Поиск по базе сайта:
Аналіз роботи районного методичного об’єднання вчителів фізики у 2010 2011 навчальному році icon

Аналіз роботи районного методичного об’єднання вчителів фізики у 2010 2011 навчальному році
Скачати 433.4 Kb.
НазваАналіз роботи районного методичного об’єднання вчителів фізики у 2010 2011 навчальному році
Сторінка1/3
Дата конвертації31.01.2013
Розмір433.4 Kb.
ТипДокументи
  1   2   3

Аналіз роботи

районного методичного об’єднання

вчителів фізики

у 2010 - 2011 навчальному році


У 2010 – 2011 навчальному році робота районного методичного об’єднання вчителів фізики і астрономії була спрямована на реалізацію державної освітньої політики, визначеною Національною доктриною розвитку освіти, Державною програмою «Вчитель», Указами Президента України, постановами Уряду, чинним законодавством про освіту, Програмами розвитку освіти в Харківській області на період до 2012 року, міських і районних програм в галузі «Освіта», постановою Кабінету Міністрів України «Про перехід загальноосвітніх навчально-виховних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання», від 16.11.2000 року № 1717 та забезпечення переходу на профільне навчання, надання методичної допомоги педагогічним працівникам щодо стабілізації умов функціонування, оптимізації та розвитку установ освіти району, інформатизації навчально-виховного процесу.

Аналіз діяльності методичного об’єднання засвідчує, що вчителі фізики, в цілому, забезпечують реалізацію єдиної державної політики в галузі освіти.

Протягом 2010 – 2011 навчального року районне методичне об’єднання через мережу колективних, групових та індивідуальних форм методичної роботи продовжувало працювати над організаційним та науково-методичним забезпеченням реалізації науково-методичної теми: «Ціннісні орієнтири інноваційного уроку як засобу поліпшення якості освіти».

У 2010-2011 навчальному році пройшли атестацію 21 вчитель: підтверджено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» - 13 вчителів, кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» - 6 вчителів, встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії» - 2 учителя. Із них присвоєно педагогічне звання «старший учитель» – 1 учитель та «учитель - методист» - 1 учитель. Підтверджено педагогічне звання «старший учитель» – 5 вчителів та «учитель - методист» - 3 вчителя.

Курсове підвищення кваліфікації пройшли 16 вчителів (у минулому навчальному році 14).

Протягом 2010-2011 н. р. приділялася увага роботі з вчителями-стажерами та вчителями, стаж роботи яких до 3-х років. Це вчителі: ЗНЗ № 31 - Кулик А. О. – стажер. Усі вони мали наставників з числа педагогів - предметників своїх закладів, які надавали стажистам допомогу в плануванні навчально-виховної та позакласної роботи, розробці поурочних планів, впровадженні досягнень прогресивного педагогічного досвіду, нових форм і методів навчання і виховання учнів тощо. Окрім цього, молоді вчителі отримували методичні консультації від учителів вищої категорії, вчителів-методистів ЗНЗ району та мали змогу ознайомились з роботою кращих учителів.

У 2009-2010 н.р. організація навчально-виховного процесу у ЗНЗ здійснювалась відповідно до робочих навчальних планів, складених на основі Типових навчальних планів, за чинними програмами з фізики, затвердженими та рекомендованими МОН України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах у 2010 - 2011 н. р.:

- Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Фізика 7-11 класи. Київ.; Ірпінь «Перун», 2005 у 7-9 класах;

- Програми для профільних класів загальноосвітніх навчальних закладів. Фізика 10-11 класи. Київ «Педагогічна преса», 2004;

- методичними рекомендаціями щодо вивчення фізики у 2010 - 2011 н. р.;

- наказом МОН України від 05.05.2009 № 371 «Про затвердження критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти»;

- Інструкцією з ведення класного журналу учнів 5-11(12) класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженою наказом МОН України від 03.06.2008 № 496 «Про затвердження інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12) класів загальноосвітніх навчальних закладів».

В усіх закладах освіти в наявності зазначена вище необхідна нормативно-правова база з викладання предмета у 2010 - 2011 н. р. Вчителі забезпечені програмами на 100%.

У процесі вивчення фізики заклади освіти використовують підручники та навчальні посібники, рекомендовані МОН України для загальноосвітніх навчальних закладів у 2010 - 2011 н. р.. Вчителі фізики використовують в роботі періодичні видання:

 • газета «Фізика» видавництва «Шкільний світ»;

 • журнал «Фізика в школах України»;

 • науково-популярний журнал «Світ фізики».

Всі зошити з друкованою основою, які використовуються у закладах освіти мають відповідний гриф МОН України.

Навчальні програми з фізики і астрономії виконано повністю, кількість контрольних, лабораторних та робіт практикуму (10-11 кл.) у більшості закладів освіти відповідає вимогам навчальних програм. Кількість уроків за програмою та кількість фактично проведених уроків не співпадають у зв’язку з тим, що деякі уроки співпали зі святами. Але програму виконано в повному обсязі за змістом. На жаль уроки фізики під час хвороб вчителів та їх перебування на курсах підвищення кваліфікації заміняють вчителі не за фахом, це суттєво знижує якість виконання навчальних програм.

З метою забезпечення профільності навчання ЗНЗ співпрацюють з вищими навчальними закладами. Учні 10-11 класів всіх закладів освіти відвідують планетарій.

Протягом 2009-2010 н. р. проведено 2 семінари вчителів фізики:

 • Інноваційні форми та методи викладання фізики та астрономії. Підготовка учнів до конкурсів і турнірів різних рівнів (ХСШ № 3, 27.01.2011)

 • Використання інтерактивних методів навчання при розв’язуванні задач з фізики (гімназія № 43, 03.03.2011)

Під час семінарів розглядались питання активізації творчої пізнавальної діяльності учнів на уроках фізики та в позаурочний час, використання сучасних педагогічних технологій, сучасні підходи до викладання астрономії.

Відвідані під час семінарів-практикумів відкриті заходи свідчать про те, що вчителі запроваджують інноваційні технології, що сприяє виявленню, систематизації та розповсюдженню прогресивного педагогічного досвіду, технологій на формування ключових компетентностей в учнів.

Вирішенню актуальних питань модернізації змісту, форм та методів навчання і виховання у сучасних умовах, підвищенню ефективності навчально-виховного процесу, росту професійної майстерності вчителів району сприяє робота педагогічних майстерень, майстер-класів, педагогічних студій і лабораторій, засідання яких проводили спеціалісти вищої категорії, вчителі-методисти. Відповідно до плану роботи РМО для вчителів фізики було проведено:

 • Робота педагогічної лабораторії «Особливості застосування інтерактивних методів та технологій на уроках фізики». (Русанова Л.Я., ЗОШ № 140)

 • Майстер-клас «Формування загально навчальних компетентностей в учнів на уроках фізики». (Курочка В.М., ЗОШ № 167)

Вчителям, які проводять методичні заходи потрібно своєчасно оформлювати матеріали.

На обласну виставку педагогічної творчості подали роботи вчителі:

Карполенкова

Ірина Володимирівна

ЗОШ № 58

Використання Інтернет - технологій та дистанційного навчання при викладанні фізики в загальноосвітньому закладі

Волкова Вікторія Миколаївна

ЗОШ № 111

Розвиток творчої особистості, робота з обдарованими учнями при вивченні фізики в 7 класі

Туманцова

Оксана

Олексіївна

ХСШ № 156


Фізика.10 клас.

Рівень стандарту: Розробки уроків

^ Диплом І ступеня

У 2010 – 2011 навчальному році вперше проводився конкурс на кращий дистанційний курс серед учителів загальноосвітніх навчальних закладів міста Харкова. Організатором конкурсу є Департамент освіти Харківської міської ради. Конкурсний відбір дистанційних курсів проводився з метою розвитку контенту системи дистанційного навчання «Доступна освіта».

Конкурс проводився за номінаціями: українська мова та література, математика, історія, інформатика. В нашому районі 21 вчитель прийняв участь у даному конкурсі. Серед них: українська мова та література – 9 вчителів, історія – 1 вчитель, інформатика – 3 вчителя, математика – 8 вчителів. Номінації фізика у цьому році не було.

У закладах створено умови для якісного виконання навчальних планів і програм: організовано проводяться додаткові заняття з учнями, які потребують допомоги у навчанні, індивідуальні консультації вчителів. Цікаво проходять заняття факультативних курсів: «Методи розв’язування задач з електродинаміки, оптики, атомної та ядерної фізики» (ЗОШ № 122); робота курсів за вибором та спецкурсів: «Біологія очима фізики» (ЗОШ № 64); «Методи розв’язання фізичних задач з механіки, теплових явищ та оптики» (ЗОШ № 111); факультативів «Дивовижний світ оптичних явищ», «Фізика атмосфер» (ЗОШ № 138); «Дивовижний світ оптичних явищ» (ліцей № 141); «Методи розв’язування задач з електрики та магнетизму», «Електричні та звукові явища в живій природі» (гімназія № 144); проведення лабораторних робіт з фізики на базі ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

Простежується тенденція щодо зростання у відсотковому значенні кількості учнів з високим та достатнім рівнем навчальних досягнень: у ЗОШ № 8, 111, 124, у гімназії № 43 та 144. Спостерігається тенденція щодо зниження рівня навчальних досягнень учнів з фізики: ЗОШ № 98, 122, 139, 140, що викликає занепокоєння адміністрацій та спонукає до посилення контролю за станом викладання цих предметів. Аналіз рівня досягнень учнів відповідає рівню їх навчальних можливостей (тобто, вчителі оцінюють учнів об’єктивно).

З обдарованими учнями з метою якісної підготовки до олімпіад та турнірів проводяться вчителями додаткові заняття за окремими розкладами у всіх закладах. Підвищенню результативності роботи сприяє співпраця з вищими навчальними закладами гімназій № 43 та 144, ліцею № 141, ХСШ № 156, ЗОШ № 56, 58, 64, 84, 98, 123, 124, 128, 140, 142, 143, 167 та «Бізнес-гімназії».

У порівнянні з минулим навчальним роком відмічається підвищення рейтингу у олімпіадах з фізики: ЗОШ №19, 84, 98, 103, 128, 138, 143; гімназії № 43, ліцею №141 та ХСШ № 156 . Але значно знизився рейтинг у олімпіадах у гімназії № 23; ЗОШ № 25, 30, 58, 64, 97, 111, 140; втратили позиції лідерів у олімпіадах з фізики гімназія № 144.

На засіданнях методичного об’єднання вчителів фізики і астрономії розглядались питання підготовки до олімпіади з фізики, про організацію і проведення турнірів юних фізиків і юних раціоналізаторів і винахідників, про підготовку до незалежного зовнішнього оцінювання, про участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі науково-дослідницьких робіт МАН (районний і обласний етап). Наради з різних питань організації роботи відвідують майже 100% вчителів.

З метою пошуку дітей, які цікавляться вивченням фізики, відбору кращих учнів для участі у міських та обласних заходах, турнірах, олімпіадах кожного року проводяться олімпіади з фізики. На першому (шкільному) етапі Всеукраїнської олімпіади з фізики у 2010-2011 н.р. взяли участь 1436 учнів (у 2009-2010 н.р. – 1350). У цьому навчальному році в багатьох школах району не було 11-х класів, але кількість учнів, яки взяли участь в олімпіадах не змінилась за рахунок талановитих дітей з інших паралелей. Згідно з наказом управління освіти Московської районної в місті Харкові ради «Про проведення ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2010-2011 н.р.» було проведено ІІ (районний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики. У ІІ (районному) етапі взяли участь 157 учнів (серед них учні гімназій та ліцеїв – 27, спеціалізованих шкіл – 10, СЗШ - 120), що на 7 учнів більше ніж у минулому році. Переможцями визнано 21 учень (минулий рік 20 учнів). Дипломами І ступеню нагороджено 5 учнів, дипломами ІІ ступеню - 8 учнів, дипломами ІІІ ступеню - 8 учнів. Найкращі результати показали учні ЗНЗ №№ 3, 138, 141.

На думку журі, вчителям фізики потрібно більше уваги приділяти культурі оформлення кількісних задач, побудові логічних пояснень до розв’язання, формуванню навичок перевірки одиниць вимірювання.

Команда району складалася з 6 (минулий рік - 5) учнів, серед яких 8 та 10 кл. по 2 учні, 9 та 11 кл. – по 1 учню відповідно. За рейтингом обласних олімпіад команда Московського району у 2010-2011 н.р. посіла 13 місце (у 2008-2009 н.р. – 10, у 2009-2010 - 8). Учнів, які посіли призові місця у цьому році немає (у 2008-2009 н.р. було одне призове місце Шевченко О. гімназія № 144. У 2009-2010 н.р. були наступні призові місця: ЗОШ № 142 Денисенко А. (8 клас, учитель Маршала Н.М.) посів ІІІ місце, учень ліцею № 141 Островський Альберт (8 клас, учитель Булкіна І.А.). Таким чином маємо відсутність перемог в обласній олімпіаді з фізики. Слід звернути увагу на якість підготовки до обласних олімпіад, кількість призових місць та кількість балів, набраних кожним членом команди, які враховуються при визначенні рейтингу команди. Для підготовки учнів до участі в обласному етапі олімпіади продовжити індивідуальні заняття з учнями вчителями вищої категорії та вчителями зі званням.

Низькі результати виступу команди в обласному етапі свідчать про відсутність системної роботи з учнями, які беруть участь в олімпіадах. Мають місце випадки перевантаження учнів, які інколи беруть участь у декількох предметних олімпіадах.

У листопаді 2010 року на базі ЗНЗ № 58 пройшов районний турнір юних винахідників і раціоналізаторів, в якому взяли участь 25 команд (у 2008-2009 н.р. – 25 команд, 2009-2010 н.р. – 21 команда). Не брали участь ЗНЗ №№ 19, 97, 124, 142, 144, Олімп, Б-Г. Загальна кількість учнів, які входили до складу команд, складає 125. Більшість із них показали достатній рівень підготовки. На підставі протоколів журі стали переможцями: 1 місце – команда ЗОШ № 122, 2 місце - команди ХСШ № 156, ЗОШ № 138, 3 місце – гімназії № 23, ЗОШ № 143, 123 та ХСШ № 3 (у 2009-2010 н.р.1 місце – команда ХСШ № 156, 2 місце - команди гімназії № 43, ЗОШ № 122, 3 місце – гімназії № 23, ЗНЗ № 103, 97. У міському турнірі брали участь дві команди району: перша команда складалась з учнів ХСШ № 156, гімназій № 23, 43 (керівник Мальована О.О., вчитель гімназії № 43) а друга команда була представлена ЗОШ № 122 (керівник Курносова Н.Ф.). Обидві команди посіли другі місця у міському турнірі. Збірна команда району у складі учнів ХСШ № 156, гімназії № 43, ЗОШ № 122 (3 учнів) представляла місто Харків на Всеукраїнському турнірі і посіла ІІ місце (керівник Курносова Н.Ф.))

. У 2010-2011 н.р. у міському турнірі брали участь дві команди району: перша команда була представлена учнями ЗОШ № 122 (керівник Курносова Н.Ф.), а друга, збірна, команда складалась із учнів ЗНЗ №№ 138, 3, 156, 143 (керівник Мозгова О. В., вчитель ХСШ № 3).

У ІУ міському турнірі раціоналізаторів і винахідників серед учнів 9 – 11 класів І місце посіла команда ЗОШ № 122 під керівництвом Курносової Н. Ф., збірна команда не посіла призового місця. У Всеукраїнському етапі команда ЗОШ № 122 посіла ІІІ місце, а збірна команда також не посіла призового місця. Керівник збірної команди Мозгова О.В., вчитель СШ № 3 отримала подяку за плідну роботу з обдарованими дітьми.

У жовтні 2010 році проведено районний турнір юних фізиків. У ньому взяли участь команди 29 навчальних закладів району (у 2008 - 2009 н.р. – 31, у 2009 - 2010 н.р. - 28 ). Не брали участь команди ЗНЗ № 111, 124, Олімп. Загальна кількість учасників, які входили до складу команд, складає 144 учня. Більшість команд показали достатній рівень підготовки. На підставі протоколів журі переможцями визнані команди: І місце команда ЗОШ № 138, ІІ місце команди ЗОШ № 139, ХСШ № 156 та гімназії № 144, 3 місце команди ЗОШ № 122, 25, гімназії № 23, ліцею № 141.

(У минулому 2010-2011 навчальному році - 1 місце посіла збірна команда, 2 місце – команди ЗОШ № 122, 139, 3 місце – команди гімназії № 23, ЗОШ № 31,56.Збірна команда у складі Дегтяр Дмитро, Сорока Владислав (гімназія № 144), Лобанов Станіслав (гімназія № 43), Москальов Віталій (ЗОШ № 138), Коростяна Дар’я (ХСШ № 156) посіла 3 місце у міському турнірі (у минулому навчальному році також ІІ місце). Очолювали команду Туманцова О.О. (ХСШ № 156) та Севастьян О.Ю. (гімназія № 144)).

У ХІХ міському турнірі юних фізиків брали участь команда ЗОШ № 122 під керівництвом вчителя фізики Курносової Н. Ф. та збірна команда, яка складалась з учнів ХСШ № 3, 156 та гімназії № 144 під керівництвом вчителів фізики ХСШ № 156 Туманцової О. О. та гімназії № 144 Севастьян О. Ю., яка посіла ІІІ місце.

Участь учнів у турнірах поглиблює підготовку з предмета, дає можливість учням спробувати себе у дослідницькій роботі, набути уміння і досвід публічного виступу, ведення дискусії, толерантного спілкування. Турнірний рух поєднує дітей з різних класів у діяльності, пов’язаній з досягненням спільної мети.

Але, на жаль, мають місце недоліки при підготовці учнів до турнірів: формальний підхід вчителів до підготовки команди, доповіді учнів не обґрунтовуються на науковому рівні, неправильний розподіл ролей у командах (учні не завжди знають функції опонента, рецензента, правила побудови доповіді), відсутність наочності для доповіді або її формальний характер.

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України проводиться відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18.08.1998 № 305 з метою виявлення, підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до наукових досліджень та створення умов для самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві.

У 2010-2011 н. р. проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України організовано згідно з наказами Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації від 09.12.2010 №661 «Про проведення І-ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в 2010 - 2011 н.р.», від 29.12.2010 №712 «Про проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в 2010-2011 н.р.»; управління освіти Московської районної в місті Харкові ради від 15.11.2010 №370 «Про проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в 2010-2011 н.р.»; районною програмою «Обдарована молодь»; рекомендацій Харківського обласного Палацу дитячої та юнацької творчості, Харківської обласної станції юних туристів та районного методичного центру (далі РМЦ) щодо проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

І (районний) етап (грудень 2010) проведено на базі ЗНЗ № 139 («Заочне оцінювання науково-дослідницьких робіт» та «Оцінювання навчальних досягнень з базових дисциплін»), ЗНЗ № 23 («Захист науково-дослідницьких робіт»), ЗНЗ № 144 («Захист науково-дослідницьких робіт»).

На розгляд журі у відділенні «Фізика» подано 6 робіт (у попередні роки - 8 робіт та 9 робіт): у секції «Теоретична фізика» - 1 робота, у секції «Експериментальна фізика» - 3 роботи, у секції «Аерофізика та космічні дослідження» - 2 роботи, у секції «Астрономія та астрофізика» - робот не було.

За результатами ІІ (обласного) етапу можна констатувати, що у секції «Експериментальна фізика» був переможець: Люль Максим, учень 10 класу, ЗОШ № 138, який отримав диплом ІІ ступеня. У попередній рук було 2 переможця (дипломи ІІ та ІІІ ступеня).

У відділенні технічних наук було подано 9 робіт (у попередні роки 5 робіт та 2 роботи): у секції «Технологічні процеси та перспективні технології» - 2 роботи, у секції «Електроніка та приладобудування» - 1 робота, у секції «Матеріалознавство» та «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології» - робіт не було, у секції «Машинобудування та робототехніка» - 1 робота, у секції «Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження» - 1 робота, у секції «Науково - технічна творчість та винахідництво» - 4 роботи.

За результатами ІІ (обласного) етапу можна констатувати, що у відділенні технічних наук було визнано 4 переможців (у попередньому році - 2 – дипломи ІІ ступеня):

ІІ місце

1. Ладигіна Валерія

Технологічні процеси та перспективні технології

10 клас

СШ №3

ІІІ місце
2. Сикилінда Олександр

Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології

11 клас

гімназія №23
3. Ольшевська Дар’я

Технологічні процеси та перспективні технології

10 клас

ЗОШ №122
4. Некрасова Юлія

Науково-технічна творчість та винахідництво

10 клас

гімназія №144

Під час підготовки до участі у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН учні мають змогу поглибити свої знання з предмета, навчаються вести конструктивну дискусію, яка побудована на відстоюванні власної точки зору. Але дуже часто роботи, представлені на конкурсі, мають реферативний характер. Не всі роботи мають наукових керівників. Обрані теми не завжди є актуальними і цікавими для дослідження. Вчителям потрібно більше звертати увагу на підготовку учнів до доповіді. Під час захисту робіт не використовується наочність, або вона має формальний характер.

Згідно з річним планом роботи управління освіти на 2010-2011 н. р. та відповідно до наказу управління освіти адміністрації Московського району Харківської міської ради від 17.01.2011 № 27 «Про організацію вивчення стану викладання фізики в спеціалізованій школі № 3, гімназії № 144, ЗОШ №№ 42, 64, 122, 139» у лютому 2011 року здійснено вивчення стану викладання фізики в спеціалізованій школі № 3, гімназії № 144, ЗОШ №№ 42, 64, 122, 139.

У ході здійснення експертизи проаналізовано:

 • рівень управлінської діяльності щодо стану викладання предмета;

 • якісний склад вчителів та їх фахову підготовку;

 • результативність роботи навчальних закладів щодо розвитку творчих здібностей школярів (участь у предметних олімпіадах, турнірах, МАН);

 • участь вчителів у роботі шкільних, районних структур підвищення професійної майстерності педагогічних працівників;

 • стан навчально-матеріальної бази викладання предмета;

 • відповідність ведення ділової документації нормативним вимогам;

 • фактичний рівень навчальних досягнень учнів з предмета.

На підготовчому етапі (січень) розроблені методологічні основи та технологія експертизи, протоколи самоекспертизи і експертизи стану викладання фізики, тексти контрольних робіт для 8 та 11 класу.

За протоколами експертизи встановлено, що загальний коефіцієнт рівня діяльності вчителів фізики та адміністрацій щодо контролю за станом викладання предмета становить:

У гімназії № 144 – 0,99, що відповідає високому рівню.

В СШ № 3 – 0,83

ЗОШ № 42 – 0,83;

ЗОШ № 64 – 0,82;

ЗОШ № 122 – 0,92;

ЗНЗ № 139 – 0,89,

що відповідає достатньому рівню.

^ Кадровий склад: Вивчення питання кадрового забезпечення показало, що викладання фізики в навчальних закладах, де вивчалось питання, здійснюють 11 вчителів. Серед них:

спеціалістів вищої категорії: 10,

спеціалістів: 1 (Лимар А.В., ЗОШ № 139).

Мають педагогічні звання 6 педагогів:

 • старший учитель: Гринько Г.І., ЗОШ № 139; Ростовська В.І., ЗОШ № 42; Курносова Н.Ф., Скібіна Л.О., ЗОШ № 122; Сільченко В.К., СШ № 3;

 • учитель-методист: Пономарьова А.Б., гімназія № 144.

Всі вчителі мають відповідну вищу фахову освіту, своєчасно проходять атестацію і курси підвищення кваліфікації.

^ Навчально-методичне забезпечення: У 2010-2011 н. р. організація навчально-виховного процесу в навчальних закладах, у яких вивчався стан викладання фізики, здійснюється відповідно до робочих навчальних планів, складених на основі Типових навчальних планів, за чинними програмами з фізики, затвердженими та рекомендованими МОН України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах у 2010-2011 н. р. Вчителі забезпечені програмами на 100%.

У процесі викладання фізики використовуються підручники та навчальні посібники, рекомендовані МОН України для загальноосвітніх навчальних закладів у 2010 - 2011 н. р.


Назва

Клас

Автор

Рік

Видавництво

Фізика

7

Божинова Ф.Я., Кірюхін М.М.,

Кірюхіна О.О.

2007

Ранок

Фізика

7

Гендельштейн Л.Є.

2007

Гімназія

Фізика

8

Божинова Ф.Я., Кірюхін М.М., Ненашев І.Ю.

2008

Ранок

Фізика

8

Сиротюк В.Д.

2008

Освіта

Фізика

9

Божинова Ф.Я., Кірюхін М.М.,

Кірюхіна О.О.

2009

Ранок

Фізика

9

Сиротюк В.Д.

2009

Освіта

Фізика. Академ.рівень

10

Божинова Ф.Я., Бар`ятар В.Г.

2010

Ранок

Фізика. Академ.рівень

10

Коршак Є.В.

2010

Ґенеза

Фізика. Рівень стандарту

10

Ляшенко О.І., Коршак Є.В., Савченко В.Ф.

2010

Ґенеза

Фізика. Рівень стандарту

10

Гендельштейн Л.Є., Ненашев І.Ю.

2010

Гімназія

Фізика

11

Гончаренко С.У.

1998

Освіта
  1   2   3Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації