Поиск по базе сайта:
Шкільний електронний підручник – підручник майбутнього icon

Шкільний електронний підручник – підручник майбутнього
Скачати 28.56 Kb.
НазваШкільний електронний підручник – підручник майбутнього
Дата конвертації27.06.2013
Розмір28.56 Kb.
ТипДокументи

Шкільний електронний підручник – підручник майбутнього


У лютому в МОН України відбулася презентація електронного підручника. Це перший електронний підручник, рекомендований українським школярам. Його розроблено з урахуванням потреб сучасного учня. Електронний підручник являє собою пристрій для читання книжок, у пам'ять якого інстальовано всі шкільні на­вчальні посібники. Автори нововведення запевняють, що електронна книжка за змістом — абсолютний аналог паперового підручника, виготовлений з урахуванням всіх санітарно-гігієнічних норм.

Альтернативою купівлі численних паперових підручників та посібників має стати впровадження у навчаль­ний процес електронного підручни­ка. Дане нововведення допоможе вирішити низку актуальних питань, пов'язаних зі скороченням витрат на закупівлю підручників, зменшенням кількості паперових підручників та навчальних посібників для щоденно­го користування, а отже, ваги шкіль­ного портфеля.

У невеликий електронний план­шет поміститься все необхідне для школи: і підручники, і посібники, і словники, і карти, й атласи. Творці нововведення подбали навіть про те, щоб дітлахи, які не проти побавитися на уроках комп'ютерними іграми, не змогли закачати к в електронний пристрій. Кожен учень, який корис­туватиметься новим пристроєм, може зберігати в карті пам'яті до 10 000 під­ручників, користуватися електронни­ми словниками, одночасно читати і перекладати іншомовні тексти. Ерго­номічним та сучасним буде дизайн корпусу.

^ Олексій Авраменко, головний редактор ВД «МОСТ Паблішинг»: «Перший лідер автентичний до паперового підручника та виготовлений відповідно до санітарно-гігієнічних норм, згідно з якими він може вико­ристовуватися як технічний засіб у навчальному процесі».

Окремим питанням, яке виклика­ло дискусію, стало інформаційне наповнення електронного підручника. На запитання щодо того, як контр­олювати контент пристрою, роз­робники підручника наголосили, що електронні версії підручників буде рекомендувати Міністерств освіти і науки України.

^ Борис Максимець, директор ви­давництва «Освіта»: «На сьогодні ми вже маємо 39 файлів електронних під­ручників для 7—9-х класів загально­освітньої школи. Це електронні копії паперових підручників, які діти змо­жуть читати за допомогою нового лідера найближчим часом видавництво підготує й інші файли підручників».

^ Тетяна Хайруліна, заступник директора Українського колежу імені В. О. Сухомлинського переконана, що лідер — це єдиний із сучасних пристроїв, який має навчальну мету: містить текстовий, графічний редак­тор, допоміжні програми, які будуть корисними для школярів. Електро­нний підручник не має вікових об­межень, він безпечний та легкий у використанні. А для вчителя — це найкращий посібник у підготовці та проведенні уроків.

«Батьки також зможуть пере­глянути весь навчальний матеріал. Підручник працює за відкритою операційною системою, тобто до­датково можна завантажувати інші програми», — додав Олександр Істер, автор підручників з математики та інформатики, завідувач кафедри математики та інформатики гімназії «Євроленд».

«Надзвичайно важливими елек­тронні підручники стануть для дітей з особливими потребами», — уза­гальнив Олександр Удод, директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і на­уки України. Зокрема, він наголосив на необхідності експериментальної апробації електронних підручників у школі. Міністерство освіти і науки України визначатиме загальноосвітні навчальні заклади, у яких школярі ко­ристуватимуться електронними під­ручниками. Олександр Андрійович повідомив про те, що зараз для уря­ду готують пропозиції щодо затвер­дження Державної цільової програми «Електронний підручник».

Перед тим як масово випустити електронні підручники, їх апробують в українських школах. Мати чи не мати одного електронного помічни­ка замість шкільної бібліотеки, вирі­шувати школярам та їхнім батькам. Електронний пристрій має сподоба­тися нинішнім дітям, які віддають пе­ревагу спілкуванню не з паперовими книжками, а з комп'ютерами. Зали­шається тільки одна проблема — такі книжки коштують 350—400 доларів. Такі кошти знайдуть далеко не всі учнівські родини.

Підготувала Ірина РОЖНЯТОВСЬКАСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації