Поиск по базе сайта:
Уроки з комп\

Уроки з комп'ютером Проведення уроків з використанням комп'ютерів суттєво
Скачати 33.39 Kb.
НазваУроки з комп'ютером Проведення уроків з використанням комп'ютерів суттєво
Дата конвертації29.06.2013
Розмір33.39 Kb.
ТипУрок

Уроки з комп'ютером


Проведення уроків з використанням комп'ютерів суттєво відрізняється від традиційних.


По-перше, ускладнюється діяльність вчителя з підготовки до проведення уроку в комп'ютерному класі. Від педагога вимагається наявність спеціальних навичок, прийомів педагогічної діяльності.


По-друге, особливість сучасного комп'ютерно-зорієнтованого уроку полягає в тому, що центр уваги поступово переноситься на учня, який активно вибудовує свій навчальний процес, самостійно вибираючи певну траєкторію отримання знань.


Важливим завданням вчителя є: підтримка діяльності учня, сприяння його успішному руху в інформаційний простір, допомога у вирішенні проблем освоєння різної інформації.


По-третє, проведення комп'ютерно-зорієнтованих уроків більш активно посилює взаємодію між учителем та учнем, що вимагає від педагога додаткових зусиль; учитель виступає координатором творчої діяльності учнів.


Підсумовуючи, можна зробити висновок, що основні зміни в педагогічній діяльності вчителя під час проведення комп'ютерно-зорієнтованих уроків у порівнянні з традиційними уроками такі:


1. Наявність комп'ютерних навчальних програм.


2. Створення та впровадження методики різних типів комп'ютерно-зорієнтованих уроків.


3. Посилення функцій підтримки учня, допомоги йому в організації індивідуального навчального процесу.


4. Наявність зворотного зв'язку між учителем та кожним учнем.


І. Урок засвоєння нових знань


Під час проведення уроків цього типу в комп'ютерному класі учні розподіляються на групи. Урок має таку структуру:


1. Актуалізація й корекція опорних знань учнів перевіряється за допомогою комп'ютера (перша група), решта дітей працює з учителем за питаннями, картками (5-7 хв.).


2. Пізнання учнями матеріалу: група учнів з відповідним рівнем підготовки вивчає матеріал за комп'ютером, інші слухають пояснення вчителя чи працюють над поставленою проблемою за підручником (10 хв.).


3. Систематизація знань: учні з високим рівнем підготовки виконують самостійні завдання; інші учні працюють з учителем; визначені учні перевіряють рівень засвоєння матеріалу за допомогою комп'ютера (15 хв.).


ІІ. Комбінований урок


Методика проведення комбінованого уроку з використанням комп'ютерів дає можливість використовувати їх на будь-якому етапі.


1. Учням оголошується тема, яка розглядатиметься на уроці, але підкреслюється, що для її вивчення необхідно перевірити засвоєння попереднього матеріалу. Одна частина учнів працює за комп'ютером над завданням, а інша – з учителем причому форми роботи можуть бути різними (фронтальна бесіда, самостійна робота, диктант, перфокарти тощо).


2. Учитель переходить до наступного етапу уроку – пояснення нового матеріалу. певна група учнів вивчає матеріал самостійно за комп'ютером, а решта – працює з учителем.


3. Опрацювавши новий матеріал, учитель і учні переходять до закріплення вивченого. Одна із груп учнів виконує диференційовані завдання, складені за новим, щойно вивченим матеріалом, працюючи самостійно за комп'ютером, інша – з учителем або самостійно.


В кінці уроку підбивається підсумок, визначається обсяг домашнього завдання.


Для ефективного проведення комбінованого уроку в комп'ютерному класі потрібно поділити учнів на три групи, які по черзі працюватимуть за комп'ютерами. Поділ класу на групи проводиться диференційовано.


ІІІ. Урок узагальнення й систематизації знань


Виділимо такі складові:


1. Постановка мети уроку й мотивація навчальної діяльності учнів – 3 хв.


2. Відтворення й корекція опорних знань – 6 хв.


3. Повторення й аналіз основних фактів, подій і явищ – 6 хв.


4. Узагальнення й систематизація понять, засвоєння системи знань їх застосування для пояснення нових фактів і виконання практичних завдань – 20 хв.


Поділ клас на групи:


а) перша група працює з комп'ютерами 5-7 хв;


б) друга група дітей самостійно працює з картками 5-7 хв. (завдання творчого характеру на розвиток логічного мислення). Після виконання поставлених завдань учні міняються місцями;


в) третя група учнів працює з учителем, виконує завдання творчого характеру.


Перша група після виконання завдань на комп'ютерах працює разом з учителем або отримує індивідуальні не завдання.


Учитель ставить проблемні запитання, на які учні дають відповіді.


5. Підведення підсумку уроку – 10 хв.


Учитель підводить підсумки роботи учнів, виставляє оцінки. мотивуючи кожну з них, дає домашнє завдання і пояснює його. Використання розроблених навчальних або тестових програм дає можливість зберегти час у процесі узагальнення та повторення.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації