Поиск по базе сайта:
Аналіз роботи бібліотеки хсш №156 за 2010 – 2011 навчальний рік icon

Аналіз роботи бібліотеки хсш №156 за 2010 – 2011 навчальний рік
Скачати 394.32 Kb.
НазваАналіз роботи бібліотеки хсш №156 за 2010 – 2011 навчальний рік
Сторінка1/3
Дата конвертації26.06.2013
Розмір394.32 Kb.
ТипДокументи
  1   2   3АНАЛІЗ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ ХСШ №156

ЗА 2010 – 2011 НАВЧАЛЬНИЙ РІК.


Шкільна бібліотека працює за планом роботи, який є складовою частиною навчально-виховного плану школи. Разом з педагогічним колективом бібліотека працює над річною темою "Розвиток національної школи в конкретних історичних умовах з орієнтацією освіти і виховання на особистість, на основі традицій та досягнень української педагогіки", допомагає педагогічному колективу у розвитку виховного середовища школи у реалізації Концепції громадянського виховання особистості.

Основні функції які виконує бібліотека: загальноосвітня, інформаційна, виховна. Бібліотека безкоштовно надає основні види бібліотечних послуг: видає в тимчасове використання літературу, виконує послуги інформаційні, довідкові, бібліографічного характеру, допомагає учням в оволодінні програмними знаннями, виховання зацікавленості до самостійного поглиблення знань. Бібліотека сприяє забезпеченню читачів знаннями з історії рідного краю, його культури, економіки, екології. Приділяє увагу вихованню культури читання, прищеплює навики самостійної роботи з книгою, сприяє підвищенню методичної, педагогічної майстерності вчителів, вихованню бережливого ставлення до шкільних підручників. 0

У 2010 - 2011 навчальному році бібліотекою було отримано 1331 примірник підручників та 114 примірників художньої та галузевої літератури, 48 назв журналів та газет. У бібліотеці ведеться довідково - бібліографічний апарат до складу якого входять : алфавітний і систематичний каталоги, систематична картотека статей, краєзнавча тематична картотека, картотека з народознавства, довідково-бібліографічний фонд, зошит виконаних довідок. ДБА поступово поповнюється новими карточками з описами літератури та статей з періодичних видань.

Бібліотекар постійно поповнює папки «Виховання українського громадянина, «12-бальна система оцінювання навчальних досягнень учнів», «Письменники Харківщини», «Українські письменники», «Російські письменники», «Діячі науки та культури», «Історія України», «Голодомор на Україні», «Дзвони Чорнобиля», «Б.Хмельницький», «Л.Українка», «С. Єсенін», «Т.Г.Шевченко», «Г.Сковорода», «О.І.Солженіцин», «Б.Чичибабін», «В.Висоцький», «О.С.Пушкін» , «М.Ю.Лермонтов», «М. Цвєтаєва», , «Родина і діти», «Література з народознавства» та ін. Бібліотекарем створено11 тематичних папок з матеріалами

для підготовки до різноманітних свят, це зокрема: «Незабаром Новий рік», «Ми жінку – матір славимо в віках», «Вклоняємося вчителю своєму», «Тільки пам’ять не сивіє», «День Хрещення Київської Русі-України – свято національної єдності і

культурного відродження», «Державні та народні символи України», «Мова – душа


народу», «Книга – джерело народної мудрості», «Мужність і біль Чорнобиля», «Голгофа голодної смерті».

В бібліотеці було організовано 10 постійно діючих книжкових виставок, систематично організовуються виставки до знаменних та пам’ятних дат, «Нові книги і журнали».

У бібліотеці оформлені тематичні полиці з народознавства, гумору, краєзнавства, поезії, детективів, фантастики, пригод. Традиційно вшановуються всесвітньовідомі письменники, поети, художники, митці – ювіляри, для цього були оформлені книжкові виставки, проведені вечори та конкурси на краще знання творчості таких письменників, до: 165 річниці від дня народження І.К.Карпенка-Карого «Майстер драми», 115 річниці від дня народження С.О.Єсеніна «Планетарна поезія С.О.Єсеніна», 130 річниці від дня народження О.Блока «Співоче серце», 160 річниці від дня народження Р. Стівенсона «Улюбленець дітвори», 175 річниці від дня народження М.Твена «Світ М. Твена і його книги для дітей», 115 річниці від дня народження Р.Кіплінга «Співак людства», 120 річниці від дня народження П.Тичини «»Ріка його поезії», 140 річниці від дня народження Л.Українки «Обернуся в легенду», 197 річниці від дня народження та 150 річниці від дня смерті Т.Г.Шевченка «Він був сином кріпака, а став володарем світу».

У 2010-2011 навчальному році бібліотекою проводився ряд масових заходів. Так у першому класі проводилося свято посвячення першокласників у читачі «Бібліотека – книжчин дім». Виховні години «Правила спілкування з книгою». У 2-4 класах проводився «Вернісаж книжок на біблійні теми», презентація книг А.Алатона «Здоров’я - найцінніший скарб», у 5-х класах проводилась прем’єра книги "Вавілонська вежа та інші Біблійні легенди", у 6-х класах був проведений брейн-ринг "Мова рідна, слово рідне", у 7-х класах до 197 річниці від дня народження та 150 річниці від дня смерті Т.Г.Шевченка. проводилася година пам’яті «Він був сином кріпака, а став володарем світу», з 8-ми класами в рамках «Тижня творчої майстерності бібліотекарів» проводилось свято «Любов і доброта – людства два крила!», яке відвідали учні 4 – 8-х класів, у 11-х класах був проведений диспут «НАТО – свій чи чужий?»

До Всесвітнього дня авіації і космонавтики та до 25 річниці з дня трагедії на Чорнобильській атомній станції в бібліотеці оформлені розгорнуті ілюстровані виставки «2011 рік – рік космонавтики», «Мужність і біль Чорнобиля», зібрана папка матеріалів про Чорнобильську трагедію, яка допомагає дітям в оформленні рефератів, стінгазет, доповідей, заходів.

З 28.03.11 р. по 01.04.11 р. у школі був проведений «Тиждень дитячого читання». В рамках Тижня проводились заходи, присвячені 66 річниці з дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні, Всесвітньому дню авіації і космонавтики, 25 річниці з дня Чорнобильської катастрофи .

До 66 річниці від Дня Перемоги над фашистськими загарбниками бібліотекою була підготовлена розгорнута книжкова виставка "Ніхто не забутий, ніщо не забуте», створена тематична полиці «Велика Вітчизняна у художніх творах», у 7-х класах проведена презентація книги Л.Реви "Трагедія у Сокольниках», створена тематична картотека творів про Велику Вітчизняну війну.


Протягом 2010 -2011 навчального року бібліотекарі допомагали вчителям у проведенні різних заходів - організації Новорічних ранків, предметних тижнів, українських вечорниць, державних свят, «Гуморини- 2011 », Дня пам’яті жертв Чорнобильської трагедії «Дзвони Чорнобиля».

Бібліотекою була проведена благочинна акція «Подаруй книгу шкільній бібліотеці», в результаті якої бібліотеці було подаровано 64 книги на суму 1750 грн. Протягом навчального року проводилась Всеукраїнська акція «Живи, книго!» в рамках якої відремонтовано чимало книг і проведено велику роботу по збереженню навчальної та художньої літератури.

Серед учнів 1 – 4 класів проведено конкурс «Кращий клас – читач», «Кращий учень – читач». Переможцем номінації «Кращий клас – читач» став 4Б клас. У кожній паралелі був визнаний клас – переможець, у кожному класі був визнаний учень – переможець.

Бібліотекар займається інформуванням та довідково - бібліографічним обслуговуванням читачів. В минулому навчальному році було виконано 1498 тематичних довідок, надаються консультації самостійного використання шляхів і засобів бібліографічного розшуку по систематичному і алфавітному каталогах, картотеках, енциклопедіях, словниках, довідниках.

Шкільною бібліотекою розпочата робота зі створення медіатеки, формується фонд аудіовізуальних та електронних засобів, ведеться електронна картотека руху підручників та електронна картотека статей з періодичних видань, створюється бібліотечна Інтернет-сторінка на сайті школи.

Бібліотека проводить роботу з підвищення бібліотечно-бібліографічних знань учнів та вчителів.

Бібліотека працює в тісному контакті з педагогічним колективом школи, здійснює інформаційне забезпечення читачів, спільно з вчителями проводить роботу щодо збереженню фонду підручників :

 • проводить перевірку підручників по класах;

 • проводить бесіди щодо збереження підручників;

 • проводить роботу по заборгованості.

Таким чином, протягом 2010-2011 навчального року, робота бібліотеки спрямована на виконання основних завдань і напрямків діяльності, зазначених у річному плані роботи бібліотеки.


І. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ І НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ БІБЛІОТЕКИ ХАРКІВСЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ № 156

НА 2011 - 2012 навчальний рік.


 1. Бібліотека сприятиме реалізації державної політики в галузі освіти і культури, розвитку навчального процесу, виховуватиме в учнів культуру, національну свідомість, шанобливе ставлення до книг, сприятиме втіленню в життя «Концепції Державної цільової програми підтримки та розвитку читання на період до 2015 року».
 1. Сприятиме вивченню, розвитку та впровадженню методичної теми

школи : «Розвиток національної школи в конкретних історичних умовах з орієнтацією освіти і виховання на особистість на основі традицій та досягнень української педагогіки». 1. Допомагатиме педагогічному колективу у розвитку виховного середовища школи у реалізації Концепції громадянського виховання особистості.
 1. Виховуватиме у читачів інформаційну культуру, вчитиме користуватись довідковим апаратом, розвиватиме творчу думку, здібності, таланти, пізнавальні інтереси, сприятиме успішному засвоєнню навчальних програм.
 1. Всебічно сприятиме підвищенню методичної, педагогічної майстерності вчителів шляхом популяризації літератури, інформування та інших форм обслуговування.
 1. Сприятиме різними формами і методами бібліотечної роботи самоосвіті учнів і педагогічних працівників, забезпеченню літературою їх соціальних і культурних потреб.
 1. Сприятиме збагаченню читачів знаннями з історії рідного краю, його культури, економіки, екології.
 1. Виховуватиме бережливе ставлення до шкільних підручників, проводитиме разом з педагогами роз’яснювальну роботу серед учнів та батьків про їх збереження, прийматиме участь у щорічній акції «Живи, книго!»І І . ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ
П/П^ ПОКАЗНИКИ РОБОТИ

ПЛАН НА

2010-2011 н.р.

ВИКОНАННЯ

ПЛАНУ

ПЛАН НА

2011-2012 н.р.

1.

Читачів усього, з них :

-учнів

-вчителів та ін.працівників

900

810

90

850

772

78

900

810

90

2.

Книговидача :

 • підручників

 • худ. та галуз.літ-ри
26500

15000

10300

25413

14877

10536

25500

15000

10500

3.

Відвідуваність

- середня відвідуваність

10000

55

9450

50

10000

4.

Кількість масових заходів

- книжкових виставок

10

12

10

12

10

12

5.

Кількість бесід

- бібліотечних уроків

80

10

80

10

80

10

6.

Фонд

 • підручники

 • худ. та галуз. літ-ра

 • газет та журналів

35520

23000

11670

850

36393

23743

11800

850

37050

24100

12000

950

7.

Книгозабезпеченість

15

14

15

8.

Оборотність

1

1

1

9.

Прочитуваність

10

11

10

10.

Надходження в фонд

 • підручників

 • худ. та галуз. літ-ри

 • журналів

3390

3200

150

45

1655

1331

113

211

2880

2500

80

300

11.

Списання

 • підручників

 • худ. та галуз. літ-ри


2000

100


-

-


2500

100

12.

Довідково-бібліографічна робота

- тематичні довідки100014981500І І І . Діяльність шкільної бібліотеки щодо сприяння гуманізації навчально- виховного процесу та духовному становленню школярів.

1.Робота з читачами щодо формування і задоволення їх читацьких потреб.

№ п/п


Зміст роботи

Обсяг

(кільсть)

Термін

вик-ня

ВідпоідалнийВідміта

про

вик-ня


1.

Організувати екскурсії першокласників до бібліотеки.

90

1.09.11

Бібліо

текарі
2.

В зв’язку з переформуванням класів оформити «Зошит обліку читачів шкільної бібліотеки по класах».
1-30.09

2011

Бібліотекарі
3.

Оформити картотеку читацьких

формулярів.

930

вересень

Бібліо

текарі
4.

Провести перереєстрацію читачів
Вересень

листопад

Бібліо

текарі
5.

Проводити бесіди про правила користування бібліотекою під час запису та перереєстрації читачів.

500

Протягом

року

Бібліо

текарі
6.

Записати до бібліотеки:

 • першокласників

 • інших учнів

 • вчителів


90

25

10


Грудень ;

Пр.року ;

Пр.року

Бібліотекарі

2. Індивідуальна робота з читачами.

1.

Проводити індивідуальні та групові консультації щодо вибору літератури читачами біля книжкових полиць.120


Протягом

року


Бібліо

текарі
2.

Проводити рекомендаційні бесіди з читачами під час видачі літератури та її повернення до бібліотеки.


200


Протягом

року


Бібліо

текарі
3.

Проводити з учнями бесіди щодо повернення книг до бібліотеки.300

Протягом

року

Бібліо

текарі
4.

Залучити учнів до планового читання за рекомендаційними списками літератури.


20

Протягом

року

Бібліо-

текарі

5.


Скласти індивідуальні плани читання.


10


січень


.Бібліо-

текарі
6.

Скласти індивідуальні рекомендаційні списки читання.

10

вересень

Бібліотекарі
3.Взаємодія шкільної бібліотеки з педагогічними працівниками.

1.

Інформаційне забезпечення вчителів новинками літератури, одержаних до бібліотеки:


а) випуск інформаційних списків, списків для методичного бюлетеня;


б) поповнення систематичної картотеки статей з описами новинок для розділу «74».Освіта. Педагогічна наука;


в) систематична робота з автоматизованими картотеками обліку періодичних видань та підручників;


г) поповнення картотеки «Етнографія та фольклор України»з описанням новинок з народознавства та інформація про них;


д) поповнення краєзнавчої картотеки;


є) поповнення картотеки «На допомогу класному керівникові та вчителю-предметнику у проведенні позакласних заходів»;


ж) інформація про надходження нових підручників, програмної літератури, літератури з позакласного читання;


з) інформування про нову літературу видавництв «Ранок», «Скорпіон», «Фолио», «Торсінг»у вигляді інформаційних бюлетенів, відкритих переглядів літератури, виставок-продаж.10

Пр.року.


Кожний

понеділок


Кожний

вівторок.


- « -


По мірі

надход-

ження


- « -


По мірі надходження


1 раз у семестрБібліо-

текарі
2.

Спільна робота шкільної бібліотеки та педагогічного колективу зі збереження фонду підручників :

- перспективне замовлення підручників ;

- організація видачі та прийому підручників ;

- робота по ліквідації заборгованості підручників;

- участь у Всеукраїнській акції «Живи, книго!»;

- бесіди з учнями, батьками з питання збереженню підручників;

- перевірка стану збереження підручників;

- масові заходи з виховання бережливого відноставлення до підручників;


Листопад ;

Серпень-травень;


Протягом

року


1 раз у

семестр

-«-Вчителі

бібліо

текарі


Бібліо

текарі
3.

Проводити разом з учителями заняття по популяризації книги та читання.
Протягом року

Бібліо

текарі,

вчителі
4.

Участь шкільної бібліотеки у підготовці та проведенні предметних тижнів.
Протягом року

Бібліо

текарі
5.

Проводити разом з учителями заняття по популяризації бібліотечно-бібліографічних знань серед учнів.
1 раз у

місяць

Бібліо

текарі
6.

Організовувати книжкові виставки ,огляди літератури на допомогу навчально –виховному процесу.
Протягом

року

Бібліо

текарі
  1   2   3Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації