Поиск по базе сайта:
Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу: «управління економічним та інформаційним ризиком» icon

Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу: «управління економічним та інформаційним ризиком»
НазваМетодичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу: «управління економічним та інформаційним ризиком»
Сторінка1/13
Дата конвертації21.01.2013
Розмір0.59 Mb.
ТипМетодичні вказівки
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України


ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ

УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ


Спеціальність 6.030502


МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ


до виконання лабораторних робіт

з курсу: «УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМ ТА ІНФОРМАЦІЙНИМ РИЗИКОМ»


Харків 2011

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України


ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ


Спеціальність 6.030502


^ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ


до виконання лабораторних робіт

з курсу: «УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМ ТА ІНФОРМАЦІЙНИМ РИЗИКОМ»


Затверджено на засіданні

кафедри ЕКІТ.

Протокол №11 від 25.05.2011р.Харків 2011

Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу «Управління економічним та інформаційним ризиком» для студентів спеціальності 6.050102 «Економічна кібернетика»/Укладачі: М.В.Новожилова, Г.В.Солодовник – Харків: ХДТУБА, 2011. – 57с.


Рецензент Н.Д.Сізова


Кафедра економічної кібернетики та інформаційних технологій


ВСТУПРинкова економічна система заснована на економічній волі суб'єктів підприємницької діяльності, але слід врахувати, що свободу одного підприємця супроводжує свобода інших підприємців. Вони вільні у виборі постачальників, можуть пропонувати власні ціни на товар під час покупки та установлювати власні ціни в постачанні матеріалів. При цьому кожен учасник ринкових відносин прагне насамперед власної вигоди, а в умовах обмеженої ємності ринкового сектора вигода одних найчастіше веде до збитку інших. Крім того, у міру розвитку ринкових відносин посилюється конкуренція. Тому варто визнати, що за свободу дій доводиться розплачуватися тим, що, функціонуючи в таких умовах, підприємці змушені йти на ризик, оскільки неможливо передбачити розмір майбутнього прибутку і з’ясувати, чи буде він взагалі.

Фактори, що обумовлюють невизначеність (неточність інформації про умови реалізації цілей виробництва, включаючи витрати й отримані результати), умовно можна розділити на три групи:

  1. відсутність повної й достовірної інформації про зовнішнє середовище (ринкова ситуація, відомості про політичний і економічний стан у країні і т. п.), що пов'язане з малою вивченістю зовнішнього середовища;

  2. наявність випадковості в розвитку подій на ринку;

  3. протидія з боку ринку (наприклад, невиконання зобов'язань за договорами, конфлікти між замовниками і постачальниками і т. п.).

Посилення ризику – це зворотний бік свободи підприємництва, отже щоб вижити в умовах ринкових відносин, необхідно приймати сміливі нетривіальні рішення, що підсилює ризик.

З іншого боку збільшення частки інформаційних технологій у повсякденному та професійному житті вимагає розвитку методів управління інформаційними ризиками. Найважливіша для функціонування підприємства інформація повинна бути доступною, цілісною та водночас конфіденціальною, а загрози її безпеки мають імовірнісний характер, до того ж технічні та організаційні рішення з її безпеки вимагають значних витрат.

Управління інформаційними ризиками є одним з найактуальніших та динамічно зростаючих напрямків стратегічного та оперативного менеджменту в сфері захисту інформації. Його головна задача об’єктивно ідентифікувати та оцінити найбільш значні для підприємства інформаційні ризики, а також адекватність засобів контролю ризиків для збільшення ефективності та рентабельності економічної діяльності компанії. Тому під терміном «управління інформаційними ризиками» слід розуміти системний процес ідентифікації, контролю та зменшення інформаційних ризиків у відповідності з певними обмеженнями та нормативно-правовою базою країни та корпоративної політики підприємства. Вважається, що якісне управління ризиками дозволяє використовувати оптимальні за ефективністю та витратам засоби контролю ризиків та засоби захисту інформації, що є адекватними поточним цілям та задачам бізнесу компанії.

Висновком з попереднього є те, що орієнтація економіки України на ринкові відносини означає необхідність обліку різних видів невизначеності та ризиків для всіх суб'єктів господарської діяльності.

Виходячи з вище викладеного, мету курсу можна сформулювати в такий спосіб: вивчити сучасні методи управління економічним та інформаційним ризиками та розробки економіко-математичних моделей ризикових ситуацій; навчитися приймати обґрунтовані рішення в умовах невизначеності та ризику (в якості математичних засобів моделювання ризику використовується теорія статистичних ігор, теорія імовірності, математична статистика, лінійне програмування, теорія корисності).
^

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №1

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ТА МЕТОДИ ТЕОРІЇ ІМОВІРНОСТІМета роботи – поглибити знання в області теорії імовірності та навчитися застосовувати основні методи теорії імовірності на прикладі розв’язання конкретних економічних задач за допомогою електронних таблиць.


Теоретичні відомості дивись [5 ст. 30-34].
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації