформатики – 50%. На 70 % історію України отримали у травні 2011 року

11 кл. – 99% (старими підручниками)

На виконання наказу МОНУ від 02.11.2010р. №1044 “Про організацію та проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» в межах щорічної Всеукраїнської акції «Живи, книго!», з метою оптимізації інноваційної діяльності шкільних бібліотек в умовах модернізації національної системи освіти в закладах освіти Дергачівського району проводився І та ІІ (районний) етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» в межах щорічної Всеукраїнської акції «Живи, книго!».

В конкурсі взяли участь всі 23 шкільні бібліотеки району.

Закладами освіти Дергачівского району на 2011 рік передплачено більше 60 найменувань газет та журналів в кількості більше 2500 екз. на суму більше 116 тис. грн.

Найактивніше здійснена підписна кампанія в таких закладах як Дергачівська гімназія №3, Дергачівський ліцей №2, Ветеринарна ЗШ, Солоницівський НВК «Перлина», Дергачівський НВК №1.

За останні 3 роки найкращі показники передплатної кампанії у Дергачівській гімназії №3, Ветеринарній ЗШ, Великопроходівській ЗШ.


З метою пропаганди кращого досвіду класних керівників був проведений районний конкурс “Творчий звіт класного керівника”, де взяли участь 26 педагогів. Переможцями конкурсу стали Жорняк Н.К., Лагута Г.Г. (Козачолопанська ЗШ), Прищенко Н.В. (Дергачівський ліцей № 2), Гаврішкевич І.В. (Безруківська НВК).

З метою підтримки творчої молоді 50 кращим учням та учням пільгових категорій виплачується стипендія.

Пріоритетом освіти району залишається якість освіти. За результатами ДПА 11-х класів якість знань випускників становить 76,75%. Цей факт говорить про те, що вчителі недостатньо володіють теорією та практикою педагогічного оцінювання. Тому важливим завданням методичної служби є зосередження уваги педагогів на вдосконаленні навчально-виховного процесу, розумінні складових таксономії Блума та впровадження продуктивної технології, яка дозволить навчати і навчити, її науково-методичний супровід.

Науково-методична робота району та навчально-виховний процес спирається на досягнення практичної психології в системі освіти. Сьогодні не слід недооцінювати ролі психолога у здійсненні навчально-виховного процесу. Протягом року практичними психологами району було надано близько 811 консультацій батькам різної тематики (шкідливі звички, агресивність, непорозуміння між членами сім’ї, вибір майбутньої професії тощо), 390 вчителям (емоційне виснаження, індивідуальний підхід до учнів, зняття психологічної напруги), 540 – учням (взаємовідносини між статями, конфлікт «учень-учень-вчитель», непорозуміння з батьками, перше кохання тощо), що дало можливість розв’язати та уникнути багатьох конфліктних питань.

Не всі заклади активно впроваджують програми «Рівний-рівному», «Діалог», «Школа проти СНІДу», реалізація яких веде до зниження шкідливих звичок та ризикованої поведінки. За результатами моніторингу «Молодь і протиправна поведінка» знизився відсоток вживання алкоголю та тютюну на 7%, участь дітей у протиправних діях – на 4%.

Організуючим центром методичної роботи з педагогічними кадрами є методичний кабінет закладу освіти. Згідно аналізу діяльності шкільних методичних кабінетів найкраще забезпечують інформаційну підтримку діяльності структурних підрозділів методичної служби, координують форми і методи роботи, спрямовані на підвищення педагогічної майстерності, організовують систему заходів, спрямованих на розвиток творчого потенціалу педагогів, впровадження ЕПД та інноваційних технологій на діагностичній та моніторинговій основі такі заклади, як Слатинський НВК (заст. Коломієць І.Ф.) та Подвірський (заст. Власова З.А.), де створені сучасні умови для успішного здійснення навчально-методичної роботи у закладі, Солоницівська гімназія № 3 (заст. Зоріна Р.П.), Дергачівська ЗШ № 1 (заст. Байстрюченко Є.М.), НВК «Перлина» (дир. Клименова Л.В.), Дергачівська гімназія № 3 (заст. Євмененко В.Т.), Малоданилівський ліцей (заст. Руденко О.Б.), де велика увага приділяється творчому підходу до науково-методичного супроводу навчально-виховного процесу, Дергачівський ліцей № 2 (заст. Мірошніченко Н.М.), Солоницівський колегіум (заст. Окунєва Г.М.), Пересічанська ЗШ (заст. Харченко Л.І.), Вільшанська ЗШ (заст. Грінченко Л.О.), Козачолопанська ЗШ (заст. Козленко В.М.), НВК № 1 м. Дергачі (заст. Леунова В.В. ) Ветеринарна ЗШ (заст.Федоренко С.П.), де приділяється велика увага напрямку навчально-методичної роботи з обдарованими учнями .

Серед основних напрямків методичної роботи в районі на 2011-2012 н.р. слід виділити діагностико-прогностичний, навчально-методичний та організаційно-координаційний , що спрямовані на реалізацію таких завдань:

 • Виконання районної науково-методичної проблеми «Реалізація основних принципів модернізації освіти шляхом впровадження освітніх технологій, що базуються на інтегрованих підходах».

 • Створення умов для безперервного навчання педагогів, розвитку їх творчої діяльності

 • Впровадження інноваційних технологій, ЕПД

 • Удосконалення роботи з обдарованими дітьми

 • Посилення психологізації навчально-виховного процесу

 • Комплексне впровадження моніторингу якості освіти.

 • Модернізація традиційних та впровадження інноваційних високоефективних форм та методів роботи

 • Проведення методичних заходів, спрямованих на підвищення педагогічної майстерності педагогів, вивчення, узагальнення і поширення ефективного педагогічного досвіду.

 • Розширення експериментально-дослідницької роботи, апробація та впровадження нових освітніх технологій та систем, підручників, навчально-методичної літератури.

 • Реалізація Державного стандарту загальної середньої освіти та його навчально-методичне забезпечення.

 • Створення умов для виконання районних програм та проектів.

 • Здійснення науково-методичного супроводу викладання спецкурсів, факультативів, предметів за вибором.

 • Здійснення науково-методичного супроводу діяльності освітніх округів.

 • Активізація у проведенні Днів методичної допомоги (ДМД) у закладах освіти.

 • Продовження роботи щодо охоплення навчання дітей 5-річного віку.

 • На виконання наказу ГУОН від 02.11.2010 р. № 579 «Про запровадження в ЗНЗ Харківської області пілотного проекту «Православна культура Слобажанщини» обов’язкове запровадження викладання курсу «Православна культура Слобажанщини».

 • Активізація роботи щодо участі закладів освіти та педагогічних працівників у ХІХ обласній виставці-презентації педагогічних ідей та технологій.

 • Активізація роботи щодо участі команд району у Всеукраїнських турнірах різного спрямування.

 • Взяти участь у тематичних виставках «Освіта Харківщини ХХІ століття» з тем «Інноваційні процеси у методичній роботі з педагогічними кадрами», «Розвиток екологічної компетентності учнів ЗНЗ Харківської області в умовах сталого розвитку суспільства».

 • Посилення роботи щодо відзначення в районі Міжнародного року хімії та святкування 300-річчя від дня народження М.В. Ломоносова.

 • Активізація роботи щодо відзначення в районі міжнародного року освіти.

 • Проведення ІІ виставки-презентації з теми «Калейдоскоп інновацій у роботі опорних шкіл району».

 • З метою виховання екологічної культури запровадити у початковій школі елементи реалізації проекту «Зелений пакет».

 • Організувати участь в обласному конкурсі на кращий інноваційних урок з елементами футболу з нагоди проведення «Євро – 2012».

 • Науково-методичні розробки, які подаються до фахових журналів, в обов’язковому порядку узгоджувати з методичною радою РМК.

 • Сприяти масовому залученню школярів до участі у конкурсах учнівської творчості.

 • Сприяти обов’язковому проходженню спецкурсів при КВНЗ «ХАНО» вчителями, які викладають не за фахом 2 та більше предметів.

^ Виходячи з вищезазначеного,

НАКАЗУЮ:

1.Вважати аналіз науково-методичного забезпечення навчально-виховного процесу у закладах освіти району у 2010-2011 н.р.організований і проведений на належному рівні і рекомендувати до використання закладами освіти в роботі.(Додається.)

2. Завідувачу РМК відділу освіти М.І. Живолуп:

2.1. Ознайомити з результатами науково -- методичної роботи керівників
навчальних закладів різного рівня , керівників РМО на засіданнях, нарадах,
семінарах.


до 30.08.11р.

  1. 2.2 Розробити заходи щодо удосконалення науково - методичної роботи в закладах освіти.

до 01.09.11р.

2.3 Скласти план роботи щодо підготовки учнів для участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін, турнірах, конкурсах.

3. Керівникам навчальних закладів:

3.1. Проаналізувати результати науково - методичної роботи закладу в 2010 -2011 н.р. та розробити заходи щодо її покращення в 2011 – 2012н.р.

3.2. За високу організацію науково - методичної роботи винести подяку
заступникам директорів з навчально - виховної роботи Байстрюченко Є.М,
(Дергачівська ЗШ № 1), Мірошниченко Н .М., Коверзі Л.Я.(Дергачівський ліцей № 2), Євмененко В.Т. (Дергачівська гімназія № 3), Руденко О.Б., Жуковиній А.В. (Малоданилівський ліцей),Євсеєнко Н.В., Грінченко Л.О. (Вільшанська ЗШ), Ковач О.І., Зоріній Р.П. (Солоницівська гімназія № 3), Власовій З.А., Оздоєвій О.М. (Подвірський НВК), Леуновій В.В.(НВК № 1 м.Дергачі),Оробченко О.М. (Прудянська ЗШ),Ветеринарна ЗШ (Федоренко С.П.)


4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на завідувача РМК
Живолуп М.І.


Начальник відділу освіти Т.В. Малиніна


З наказом ознайомлені М.І. ЖиволупСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації