Поиск по базе сайта:
Закон прийнято (06. 09. 2011) закон україни про внесення змін до статті 18 Закону України \"Про загальну середню освіту\" (щодо запобігання дискримінації при вступі до початкової школи) icon

Закон прийнято (06. 09. 2011) закон україни про внесення змін до статті 18 Закону України "Про загальну середню освіту" (щодо запобігання дискримінації при вступі до початкової школи)
Скачати 22.96 Kb.
НазваЗакон прийнято (06. 09. 2011) закон україни про внесення змін до статті 18 Закону України "Про загальну середню освіту" (щодо запобігання дискримінації при вступі до початкової школи)
Дата конвертації02.02.2013
Розмір22.96 Kb.
ТипЗакон


Проект

вноситься народним

депутатом України

О.Б.Фельдманом

(посв. № 218)

Закон прийнято (06.09.2011) №6515


ЗАКОН УКРАЇНИ


Про внесення змін до статті 18 Закону України “Про загальну середню освіту” (щодо запобігання дискримінації при вступі до початкової школи)


Верховна Рада України постановляє:


І. Доповнити статтю 18 Закону України “Про загальну середню освіту” (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 28, ст. 230; 2008 р., №№ 5-8, ст. 78) частиною сьомою наступного змісту:


“7. Забороняється перевіряти рівень знань під час зарахування дітей до загальноосвітнього навчального закладу, крім гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів).”


ІІ. Прикінцеві положення


1. Цей Закон набуває чинності з дня його опублікування.


2. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.


Голова Верховної Ради В.М. Литвин

України


^

Парламент законодавчо заборонив перевірку знань дітей під час вступу до початкової школи

Верховна Рада схвалила зміни до Закону про загальну середню освіту щодо запобігання дискримінації при зарахуванні до початкової школи


Прийнятий законодавчий акт забороняє перевірку знань дітей при зарахуванні їх до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів, окрім спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), гімназій, ліцеїв та колегіумів.

Необхідність прийняття відповідного законопроекту, пояснюється тим що при прийомі дітей до загальноосвітньої неспеціалізованої школи державної та комунальної форм власності часто застосовується практика тестування знань дітей з читання, математики, іноземних мов тощо.

Автор законопроекту, народний депутат України О. Фельдман, зазначив, що рівень знань тієї чи іншої дитини є різним не тільки через певні особистісні характеристики, а й через такі фактори як рівень освіти батьків, відвідування дошкільних навчальних закладів чи інших форм дошкільного виховання.

Він також зазначив, що тестування знань дітей перед вступом до початкової школи часто використовується шкільною адміністрацією як інструмент здирництва з батьків, а у разі відмови чи неможливості батьків дати хабара, як інструмент дискримінації дитини, порушуючи тим самим ст. 52 Конституції України про рівність прав дітей.

Прийняття документа, спрямоване на виконання вимог Конституції України, дозволить забезпечити рівний доступ дітей до початкової освіти та знищити корупційну складову при вступі дитини до початкової школи, зазначає автор законопроекту.

За прийняття зазначених змін до Закону Про загальну середню освіту проголосувало 264 народних депутата.

За матеріалами: Освіта.ua
Дата публікації: 06.09.2011


Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації