Поиск по базе сайта:
Квнз «Харківська академія неперервної освіти» рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики у 2012/2013 навчальному році icon

Квнз «Харківська академія неперервної освіти» рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики у 2012/2013 навчальному році
Скачати 48.45 Kb.
НазваКвнз «Харківська академія неперервної освіти» рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики у 2012/2013 навчальному році
Дата конвертації03.01.2013
Розмір48.45 Kb.
ТипДокументи

КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»


рекомендації

щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики у 2012/2013 навчальному році


Федченко С.Г., методист Центру

аналізу та прогнозування розвитку освiти


І. Аналіз виконання завдань учасниками ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики у 2011/2012 н. р.


Всеукраїнська учнівська олімпіада з фізики – масове інтелектуальне змагання, що сприяє розвитку обдарованих учнів, стимулює їх творче самовдосконалення, підвищує інтерес до поглибленого вивчення предмета, допомагає у виборі професії, активізує всі форми позакласної та позашкільної роботи.

Переможцями ІІІ етапу олімпіади стали 96 учнів, що склало 28,8 % від загальної кількості учасників (333 учні). Збільшення, порівняно з минулим роком, кількості переможців зумовлене більш високим рівнем виступу учасників олімпіади, хоча загалом результати все ж залишаються низькими.

Результати аналізу ІІІ етапу олімпіади 2011/2012 н. р. показали, що хоча до комплекту завдань теоретичного туру у всіх паралелях входили завдання різного рівня складності, коефіцієнт їх виконання був дуже низький, що свідчить про те, що учні не розпізнають вивченого матеріалу в нестандартно сформульованих задачах.

Аналіз виконання завдань ІІІ етапу олімпіади з фізики виявив такі типові помилки: нерозуміння причин явищ, що розглядаються; неправильна інтерпретація умови завдань; надання відповіді без будь-якого пояснення; слабке розуміння умов термодинамічної рівноваги.

Крім того, учасники олімпіади неправильно записують перший закон термодинаміки, у тому числі для різних ізопроцесів; не вміють знаходити роботу газу за цикл; не можуть знаходити ККД теплової машини; не знають про оборотність світлових променів і сутність поняття освітленості. Також школярі припускалися помилок з тригонометрії; неефективно проводили розрахунки без калькулятора; а одинадцятикласники не можуть ефективно використовувати прийоми диференційного числення.

^ II. Рекомендації щодо підвищення якості підготовки учнів до олімпіади


Керівникам Р(М)МО:

  1. Проаналізувати результати виступу шкільних команд у ІІ (районному) етапі, а також у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики в порівнянні з результатами по області.

  2. Спланувати та проводити роботу з дітьми, які вже мають певні досягнення у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з фізики, та цілеспрямовано готувати їх до участі у відповідних змаганнях.

  3. Провести в межах Р(М)МО обмін ефективним досвідом організації роботи з обдарованими учнями.

  4. Проводити різноманітні заходи (тренінги, консультації, роботу тимчасових творчих колективів), спрямовані на підвищення фахової майстерності вчителів фізики з питань якісної підготовки учнів до Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики.

  5. Налагодити співпрацю з викладачами вищих навчальних закладів Харкова.


Учителям ЗНЗ:

  1. До участі в олімпіаді І (шкільного) етапу залучати всіх здібних та зацікавлених школярів. Обов’язково пропонувати на шкільній олімпіаді експериментальні завдання.

  2. Виявляти обдарованих і здібних учнів та планувати роботу з ними протягом усього навчального року.

  3. При підготовці школярів до участі в учнівській олімпіаді з фізики звертати особливу увагу на добір завдань, методику розв’язування нестандартних задач, розв’язування задач минулорічних олімпіад, практичну складову навчального матеріалу та повторення вивченого за попередні роки матеріалу.

  4. Пропонувати учням індивідуальні домашні завдання: задачі підвищеної складності, олімпіадні задачі та нестандартні задачі.

  5. На уроках при розв’язанні задач слід приділяти увагу кресленню схем, графіків та передбачити завдання на їх розуміння.


ІІI. Рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики
^

1. У ІІ (районному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики, який відбудеться 18.11.2012 року, беруть участь учні 7-11 класів.


Якщо вивчення фізики в 7 класах загальноосвітніх навчальних закладів розпочинається з другого семестру, то учні-семикласники не беруть участі у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з фізики.

2. Початок олімпіади о 1000. На виконання учнями завдань відводиться 3 астрономічні години.

3. Характеристика завдань олімпіади. Комплект олімпіадних завдань охоплює вивчений учнями матеріал з різних розділів курсу фізики відповідно до навчальної програми за попередні роки навчання та з розділів, тем, які учні повинні були опанувати до терміну проведення олімпіади, а саме:

Клас
^

Розділи, теми


7

Розділ 1. «Починаємо вивчати фізику». Розділ 2. «Будова речовини» (з теми «Фізичне тіло і речовина» по тему «Дифузія» включно).

8

Розділ 1. «Механічний рух». Розділ 2. «Взаємодія тіл» (з теми «Взаємодія тіл» по тему «Динамометри» включно).

9

Розділ 1. «Електричне поле». Розділ 2. «Електричний струм» (з теми «Електричний струм» по тему «Розрахунки простих електричних кіл» включно).

10

Розділ 1. «Кінематика». Розділ 2. «Динаміка» (з теми «Механічна взаємодія тіл» по тему «Сила тяжіння» включно).

11

Розділ 1. «Електричне поле». Розділ 2. «Електричний струм».Розділи та теми подані у відповідності до діючих навчальних програм з фізики, а саме: для 7-9 класів програма ^ Фізика. - К.; Ірпінь: Перун, 2005; для 10-11 класів програма академічного рівня із збірника програм з профільного навчання Програма для загальноосвітніх навчальних закладів 10-11 класи Фізика. Рівень стандарту. Академічний рівень. Профільний рівень. – К., 2010.

Комплект завдань для кожної паралелі містить 5 задач. Поряд з умовою задачі подана максимальна кількість балів, яку учень може одержати за її розв’язання. Максимальна сума балів за виконання всіх олімпіадних завдань становить 25 балів.

У пакеті завдань з метою перевірки набуття учнями первинних навичок планування та проведення фізичного експерименту, опрацьовування та інтерпретації його результатів, а також для якісної підготовки до практичного туру ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики в кожній паралелі пропонується задача експериментального спрямування.

4. ^ Особливі умови. Усі необхідні дані для розв’язування задач подані в їх умовах, тому учням не дозволяється користуватися додатковою літературою (посібниками, довідниками тощо). Для виконання обчислень можна використовувати мікрокалькулятори.

5. Оцінювання. Для об’єктивного оцінювання виконаних завдань необхідно користуватися критеріями, які будуть надані у методичних рекомендаціях щодо перевірки та оцінювання завдань.

6. Код до завдань олімпіади буде надіслано у день проведення олімпіади
о 8.00 за поданими електронними адресами.

7. Код до відповідей буде надіслано на надані електронні адреси у день проведення олімпіади о 13.00.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації