Поиск по базе сайта:
Професія 8322. 2 Водій автотранспортних засобів категорії «С» icon

Професія 8322. 2 Водій автотранспортних засобів категорії «С»
Скачати 32.81 Kb.
НазваПрофесія 8322. 2 Водій автотранспортних засобів категорії «С»
Дата конвертації02.08.2013
Розмір32.81 Kb.
ТипДокументи

ОСВІТНЬО-КВАЛІФІКАЦІЙНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВИПУСКНИКА ЗАКЛАДУ СИСТЕМИ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

 1. Професія - 8322.2 Водій автотранспортних засобів категорії «С»

 2. Спеціалізація: водіння автотранспортних засобів категорії «С» (автомобілів, які призначені для перевезення вантажів і дозво­лена максимальна маса яких перевищує 3500 кг (7700 фунтів)

 3. Кваліфікація: категорія «С»

 4. Кваліфікаційні вимоги:

Повинен знати: Законодавство України про автомобільний транспорт і дорожній рух; Правила дорожнього руху; правила пе­ревезення вантажів (в т.ч. небезпечних, великовагових, негабарит­них), порядок і умови перевезення пасажирів і багажу; призначен­ня, розташування, будову, принцип дії агрегатів, складових оди­ниць, механізмів і систем автотранспортних засобів категорії С та правила їх технічної експлуатації; будову, правила експлуатації і технічного обслуговування причепів; основи керування автотранс­портними засобами; можливі причини дорожньо-транспортних пригод та способи їх попередження; характер впливу природних умов (дощ, туман, ожеледиця та інше) на безпеку руху; несправно­сті, що виникають в процесі експлуатації автогранспортних засо­бів, способи їх виявлення і усунення; порядок проведення техніч­ного обслуговування; правила безпечного ведення робіт, протипо­жежної безпеки та санітарії під час технічного обслуговування ав­тотранспортного засобу та при роботі на лінії; особливості корис­тування експлуатаційними матеріалами (паливо, мастила, електро­літ та інше); правила зберігання автотранспортних засобів на відкритій стоянці і в гаражі; правила надання першої допомоги потер­пілим під час дорожньо-транспортних пригод; правові основи і ві­дповідальність за порушення правил дорожнього руху, правил екс­плуатації автотранспортного засобу, завдання матеріальної шкоди та шкоди навколишньому середовищу.

^ Повинен уміти: Керувати автомобільними транспортними за­собами, які відносяться до категорії С за різних дорожніх умов. Виконувати вимоги правил дорожнього руху, правил перевезень вантажів, пасажирів та багажу. Забезпечувати належний технічний стан автотранспортного засобу. Керувати спеціальним обладнан­ням, яке встановлене на цих автотранспортних засобах. Буксирува­ти автопричіп дозволеною максимальною масою до 750 кг. Переві­ряти технічний стан автотранспортного засобу перед виїздом на лінію та після повернення з рейсу. Забезпечувати справність обла­днання автотранспортного засобу відповідно до вимог стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху і охорони навколишнього середовища. Виконувати роботи з щоденного технічного обслуго­вування автотранспортного засобу. Подавати автотранспортний засіб для навантаження та розвантаження. Контролювати правиль­ність завантаження, розміщення та кріплення вантажів ( у тому чи­слі - небезпечних, великовагових, негабаритних) у кузові. Усувати технічні несправності, які виникають під час роботи на лінії і не потребують розбирання головних механізмів. Виконувати регулю­вальні роботи. Заправляє автотранспортні засоби паливом та ін­шими експлуатаційними матеріалами. Оформлювати дорожню до­кументацію. Надавати першу медичну допомогу потерпілим під час дорожньо-транспортної пригоди.

 1. Загальнопрофесійні вимоги:

Повинен:

Поряд з роботами, що внесені до складу відповідного розділу кваліфікаційних характеристик професій, усі робітники повинні:

• раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці; додержуватися норм технологічного процесу; не допускати браку у роботі; знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт; використовувати у разі необхідності засоби попередження і усунення природних і не­передбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо)

 1. ^ Вимоги до освітньо-кваліфікаційного рівня осіб, які навча­тимуться в системі професійно-технічної освіти: Попередні освітньо-кваліфікаційні рівні: на категорію С - повна середня освіта. Без вимог до стажу роботи;

 2. Сфера професійного використання випускника: вантажні автомобільні перевезення.

 3. Специфічні вимоги:

  1. Вік: по закінченню терміну навчання - більше 17 років, з віковими обмеженнями на право використання посвідчення водія.

  2. Стать: жіноча, чоловіча.

  3. Медичні обмеження.
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації