Поиск по базе сайта:
Квнз «Харківська академія неперервної освіти» рекомендації щодо підготовки та проведення ІІ етапу всеукраїнської учнівської олімпіади з предметів «трудове навчання» та «технології» у 2012 -2013 Н. Р icon

Квнз «Харківська академія неперервної освіти» рекомендації щодо підготовки та проведення ІІ етапу всеукраїнської учнівської олімпіади з предметів «трудове навчання» та «технології» у 2012 -2013 Н. Р
НазваКвнз «Харківська академія неперервної освіти» рекомендації щодо підготовки та проведення ІІ етапу всеукраїнської учнівської олімпіади з предметів «трудове навчання» та «технології» у 2012 -2013 Н. Р
Дата конвертації03.01.2013
Розмір64.5 Kb.
ТипДокументи

КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»


РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ

ІІ ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ УЧНІВСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ПРЕДМЕТІВ «ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ» ТА «ТЕХНОЛОГІЇ» У 2012 -2013 Н. Р.


Назарчук І.І., методист Центру

аналізу та прогнозування розвитку освіти


І. Аналіз результатів ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання і технології у 2011-2012 навчальному році


У 2011–2012 навчальному році, у порівнянні з попереднім навчальним роком, майже не змінився склад кращих команд районів (міст) – лідерів ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання і технології.

Стабільно, протягом останніх трьох років, утримують перші місця учні таких навчальних закладів: Харківської СШ І-ІІІ ст. № 62, Харківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 71, Харківської гімназії № 47, Русько-Тишківської ЗОШ І-ІІІ ст. Харківського району, Богодухівської гімназії № 3 Богодухівського району, Лозівської гімназії № 4 м. Лозової, Ізюмської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 м. Ізюма та ін.

Необхідно зазначити, що в Київському, Орджонікідзевському, Дзержинському м. Харкова, Харківському, Нововодолазькому, Богодухівському, Первомайському районах та в м. Лозовій, м. Ізюмі налагоджено плідну системну роботу з обдарованими учнями через тісну співпрацю методичних служб загальноосвітніх навчальних закладів і Р(М)МО вчителів трудового навчання і технології та МНВК.

Аналіз результатів теоретичного туру ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади показав, що:

 • учні краще володіють практичними уміннями та знаннями, ніж теоретичними;

 • великий відсоток учнів 9-11 класів не володіють графічною грамотністю;

 • не вміють створювати портфоліо запропонованого виробу;

 • учасники олімпіади показують низький рівень виконання завдань теоретичного туру.

Проведений аналіз матеріалів ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади 2012 року щодо розподілу балів по головниих критеріях практичного туру: (техніка обробки матеріалів, функціональність виробу, оригінальність і творчість у задумах, естетичність), дозволив зробити висновок про те, що основна кількість учасників практичного туру ІІІ етапу олімпіади з трудового і технології показали:

 • слабкі практичні навики роботи учнів на станичному обладнанні;

 • відсутнє творче і технічне мислення при виготовленні виробу;

 • відсутні оригінальні підходи до розв’язання поставлених неординарних і нестандартних задач;

 • учні мають не розвинений естетичний смак;

 • в учнів недостатньо розвинуте технічне мислення, несформовані оригінальні підходи до створення творчих проектів.

Отже, проведений аналіз результатів ІІІ етапу олімпіади виявив такі проблеми на шкільному та районному (міському) рівнях:

 • відсутня системна робота з обдарованими учнями;

 • необ’єктивність у визначенні переможців ІІ-ІІІ етапів олімпіад;

 • недостатній фаховий рівень молодих учителів;

 • мало уваги приділяється на розв’язання творчих завдань з конструювання, моделювання, створення пристроїв малої механізації;

 • недостатньо часу відводиться на вивчення будови навчального устаткування та обладнання шкільної майстерні та кабінету обслуговуючої праці;

 • низький рівень упровадження комп’ютерних технологій навчання.


ІІ. Рекомендації щодо підвищення якості підготовки учнів до Всеукраїнської учнівської олімпіади з предметів «Трудове навчання» та «Технології


Керівникам Р(М)МО:

1. Активізувати роботу щодо підтримки обдарованих дітей та їх наставників.

2. Звернути увагу журі та оргкомітету ІІ районного (міського) етапу олімпіади на об’єктивне визначення переможців і якісне формування складу команд для участі в ІІІ (обласному) етапі.

3. Проаналізувати результати виступу команд районів (міст) області у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання і технології в порівнянні з результатами по області (2010-2011 та 2011-2012 навчальні роки).

4. Покращити роботу з молодими вчителями та вчителями, які працюють не за фахом, щодо підвищення їх фахової майстерності.

5. Провести для вчителів та учнів практичні заняття, спецкурси, спрямовані на розгляд складних тем навчальної програми з трудового навчання та технології, розв'язування творчих задач та створення творчих проектів.

6. Організовувати обмін досвідом на районному (міському) рівнях з питань роботи з обдарованими учнями.


^ Учителям ЗНЗ:

1. При підготовці учнів до олімпіади більше уваги приділяти розв’язанню творчих завдань із конструювання, моделювання, створення пристроїв малої механізації, вирішенню нестандартних задач тощо.

2. постійно працювати над упровадженням у навчально-виховний процес комп’ютерних і проектних технологій навчання та виховання.

3. Реалізовувати міжпредметні зв’язки між трудовим навчанням і фізикою, хімією, малюванням, історією;

4. Більше часу відводити на вивчення будови навчального устаткування та обладнання шкільної майстерні та кабінету обслуговуючої праці.

5. Постійно вдосконалювати форми, методи і підходи щодо підготовки учнів до Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання і технології.


ІІІ. Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення

ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з предметів «Трудове навчання» та «Технології» у 2012 -2013 навчальному році


 1. ІІ (районний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання і технології буде проводитися 3 листопада 2012 року.

 2. У ІІ етапі олімпіади беруть участь учні 8-11 класів за групами:

 • учні 8 - 9 –х класів;

 • учні 10 - 11 –х класів.

 1. Олімпіада проводиться в один день за двома напрямами: технічна праця та обслуговуюча праця – і складається з 2-х турів: теоретичного і практичного.

 2. На виконання теоретичних (творчих) завдань відводиться 1 астрономічна година. На виконання завдання (комплексного виробу) передбачено у 8-9 класах 4 години, а в 10-11 класах - 5 годин (астрономічні).

 3. Характеристика завдань.

  1. На першому творчому (теоретичному) турі учасникам олімпіади буде запропоновано надати відповіді на три запитання творчого характеру, зокрема:

 • проаналізувати запропоновані матеріали та вибрати один з них для виготовлення певного виробу;

 • із запропонованих варіантів вирішення завдання обрати оптимальний чи запропонувати свій варіант;

 • проаналізувати переваги і недоліки окремих пристроїв, інструментів, матеріалів тощо;

 • сконструювати пристрій для вирощування розсади.

Максимальна кількість балів за теоретичный (творчий) тур – 30 балів,

5.2 На другому турі (комплексна робота) учасники олімпіади мають виготовити виріб із наданого набору матеріалів, при цьому районний (міський) оргкомітет олімпіади з трудового навчання і технології визначає різновид виробу відповідно до матеріально-технічної бази шкіл району (міста).

Для дівчат це може бути: головний убір, спідниця, фартух, віночок, карнавальна маска, подушечка для дивана тощо, а для хлопців – дитяча іграшка, стільчик, вішак, підставка під гарячий посуд, підставка для вудки, садово-городній інвентар тощо.

При проектуванні виробу учасникам бажано надати можливість користуватися мережею Інтернет або (та) запропонованою друкованою літературою чи відповідними матеріалами в електронному вигляді.

  1. ^ Вимоги до виробу.

Технічна праця: виріб повинен бути комплексним (метал + дерево).

Обслуговуюча праця: швейні вироби для 8-9 класів і 10-11 класів будь-якого покрою.

Для виконання зазначеного завдання дівчатам і хлопцям дозволяється користуватися матеріалами та інструментами для виготовлення і оздоблення виробу.

 1. ^ Особливі умови. Розробка фасону та лекал виробів і креслень, деталей виробів покладається на районний (міський) оргкомітет проведення ІІ етапу олімпіади. Лекала та креслення повинні мати кожен учасник олімпіади (хлопці та дівчата).

 2. Оцінювання. Максимальний бал оцінювання комплексної роботи – 60 балів.

Критерії оцінювання виробу (хлопці та дівчата)

 • функціональність виробу та зручність у користуванні – 10 балів;

 • привабливість (естетична цінність) виробу – 10 балів;

 • володіння техніками обробки матеріалів та дотримання розмірів виробу – 25 балів;

 • оригінальність роботи та новизна у підході до вирішення завдань- 15 балів

За порушення правил техніки безпеки під час виконання завдання учасники можуть позбавлятися до 5-ти балів рішенням голови журі за вмотивованим поданням членів журі у присутності учасника, до якого ця норма застосовується.

 1. Організаційні аспекти.

 • Особливу увагу слід звернути на квоту учасників ІІ етапу олімпіади.

 • Оргкомітет та журі ІІ етапу олімпіади не мають права змінювати (повністю або частково) завдання та оприлюднювати їх зміст раніше, ніж це визначено графіком та умовами проведення олімпіади.

 • Прибуття учнівського колективу до місця проведення олімпіади в районі (місті) здійснюється організовано у присутності керівника команди.

 • Кожен учасник обов’язаний при собі мати:

 • паспорт або свідоцтво про народження;

 • учнівський квиток;

 • довідку про допуск до роботи на обладнанні навчальних майстерень.

 1. Звіт про проведення ІІ етапу олімпіади та заявки на участь у ІІІ етапі оргкомітет олімпіади надаються не пізніше, ніж через 10 днів після проведення олімпіади в районі (місті), до КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», кабінет №15, методист – Моліна О.О.

 2. Код до теоретичних завдань олімпіади буде надіслано 03 листопада
  о 8.00 за поданими електронними адресами.

 3. Код до відповідей буде надіслано на надані електронні адреси
  03 листопада о 14.00.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації