Поиск по базе сайта:
Мета: з\

Мета: з'ясувати наслідки Першої І світової війни для Японії; визначити причини мілітаризації країни та зростання її агресивності;




Скачати 47.96 Kb.
НазваМета: з'ясувати наслідки Першої І світової війни для Японії; визначити причини мілітаризації країни та зростання її агресивності;
Дата конвертації29.06.2013
Розмір47.96 Kb.
ТипУрок

Країни Азії та Африки у міжвоєнний період. 10 клас


Урок 1. ЯПОНІЯ

Мета: з'ясувати наслідки Першої І світової війни для Японії; визначити причини мілітаризації країни та зростання її агресивності; вдосконалювати такі логічні компетенції: на основі аналізу історичного матеріалу встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, висловлювати самостійні судження та формулювати висновки; виховувати негативне і ставлення до війни як способу розв'язання суперечностей та конфліктів.

Обладнання: політична карта світу, підручник П. Б. Полянського «Всесвітня історія. 10 клас», роздавальний матеріал.

^ Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.

Форма уроку: розв'язання проблеми.

План уроку

  1. Наслідки Першої світової війни для Японії.

  2. Мілітаризація Японії наприкін­ці 20-х-у 30-і роки.

  3. Демократичний рух.

^ ХІД УРОКУ

І. Мотивація навчальної діяльності

Розгадайте міні-кросворд і за виділеною вертикальною колонкою встановіть, про яку країну йтиметься на сьогоднішньому уроці.

1. Частина світу.

2. Титул монарха в ряді країн.

3. Частина океану

4. Осіння квітка.

5. Частина суші, відокремлена з усіх сторін водою.

6. Форма правління.

Використовуючи попередні знання з історії Японії та опорні слова з кросворду, складіть коротку довідку про цю країну. Покажіть Японію на політичній карті світу.

Постановка проблемного завдання

Учитель зачитує уривок із меморандуму прем'єр-міністра Японії Танака: «З метою самозахисту і заради захисту інших Японія не зможе усуну­ти ускладнення у Східній Азії, якщо не буде проводити політику "крові та заліза"».

^ Можна використати метод випереджувального повідомлення.

У березні 1933 р. Японія демонстра­тивно вийшла з Ліги Націй.

Проблемне завдання: Чи могло член­ство Японії в Лізі Націй стримати мілітаризацію цієї країни?

II. Актуалізація опорних знань учнів

Учитель наголошує, що для успіш­ного розв'язання проблеми необ­хідно з'ясувати, якими були наслід­ки Першої світової війни для Япо­нії, як вони вплинули на подальший внутрішній розвиток країни та її взаємини з провідними країнами світу.

Учням пропонується скласти таблицю:



Цілі Японії

в Першій світовій війні

Досягнення цілей (повне, часткове, невдале)

Що заважало

досягненню

цих цілей .










За даними таблиці зробіть висновки, чи була задоволена Японія підсумками Першої світової війни. Згадайте, які рішення щодо Японії прийняла Вашингтонська конференція?

^ II. Вивчення нового матеріалу

На основі самостійної роботи з текстом § 2 підручника учням пропонується встановити наслідки Першої світової війни для Японії, подати їх у вигляді таблиці:

Економічні наслідки

Соціальні наслідки

Політичні

наслідки










Працюючи з текстом підручника та складанням таблиць, учні мають дійти висновку, що економічне становище Японії після війни погіршило­ся і це призвело до зростання соці­альної та політичної нестабільності. Вашингтонська конференція формально зрівняла Японію у правах з великими державами, однак позбавила її привілеїв у Китаї. У зоні Тихого океану було встановлено військовий паритет. Але зростання економічних та соціальних проблем, нестабільність у суспільстві та мілітаристські настрої вищого ар­мійського командування призвели до зростання шовіністичних, агре­сивних настроїв у країні.

Причини мілітаризації та її прояви вивчаються шляхом опрацювання історичного документа «Із мемо­рандуму Танака Гіїті» та п. 2. під­ручника. Перед початком роботи необхідно дати визначення термінів «меморандум» та «мілітаризація». Учням пропонується ознайомитись із текстом документа та відповісти на запитання:

  1. Які цілі зовнішньої політики Японії визначаються в меморандумі?

  2. На яких принципах будувались відносини Японії з Китаєм?

  3. Чому першим кроком до встановлення світового панування Японія вважала загарбання Китаю?

На основі тексту підручника учні доповнюють матеріал про причини мілітаризації Японії та визначають, у чому це виявилось. Учитель звертається до учнів із пропозицією пе­редбачити, якими могли бути на­слідки мілітаризації Японії. Відповідь на це питання допоможе учням зробити висновки. Можна викорис­тати завдання після параграфа: порівняйте у свідченнях 1, 3, 4 три точки зору щодо причин мілітаризації Японії. Український дослідник

О. Бочковський вважає такою при­чиною прагнення Японії згуртувати азійські нації проти засилля на континенті європейських держав; А. Тойнбі — перенаселеність Японії та дефіцит сировини й ринків збуту товарів усередині країни; американський дипломат Дж. Грю вбачає ви­токи мілітаризації у тоталітарному характері політичного режиму Який з цих підходів ви вважаєте найбільш аргументованим та переконливим? Ваша думка з цього приводу?

Розглядаючи третє питання уроку «Демократичний рух»,учитель пр­понує учням встановити:

  1. особливості демократичного руху в Японії у 1929-1931 рр.;

  2. рушійні сили демократичного руху;

3) причини слабкості демократичного руху;

4) зробити загальний висновок про результативність демократичного руху.

^ III, Підбиття підсумків уроку

Вирішення проблемного питання та складання опорної схеми для відповіді. У кінці уроку вчитель вста­новлює зв'язок з наступними темами: вивчення цього матеріалу не­обхідне для розуміння - причин агресивних дій Японії в другій по­ловині 30-х років під час розгляду теми «Наростання загрози війни».

IV. Повідомлення домашнього завдання

За допомогою опорної схеми відтворювати основні питання з історії Японії у міжвоєнний період: давати відповіді на запитання після параграфа 26; здійснити підготовче повторення до наступного уроку історії Китаю. § 26, відповісти на запитання на стор 197



Схожі:




База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації