Поиск по базе сайта:
Аналіз роботи шкільного бібліотечно-інформаційного центру хсш №156 за 2011/2012 навчальний рік icon

Аналіз роботи шкільного бібліотечно-інформаційного центру хсш №156 за 2011/2012 навчальний рік
Скачати 442.75 Kb.
НазваАналіз роботи шкільного бібліотечно-інформаційного центру хсш №156 за 2011/2012 навчальний рік
Сторінка1/3
Дата конвертації26.06.2013
Розмір442.75 Kb.
ТипДокументи
  1   2   3аналіз роботи шкільного бібліотечно-інформаційного центру хсш №156 за 2011/2012 навчальний рік


У 2011-2012 навчальному році на базі бібліотеки був створений шкільний бібліотечно-інформаційний центр (ШБІЦ), який є структурним підрозділом школи, важливою складовою його інформаційної інфраструктури. ШБІЦ працює за планом роботи, який є складовою частиною навчально-виховного плану школи. Разом з педагогічним колективом бібліотека працює над річною темою "Розвиток національної школи в конкретних історичних умовах з орієнтацією освіти і виховання на особистість, на основі традицій та досягнень української педагогіки", допомагає педагогічному колективу у розвитку виховного середовища школи у реалізації Концепції громадянського виховання особистості, втілює в життя «Концепцію інформатизації мережі бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів України».

Основні функції, які виконує ЩБІЦ: загальноосвітня, інформаційна, виховна. Бібліотека безкоштовно надає основні види бібліотечних послуг: видає в тимчасове використання літературу, виконує послуги інформаційні, довідкові, бібліографічного характеру, виконує бібліографічні довідки з використанням інформаційних технологій. ШБІЦ здійснює диференційоване бібліотечно-бібліографічне та інформаційне обслуговування користувачів на абонементі, читальному залі та Інтернет-зоні, допомагає учням в оволодінні програмних знань, виховує зацікавленість до самостійного поглиблення знань. ШБІЦ сприяє забезпеченню читачів знаннями з історії рідного краю, його культури, економіки, екології. Приділяє увагу вихованню культури читання, прищеплює навики самостійної роботи з книгою, сприяє підвищенню методичної, педагогічної майстерності вчителів, вихованню бережливого ставлення до бібліотечних книг та шкільних підручників.

У 2011/2012 навчальному році ШБІЦ формував єдиний фонд бібліотечно-інформаційних ресурсів, який об’єднує фонд друкованої продукції, аудіо-відео та електронні матеріали, фонд віртуальних ресурсів і документів, які створюються у нашій школі (публікації та роботи педагогів, наукові роботи та реферати учнів) з урахуванням інформаційних потреб всіх учасників навчального процесу.

У 2011/2012 навчальному році бібліотекою було отримано 1374 примірники підручників та 224 примірники художньої та галузевої літератури, 8 примірників електронних засобів, 48 назв журналів та газет.

ШБІЦ здійснює аналітично-синтетичне опрацювання документів, що надійшли до фонду бібліотеки і створює єдиний довідково-пошуковий апарат до складу якого входять: алфавітний і систематичний каталоги, систематична картотека статей, краєзнавча тематична картотека, картотека з народознавства, зошит виконаних довідок. ДБА поступово поповнюється новими карточками з описами літератури та статей з періодичних видань.

У 2011/2012 навчальному році ШБІЦ розпочав аналітичне опрацювання електронних та віртуальних ресурсів і як результат, в бібліотеці був створений довідково-пошуковий апарат електронних та віртуальних ресурсів: алфавітно-видова картотека й систематична картотека локальних та мережевих електронних ресурсів.

Бібліотекою формується база даних інформаційного забезпечення навчального процесу, запозичена з науково-методичного періодичного видання «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» й створюються аналогічна картотека та картотеки аудіо матеріалів комп’ютерних програм, надрукованих в паперовому вигляді та виданих в електронному варіанті.

Шкільною бібліотекою розпочата робота зі створення медіатеки, формується фонд аудіовізуальних та електронних засобів, ведеться електронна картотека руху підручників та електронна картотека статей з періодичних видань.

У 2011/2012 навчальному році продовжувалася робота над створенням і доповненням бібліотечної веб-сторінки на сайті школи.

Бібліотекарі постійно наповнюють папки матеріалами для підготовки до різноманітних свят, це зокрема: «Незабаром Новий рік», «Ми жінку – матір славимо в віках», «Вклоняємося вчителю своєму», «Тільки пам’ять не сивіє», «День Хрещення Київської Русі-України – свято національної єдності і

культурного відродження», «Державні та народні символи України», «Мова – душа

народу», «Книга – джерело народної мудрості», «Мужність і біль Чорнобиля», «Голгофа голодної смерті».

В ШБІЦ було організовано 10 постійно діючих книжкових виставок «У долонях всесвіту – Земля», «Я – громадянин України», «Духовне відродження», «Плекатимеш мову – цвістимуть слова», «У серці Харківщина рідна», «В країні цікавих уроків», «Ми – господарі Євро - 12». Систематично організовувалися виставки до знаменних та пам’ятних дат, нових надходжень книг, журналів й електронних засобів.

Дитячій увазі пропонувалося ряд тематичних полиць з народознавства, гумору, краєзнавства, поезії, детективів, фантастики, пригод. Традиційно вшановувалися всесвітньовідомі письменники, поети, художники, митці – ювіляри; для цього були оформлені книжкові виставки, проведені вечори та конкурси на краще знання творчості таких письменників, до: 155 річниці від дня народження І.Я.Франка «Великий Каменяр», 200 річниці від дня народження Є.П.Гребінки «Поет й байкар Є.Гребінка і його життєвий і творчий шлях», до 200 річниці від дня народження Ч.Діккенса «Великий письменник-гуманіст Ч.Діккенс», до 125 річниці від дня народження Л.Курбаса «Талант і талан Л.Курбаса», до 210 річниці від дня народження В.Гюго «Він писав шедеври світової літератури», до 130 річниці від дня народження К.Чуковського «Невгамовний дослідник дитячих душ» та інші.

У 2011/2012 навчальному році бібліотекою організовувався ряд традиційних масових заходів, в тому числі з широким використанням медіаресурсів. Так, у першому класі проводилося свято посвячення першокласників у читачі - «Бібліотека – книжчин дім». У 4-х класах був проведений вернісаж книжок на Біблійні теми- «Вічна книга життя», дитячий ранок- «Фестиваль весняних кольорів», у 2-А класі - колективно-творчу справу «Допоможи зимуючим птахам». У 5-х класах з учнями був проведений усний журнал «Державні та народні символи України», з 9-А класом до дня пам’яті героїв Крут була проведена поетична година «Спом’яни їх, не забудь!». Проводилися презентації книг В.Барки «Жовтий князь» та А.Реви «Трагедія в Сокольниках».

З 26.03.12 р. по 30.03.12 р. у школі був проведений «Тиждень дитячого читання». В рамках Тижня проводились заходи, присвячені 67 річниці з дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні, літературні ранки та вікторини.

До 67 річниці від Дня Перемоги над фашистськими загарбниками бібліотекою була підготовлена розгорнута книжкова виставка "Ніхто не забутий, ніщо не забуте», створена тематична полиця «Велика Вітчизняна у художніх творах», у 6-х класах проведена презентація книги Л.Реви "Трагедія у Сокольниках».

Протягом 2011/2012 навчального року бібліотекарі допомагали вчителям у проведенні щорічних традиційних заходів: організації Новорічних ранків, предметних тижнів, українських вечорниць, державних свят, конкурсів «Весняна квітка» і «Гуморина - 2012», Дня пам’яті жертв Чорнобильської трагедії «Дзвони Чорнобиля».

Бібліотекою була проведена благочинна акція «Подаруй книгу шкільній бібліотеці», в результаті якої бібліотеці було подаровано 70 примірників книги на суму 1680 грн.

Бібліотекар здійснював інформування та довідково - бібліографічне обслуговування читачів. В минулому навчальному році було виконано 1215 тематичних довідок, надавалися консультації самостійного використання шляхів і засобів бібліографічного розшуку з допомогою систематичного і алфавітного каталогів, картотек, енциклопедій, словників, довідників.

Бібліотека проводить роботу з підвищення бібліотечно-бібліографічних знань учнів та вчителів.

У 2011/2012 навчальному році користувачами ЩБІЦ стали 715 учнів, 72 педпрацівники й співробітники школи. Рівень читацької активності, в порівнянні з минулим роком, понизився, особливо в 5-11 класах. Найактивнішими читачами є учні 1-4 класів. Серед учнів початкових класів проведено конкурс «Найкращий клас – читач», «Найначитаніший учень». Переможцем номінації «Найкращий клас – читач» серед учнів 1 – 4 класів став 3-А клас (кл. кер. Іванова Н.В.). «Найначитанішим учнем» було визнано ученицю 3-Г класу Чионг Тхань Чанг. У кожній паралелі був визначений клас – переможець, у кожному класі був визнаний учень – переможець. Всього за рік користувачам ШБІЦ було видано 8100 книг, журналів, локальних електронних засобів та віртуальних довідок із мережі Інтернет.

З метою посилення ролі книги у навчально-виховному процесі ХСШ №156, поліпшення роботи щодо збереження підручників, художньої, науково-популярної та іншої літератури, виховання поваги до праці людей, які їх створюють, а також прилучення підростаючого покоління до книги як джерела знань, культурних надбань та цінностей українського народу та на виконання наказу ХСШ №156 від 01.11.2011 р. «Про організацію і проведення огляду - конкурсу збереження шкільних підручників» у школі був проведений огляд-конкурс збереження шкільних підручників та іншої літератури.

До участі у конкурсі були залучені вчителі - предметники, класні керівники 1- 11 класів, батьки, учні, бібліотекарі.

Оргкомітетом з організації та проведення огляду-конкурсу підведені підсумки. У ході конкурсу встановлено, що педагогічний та учнівський колектив проводить недостатню роботу щодо збереження фонду шкільних підручників, художньої та іншої літератури. Класні керівники та бібліотекарі проводять просвітницьку роботу з батьками про прищеплення своїм дітям бережливого ставлення до книги, але більшість класних керівників не проводять огляд підручників, не роблять зауваження в щоденниках, не мають актив, який відповідає за організацію роботи зі збереження підручників.

У школі створені умови для належного збереження підручників та книг. Бібліотекарі систематично ведуть картотеку руху підручників, аналіз забезпечення учнів підручниками, журнал їх видачі по класах. Організована робота бібліотечного гуртка «Юні книголюби», діти залучаються до ремонту книг. Розроблені єдині вимоги та пам’ятки учням і учителям про використання та збереження книг.

Кожного семестру оргкомітетом проводився рейд-перевірка стану збереження навчальних книг.

Результати перевірки у І й ІІ семестрі показали , що у початкових класах не всі учні бережливо ставляться до шкільних підручників. Лише Кушу В.Д. ( кл. кер. 2А кл.), Ноженко О.В. (кл. кер 3Г кл.) та Челомбітько Я.В. (4В кл.) проводять необхідну роботу з учнями та батьками щодо виховання дбайливого ставлення до навчальної книги. Недостатню увагу цій роботі приділяють класні керівники 1Г кл. (Голополос Н.В.), 2В кл. (Ромащенко Л.М.), 3В кл. (Хухрянська В.В.). У порівнянні з першим семестром значно погіршився стан підручників учнів 1Г (кл. кер. Фролова Н.М.), 3А (кл. кер. Іванова Н.В.), 3Б (кл. кер. Міхно В.І.), 4А (кл. кер. Тімченко О.В.), 4Б (кл. кер. Воробйова Н.М.).

Відмічено, що й у старших класах стан підручників значно погіршився у порівнянні з І семестром. Класними керівниками та учнівськими колективами старших класів не проводиться належна робота щодо збереження навчальної книги. У більшості класів відсутній актив, який відповідає за організацію цієї роботи, огляд підручників не проводиться, записи в щоденниках про незадовільний стан підручників не робляться, відсутні екрани збереження книг. У більшості учнів книги без обгорток, не підклеєні, не підписані. Особлива увага була звернена на підручники 11-х класів, які були отримані у 2011-1212 навчальному році. Значна кількість учнів 11-х класів підручники до школи майже не носять, отже стан їх збереження вияснити складно.

За якісну роботу щодо збереження підручників відмічено лише 10А (кл. кер. Чміль В.В.). Недостатню увагу цій роботі приділяють 5А (кл. кер. Суслик І.О.), 6А (кл. кер. Савельєва О.В.), 6Б (кл. кер. Осипова С.В.), 6В (кл. кер. Владімірова І.А.), 7А (кл. кер. Денисова Л.М.), 7Б (кл. кер. Рахмана І.М.), 8А (кл. кер. Поздняков А.М.), 8В (кл. кер. Русанова Н.М.), 9А (кл. кер. Остапчук А.М.), 9Б (кл. кер. Бездітко Л.М.), 9В (кл. кер. Галайко М.Є.), 10Б (кл. кер. Лісова Н.Б.), 10В (кл. кер. Бурдаковська С.В.).

Незадовільний стан збереження підручників у 5Б кл. (кл. кер. Гонтар Л.М.), 5В кл. (кл. кер. Мірошниченко А.А.), 7В кл. (кл. кер. Кравченко Н.М.), 7Г кл. (Мажнікова Л.В.), 8Б кл. (кл. кер. Шутова Н.О.).

За результатами огляду-конкурсу оргкомітет визначив переможцями у початкових класах 4В клас (кл. кер. Челомбітько Я.В.), у старших класах 10А клас (кл. кер. Чміль В.В.).

Виходячи з вищезазначеного, хотілося б відмітити сумлінну роботу з виховання в учнів бережливого ставлення до шкільних підручників класних керівників 2А класу Кушу В.Д., 3Г класу Ноженко О.В., 4В класу Челомбітько Я.В., 10А класу Чміль В.В. та висловити подяку за активну участь в огляді-конкурсі перевірки стану збереження шкільних підручників.

Вказати класним керівникам Голополос Н.В., Ромащенко Л.М., Хухрянській В.В., Суслик І.О., Савельєвій О.В., Мажниковій Л.В., Позднякову А.М., Рахмані І.М., Русановій Н.О., Остапчук А.М., Бездітко Л.М., Галайко М.Є., Туманцовій О.О., Бурдаковській С.В., Лісовій Н.Б. на недостатню роботу щодо виховання дбайливого ставлення до навчальної книги.

Звернути увагу класних керівників Фролової Н.М., Іванової Н.В., Міхно В.І., Тімченко О.В., Воробйової Н.М., Гонтар Л.М., Мірошниченко А.А., Кравченко Н.М., 8Б кл. Шутової Н.О. на відсутність достатньої роботи зі збереження навчальної книги.

Бібліотека працює в тісному контакті з педагогічним колективом школи, здійснює інформаційне забезпечення читачів, спільно з вчителями проводить роботу щодо збереженню фонду підручників :

Таким чином, протягом 2011/2012 навчального року, робота бібліотеки спрямована на виконання основних завдань і напрямків діяльності, зазначених у річному плані роботи бібліотеки.


І. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ І НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ШБІЦ ХАРКІВСЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ № 156

НА 2012/ 2013 навчальний рік.


 • ЩБІЦ сприятиме реалізації державної політики в галузі освіти і культури, розвитку навчального процесу, виховуватиме в учнів культуру, національну свідомість, шанобливе ставлення до книг, сприятиме втіленню в життя «Концепції інформатизації мережі бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів».

 • Сприятиме вивченню, розвитку та впровадженню методичної теми школи : «Розвиток національної школи в конкретних історичних умовах з орієнтацією освіти і виховання на особистість на основі традицій та досягнень української педагогіки».

 • Допомагатиме педагогічному колективу у розвитку виховного середовища школи у реалізації Концепції громадянського виховання особистості.

 • Виховуватиме у читачів інформаційну культуру, вчитиме користуватись довідковим апаратом, розвиватиме творчу думку, здібності, таланти, пізнавальні інтереси, сприятиме успішному засвоєнню навчальних програм.

 • Всебічно сприятиме підвищенню методичної, педагогічної майстерності вчителів шляхом популяризації літератури, інформування та інших форм обслуговування.

 • Сприятиме у вихованні відповідальної особистості, яка здатна до самоосвіти і саморозвитку, вміє використовувати набуті знання й уміння для творчого вирішення проблем, критичного мислення, обробки різноманітної інформації.

 • Забезпечуватиме вільний доступ до бібліотечно-інформаційних ресурсів школи на різних носіях: паперовому (книжковий фонд, фонд періодичних видань), магнітному (фонд аудіо- і відеокасет), цифровому (компакт диски), комунікаційному (комп’ютерні мережі) тощо.

 • Надаватиме оперативний доступ через мережі Інтернет до вітчизняних і світових інформаційних ресурсів.

 • Сприятиме збагаченню читачів знаннями з історії рідного краю, його культури, економіки, екології.

 • Виховуватиме бережливе ставлення до шкільних підручників, проводитиме разом з педагогами роз’яснювальну роботу серед учнів та батьків про їх збереження, прийматиме участь у щорічній акції «Живи, книго!»

І І . ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ РОБОТИ ШБІЦ

П/П^ ПОКАЗНИКИ РОБОТИ

ПЛАН НА

2011/2012 навч.рік

ВИКОНАННЯ

ПЛАНУ

ПЛАН НА

2012/2013 навч.рік

1.

Користувачів усього, з них :

-учнів

-вчителів та ін.працівників

900

810

90

787

715

72

800

720

80

2.

Книговидача :

 • підручників

 • худ. та галуз.літ-ри
25500

15000

10500

22430

14330

8100

23000

14500

8500

3.

Відвідуваність

- середня відвідуваність

10000

50

7530

43

8000

50

4.

Кількість масових заходів

- книжкових виставок

10

12

10

12

10

12

5.

Кількість бесід

- бібліотечних уроків

80

10

80

10

80

10

6.

Фонд

 • підручники

 • худ. та галуз. літ-ра

 • газет та журналів

37050

24100

12000

1700

34673

21393

11770

1510

34900

21500

11800

1600

7.

Книгозабезпеченість

15

14

15

8.

Оборотність

1

1

1

9.

Прочитуваність

10

9

9

10.

Надходження в фонд

 • підручників

 • худ. та галуз. літ-ри

 • журналів

2880

2500

80

300

1587

1077

215

295

1430

900

230

300

11.

Списання

 • підручників

 • худ. та галуз. літ-ри

2600

2500

100

3889

3728

161

1620

1500

120

12.

Довідково-бібліографічна робота

- тематичні довідки150013301350
  1   2   3Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації