Поиск по базе сайта:
Наказ №63 Про проведення конкурсу-захисту на кращу модель інформатизації навчального закладу «Шкільний інформаційний світ-2012» На виконання розділу 2 «Інформаційні та комунікаційні технології в системі освіти» icon

Наказ №63 Про проведення конкурсу-захисту на кращу модель інформатизації навчального закладу «Шкільний інформаційний світ-2012» На виконання розділу 2 «Інформаційні та комунікаційні технології в системі освіти»
Скачати 259.94 Kb.
НазваНаказ №63 Про проведення конкурсу-захисту на кращу модель інформатизації навчального закладу «Шкільний інформаційний світ-2012» На виконання розділу 2 «Інформаційні та комунікаційні технології в системі освіти»
Дата конвертації02.02.2013
Розмір259.94 Kb.
ТипНаказ

УКРАЇНА

ХАРКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ АДМІНІСТРАЦІЇ

ЖОВТНЕВОГО РАЙОНУ

Й
НАКАЗ


15.02.2012 № 63


Про проведення конкурсу-захисту

на кращу модель інформатизації навчального закладу

«Шкільний інформаційний світ-2012»


На виконання розділу 4.2.4. «Інформаційні та комунікаційні технології в системі освіти» Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2012-2015 роки, затвердженої рішенням 2 сесії Харківської міської ради 6 скликання «Про затвердження Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2012-2015 роки» від 22.12.2012 №47/10, наказу Департаменту освіти Харківської міської ради від 06.02.2012 № 23 «Про проведення конкурсу-захисту на кращу модель інформатизації навчального закладу «Шкільний інформаційний світ-2012», з метою удосконалення змісту, форм і методів роботи навчальних закладів міста Харкова у напрямку інформатизації, виявлення та поширення позитивного досвіду роботи педагогічних колективів, привернення уваги громадськості, батьків, владних структур, представників бізнесу до проблем інформатизації сучасного навчального закладу, залучення широкого кола педагогічної громадськості, науковців, керівників освітньої галузі різних рівнів, педагогів-практиків до вирішення актуальних проблем у галузі освіти


НАКАЗУЮ:


 1. Організувати та провести І (районний) етап конкурсу-захисту на кращу модель інформатизації навчального закладу «Шкільний інформаційний світ-2012» згідно з Положенням про конкурс-захист на кращу модель інформатизації навчального закладу «Шкільний інформаційний світ-2012» (додаток №1).

 2. Затвердити склад організаційного комітету та експертної комісії конкурсу-захисту на кращу модель інформатизації навчального закладу «Шкільний інформаційний світ-2012» (додатки №№2, 3).

 3. Оргкомітету конкурсу-захисту провести конкурс-захист на кращу модель інформатизації навчального закладу «Шкільний інформаційний світ-2012» за номінаціями:

 • «Інформаційні технології у дошкільній освіті»;

 • «Школа дистанційного навчання»;

 • «Сучасна бібліотека – інформаційно-методичний центр навчального закладу»;

 • «ІКТ на уроках природничо-математичного циклу»;

 • «ІКТ на уроках суспільно-гуманітарного циклу»;

 • «Кращий шкільний портал»;

 • «Школа – центр моніторингових досліджень».

4. Завідуючій лабораторії комп’ютерних технологій в освіті управління освіти Моісеєвій О.Ю., методисту лабораторії комп’ютерних технологій в освіті Брук О.В.:

  1. Забезпечити проведення І (районного) етапу конкурсу-захисту на кращу модель інформатизації навчального закладу «Шкільний інформаційний світ-2012».

Березень-травень 2012 року

4.2. Довести Положення про проведення конкурсу-захисту на кращу модель інформатизації навчального закладу «Шкільний інформаційний світ-2012» (далі - Конкурсу-захисту) до всіх підпорядкованих навчальних закладів району.

До 05 березня 2012 року

4.3. Подати заявки на участь навчальних закладів – переможців І (районного) етапу на участь у ІІ (міському) етапі Конкурсу-захисту.

До 05 червня 2012 року

4.4. Забезпечити якісну підготовку матеріалів, що подаються до участі у ІІ (міському) етапі Конкурсу-захисту відповідно до вимог Положення про проведення Конкурсу-захисту.

5. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів:

5.1. Сприяти участі вчителів підпорядкованих навчальних закладів у Конкурсі-захисті.

Березень-травень 2012 року

5.2. Надати до лабораторії комп’ютерних технологій в освіті управління освіти заявки на участь у Конкурсі-захисті.

До 12.03.2012

6. Контроль за виконанням наказу покласти на завідуючу лабораторії комп’ютерних технологій в освіті управління освіти Моісеєву О.Ю.


Начальник управління освіти

адміністрації Жовтневого району

Харківської міської ради О.Ф. Світлична


З наказом ознайомлені:


Моісеєва О.Ю.

Брук О.В.


Брук

Додаток № 1

до наказу управління освіти

адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради

від 15.02.2012 № 63


^ П О Л О Ж Е Н Н Я
про конкурс-захист на кращу модель інформатизації навчального закладу


«Шкільний інформаційний світ-2012»


І. Загальні положення


Конкурс-захист на кращу модель інформатизації навчального закладу «Шкільний інформаційний світ-2012» (далі – Конкурс-захист) проводиться з метою удосконалення змісту, форм і методів роботи навчальних закладів міста Харкова у напрямку інформатизації, виявлення та поширення позитивного досвіду роботи педагогічних колективів, привернення уваги громадськості, батьків, владних структур, представників бізнесу до проблем інформатизації сучасної школи, залучення широкого кола педагогічної громадськості, науковців, керівників освітньої галузі різних рівнів, педагогів-практиків до вирішення актуальних проблем у галузі освіти.

Конкурс-захист сприяє розвитку творчої діяльності педагогічних колективів, спрямованої на вдосконалення процесу інформатизації освіти на рівні навчального закладу та інтеграції навчального закладу у світове інформаційне середовище, стимулює навчальні заклади до розроблення та впровадження моделей інформатизації навчального закладу у відповідності до вимог сучасності, свідомого впровадження інформаційних та комунікаційних технологій у систему роботи, забезпечує поширення кращого досвіду роботи з інформатизації освіти.

Головними завданнями Конкурсу-захисту є:

 • удосконалення змісту, форм і методів роботи навчальних закладів міста;

 • виявлення та поширення позитивного досвіду роботи педагогічних колективів;

 • привернення уваги громадськості, батьків, владних структур, представників бізнесу до проблем сучасної освіти;

 • залучення широкого кола педагогічної громадськості, науковців, керівників освітньої галузі різних рівнів, педагогів-практиків до вирішення актуальних проблем у галузі освіти.


ІІ. Організатори Конкурсу-захисту

Організатором Конкурсу-захисту є Департамент освіти Харківської міської ради.


ІІІ. Порядок і термін проведення Конкурсу-захисту

3.1. Конкурс-захист проводиться у два етапи:

 • І (районний) – березень-травень 2012 року;

 • ІІ (міський) – червень-листопад 2012 року.

3.2. ІІ (міський) етап проводиться серед переможців І (районного) етапу в два тури:

 • І тур – заочний (розгляд поданих матеріалів; жовтень 2012 року);

 • ІІ тур – очний (захист запропонованих моделей; жовтень-листопад 2012 року).

ІV. Учасники Конкурсу-захисту

4.1. У Конкурсі-захисті беруть участь усі загальноосвітні навчальні заклади міста незалежно від типу та форми.

4.2. У номінаціях Конкурсу-захисту на загальних засадах за бажанням можуть брати участь позашкільні навчальні заклади та міжшкільні навчально-виробничі комбінати.

4.3. Дошкільні навчальні заклади міста беруть участь у Конкурсі-захисті за бажанням в окремій номінації.

4.4. Навчальні заклади міського підпорядкування подають заявки на участь у ІІ (міському) етапі Конкурсу-захисту.

4.5. Рішення про участь у номінації Конкурсу-захисту приймає педагогічна рада навчального закладу.

4.6. До участі у ІІ (міському) етапі Конкурсу-захисту не допускаються навчальні заклади, що стали переможцями на рівні міста упродовж попередніх трьох років, окрім номінацій, в яких не брали участі.

V. Номінації Конкурсу-захисту:

  1. «Інформаційні технології в дошкільній освіті»

У даній номінації беруть участь дошкільні навчальні заклади міста різних типів і форм власності, які презентують систему роботи з питань використання інформаційних технологій у навчально-виховному процесі, методичній роботі, діяльність щодо підвищення рівня інформаційної культури педагогічних працівників тощо.

  1. «Школа дистанційного навчання»

До участі у Конкурсі-захисті у номінації «Школа дистанційного навчання» запрошуються навчальні заклади, у яких започаткована (існує та розвивається) система роботи з організації дистанційної освіти учасників навчально-виховного процесу.

  1. «Сучасна бібліотека – інформаційно-методичний центр навчального закладу»

У цій номінації навчальні заклади представляють систему роботи шкільної бібліотеки як інформаційно-методичного центру навчального закладу. Представлений досвід має висвітлювати інноваційні форми роботи шкільної бібліотеки з підвищення рівня інформаційної культури усіх учасників навчально-виховного процесу, запровадження інформаційних технологій у роботу шкільної бібліотеки, місце та роль шкільної бібліотеки у системі інформаційного забезпечення загальноосвітнього навчального закладу.

  1. «ІКТ на уроках природничо-математичного циклу»

У номінації «ІКТ на уроках природничо-математичного циклу» навчальний заклад презентує діяльність шкільних методичних об’єднань (або предметних кафедр), члени яких у системі запроваджують інформаційно-комунікаційні технології (зокрема, електронні підручники, мультимедійні технології, комп’ютерні системи тестування тощо, окрім елементів дистанційного навчання, висвітлення чого передбачається окремою номінацією). Не розглядаються роботи від навчальних закладів, якими презентується досвід запровадження ІКТ одним учителем навчального закладу.

  1. «ІКТ на уроках суспільно-гуманітарного циклу»

У номінації «ІКТ на уроках суспільно-гуманітарного циклу» навчальний заклад презентує діяльність шкільних методичних об’єднань (або предметних кафедр), члени яких у системі запроваджують інформаційно-комунікаційні технології (зокрема, електронні підручники, мультимедійні технології, комп’ютерні системи тестування тощо, окрім елементів дистанційного навчання, висвітлення чого передбачається окремою номінацією). Не розглядаються роботи від навчальних закладів, якими презентується досвід запровадження ІКТ одним учителем навчального закладу.

  1. «Кращий шкільний портал»

Участь у номінації «Кращий шкільний портал» передбачає презентацію системи роботи навчального закладу над створенням та розвитком власного Інтернет-сайту. Під час оцінювання робіт учасників експерти враховують структурованість сайту навчального закладу, його інформаційне наповнення та навігацію.

  1. «Школа – центр моніторингових досліджень»

У номінації «Школа – центр моніторингових досліджень» навчальний заклад представляє систему моніторингу, що запроваджується у закладі за одним або кількома напрямами, та забезпечує визначення рівня якості освіти та сприяє його підвищенню, в контексті запровадження інформаційних технологій.

^ VІ. Порядок проведення Конкурсу-захисту

6.1. Для проведення І (районного) етапу Конкурсу-захисту управліннями освіти адміністрацій районів Харківської міської ради створюються організаційні комітети та експертні комісії, які проводять І (районний) етап Конкурсу-захисту.

6.2. Для участі у Конкурсі-захисті всі загальноосвітні навчальні заклади подають заявки до 15 березня 2012 року. Кожен навчальний заклад має право брати участь у кількох номінаціях за умови подання окремого пакету матеріалів за кожною номінацією. Переможці визначаються окремо у кожній номінації.

6.3. До 30 травня 2012 року районні експертні комісії підбивають підсумки І (районного) етапу Конкурсу-захисту та готують звіт про проведення І (районного) етапу, подання та конкурсні матеріали на одного переможця з кожної номінації, які посіли І місце, до участі у ІІ (міському) етапі.

6.4. Для проведення ІІ (міського) етапу Конкурсу-захисту Департаментом освіти Харківської міської ради створюються організаційний комітет та експертна комісія.

6.5. У ІІ (міському) етапі беруть участь навчальні заклади, визначені як переможці І (районного) етапу Конкурсу-захисту. Заявки на участь у ІІ (міському) етапі подаються до оргкомітету до 05 червня 2012 року. Матеріали учасників ІІ (міського) етапу надаються оргкомітетом І (районного) етапу до 30 вересня 2012 року.

6.6. З метою якісної підготовки переможців І (районного) етапу конкурсу-захисту до ІІ (міського) етапу оргкомітетом ІІ (міського) етапу до 20 червня 2012 року проводиться інструктивно-методична нарада з учасниками, на якій висвітлюються вимоги до оформлення пакету матеріалів та надаються індивідуальні консультації.

6.7. До 10 жовтня 2012 року експертна комісія визначає 5 кращих моделей учасників Конкурсу-захисту у кожній номінації, які будуть презентувати власні моделі на ІІ (очному) турі. У разі меншої кількості учасників в номінації до захисту допускаються усі, хто став переможцем за підсумками І (районного) етапу та рекомендований до участі у ІІ (міському) етапі.

6.8. ІІ (очний) тур ІІ (міського) етапу Конкурсу-захисту проводиться за окремим графіком до 10 листопада 2012 року.

6.9. За підсумками ІІ (очного) туру ІІ (міського) етапу Конкурсу-захисту визначаються переможці (І, ІІ, ІІІ місця). Оргкомітетом визначається термін проведення ІV міської педагогічної конференції «Інформатизація освіти – пріоритетний напрямок розвитку системи освіти м. Харкова», на якій презентуються моделі інформатизації переможців Конкурсу-захисту, що посіли І місце в номінаціях, та проводиться їх нагородження.

VІІ. Оргкомітет Конкурсу-захисту

7.1. Для організації та проведення Конкурсу-захисту організатори створю­ють комітет.

7.2. Оргкомітет Конкурсу-захисту має такі повноваження:

 • забезпечує інформування та консультативно-роз`яснювальну роботу про проведення Конкурсу-захисту;

 • приймає заявки та матеріали учасників на участь у Конкурсі-захисті;

 • визначає порядок, форму, місце та дату проведення розгляду матеріалів учасників експертною комісією;

 • забезпечує участь представників експертної комісії у роботі щодо оцінювання конкурсних матеріалів;

 • визначає порядок, форму, місце та дату проведення конференції за підсумками Конкурсу-захисту та урочистої церемонії нагородження переможців;

 • залучає спонсорів для проведення Конкурсу-захисту.

7.3. Склад оргкомітету затверджується наказом Департаменту освіти Харківської міської ради.

7.4. Рішення оргкомітету приймається більшістю голосів, оформлюється протоколом, який підписують усі присутні члени оргкомітету.

7.5. Організаційне забезпечення Конкурсу-захисту: прийом заявок на участь у Конкурсі-захисті від управлінь освіти адміністрацій районів Харківської міської ради та матеріалів учасників Конкурсу-захисту, підготовка їх до розгляду експертною комісією, а також вирішення інших питань здійснюється робочою групою, створеною оргкомітетом.

VIIІ. Зміст Конкурсу-захисту

8.1. Проведення Конкурсу-захисту передбачає аналіз та оцінку:

  • ефективності використання наявного парку комп’ютерної техніки;

  • умов для розвитку інформаційної культури учасників навчально-виховного процесу;

  • досягнень учнівського та педагогічного колективів за напрямом інформатизації навчального закладу;

  • рівня та якості впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховному процесі, управлінській діяльності та методичній роботі.

ІХ. Експертна комісія Конкурсу-захисту

9.1. Для проведення експертизи матеріалів, що подані до участі у ІІ (міському) етапі Конкурсу-захисту, організатор визначає експертну комісію.

9.2. Членами експертної комісії можуть бути представники Департаменту освіти та науково-методичного педагогічного центру; вищих навчальних закладів, методичних структур, наукових установ, спеціалізованих підприємств та організацій, навчальних закладів та громадських організацій, органів місцевого самоврядування тощо (за згодою).

9.3. Рішення експертної комісії приймається більшістю голосів, оформлюється протоколами, які підписують усі присутні члени комісії.

Х. Порядок подачі матеріалів до Конкурсу-захисту

10.1. До оргкомітету подаються такі обов’язкові документи:

  • витяг з протоколу рішення педагогічної ради навчального закладу про участь у номінації Конкурсу-захисту;

  • паспорт навчального закладу відповідно до запропонованої форми (додаток № 1) та паспорт шкільної бібліотеки (тільки для номінації «Сучасна бібліотека – інформаційно-методичний центр навчального закладу»; додаток 2);

  • опис моделі (досвіду роботи) навчального закладу відповідно до обраної номінації (форма довільна, обов’язковим є визначення мети діяльності, завдань, очікуваного результату, форм, методів і засобів досягнення поставленої перед навчальним закладом мети; зміст викладеної інформації не повинен містити відомості та дані, що зазначаються навчальним закладом у паспорті навчального закладу; обсяг – до 6 друкованих аркушів, міжрядковий інтервал – півтора, шрифт 14 пт, Times New Roman), додається електронний варіант;

  • схематичне зображення моделі інформатизації навчального закладу;

  • проект розвитку (або програма розвитку) закладу у напрямку інформатизації за визначеною структурою;

  • фотозвіт про наявний парк комп’ютерної техніки навчального закладу (фотографії з описом навчального комп’ютерного комплексу, автоматизованих робочих місць з обов’язковим зазначенням цільового призначення та переліком встановленого програмного забезпечення);

  • перелік досягнутих результатів з даного напрямку (обсяг не більше 2-х аркушів, міжрядковий інтервал – 1,5, шрифт 14 пт, Times New Roman);

  • відеоролик, тривалістю 2 хвилини, про систему роботи навчального закладу у напрямі інформатизації.

Загальний обсяг обов’язкових документів – не більше 25 друкованих аркушів без урахування витягу з протоколу засідання педагогічної ради.

10.2. Для заочного знайомства із системою роботи навчального закладу у напрямі інформатизації учасниками обов’язково подається відеоролик, тривалість якого 2 хвилини.

На окремому диску подаються дві папки, в яких міститься папка №1 з відеороликом, папка №2 з монтажним матеріалом (графічні зображення, що використані у відеоролику; першоджерельне відео тощо). Відеоролик повинен задовольняти наступним вимогам:

   • формат ролика – znz*.avi;

   • плавна зміна кадрів;

   • мінімальне наповнення текстом;

   • наявність скороченої назви навчального закладу у правому верхньому куті екрану;

   • не використовувати специфічні обробки фону матеріалів;

   • не створювати поля та не вставляти відеобордюри;

   • не використовувати текст в рядку, що рухається («титри під час ролику»).

10.3. До матеріалів, які подаються на Конкурс-захист, можуть бути надані додатки:

  • концепція розвитку навчального закладу та програма її реалізації;

  • методичні матеріали, які ілюструють діяльність закладу з обраної номінації;

  • добірка публікацій про діяльність навчального закладу з даного напрямку;

  • авторська друкована продукція або каталог друкованих робіт;

  • творчий портрет директора школи або іншого педагогічного працівника, або колективу педагогічних працівників, які здійснюють керівництво діяльністю з даного напрямку;

  • творчі роботи вчителів та учнів, фото та відеоматеріали;

  • відгуки науковців-фахівців у галузі інформаційно-комунікаційних технологій про систему роботи навчального закладу тощо.

Кількість додатків не обмежується, але не повинна перевищувати 50 аркушів формату А4 (міжрядковий інтервал – 1,5, шрифт 14 пт, Times New Roman). Обов’язковою є нумерація сторінок. Сторінки з витягом з протоколу засідання педагогічної ради навчального закладу не нумеруються.

У разі порушення даних вимог роботи до розгляду не приймаються.

10.4. Матеріали подаються у друкованому вигляді (формат А4, шрифт 14, Times New Roman, міжрядковий інтервал – 1,5) та електронному варіанті (на дисках CD-R, СD-RW або DVD усі матеріали, що подані в друкованому варіанті роботи). Матеріали, подані на Конкурс-захист, не повертаються.

10.5. Оргкомітет залишає за собою право використовувати матеріали, представлені на Конкурс-захист, для їх публікації у педагогічних виданнях, за згодою авторів, розміщувати на офіційному сайті Департаменту освіти Харківської міської ради.

ХІ. Підбиття підсумків і нагородження переможців

11.1. Підсумки ІІ (міського) етапу Конкурсу-захисту підбиваються на підсумковому засіданні експертної комісії в жовтні-листопаді 2012 року.

11.2. Рішення експертної комісії ІІ (міського) етапу Конкурсу-захисту про визначення переможців у номінаціях Конкурсу-захисту затверджується наказом Департаменту освіти Харківської міської ради.

11.3. Переможці визначаються окремо в кожній номінації та нагороджуються дипломами та цінними подарунками.

11.4. Досвід роботи навчальних закладів, діяльність яких за результатами Конкурсу-захисту визнана у номінації як краща модель інформатизації навчального закладу, презентується під час проведення міської педагогічної конференції або в іншій формі, яка визначається оргкомітетом Конкурсу-захисту. Організаційний комітет висвітлює цей досвід через засоби масової інформації, а науково-методичний педагогічний центр його узагальнює та розповсюджує шляхом проведення майстер-класів у рамках діяльності творчих лабораторій, що створюються на базі навчальних закладів переможців та діють упродовж 2013 року.

11.5. На базі навчальних закладів – переможців у номінаціях Конкурсу-захисту створюються творчі лабораторії із розповсюдження позитивного педагогічного досвіду з питань інформатизації освіти, які діють упродовж наступного календарного року до визначення переможців наступного Конкурсу-захисту.


Додаток № 1

до Положення про Конкурс-захист на кращу модель інформатизації навчального закладу «Шкільний інформаційний світ-2012»


П А С П О Р Т

учасника конкурсу-захисту

на кращу модель інформатизації навчального закладу

«Шкільний інформаційний світ-2012»


І. Загальна інформація

Повна назва закладу _________________________________________________

Тип навчального закладу ____________________________________________

Форма власності ____________________________________________________

Директор (П.І.Б) ____________________________________________________

Адреса (вказати індекс) ______________________________________________

Район ______________________________________________________________

Телефон ____________________________________________________________

E-mail______________________________________________________________

Web-сайт школи(ДНЗ, ПНЗ) ­­­­­­­­­­­­­___________________________________________

Кількість учнів (вихованців)___________________________________________

Кількість класів(груп)________________________________________________

Кількість учителів (вихователів)_______________________________________

із них мають кваліфікаційну категорію:

«Спеціаліст вищої категорії» – ___________

«Спеціаліст першої категорії» – ___________

«Спеціаліст другої категорії» – ___________

«Спеціаліст» – ___________

із них мають педагогічні звання (для дошкільних та позашкільних навчальних закладів зазначаються ті звання, що відповідають категорії працівників цих закладів):

«Учитель-методист» - ___________

«Старший учитель» -____________

Наявність бібліотеки - ___________

Кількість книг у бібліотечному фонді (у тому числі підручників) ________

Кількість найменувань періодичних видань ___________________________

Наявність медіатеки - ________________

Кількість дисків - __________________


ІІ. Інформатизація навчального закладу

Загальний парк комп’ютерної техніки навчального закладу – ­­­­­­­­­­­__________

Середній показник кількості учнів закладу на 1 ПК (тільки для ЗНЗ) – ________

Кількість навчальних комп’ютерних комплексів та рік їх поставки (тільки для ЗНЗ та можливо для ПНЗ) – ___________________________________________

у них ПК – ________________________________

Наявність локальної мережі у НКК – ______________________

Наявність загальношкільної локальної мережі – _____________

Кількість ПК для підтримки управлінської діяльності –________

Кількість ПК у предметних кабінетах(тільки для ЗНЗ) – _________________

Кількість ПК у шкільній бібліотеці (тільки для ЗНЗ)– __________

Кількість та відсоток працівників навчального закладу, що володіють ПК на рівні:

 • впевнений користувач;

 • невпевнений користувач;

 • не володіють.

Кількість та перелік комп’ютерних програм навчального призначення,

які використову­ються у навчально-виховному процесі (тільки для ЗНЗ) _______

Перелік предметів, які викладаються у системі на базі навчального комп`ютерного комплексу навчального закладу (тільки для ЗНЗ) – ___________

Кількість навчальних кабінетів, які обладнано комп’ютерною технікою (тільки для ЗНЗ) - _____

Додаткова інформація про навчальний заклад (обсягом не більше 1 друкованого аркуша)_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Директор ­­­­­­­­­­­­­­­­(завідувач)______________________________________

Додаток № 1

до Положення про Конкурс-захист на кращу модель інформатизації навчального закладу «Шкільний інформаційний світ-2012»

П А С П О Р Т

бібліотеки загальноосвітнього навчального закладу

державної / комунальної форми власності

 

Назва навчального закладу ­­­­­­­­________________________________________

Директор закладу (ПІБ)___________________________________________

Завідувач бібліотеки (ПІБ)­­­­­­­­­­­­­_________________________________________

Дата заснування бібліотеки ________________________________________

Адреса_________________________________________________________
Тел./факс ___________________ e-mail _____________________________

Дата заповнення ______________  

^ ВІДОМОСТІ ПРО ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (станом на 01.01.2012)

Загальна кількість класів ______________________________________________________________ Загальна кількість педагогічних працівників ________________________

Загальна кількість учнів _________________________________________

^ ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО БІБЛІОТЕКУ

Рік заснування бібліотеки _________

Місце розташування бібліотеки (поверх)_________

Загальна площа ______________ 

Наявність читального залу: так,  ні поєднаний з  абонементом (необхідне підкреслити)

Кількість посадочних місць ­________

Наявність  книгосховища для навчального фонду:  так,  ні,  поєднаний з

абонементом (необхідне підкреслити)

Графік роботи бібліотеки ________________________________________

^ 1. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БІБЛІОТЕКИ

 Бібліотечне обладнання (кількість)

Стелажі ________________________________________________________

Кафедри видачі __________________________________________________

Столи __________________________________________________________

Книжкові шафи __________________________________________________ 

Каталожні шафи _________________________________________________

Вітрини для виставок _____________________________________________

Оргтехніка (кількість)

Комп'ютерна техніка вип. до 2007 року _____вип. після 2007 року_______

Доступ до Інтернет ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­______________________________________________

АБІС­ «ІРБІС»______ «MARK SQL»­_________інша­________________________

Електронна пошта ___________________________________________________

Принтер ____________________ ,

сканер ____________________ ,

телефон __________________

Копіювальна техніка _________________________________________________

Аудіовідеотехніка (програвачі, магнітофони, телевізори, кінокамери тощо)  ____________________________________________________________________

 

^ 2. ВІДОМОСТІ ПРО ШТАТ БІБЛІОТЕКИ (станом на 01.01.2012)

Загальна кількість працівників бібліотеки   ______ , з них працюють:

на повну ставку ________________________________________________

на 0,75 ставки __________________________________________________

на 0,5 ставки ___________________________________________________

на 0,25 ставки __________________________________________________

за сумісництвом ________________________________________________

Освіта бібліотечних працівників

Бібліотечна:      вища ____________ ,   середня спеціальна __________

Педагогічна:     вища ____________ ,    середня спеціальна _________

Інша (зазначити яка) _________________________________________

Підвищення кваліфікації співробітників бібліотеки (рік, форма, необхідне підкреслити)          курси,                 семінари,                      тренінги  

Стаж роботи бібліотечних працівників

Стаж бібліотечної роботи завідувача бібліотекою __________________________________

Стаж бібліотечної роботи співробітників бібліотеки:

Стаж роботи в бібліотеці даного закладу:

Завідувача бібліотеки __________________________________________________________

Інших співробітників бібліотеки __________________________________________________________

Доплати до посадового окладу завідувача бібліотеки:

За вислугу років, за завідування бібліотекою, за розширення

зони обслуговування, за роботу з підручниками, інше __________________________________________________________

(необхідне підкреслити)

Доплати до посадового окладу співробітників бібліотеки:

за вислугу років, за завідування бібліотекою, за розширення

 зони обслуговування, за роботу з підручниками, інше  

(необхідне підкреслити)

 

Участь у конкурсах (назва, рік проведення) ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

Відомості про відзнаки _______________________________________________________________

Поєднання бібліотечної, педагогічної, гурткової роботи

       уроки ________________________________________________________________

       гуртки ________________________________________________________________

Володіння комп'ютером _____________________________________________________________

 

^ 3.    ДОКУМЕНТАЦІЯ, ЩО РЕГЛАМЕНТУЄ ДІЯЛЬНІСТЬ БІБЛІОТЕКИ

(зазначити рік затвердження)

Положення про бібліотеку ____________________________________________________________

Правила користування бібліотекою ____________________________________________________

Паспорт бібліотеки __________________________________________________________________

Посадові інструкції __________________________________________________________________

Планово-звітна документація бібліотеки ________________________________________________

Інше (зазначити) ____________________________________________________________________

 

^ 4. ОБЛІКОВА ДОКУМЕНТАЦІЯ БІБЛІОТЕКИ (зазначити, чи є в наявності)

Книга сумарного обліку основного бібліотечного фонду (без урахування підручників)

так          □   ні

Книга сумарного обліку підручників  

так          □ ні

Книга сумарного обліку документів на електронних  та магнітних носіях (CD, DVD, аудіо/відео касети) 

так          □    ні

Книга інвентарного обліку основного бібліотечного фонду (без урахування підручників)  

□  так         □ ні

Зошит обліку документів тимчасового зберігання     

□  так         □  ні

Зошит обліку документів, отриманих від користувачів на заміну загублених      □ так         □  ні

Щоденник роботи бібліотеки     

□ так         □ ні

Зошит видачі підручників по класах        

□ так      □ні

Папка копій рахунків і накладних           

так     □ ні

Папка руху фонду           

так      □ ні

Зошит обліку подарункових видань        

□ так     □ ні

^ 5.ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ ДІЯЛЬНОСТІ БІБЛІОТЕКИ

Бібліотечний фонд (станом на ________________)

Класифікаційна система, що використовується бібліотекою (УДК, ББК) ____

 

П о к а з н и к и

Станом на 01.01.2012

Назв

примірників

^ I. Основний бібліотечний фонд  (без урахування підручників)

 

 

З них за видами:          

Книги та брошури:

 

 

^ Періодичні видання, усього

 

 

для вчителів

 

 

для учнів

 

 

для бібліотечних працівників

 

 

^ Документи на електронних носіях

 

 

Аудіовізуальні документи

 

 

За змістом:

Психолого-педагогічні науки

 

 

Суспільно-політичні науки

 

 

Природничі науки

 

 

Прикладні науки

 

 

Літературознавство, мовознавство

 

 

Мистецтво і спорт

 

 

Художня література

 

 

Бібліотекознавство

 

 

Книгозабезпеченність [1]

 

 

^ II.  Фонд підручників

 

 


Основні джерела комплектування фонду (необхідне підкреслити)

­­­­­органи управління освітою­              ¨ батьківські кошти    

¨  спонсори                                              ¨ обмінно-резервні фонди

Кількість видань основного бібліотечного фонду (без урахування підручників), що надійшли до бібліотеки до 1995 р. ( %) ______________________________


^ Мовний склад основного бібліотечного фонду (без урахування підручників)

Українською мовою (%)____Російською мовою (%)_____ іншими мовами (%) ______


Довідково-пошуковий апарат бібліотеки (станом на 01.01.2012)


Абетковий каталог (так, ні), рік заснування _______, обсяг у картках ________

Систематичний каталог (так, ні) рік заснування _______, обсяг у картках _____

Електронний каталог □  так       □  ні ,     
з якого року ведеться _____ ,  кількість бібліографічних записів_________

Тематичні картотеки (перерахувати, зазначити загальний обсяг у картках) ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Картотека руху підручників     □ так       □ ні


Робота з користувачами (станом на 01.01.2012)


Показники роботи

Станом на 01.01.2012

Загальна кількість користувачів

 

у  т.ч.: учні

 

Вчителі

 

батьки

 

представники місцевих громад, інші

 

Загальна кількість відвідувань

 

Кількість книговидач, прим.

 

у т.ч.: книги, брошури

 

 журнали, газети

 

Обертаність основного бібліотечного фонду[2] (без урахування підручників)

 

Загальна кількість виданих підручників

 

Інформаційна робота:

 

дні інформації

 

тематичні тижні

 

заходи з формування інформаційної культури

 

інші заходи

 

Виставкова діяльність:

 

виставки нових надходжень

 

тематичні виставки

 

постійно діючі

 

Бібліографічна робота:

 

списки нових надходжень

 

у т. ч. в електронній формі

 

тематичні списки

 

у т. ч. в електронній формі

 

інформаційні бюлетені

 


 ^ 6. ФАКТИЧНІ ОБСЯГИ ФІНАНСУАННЯ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

2011 рік

^ Комплектування фонду

Матеріально-технічне забезпечення

Бюджетні кошти

Позабюджетні кошти (спонсорські, батьківські)

Бюджетні кошти

Позабюджетні кошти (спонсорські, батьківські)

 

 

 

 
2012 рік (план)

^ Комплектування фонду

Матеріально-технічне забезпечення

Бюджетні кошти

Позабюджетні кошти (спонсорські, батьківські)

Бюджетні кошти

Позабюджетні кошти (спонсорські, батьківські)

 

 

 

 


 Підпис завідувача бібліотеки ____________________


[1]  Книгозабезпеченність розраховується шляхом ділення обсягу бібліотечного фонду на кількість користувачів.

[2] Обертаність фонду розраховується шляхом ділення кількості книговидач (без урахування підручників) за рік на обсяг основного бібліотечного фонду.

Додаток № 2

до наказу управління освіти

адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради

від 15.02.2012 № 63


^ Склад організаційного комітету конкурсу-захисту на кращу модель інформатизації навчального закладу «Шкільний інформаційний світ-2012»


Голова оргкомітету:

Світлична О.Ф. – начальник управління освіти адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради

Секретар оргкомітету:

Моісеєва О.Ю. – завідувач лабораторією комп’ютерних технологій управління освіти;

Члени оргкомітету:

Нечепуренко О.Ф. – спеціаліст лабораторії комп’ютерних технологій в освіті управління освіти;

Брук О.В., методист лабораторії комп’ютерних технологій в освіті управління освіти.

Додаток № 3

до наказу управління освіти

адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради

від 15.02.2012 № 63


^ Склад експертної комісії конкурсу-захисту на кращу модель інформатизації навчального закладу

«Шкільний інформаційний світ-2012»

Голова експертної комісії:

Волобуєва Г.М. – заступник начальника управління освіти адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради


Члени експертної комісії:

Гребеннікова Н.М. – головний спеціаліст управління освіти;

Ривкіна О.О., завідувач методичного центру управління освіти;

Бендер В.П., методист методичного центру управління освіти;

Лебедєва В.О., методист методичного центру управління освіти;

Михайленко Л.В., методист методичного центру управління освіти.
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації