Поиск по базе сайта:
Урок з математики в 3-б класі icon

Урок з математики в 3-б класі




Скачати 34.22 Kb.
НазваУрок з математики в 3-б класі
Дата конвертації27.06.2013
Розмір34.22 Kb.
ТипУрок

Харківська спеціалізована школа I-III ступенів № 156

Харківської міської ради Харківської області


Відкритий урок з математики

в 3-Б класі


Підготовлено і проведено

Ромащенком С.М., учителем I категорії

Харківської спеціалізованої школи I-III ступенів № 156

Харківської міської ради Харківської області

для слухачів курсів підвищення кваліфікації за напрямком „ початкові класи”

при ХОНМІБО


2009


Тема. Розв’язування прикладів та задач, що містять множення числа 7.

Рівняння на знаходження невідомого від’ємника.


Мета. Вправляти учнів у засвоєнні таблиці множення числа 7, ознайомити з рівняннями на знаходження невідомого від’ємника ; удосконалювати навички розв’язування задач. Розвивати логічне мислення, пам’ять.


Обладнання. Картки для індивідуальної роботи.


Хід уроку

І. Контроль і корекція знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

- Як перевірити, що 7*5=35? (за № 245)

- Зачитати приклади з найменшим числовим значенням(з найбільшим)

(14+14): 4=7

7*7+13=62

- В яких прикладах відповіді є результатами, що містить таблиця множення числа 7?

7*9-7*5=28

(23-16)*5= 35

7*8-24=32

- Чи всі приклади перевірені? (40-7*4=12)

- Прочитати ряд чисел. Які числа є зайвими?

14,21,27,35,42,49,57,63

- Чому?

- Розказати (ланцюжком) таблицю множення числа 7.

2.Обчислити ланцюжком

а) *8 72

-15

*8

-45

*8

-50

7*8


б) Виконати обчислення ланцюжком за змістом вправи 247(усно)

в) Завдання 248 (усно) – Що таке тиждень?

7*4=28(дн.) – Назвати дні тижня.


3.Завдання. 252.

- Знайти приклади, в яких останню дію є дія множення.

7*(3+5)=56 (12-5)*7=49

24:3*2=16 (9-2)*9=63

- В яких прикладах зустріли множення числа 7?

4. Ще раз пригадаємо таблицю множення числа 7





9

8 2



3

7


6 4

5


ІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Підготовча робота.

- На яку дію приклад?

50-20=30

- Як називаються числа при відніманні?

- Який приклад на віднімання можна отримати з нього? Як отримати?

- Таким чином, як отримати від’ємник?

2. Завдання 251.

- В яких рівняннях необхідно знайти від’ємник?

- Розв’язати ці рівняння.

14-х =6 24 –х = 6

х =14-6 х = 24-6

х = 8 х = 18


ІІІ. Розвиток математичних знань.

1. Задача №249






за 1 год.

за 8 год.




Ст.верст.

2

?


на ск.б?

Н. верст.

9

?
2*8=16 (д)

9*8=72 (д)

72-16=56 (д)


Зверніть увагу, виконуючи другу дію, користувались таблицею множення числа 9.

- А чи нема іншого способу розв’язування?

- Про що можна дізнатися за числами2 і 9?

2. Робота за картками. (Дві задачі, три вирази)

- Знайти вирази, якими вони розв’язуються.

Варіант 1.

1. У Дмитрика було 12 марок, а в Олега – у 3 рази менше. Скільки марок у Дмитрика й Олега разом?

2. У Дмитрика було 12 марок, а в Олега – на 3 марки менше. Скільки марок у Дмитрика й Олега разом?

а) 12+(12-3) б) (12+12):3 в) 12+12 : 3


Варіант 2

1. Хлопчик обкопав 4 дерева, а його батько – в 6 разів більше. На скільки більше дерев обкопав батько, ніж хлопчик?

2. . Хлопчик обкопав 4 дерева, а його батько – в 6 разів більше. Скільки дерев обкопали батько і хлопчик разом?

а) 4*6-4 б) 4+4*6 в) 4+(4+6)


IV. Підсумок уроку.

V. Домашнє завдання с 41, №253,254.



Схожі:




База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації