Поиск по базе сайта:
Квнз «Харківська академія неперервної освіти» рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій у 2012/2013 навчальному році icon

Квнз «Харківська академія неперервної освіти» рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій у 2012/2013 навчальному році
Скачати 90.22 Kb.
НазваКвнз «Харківська академія неперервної освіти» рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій у 2012/2013 навчальному році
Дата конвертації03.01.2013
Розмір90.22 Kb.
ТипДокументи

КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»


рекомендації

щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій у 2012/2013 навчальному році


Старченко Л.М., методист секції

інформатизації та дистанційної освіти


І. Аналіз виконання завдань учасниками ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій у 2011/2012 н. р.

Метою проведення Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій є стимулювання творчого самовдосконалення учнів, зацікавлення їх у поглибленому вивченні певних тем шкільного курсу інформатики; виявлення та розвиток обдарованих учнів.

Олімпіада проводилась у 2 тури: практичний та теоретичний.

Усі завдання відповідали змісту чинних навчальних програм з інформатики, а також вимогам ІІІ (обласного) етапу олімпіади.

Завдання 1-го (практичного) туру складалося з чотирьох задач. Розв’язання кожної з них було спрямоване на використання відповідного до умови задачі програмного засобу з пакету офісних додатків MS Office (Word, PowerPoint, Excel, Access). Найбільші труднощі викликали завдання із систем управління базами даних (Access): 50% учнів не впоралися з цим завданням. Найкраще учні виконали завдання на знання текстового процесору.

Завдання 2-го (теоретичного) туру містили 30 питань. Найскладнішими виявились запитання, пов’язані з обчисленнями у текстовому редакторі Word (тільки 29% учнів дали правильну відповідь); визначення систем числення (відповідь на запитання надали 23%); учасники олімпіади не змогли дати відповідь на запитання стосовно максимального імені аркуша книги в Excel (14,7 % учнів правильно відповіли на це питання).


^ II. Рекомендації щодо підвищення якості підготовки учнів до олімпіади


Керівникам Р(М)МО:

 1. Здійснити аналіз результатів участі учнівських команд у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій відповідно до максимальних та середніх результатів по Харківській області.

 2. Виявити обдарованих дітей в галузі інформатики та організувати їхню підготовку до учнівських олімпіад. Особливу увагу слід приділити роботі з тими дітьми, які вже мають певні досягнення у змаганнях з інформатики, та цілеспрямовано готувати їх до участі у відповідних заходах.

 3. Створити тимчасові творчі колективи педагогів для підготовки учнів до олімпіади з інформаційних технологій.

 4. Спланувати роботу щодо запровадження моделі мережної взаємодії з вищими навчальними закладами.

Учителям ЗНЗ:

 1. Постійну увагу приділяти відмінностям інтерфейсу різних версій Microsoft Office, вивченню таких тем, як «Системи управління базами даних», «Табличний процесор» та використанню макросів.

 2. При підготовці учнів до участі в олімпіаді особливу увагу приділяти темам «Системи управління базами даних», «Табличний процесор» та використанню макросів.


ІІI. Рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій


  1. У ІІ (районному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій беруть участь учні 8-11 класів.

  2. Олімпіада з інформаційних технологій відбудеться 02.12.2012.

  3. Початок олімпіади о 10.00. Районна олімпіада з інформаційних технологій проводиться в два тури. Тривалість першого туру – 4 години, тривалість другого туру – 1 година. На ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій у 2012/2013 навчальному році пропонуються окремі завдання для 8-9, 10-11 класів.

  4. ^ Характеристика завдань.

Зміст завдань олімпіади базується на навчальній програмі з курсу «Інформатика». Академічний рівень».

Завдання І туру містять: комплексне, інтегроване завдання на використання офісних інформаційних технологій, що вивчається в курсі «Інформатика» (крім програмування на VBA).

Результат роботи над розв’язанням кожної з цих задач має бути чітко спрямований на використання відповідного до умови задачі програмного засобу з пакету офісних додатків MS Office.

Звертаємо увагу, що файл-розв’язок не повинен містити копії змісту файлів-зразків (наприклад, учаснику надано файл-зразок у вигляді скріншоту сторінки текстового документа, і учасник здав на перевірку копію цього скриншоту у файлі-результаті). Необхідно звернути увагу на неприпустимість використання у результуючих файлах абсолютних посилань.

I тур олімпіади проводиться з використанням комп’ютерів. Під час проведення І туру олімпіади необхідно фізично відімкнути комп’ютери учасників від локальної мережі, що унеможливлює обмін даними між учасниками олімпіади.

Завдання ІІ туру складаються з тестів різних типів, які охоплюють всі напрямки курсу «Інформатика» (окрім програмування).

Зміст завдань складається з тестів закритого типу та відкритого типу з короткою відповіддю, яка може містити виключно число, слово або послідовність символів.

Під час проведення олімпіади, протягом першої години роботи, необхідно надати можливість учасникам задавати питання членам журі щодо змісту задач. Запитання, що ставить учасник, повинні передбачати відповідь «Так» або «Ні». У випадках, коли запитання сформульоване так, що на нього не можна відповісти «Так» або «Ні» (відповідь на запитання учасника міститься у явному вигляді в умові задачі; запитання стосується розв’язку задачі, термінології програмних засобів, які використовуються для виконання олімпіадного завдання) — член журі повинен відповідати: «Не коментую».

5. Оцінювання. Для об’єктивного оцінювання виконаних завдань доцільно користуватися критеріями, які будуть надані у методичних рекомендаціях щодо перевірки та оцінювання завдань після закінчення олімпіади о 16.00.

Комплект завдань для учнів 8-9 класів містить 3 задачі, для учнів 10-11 класів – 4 задачі.

Запропоновані завдання виконуються за допомогою засобів офісних додатків та передбачають:

1) у текстовому процесорі: створення текстового документу із використанням засобів форматування, редагування та пошуку,  вбудованих та зв’язаних об’єктів, стилів, посилань та розсилок, засобів рецензування;

2) у табличному процесорі: створення та опрацювання табличних даних із використанням засобів форматування, редагування, фільтрації, сортування та пошуку,  вбудованих та зв’язаних об’єктів, стилів, вбудованих функцій та засобів аналізу даних, ділової графіки;

3) у системах управління базами даних: проектування моделі бази даних та її реалізація з можливістю опрацювання даних на рівні таблиць, запитів, форм та звітів (форматування, редагування, пошук, фільтрація, сортування та обчислення за допомогою вбудованих функцій);

4) у програмі для створення презентацій: проектування моделі презентації та її реалізація із використанням засобів форматування та редагування, анімації, вбудованих та зв’язаних об’єктів, стилів, посилань, створення навігації по слайдах, використання елементів керування.

Під час роботи над завданням учасник самостійно обирає послідовність виконання окремих його складових. Учасникам забороняється використання VBA та програмних засобів, які не вказані у завданні.


Завдання І туру для учнів 8-9 класів мають таку структуру:

завдання

Тип завдання

^ Максимальна кількість балів за одне завдання

1.

Текстовий процесор

25

2.

Табличний процесор

40

3.

Програма створення презентацій

35


Завдання І туру для учнів 10-11 класів мають таку структуру:

завдання

Тип завдання

^ Максимальна кількість балів за одне завдання

1.

Текстовий процесор

25

2.

Табличний процесор

25

3.

Програма створення япрезентацій

25

4.

База даних

25

Для об’єктивного оцінювання результатів виконання завдань у текстовому процесорі доцільно користуватися такими критеріями:


Відсоток від максимальної кількості балів за задачу
^

Критерії оцінювання (текстовий процесор)


0

Результуючий файл не створено

До 10%

Текст завдання присутній у файлі повністю

10-30%

Виконано належне форматування та редагування тексту

30-45%

Виконано дії з малюнками, згідно з завданнями

45-60%

Виконано стильове оформлення документу

60-80%

Виконане роботу з додатковими елементами згідно завдання

80-100%

Завдання виконано в повному обсязі.


Для об’єктивного оцінювання результатів виконання завдань у табличному процесорі доцільно користуватися такими критеріями:

Відсоток від максимальної кількості балів за задачу
^

Критерії оцінювання (табличний процесор)


0

Результуючий файл не створено

До 10%

Необхідні дані присутні в таблиці, згідно зразку.

10-30%

Виконано належне форматування та редагування таблиці

30-45%

Виконано дії з малюнками та діаграмами, згідно з завданнями

45-60%

Проведені необхідні обчислення та отримані правильні результати обчислення

60-80%

Виконано роботу з додатковими елементами згідно завдання

80-100%

Завдання виконано в повному обсязі.


Для об’єктивного оцінювання результатів виконання завдань у програмі для створення презентацій доцільно користуватися такими критеріями:

Відсоток від максимальної кількості балів за задачу
^

Критерії оцінювання (презентації)


0

Результуючий файл не створено

До 15%

Створена належна кількість слайдів та здійснено введення необхідної інформації.

15-30%

Виконано належне форматування та редагування слайдів

30-60%

Виконано дії з малюнками та діаграмами, згідно з завданнями

60-80%

Виконано роботу з додатковими елементами згідно завдання оптимальним способом

80-100%

Завдання виконано в повному обсязі.


Для об’єктивного оцінювання результатів виконання завдань у програмі для обробки баз даних доцільно користуватися такими критеріями:

Відсоток від максимальної кількості балів за задачу
^

Критерії оцінювання (бази даних)


0

Результуючий файл не створено

До 30%

Створена належна кількість таблиць, здійснено їх оптимальний зв'язок згідно завданню та таблиці заповнено даними.

30-40%

Створено форми

40-80%

Створено запити оптимальним способом

80-100%

Створено та відформатовано звіти для правильної роботи бази даних


Кожне завдання ІІ туру оцінюється від 1 до 3 балів в залежності від типу тестів.

6.Код до завдань олімпіади буде надіслано у день проведення олімпіади о 8.00 за поданими електронними адресами.

7. Код до відповідей буде надіслано на надані електронні адреси у день проведення олімпіади о 16.00.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації