Поиск по базе сайта:
Методичні вказівки до лабораторної роботи №7 з дисципліни «Веб проектування» для студентів спеціальності 05010103 «Системне проектування» icon

Методичні вказівки до лабораторної роботи №7 з дисципліни «Веб проектування» для студентів спеціальності 05010103 «Системне проектування»
Скачати 164.96 Kb.
НазваМетодичні вказівки до лабораторної роботи №7 з дисципліни «Веб проектування» для студентів спеціальності 05010103 «Системне проектування»
Дата конвертації06.01.2013
Розмір164.96 Kb.
ТипМетодичні вказівки


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»

іНСТИТУТ КОМП’ютерних НАУК та ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ


Кафедра систем автоматизованого проектування

Розміщення сайту в Інтернеті


Методичні вказівки до лабораторної роботи № 7

з дисципліни «Веб проектування»

для студентів спеціальності 7.05010103 «Системне проектування»


Львів-2011

Мета роботи. Ознайомитися с основними правилами вибору та реєстрації доменної адреси та хостинги. Практичне засвоєння розміщення ресурсів на хостинцу

Розміщення сайту в Інтернеті

Вибір доменного імені


Після створення сайту постає питання реєстрації домену, або доменного імені. В Інтернеті адреси прийнято поділяти на домени за тематичною (організаційною) чи географічною (національною) належністю. Географічні зони можуть поділяться на організаційні (com.ua, gov.ua, org.ua тощо).

Перш ніж зареєструвати домен необхідно визначиться, в якій доменній зоні реєструватися. Якщо компанія орієнтована на український ринок, то необхідно реєструватися в одній з українських організаційних зон (.com.ua, biz.ua, info.ua) або в одній з українських обласних зон (kiev.ua, lviv.ua, zp.ua). Кожен обласний центр має свою доменну зону.

Домени першого рівня у свою чергу поділяються на домени другого рівня (наприклад, в адресі www.company.kiev.ua - .ua є зоною першого рівня, яка вказує, що компанія знаходиться в Україні, .kiev - це зона другого рівня, яка вказує, що це київська кампанія).

Компанія може зареєструвати домен як в обласній, так і в організаційній українській доменній зоні. Якщо в компанії немає філій в інших областях України, то можна зареєструвати домен в обласній зоні, тоді у користувачів компанія асоціюватиметься з містом в якому знаходиться компанія, якщо компанія має філії, то краще реєструватися в українській організаційній зоні, тоді користувачі будуть сприймати компанію як всеукраїнську. Якщо компанія має зареєстровану торгову марку, тоді можна зареєструвати домен «торговамарка.ua».

Як правило, українські компанії реєструють одне доменне ім'я в певній українській доменній зоні, хоча адрес в одного сайту може бути множина. Якщо для сайту потрібно зареєструвати кілька доменних адрес (company.ua, company.com.ua, company.kiev.ua, company.com), то варто одне з доменних імен вибрати як основне. Воно буде використовуватися в логотипі, рекламі, візитках, бланках тощо, решта доменів буде скеровуватися на «основний» домен.

Правила вибору доменного імені:


 1. Доменне ім'я повинне бути коротким.

 2. Доменне ім'я повинно запам'ятовуватися.

 3. Доменне ім'я не повинне допускати різночитань.

 4. Доменне ім'я може складатися з букв латинського алфавіту, цифр і символу «-»(дефіс).

Доменне ім'я повинне бути коротким.


Чим же добре коротке доменне ім'я? По-перше коротке доменне ім'я легше запам'ятовується і його простіше розмістити в логотипі, по-друге в короткому доменному імені важче допустити помилку при наборі в адресному полі браузера.

За часів становлення Інтернет можна було зареєструвати практично будь-яке доменне ім'я, але в даний час більшість коротких благозвучних доменів вже є зайнятими, і тепер підібрати коротке ім'я стає все складніше.

Доменне ім'я повинно запам'ятовуватися


В першу чергу доменне ім'я повинне асоціюватися з назвою компанії, тому кращим варіантом буде домен company.ua або company.com.ua, щоб клієнти за найменуванням компанії швидко знайшли її сайт.

Якщо назва компанії складається з двох достатньо коротких і легко вимовних слів (наприклад, ^ Два Слова), то самим кращим варіантом назви доменів буде dvaslova.ua або dvaslova.com.ua. Добре запам'ятовуються загальноприйняті абревіатури і ритмічні доменні імена, що складені з двох слів (FoodMarket, ArtBusiness), які чітко орієнтують користувача на сферу діяльності компанії.

Скорочення (абревіатури) є прийнятними для тих випадків, коли назва сайту складається з трьох і більше слів або коли підсумкова назва, що утворюється при сполученні всіх слів назви, виявляється дуже довгою або важко вимовною.

Доменне ім'я не повинне допускати різночитань.


Доменна адреса може бути транскрипцією латинськими буквами кириличних назв і тут можуть бути неприємні сюрпризи. Наприклад, компанія «Киев Пассажирский» в транскрипції може виглядати як KievPassazhirsky і як KievPassazhirskiy, а в транскрипції з української як KyivPasazhirsky. Деякі користувачі можуть помилитися і писати як з двома «s» так і з однією, тому для такої компанії краще підібрати щось просте, наприклад, www.kpas.ua.

Небезпечно використовувати в доменному імені цифру «0» і букву «O», оскільки користувачі часто їх плутають (коли логотип виконано у вигляді адреси zOO, то не всім зрозуміло які символи використано в назві домену). Якщо все ж таки необхідно використовувати нуль або букву «O», слід зареєструвати домен з правильним і неправильним написанням і переадресувати домен з неправильним написанням на основний домен (правильний).

Доменне ім'я може складатися з букв латинського алфавіту, цифр і символу "-" (дефіс), починатися і закінчуватися буквою латинського алфавіту або цифрою. Довжина імені кожного домену (між розділовими точками) не може перевищувати 63 знаки. Мінімальна довжина доменного імені (без врахування розділових точок і назви домену) прийнята рівною 2 (для зон .biz і .info - 3 символи).

Поради з вибору і використання доменних імен:


 1. Реєструйте кілька доменів

 2. Використовуйте ключові слова в назві домену.

 3. Одночасно реєструйте домен в національній та організаційній зонах (kiev.ua, com.ua).

 4. Використовуйте «чужі» географічні зони (.tv, .со, .cc, .to).

 5. Використовуйте міжнародні домени (.com, .biz, .info).

 6. Використовуйте назву поєднання організаційних або географічних зон і назву домену.

 7. В назві домену краще уникати дефіси.

 8. Не використовуйте як основний доменне ім'я, що схоже на домен конкурента.

 9. Реєструйте домени, що звільняються.

1. Реєструйте декілька доменів.


Якщо назва компанії українською та російською мовою пишеться по-різному, то варто зареєструвати кілька доменів в різних варіантах написання. Таким чином, будь-яке написання назви компанії приведе користувача на сайт.

2. Використовуйте ключові слова в назві домену.


За багатьма дослідженнями деякі користувачі вгадують адресу, тобто беруть назву того, що хочуть знайти і додають .com, відповідно українські користувачі додають .com.ua або .kiev.ua. Тому, якщо компанія продає монітори, то окрім домену company.com.ua, бажано зареєструвати домен monitor.com.ua чи monitor.kiev.ua. Також, не варто забувати про назви доменів в множині, наприклад, monitors.com.ua чи monitors.kiev.ua.

Крім того, в пошукових системах за відповідними ключовими словами сайт буде вищим в результатах пошуку, оскільки в назві домену присутнє ключове слово.

3. Одночасно реєструйте домен в зонах kiev.ua, com.ua.


Як правило, визначившись з назвою домену багато київських компаній, реєструють домен в зоні .com.ua, або .kiev.ua, хоча, слід реєструвати доменне ім'я в обох зонах, оскільки компанія конкурент може зареєструвати друге доменне ім'я і скерувати його на свій сайт. Користувачі часто плутають .com.ua і .kiev.ua (так вже історично склалося, що Київ став флагманом розвитку Інтернет в Україні, тому зони .com.ua і .kiev.ua для українського користувача стали рівнозначними) тому реєструйте домен в обох зонах, тоді навіть допустившись помилки користувач все одно потрапить на сайт.

 1. Не реєструйте домен, якщо він зайнятий хоча б в одній із зон .com.ua або .kiev.ua, компанією, яка займається тим же бізнесом.

 2. Якщо компанія конкурент зареєструвала домен лише в одній із зон .com.ua або .kiev.ua, то необхідно зареєструвати цей домен в іншій зоні і скерувати його на свій основний домен, тоді користувачі помилково зайдуть на ваш сайт і можливо знайдуть там те, що шукали.

 3. Якщо кампанія є власником торгової марки, то слід зареєструвати домени в трьох зонах: .ua, .com.ua і .kiev.ua.

 4. Якщо в компанії є філії в обласних центрах, то слід зареєструвати домени і у відповідних українських обласних доменних зонах.

4. Використовуйте «чужі» географічні домени (.tv, .ag, .co).


Домен .ag (держава Антигуа) як альтернатива домену .com може особливо зацікавити акціонерні компанії орієнтовані на німецький ринок. В німецькій мові скорочення Ag позначає «акціонерне суспільство» (Die Aktiengesellschaft) і широко використовується як позначення типу компанії, подібно до англійських скорочень Inc. і Corp.

Компанія VeriSign купила права на управління доменною зоною .tv (маленька острівна держава Тувалу) і тепер адмініструє домен .tv - телевізійним, і тепер реєстрація домену в цій зоні вельми приваблива для телекомпаній і сайтів, що мають телевізійну скерованість.

Національний домен Колумбії .co добре асоціюється із словами company та commercial і може, таким чином, стати альтернативою для переповненої зони .com.

Слід пам'ятати, що користувачі розділяють сайти за географічною і організаційною ознакою, тому, перш ніж зареєструвати домен в «чужій» доменній зоні - необхідно все ретельно зважити. Реєстрація в «чужій» доменній зоні буде виправданою, якщо отримана адреса добре запам'ятовується і асоціюється з родом діяльності компанії.

5. Використовуйте назву поєднання організаційних або географічних зон і назву домену


У поєднанні із закінченням (організаційним доменом) назва домену може дати несподівано добрий результат. Наприклад, kuvyr.com - така адреса дуже добре запам'ятовується, оскільки домен kuvyr спільно із зоною .com читається як «кувырком». Також добре запам'ятовуються словосполучення daleko.edu (далеко еду), доменне ім'я daleko само по собі добре запам'ятовується, але спільно із закінченням .edu (освітня доменна зона) - запам'ятовується ще краще. Такий домен міг би підійти як основний для туристичної фірми, хоча в даному випадку потрібно буде переконати реєстратора, що домен реєструється для освітнього сайту, оскільки .edu це організаційна зона для освітніх сайтів.

6. Використовуйте міжнародні домени (.com, .biz, .info)


Якщо компанія працює на міжнародному ринку, то не слід обмежуватися лише українським доменом - зареєструйте домен в зоні .com, .biz або .info. Скеровуйте міжнародні домени на англійську версію сайту, а українські на українську (або російську - якщо немає української версії). Відповідно для роботи на міжнародному ринку використовуйте міжнародний домен (у візитках, рекламі, бланках), а на внутрішньому ринку український домен. Тоді, іноземні користувачі відразу потраплять на англійську версію сайту, а українські відповідно на українську версію.

7. Дефісів в назві домену краще уникати, тому що про них часто забувають


Дефіси рідко зустрічаються, тому, краще обмежити їх використання в назвах доменів, хоча цього не завжди можна уникнути, оскільки в зоні .com всі благозвучні домени вже зайняті.

8. Не використовуйте основне доменне ім'я, що схоже на домен конкурента


Користувачі набирають ту адреса, яка краще запам'ятовується, і можуть потрапити на сайт конкурента. Виключенням можуть бути випадки, коли назви компаній конкурентів є схожими. Тоді, слід подумати про використання в назві основного домену ключового слова.

9. Реєструйте домени, що звільняються.


Багато доменів в пошукових системах вже мають певний авторитет і тому, покупка такого домену, від якого з певних причин відмовився колишній власник, може бути корисною для просування вашого основного сайту.

Реєстрація домену


Перевірити чи є вільним обраний домен можна на сайтах:

 • whois.com.ua (для перевірки доменів в українських обласних зонах, в зоні .ua, .com.ua, та інших українських доменних зонах).

 • www.networksolutions.com або www.register.com (для перевірки в міжнародних зонах)

 • Скористатися перевіркою на сайті любого українського хостинг-провайдера.

Підтримку більшості доменів необхідно оплачувати щорічно, вартість реєстрації та підтримки коливається у межах:

 • Від 11 у.о. до 18 у.о. (українські організаційні і обласні домени).

 • Від 80 (у зоні .ua).

 • Від 14 у.о. (міжнародні домени).

За рік (сплачений термін обчислюється з моменту реєстрації домену) необхідно оплатити підтримку наступного року, у разі несплати домен відключається і може бути зареєстрований іншим користувачем.

Для реєстрації домену можна звернутися до одного з українських реєстраторів (http://www.hostmaster.net.ua/registrators/), або сплатити реєстрацію кредитною карткою на www.networksolutions.com або www.register.com (для міжнародних доменів).

Веб-хостинг. Розміщення сайту в Інтернеті


Веб-хостинг (host – власник готелю) - це фізичне розміщення веб-сторінок на сервері. Від того, де буде розміщено сайт, залежить багато якісних характеристик, тому важливо вибрати оптимальний майданчик для сайту, що відповідає критеріям надійності та стабільності.

Види хостингу


Хостинг - це віртуальний аналог оренди приміщення, але орендується місце на диску, яке обчислюється мегабайтами. Хостинг умовно можна поділити на платний і безкоштовний.

Безкоштовний хостинг


Безкоштовний хостинг передбачає надання хостинг-провайдером безкоштовного дискового простору для розміщення сайту в Інтернеті. Безкоштовний хостинг, зазвичай, існує за рахунок реклами, що розміщується на сторінках сайтів. Ця реклама може бути у вигляді банерів, текстових посилань, рекламних фреймів, спливаючих вікон, хоча існують безкоштовні хостинги, які не розміщують на сайтах жодної реклами.

Поважні компанії, зазвичай, не користуються послугами безкоштовного хостингу, бо він має особливості, що є неприйнятними для серйозного Інтернет проекту.

Основні недоліки безкоштовного хостингу:


 • Невеликий об’єм, що надається для сайту.

 • Низька надійність і стабільність серверного майданчика.

 • Повільне завантаження сайтів.

 • Присутність реклами.

 • Часто відсутня підтримка PHP, баз даних та інших даних, що необхідні для повноцінного функціонування сайту.

 • Відсутність гарантій якісного та постійного надання послуг.

Плюси безкоштовного хостингу:


 • Хостинг є досить привабливим для малобюджетних, любительських чи тимчасових сайтів. Великим попитом користується серед юних розробників-початківців чи щойно створених спільнот.

Зрештою, інших плюсів безкоштовний хостинг не має, тому, якщо сайт скеровано на довге і стабільне існування, варто задуматися про надійний і швидкий комерційний хостинг.

Залежно від країни розташування, хостинг може бути, наприклад: українським (технічний майданчик розташовано в Україні), російським (в Росії), американським (у США) тощо.

Платний хостинг


У платному хостингу, власник сайту оплачує певну суму за використання дискового простору та сервіси, що йому надаються.

Хостинг можна класифікувати залежно від:


 • Програмного забезпечення, що встановлено на сервері.

 • За типом вмісту об’єктів, що розміщуються на серверах хостинг-провайдеру.

 • Типу сервера, на якому розміщуються файли сайтів або програми.

 • Місця розташування технічного майданчика.

За типом програмного забезпечення.


Залежно від встановленого на сервері програмного забезпечення хостинг поділяють на UNIX-хостинг і WINDOWS-хостинг.

 • RedHat LINUX (UNIX-платформа) - традиційна платформа веб -хостингу. Це дуже надійна і міцна платформа для підтримки сайтів з великим об'ємом інформації і великою кількістю звернень (трафіком).

 • Windows NT (WINDOWS-платформа) забезпечує певні опції, які не доступні на платформі хостингу Unix, такі як ASP, Microsoft SQL 2000, Access databases і Cold Fusion 5. Тому, якщо для сайту потрібне одне або кілька з цих програмних застосувань, варто обирати WINDOWS-платформу.

За типом об’єктів


 • Веб-хостинг. На серверах розміщують файли сайту.

 • Application-хостинг. На серверах розміщують програми.

За типом сервера


 • Віртуальний сервер.

 • Віртуальний виділений сервер.

 • Виділений сервер.

 • Колокація.

Віртуальний сервер


Віртуальний сервер передбачає розміщення на одному фізичному сервері сайтів та відповідних веб-програм кількох власників. Для кожного ресурсу відводиться місце на твердому диску. Ці ресурси спільно використовують процесорний час і пам'ять сервера. Всі проекти знаходяться на одному комп’ютері-сервері, кожен в своєму каталозі.

Кожний проект обмежено певною дисковою квотою, в залежності від вибраного тарифного плану. Керують узгодженою роботою всіх проектів системні адміністратори хостинг-провайдера.

Віртуальний виділений сервер


Віртуальний виділений сервер також передбачає розміщення Інтернет ресурсів на одному фізичному сервері, але за допомогою спеціальних програм ресурси фізичного сервера розбиваються на кілька віртуальних виділених серверів. Кожен віртуальний виділений сервер є незалежним від інших проектів в сенсі використання процесорного часу і пам'яті, він має свій певний ліміт, що відведено йому програмою-сервер.

Відмінності від віртуального сервера:


 • Користувачу надається повне управління сервером, доступ до ядра операційної системи. У віртуальному сервері доступ є лише до певних програм-серверів за вибором провайдера (www-, mail-, DNS-, ftp-серверів);

 • Власнику сайту надаються фіксовані ресурси сервера: пам'ять, процесорний час. У віртуальному сервері фіксованим є лише дисковий простір.

Виділений сервер


Виділений сервер – це оренда фізичного сервера у хостинг-провайдера власником великого Інтернет ресурсу. Сервер знаходиться на технічному майданчику хостинг-провайдера, є постійно під’єднаним до безперебійної мережі електроживлення і високошвидкісних каналів передачі інформації.

Виділений сервер відрізняється від віртуального хостингу (віртуального виділеного сервера) тим, що ніхто окрім орендаря не має доступу до сервера, навіть хостинг-провайдер.

Дата-центр це структура, що об’єднує системи контролю, управління і безпеки даних.

Технічний персонал Дата-центра стежить лише за зовнішніми показниками сервера: нормальною роботою складових частин сервера, електроживленням тощо.

Відомості про встановлене на сервері програмне забезпечення та про розташовані там Інтернет ресурси, відомі лише орендареві і більше нікому.

Колокація


Колокація (Co-location - сумісне розміщення) передбачає розміщення власного сервера клієнта на технічному майданчику хостинг-провайдера. Для сервера виділяється місце в стійці, він під’єднується до високошвидкісних каналів передачі інформації і до мережі надійного і безперебійного електроживлення. Відмінністю колокації від виділеного сервера є в тому, що технічний персонал Дата-центра стежить лише за електроживленням сервера і за каналами зв'язку, до яких він під’єднаний. Якщо певна складова частина сервера виходить з ладу, несправність усувається засобами клієнта.

Інші послуги хостинг-провайдера


Окрім послуг з розміщення сайтів, хост-компанії надають і супутні послуги. Це - реєстрація доменних імен, паркування доменів, реселінг.

Реєстрація доменних імен


Реєстрація доменних імен – це отримання офіційної адреси для сайту. В результаті реєстрації сайт отримує своє ім'я і доменну адресу, за якою можна доступитися до сайту.

Реєстрацію доменних імен проводять спеціалізовані організації - реєстратори. Провайдери можуть лише допомогти в реєстрації, бути посередником між власником сайту і реєстратором.

Доменне ім'я - це унікальний набір символів, який дозволяє асоціювати ресурс, що працює в мережі Інтернет, з сервером, зокрема, з його IP-адресою, на якому він розташований. Доменне ім'я - це унікальна адреса, за якою користувач може знайти любий ресурс в мережі Інтернет.

Адресацією ресурсів в Інтернеті займається Служба Доменних Імен (Domain Name Service). За загальну координацію і управління мережною службою імен (DNS) і особливо за делегування доменів верхнього рівня, відповідає організація Internet Assigned Numbers Authority (IANA).

Паркування домену


Якщо власник майбутнього сайту хоче зарезервувати певне доменне ім'я, але роботи зі створення сайту тривають або ще не розпочалися, можна скористатися послугою паркування домену. Користувачеві надаються права на дане ім’я, повноцінна поштова адреса, але блокуються повноцінні можливості хостингу, такі як FTP-доступ, панель управління, субдомени, CGI, SSH, SSL, MYSQL. Згодом, коли сайт буде готовий, власник може обрати хостинг, що відповідає його потребам.

Перевагою паркування домену є лише дешевизна послуги у порівнянні з традиційним віртуальним хостингом.

Основні вимоги до майбутнього хостингу


Вибір хост-провайдера є основою успішного представництва в мережі. Тому, варто знати, які вимоги слід висувати до провайдера хостингу.

 1. Багато про провайдера свідчить його сайт - візитна картка компанії. Хост-провайдери мають надавати на своїх сайтах повну і однозначну інформацію про себе і послуги, щоб у потенційного клієнта не виникало додаткових питань. Якщо на сайті немає інформації з основних питань – це показник недбалого відношення до послуг, що надаються.

 2. Хостинг компанії мають бути професіоналами не лише в наданні послуг, але і у відносинах з клієнтами. Тому, слід перевірити чи існує служба технічної підтримки і чи задовольняє вона всім можливим вимогам.

 3. Потужні хостинг-компанії надають своїм клієнтам можливість тестування зручності і якості наявних сервісів за допомогою демо-входу в панель управління аккаунтом (особистої сторінки користувача). Слід перевірити швидкість доступу до сайтів, які розміщені у даного провайдера в різні години доби і дні тижня, щоб переконатися в якості запропонованих послуг. Слід дізнатися про процедуру повернення грошей, якщо якість послуг провайдера виявиться незадовільною.

 4. Чи надає хостинг у розпорядження піддомени? В середньому, середньостатистичний хост-провайдер надає близько 6 піддоменів у розпорядження користувача, не стягуючи додаткової плати. Слід з'ясувати умови користування піддоменами. Піддомени можуть виявитися корисним доповненням до сайту користувача. Наприклад, якщо на сайті відкривається форум, то можна дати йому зручну адресу: http://forum. site.ua/.

 5. Перевірити швидкість передачі даних. Бажано відвідати сайти, які розташовані на серверах компанії і прослідкувати час завантаження сторінок. Також, варто дізнатися враження клієнтів і замовників, що користуються послугами хостингу в даній компанії.

 6. Дізнатися про систему захисту серверів, які використовує компанія.

 7. Якщо користувач має свій домен, провайдер зобов'язаний надати у його розпорядження необмежену кількість поштових імен в межах його домену (name@site.ua).

 8. Більшість хост-провайдерів надають FTP-доступ та доступ до бази даних. Обов'язково з'ясувати у провайдера, чи надає він наступні сервіси: CGI-сервіси, підтримку Perl, C, PHP MYSQL? Чи не стягується за використання цих послуг додаткова плата?

 9. Вартість хостингу також грає важливу роль. Наприклад, ціна на оренду виділеного сервера може досягати порядку 200 $ у місяць, тоді як звичайний хостинг для сайту в місяць може складати всього 2-3 $.


Основні критерії вибору хостингу:


  • Вартість хостингу.

  • Сервісні послуги.

  • Параметри хостингу.

  • Якість послуг, що надаються.

Очевидно, що ці критерії є важливими при виборі хостингу: співвідношення ціни, наявність сервісних послуг зумовлюють вибір користувача на користь того або іншого хостинг-провайдер, а значить, і надійну роботу сайту, і його окупність.

Отже, хостинг - це не лише оренда місця на твердому диску сервера і під’єднання до швидкісних каналів інформації. Сучасні сайти мають різний ступінь складності: від домашніх сторінок до великих порталів. Для їх нормального відображення і безперебійної роботи необхідно мати цілий ряд додаткових функцій, які повинен виконувати хост-сервер. Ці функції реалізовано в багатьох хостинг-провайдерів шляхом встановлення додаткових допоміжних програм на серверах.

Дізнатися про хостинг-провайдерів просто, для цього достатньо задати в пошуковій системі запит типу «хостинг» або «купити хостинг», або «хостинг для сайту» і зазвичай, на перші позиції буде виведено сайти відомих, потужних та надійних хостинг-провайдерів.

Завдання до лабораторної роботи


 1. Вибрати назву для доменної адреси сайту, враховуючи її зрозумілість та легкість написання.

 2. Проаналізувати існуючі платні та безплатні хост-ресурси. Ознайомитися з їх тарифними планами та умовами розміщення ресурсів.

 3. Зареєструвати доменну адресу і хостінг.

 4. Розмістити створений сайт на вибраному хостингу. Проаналізувати легкість та зрозумілість адміністративної панелі хостингу. Можливості створення субдоменів, поштових скриньок, користування базами даних, підтримка серверних технологій тощо.

Зміст звіту


 1. Мета роботи.

 2. Короткі теоретичні відомості.

 3. Результати виконання завдання: зазначення і обґрунтування вибору доменної адреси і хост-майданчика. Print screen адміністративної панелі і зазначення можливостей, які надані для сайту.

 4. Висновки.

Контрольні запитання


 1. Які фактори потрібно враховувати при виборі доменної адреси?

 2. Як можна зареєструвати доменну адресу для сайту?

 3. Які типи хостингів існують? Якій вибір буде доцільним для вашого сайту?

 4. Які особливості притаманні для безкоштовного хостинги? Недоліки.

Рекомендована література


 1. Вибір домену для українського сайту. http://mamontov.com.ua/how-choose-domain-name-ukrainian-company.html

 2. Статистична інформація стосовно веб-ресурсів. - http://news.netcraft.com/

 3. Cool webmaster. Онлайн журнал для дизайнеров и веб-разработчиков. – http://www.coolwebmasters.com/

 4. Выгонский С. И.. Обратная сторона Интернета. Психология работы с компьютером и сетью. - Феникс, 2010. - 320 с.

 5. Горнаков С. Г. Секреты управления сайтом. - ДМК Пресс, 2010. - 336 с.

 6. Сергеев А. П., Симонов Ю. И.. Интернет: новая среда обитания. Факты, комментарии, истории, тесты. - Диалектика, 2007. - 288 стр.

 7. Ташков Петр. Веб-мастеринг на 100%. HTML, CSS, JavaScript, PHP, CMS, AJAX, раскрутка. - СПб.: Питер, 2010. - 512 с.

 8. Хасслер Марк. Веб-аналитика. Web Analytics. - Эксмо, 2010. - 432 с.
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації