Поиск по базе сайта:
Методичні рекомендації по проведенню ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови І літератури (інтегрований курс) та світової літератури у 2011-2012 навчальному році icon

Методичні рекомендації по проведенню ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови І літератури (інтегрований курс) та світової літератури у 2011-2012 навчальному році
Скачати 37.19 Kb.
НазваМетодичні рекомендації по проведенню ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови І літератури (інтегрований курс) та світової літератури у 2011-2012 навчальному році
Дата конвертації25.06.2013
Розмір37.19 Kb.
ТипМетодичні рекомендації

Методичні рекомендації по проведенню ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови і літератури (інтегрований курс) та світової літератури у 2011-2012 навчальному році


Приходько А.І, методист Центру аналізу
та прогнозування розвитку освітиУ 2011/2012 навчальному році ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови і літератури (інтегрований курс) та світової літератури проводиться для учнів 8 - 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Початок олімпіади о 10.00. На виконання учнями завдань з російської мови та літератури (інтегрований курс) відводиться 4 астрономічні години, а на виконання завдань зі світової літератури 2 години.

Комплект олімпіадних завдань з російської мови і літератури (інтегрованого курсу), світової літератури охоплює вивчений учнями програмовий матеріал з різних розділів за попередні роки навчання та теми, які учні повинні були опанувати до терміну проведення олімпіади відповідно до чинних навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів.

Для шкіл з російською мовою навчання:

Російська мова

Клас

Тема

8

Причастие.

Деепричастие.

Наречие.

Лексикология и фразеология.

9

Односоставные предложения

Неполные предложения.

Стили и типы речи.

10

Слово. Словосочетание.

Простое предложение и его члены.

Виды сложных предложений.

11

Сложное предложение.

Сложносочиненное предложение.

Сложноподчиненное предложение.


Література (інтегрований курс)

Клас

Тема

8

1. Русский фольклор.

2.Из средневековой поэзии Востока.

3. Из литературы Возрождения.

9

1.Из античной литературы.

2.Древнерусская литература.

3.Литература 17-18 веков.

10

1.Литература епохи Возрождения.

2. Литература епохи Просвещения.

11

Литература ІІ половины ХІХ века.


Для шкіл з українською мовою навчання:

Світова література

Клас

Тема

8

1.Усна народна творчість

2. Із античної літератури

9

1. Із літератури європейського бароко

2. Із літератури класицизму 17 ст.

10

1. Із літератури реалізму (остання тема – Чарльз Діккенс)

11

1. Із літератури першої половини ХХ ст.(остання тема – Федеріко Гарсіа Лорка)


Звертаємо увагу на те, що олімпіадні завдання з курсу «Світова література» для учнів 10-11 класів будуть складені відповідно до програми: Світова література. 10-11 класи. Укладачі: Ю.І. Ковбасенко – керівник авторського колективу; Г.М. Гребницький, Т.Б. Недайнова, К.Н. Баліна, Г.В. Бітківська, І.А. Тригуб, О.О. Покатілова. – К.: Грамота, 2011.

Учні, які навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах з російською мовою навчання, беруть участь в олімпіаді з російської мови і літератури (інтегрований курс). Учні, які навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах з українською мовою навчання, беруть участь в олімпіаді зі світової літератури.

Поряд із кожним завданням буде подано максимальну кількість балів, яку учні можуть отримати за його виконання. Завдання мають спільну структуру. Учням пропонується дати відповіді на запитання літературної вікторини, дотримуючись чіткості і лаконічності у висловлюваннях (кожна відповідь оцінюється в 1 бал), письмово відповісти на питання з теорії літератури (максимальна кількість балів-5), зробити аналіз художнього твору та виконати творче завдання (максимальна кількість балів – по 10 за кожне завдання).

Учням під час олімпіади не дозволяється користуватися додатковою літературою (посібниками, текстами, словниками тощо).

Визначаючи місце проведення районної олімпіади, бажано враховувати наявність копіювальної техніки у навчальному закладі.


Звіти до оргкомітету обласного етапу подаються окремо:

1. З Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови і літератури (інтегрований курс);

2. З Всеукраїнської учнівської олімпіади зі світової літературиСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації