Правила тренінгу (плакат «Сонечко»), правила роботи в групі, завдання для груп, папір, олівці, фломастери, м’яч, таблиця «Берег сподівань та звершень», паперові човники. Хід заняття icon

Правила тренінгу (плакат «Сонечко»), правила роботи в групі, завдання для груп, папір, олівці, фломастери, м’яч, таблиця «Берег сподівань та звершень», паперові човники. Хід заняття
Скачати 65.74 Kb.
НазваПравила тренінгу (плакат «Сонечко»), правила роботи в групі, завдання для груп, папір, олівці, фломастери, м’яч, таблиця «Берег сподівань та звершень», паперові човники. Хід заняття
Дата конвертації27.06.2013
Розмір65.74 Kb.
ТипПравила

Т.П. Дощенко,

вчитель початкових класів

Тарасівського НВК

«ЗШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ»

Новгородківської районної ради


ХОЧЕШ БУТИ ЗДОРОВИМ – РУХАЙСЯ!

(Урок-тренінг для учнів 3-4 класів)


Мета та завдання: формування у школярів свідомого ставлення до здорового способу життя та систематичних занять фізичними вправами; розкриття значення активного відпочинку для здоров’я людини; виховання почуття прекрасного, вміння цінувати красу рухів.

Обладнання: правила тренінгу (плакат «Сонечко»), правила роботи в групі, завдання для груп, папір, олівці, фломастери, м’яч, таблиця «Берег сподівань та звершень», паперові човники.

^ Хід заняття

І. Вступна частина

1. Знайомство. Вправа «Віночок побажань».

Діти стають у коло, по черзі передають м’яч, називаючи своє ім’я та побажання наступному учаснику.

^ 2. Вправа «Правила групи». Оформлення плаката «Сонечко».

- Яке з наших правил допоможе спортсменові досягти успіху? Ми створимо їх разом.

На промінчиках сонечка учасники пишуть правила, яких вони пропонують дотримуватися та прикріпляють їх на плакаті «Сонечко».

Правила роботи в групі: приходити вчасно; бути позитивним; говорити коротко; один говорить – всі слухають; бути доброзичливим; кожна думка має автора; бути толерантним.

^ 3. Актуалізація теми тренінгу.

1) Гра «Розсипанка»

- Зберіть слова і прочитайте вислів:

здоров’я * рух * – це (Рух – це здоров’я).

2) Технологія «Займи позицію».

- Поміркуйте, чи погоджуєтеся ви з думкою, що «рух – це здоров’я» і займіть позицію під словом «так» чи «ні». (Учні стають біля столу з відповідною табличкою).

- Доведіть свою думку.

- Як ви гадаєте, про що йтиме мова на тренінгу?

- Отже, тема нашого тренінгу: «Рух – це здоров’я».

^ 4. Вправа «Очікування».

- Що ви очікуєте від уроку? Кожен із вас має паперовий човник, висловіть свої очікування, напишіть їх на листочку-кораблику і прикріпіть на плакаті «Берег сподівань».

ІІ. Основна частина

^ 1. Технологія «Мозковий штурм».

- Назвіть види рухової активності. (Діти називають, а вчитель фіксує відповіді на дошці).

Запис на дошці: ранкова гімнастика, фізкультхвилинки, уроки фізкультури, рухливі ігри, прогулянки, катання на санчатах, лижах, велосипедах, заняття у спортивних секціях (футболу, волейболу, баскетболу, гандболу, тенісу), танці, фізичні вправи, посильна праця, туризм, активний відпочинок тощо).

^ 2. Робота в групах.

Учасники об’єднуються в дві групи за словам: «фізкультура», «спорт». Завдання:

1 група: пояснити, яка користь від проведення ранкової гімнастики, фізкультхвилинок та уроків фізкультури.

2 група: пояснити, яка користь від проведення рухливих та спортивних ігор та посильної праці.

Презентація кожної з груп.

^ 3. Руханка «Футбол».

Правила гри. Стати у коло, нагнутися. Ноги поставити так, щоб вони торкалися ніг сусіда. Руки – «воротар», ними треба захищати «ворота» (простір між ногами). Важливо забити м’яч у ворота іншого і не пропустити його у власні. Пропускаєш один гол – прибираєш одну руку, ще один – виходиш з гри.

^ 4. Інформація «Довідкового бюро».

1) Рух – це життя.

Вчитель. - Гарна постава – це не тільки краса, а й здоров’я.

- Як ви гадаєте, це краса природна чи набута? (Відповіді дітей, узагальнення вчителя).

- Так, багато що залежить від спадковості, але й не менше залежить від індивідуального розвитку. А щоб розвиватися – потрібно рухатись. Рух – це природна біологічна потреба людини. Діти, які мало рухаються, ростуть кволими, слабими, вони не впевнені у своїх силах, гірше вчаться.

- Допомогти можуть фізичні вправи, завдяки виконанню яких підвищується рівень обміну речовин і поліпшується діяльність усіх найважливіших функціональних систем організму.

- Ось чому режим дня школяра має передбачати якомога більшу рухову активність. Це, як ви вірно зазначали, ранкова гімнастика, фізкультхвилинки, фізичні вправи, прогулянки, катання на санчатах, лижах, велосипедах, заняття у спортивних секціях, посильна праця тощо.

- Розглянемо окремі з них. (Називаючи окремі види рухової діяльності, вчитель прикріплює листочки з написами на них під виразом «Рух – це життя», з’єднуючи їх стрілочками).

2) Ранкова гімнастика.

- Хто з вас робить зранку гімнастику? Як часто ви це робите? (Діти піднімаються на слова «зрідка», «щоранок»).

- А у чому перевага ранкової гімнастики перед іншими видами рухової діяльності? Звичайно, вона проводиться щоденно. Ранкова зарядка позитивно впливає на фізіологічні процеси в організмі: покращується процес обміну речовин, кровообіг, дихання стає глибшим.

- Отже, день бажано розпочинати з ранкової гімнастики.

3) Фізкультхвилинки. - Їх ми проводимо на кожному уроці. Вони дуже потрібні, бо ви швидко втомлюєтесь, знижується увага і працездатність. Фізкультхвилинки – це набір вправ і вони можуть бути образні.

- Як це? (Педагог пропонує дітям зобразити рухи тварин, рухи машин, добре знайомі трудові процеси).

– Коли цікавіше виконувати ці вправи? Звичайно, коли вони супроводжуються приговорюванням віршів, мов би маленька вистава. Вона створює емоційний підйом, вносить елемент зацікавленості.

- Музика, впливаючи емоційно, робить фізкультхвилинки привабливими, організовує дітей. Крім того, вона регулює темп і ритм рухів, тим самим сприяючи більш чіткому і правильному їх виконанню. (Діти виконують кілька легких вправ під музику).

4) Ігри.

Вчитель. Чи любите ви гратися у різні ігри?

  • Гра входить у ваше життя з раннього віку. У грі ви пізнаєте нове, набуваєте різних навичок і вмінь. Недарма гру називають «восьмим чудом світу». Не дивно, що гра викликає інтерес і в непосидючих хлопчиків, і в сором’язливих дівчаток. Перевтілюючись у персонажів гри, кожен з вас стає сміливими і відважними, вольовими і кмітливими, а також.

- Звичайно, особливо подобаються вам рухливі ігри. У процесі гри школярі загартовуються не лише фізично, у них розвивається уява, пам’ять, наполегливість і воля.

5) Спорт.

- Рухливі ігри, волейбол, баскетбол, футбол, які ви любите і якими займаєтесь, – це різноманітні види спорту.

  • Назвіть рухливі ігри, які є видами спорту. (Діти називають, а вчитель на дошці прикріплює листки з назвами видів спорту під словом «спорт»).

  • Хто з вас займається у спортивних секціях чи гуртках? (Діти піднімаються і називають спортивні секції та гуртки, а останні їх вітають аплодисментами).

- Тож на вас чекають стадіони, спортивні майданчики, бігові доріжки, лижні траси – всього й не перелічити. Вибирайте, що вам до вподоби і не баріться. Та й на уроках фізкультури використовуйте кожну хвилину для покращення свого здоров’я.

6) Фізична праця.

Вчитель. - Посильна фізична праця – це теж рух, і дуже корисний. Наш український народ завжди цінував працю. Їй присвячені вірші, пісні, прислів’я, казки. (Дітям пропонується назвати прислів’я про працю).

7) Танок.

Вчитель. - Танок – хвилюючий і прекрасний вид мистецтва, бо не тільки відображає життя, а й є життям. А ще танок виховує і культуру поведінки.

Танці – це також емоційна насолода. Вони розвивають відчуття ритму, активізують діяльність легень і серця, виробляють правильну поставу, піднімають настрій, позитивно впливають на здоров’я. Кожен з нас у своєму житті мав нагоду потанцювати. А серед нас є учні, що є учасниками танцювальних гуртків, ансамблів. Привітаємо їх. (Названі діти піднімаються, а останні вітають їх аплодисментами).

^ 5. Робота у групах.

Об’єднання учасників у три групи за видами м’ячів: волейбольний, футбольний, баскетбольний.

Завдання:

І групі учнів – підготувати і провести рухливу гру;

ІІ групі учнів – розробити і провести комплекс вправ ранкової гімнастики;

ІІІ групі учнів – підібрати вправи і провести фізкультхвилинку.

^ Презентація груп.

Висновок:

  • Отже, щоб бути здоровим – треба рухатися.

  • Це означає: робити щоденно ранкову гімнастику, бути активним при проведенні фізкультхвилинок, рухливих ігор, займатися спортом, танцями, посильною фізичною працею тощо.

ІІІ. Заключна частина.

^ 1. Вправа «Відкритий мікрофон».

- Для чого людині потрібно рухатися?

- Чи робите ви ранкову гімнастику?

- Назвіть види спорту, якими ви займаєтеся чи хочете займатись.

- Назвіть свої улюблені рухливі ігри.

- Хто з вас ходив у туристичний похід? Чим він вам запам’ятався?

- Чому фізичні вправи (чи посильна фізична праця) приносять користь людині?

- У чому підступність малорухомості?

2. Підсумок.

- Діти, чиї сподівання справдилися?

- Перенесіть свої кораблики до берега звершень?

^ 3. Зворотний зв’язок та гра-прощання.

Учні стають в коло і передають один одному м’яч, називаючи вид рухової активності, який подобається найбільше і висловлюють побажання іншим бути спритними, витривалими, упевненими в собі, організованими, красивими, стрункими, жвавими…

Література:

1. 20 позакласних заходів. 1-4 класи [Текст] / Упоряд. Ю.Є. Бардакова. – Харків : Вид. група «Основа», 2009.

2. Бибик Н.М. Основи здоров’я. Підручник для 3 класу [Текст] / Н.М. Бибик, Т.Є. Бойченко, Н.С. Коваль, О.І. Манюк. – К. : Навчальна книга, 2003.

3. Бутрім В.Л. Казка вчить. Збірник нестандартних дидактичних матеріалів з основних дисциплін. 1-4 класи [Текст] / В.Л. Бутрім. – Харків : Вид. групи «Основа», 2006.

4. Народні ігри. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку [Текст] / Упоряд. Ю.Є.Бардакова. – Харків : Вид. група «Основа», 2007.

Додати документ в свій блог або на сайт


Схожі:

Правила тренінгу (плакат «Сонечко»), правила роботи в групі, завдання для груп, папір, олівці, фломастери, м’яч, таблиця «Берег сподівань та звершень», паперові човники. Хід заняття iconПравила тренінгу, правила роботи в групі, завдання для груп, папір, м’яч, олівці, фломастери, таблиця «Берег сподівань і звершень», силуетні кораблики. Хід заняття І. Вступна частина
Мета та завдання: поглибити знання учнів про традиційні свята, звичаї, обряди, народні ігри та забави українців, які сприяють зміцненню,...

Правила тренінгу (плакат «Сонечко»), правила роботи в групі, завдання для груп, папір, олівці, фломастери, м’яч, таблиця «Берег сподівань та звершень», паперові човники. Хід заняття iconВикладач
Обладнання : плакат із прислів’ями, сюжетні малюнки, книга В. Сухомлинського „Гаряча квітка”, плакат „Правила спілкування”, матеріал...

Правила тренінгу (плакат «Сонечко»), правила роботи в групі, завдання для груп, папір, олівці, фломастери, м’яч, таблиця «Берег сподівань та звершень», паперові човники. Хід заняття iconПравила доброти. Хід заняття І. Організаційний момент. Доброго дня, діти! ІІ. Повідомлення теми І мети заняття
Мета: познайомити учнів з людськими чеснотами. Довести до свідомості дітей, що добро твориться «просто – ні за так». Викликати бажання...

Правила тренінгу (плакат «Сонечко»), правила роботи в групі, завдання для груп, папір, олівці, фломастери, м’яч, таблиця «Берег сподівань та звершень», паперові човники. Хід заняття iconПравила дорожнього руху; Правила пожежної безпеки; Правила поводження з електроприладами; Правила користування ліфтами; Правила користування газовим приладдям
Правила профілактики отруєнь (особливо грибами та несвіжими продуктами харчування)

Правила тренінгу (плакат «Сонечко»), правила роботи в групі, завдання для груп, папір, олівці, фломастери, м’яч, таблиця «Берег сподівань та звершень», паперові човники. Хід заняття iconГосподарчі товари(туалетний папір, паперові рушники), фарба, ліска для бензокоси, щітки для фарби

Правила тренінгу (плакат «Сонечко»), правила роботи в групі, завдання для груп, папір, олівці, фломастери, м’яч, таблиця «Берег сподівань та звершень», паперові човники. Хід заняття iconШановні батьки! Заняття з майбутніми першокласниками проводиться кожної п’ятниці о 14. 00. З собою на заняття мати зошит в клітинку, зошит в косу лінію, кольорові олівці, простий олівець, ручка
Заняття з майбутніми першокласниками проводиться кожної п’ятниці о 14. 00. З собою на заняття мати зошит в клітинку, зошит в косу...

Правила тренінгу (плакат «Сонечко»), правила роботи в групі, завдання для груп, папір, олівці, фломастери, м’яч, таблиця «Берег сподівань та звершень», паперові човники. Хід заняття iconХід роботи таблиця 1 Товарна структура зовнішньої торгівлі України у 2009-2010 роках

Правила тренінгу (плакат «Сонечко»), правила роботи в групі, завдання для груп, папір, олівці, фломастери, м’яч, таблиця «Берег сподівань та звершень», паперові човники. Хід заняття iconПравила безпеки під час проведення занять з фізичної культури І спорту в загальноосвітніх навчальних закладах
Ці Правила поширюються на загальноосвітні та позашкільні навчальні заклади (далі навчальні заклади) незалежно від форм власності...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи