Поиск по базе сайта:
Наказ №608 Про стан роботи зі зверненнями громадян у 2011 році icon

Наказ №608 Про стан роботи зі зверненнями громадян у 2011 році
НазваНаказ №608 Про стан роботи зі зверненнями громадян у 2011 році
Дата конвертації24.06.2013
Розмір70.8 Kb.
ТипНаказ
САХНОВЩИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ВІДДІЛ ОСВІТИ


НАКАЗ

Сахновщина26.12.11 № 608


Про стан роботи зі зверненнями

громадян у 2011 році


Відповідно до вимог Закону України “Про звернення громадян”, на виконання Указу Президента України від 07.02.08 №109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”, розпорядження першого заступника голови обласної державної адміністрації від 27.12.10 №737 «Про вдосконалення роботи із зверненнями громадян», наказу Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації від 28.11.11 №601 «Про стан роботи місцевих органів управління освітою зі зверненнями громадян та з питань виконання Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» відділом освіти Сахновщинської районної державної адміністрації проаналізовано роботу зі зверненнями громадян у 2011 році.

Протягом 2011 року до відділу освіти надійшло 49 звернень, з них за типом: 45 усних, 4 письмових. Всі звернення зареєстровані належним чином.

За видами звернень переважають заяви та клопотання щодо вирішення певних питань – 28 (57 %), пропозиції (зауваження) – 13 (27 %), скарги – 8 (16 %).

За змістом питання, що порушуються у зверненнях громадян, поділяються: про покращення роботи органів місцевого самоврядування з питань освіти – 8 звернень (16%), з питань влаштування дітей в навчальні заклади – 3 (6 %), про соціальний захист педагогічних працівників – 6 (12 %), про працевлаштування в заклади освіти – 28 (57 %), про поліпшення матеріально-технічної бази, ремонт навчальних закладів – 2 (4 %), про покращення роботи освітньої галузі – 2 (4 %).

По зверненнях, що надійшли до відділу освіти протягом 2011 року:

  • вирішено позитивно 39 звернень (80 %);

  • відмовлено у задоволенні 4 звернень (8 %);

  • надано роз’яснення щодо вирішення 6 звернень (12 %).

У порівнянні з 2010 роком кількість звернень громадян до відділу освіти у 2011 році знизилась на 24 відсотки, кількість звернень до Головного управління освіти і науки залишилась на рівні минулого року.

Звернень від Героїв Радянського Союзу, Героїв України, народних депутатів, депутатів місцевих рад, ветеранів Великої Вітчизняної війни протягом звітного періоду не надходило.

Усі звернення, які надійшли до відділу освіти, оформлені належним чином з дотриманням вимог ст.5 Закону України «Про звернення громадян», тому звернення, які були б повернуті заявникам, відсутні.

Діловодство по зверненнях громадян ведеться українською мовою, при необхідності рішення щодо звернення громадян викладаються мовою спілкування заявника. Випадки відмов у прийнятті та розгляді звернень громадян у відділі освіти відсутні. Протягом звітного періоду до відділу освіти анонімних звернень не надходило.

На кожне письмове звернення заявникам надаються письмові відповіді, в яких повідомляється про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Звернення, заяви та скарги розглядаються і вирішуються в термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, не пізніше 15 днів від їх отримання.

Діловодство за пропозиціями, заявами і скаргами громадян ведеться відповідно до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.97 N 348, в наявності журнали реєстрації пропозицій, заяв і скарг та обліку особистого прийому громадян.

Розроблено графік щомісячного відвідування навчальних закладів начальником відділу освіти Мостовою Г.М. (виїзні прийоми) для вивчення нагальних питань та спілкування з колективами з метою вирішення питань на місцях.

Особистий прийом громадян у відділі освіти крім начальника здійснюють: головний спеціаліст відділу освіти – Завєзьон І.М., завідувач районного методичного кабінету – Коротка В.В., головний бухгалтер відділу освіти – Головко І.В., завідувач лабораторії комп’ютерних технологій – Коба В.В., начальник господарчої групи відділу освіти – Чернега М.М., голова РК профспілки працівників освіти – Шаповалова Л.І., юрист відділу освіти – Сідорова В.О. Цими особами ведуться журнали обліку особистого прийому громадян.

Рішення, прийняті відділом освіти по зверненнях громадян, до суду не оскаржувалися. Згідно ст.21 Закону України «Про звернення громадян» звернення громадян у відділі освіти розглядаються без стягнення плати.

Переслідування громадян за подання звернень, критику посадових осіб у зверненні до відділу освіти так само як і примушення їх до подання звернень у відділі освіти не відбувається.

Вимоги ст.10 Закону України «Про звернення громадян» щодо заборони розголошення відомостей, які містяться у зверненнях, виконуються.

Відповідно до наказу відділу освіти від 18.10.11 №493 «Про експертизу документації з кадрових питань» перевірено ведення документації на виконання Закону України “Про звернення громадян” у Новоолександрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Великобучківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Шевченківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Костянтинівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Гришівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Лигівському НВК.

За результатами перевірки виявлено ряд недоліків:

  • у Великобучківській ЗОШ І-ІІІ ступенів журнал реєстрації звернень громадян та журнал обліку особистого прийому громадян директором не заведені;

  • у Новоолександрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів журнал обліку особистого прийому громадян директором відсутній;

  • у Шевченківській ЗОШ І-ІІІ ступенів під час ведення журналу обліку особистого прийому громадян директором не виконуються вимоги до цього оформлення цього виду документу (невірно зазначаються індекси, неповністю вказується зміст доручення та термін виконання);

  • у Костянтинівській ЗОШ І-ІІІ ступенів журнал реєстрації звернень громадян на день перевірки був відсутній.

Питання про стан роботи зі зверненнями громадян у відділі освіти та установах освіти району розглянуто на колегіях відділу освіти 21.06.11 та 21.12.11 року, нарадах керівників загальноосвітніх навчальних закладів у квітні та жовтні 2011 року.

Відділом освіти тримається на постійному контролі виконання законодавчих актів щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення.

Виходячи з вищезазначеного,


НАКАЗУЮ:


1. Методисту районного методичного кабінету Діордієвій Т.М.:

1.1. Проводити аналіз і узагальнення питань, що порушуються у зверненнях громадян, виявляти причини, що їх породжують, вживати заходів для розв’язання найбільш актуальних проблем. Відвідувати навчальні заклади для вивчення питань організації роботи із зверненнями громадян.

Щоквартально

1.2. Розглядати на колегіях відділу освіти та нарадах з керівниками навчальних закладів питання роботи із зверненнями громадян.

Щоквартально

1.3. Забезпечувати дотримання вимог Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.97 № 348, а також застосування Класифікатора звернень громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.97 № 588;

Постійно

1.4. Розміщати матеріали по моніторингу роботи із зверненнями громадян, матеріали колегій, накази на сайті відділу освіти Сахновщинської районної державної адміністрації.

В міру надходження

1.5. Надавати до відділу кадрової роботи Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації інформацію про стан роботи з питань виконання Закону України «Про звернення громадян» та Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»

Щопіврічно до 05 січня та до 05 липня

2. Директорам загальноосвітніх навчальних закладів Скрипник Н.Д. (Великобучківська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Макушиній О.І. (Новоолексан-дрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Гончаренко Г.Д. (Шевченківська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Перевишко В.В. (Лигівський НВК), Пудло В.О. (Костянтинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів) ужити заходів щодо усунення недоліків під час ведення журналу реєстрації звернень громадян та журналу обліку особистого прийому громадян директором.

До 01.01.12

3. Керівникам закладів освіти району:

3.1. Проаналізувати стан розгляду звернень громадян до установи за 2011 рік.

До 15.01.12

3.2. Підвищити персональну відповідальність за безумовне дотримання вимог щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування шляхом:

- недопущення надання неоднозначних, необґрунтованих або неповних відповідей на звернення громадян, із порушенням термінів, установлених законодавством;

- створення умов для участі заявників у перевірці поданих ними заяв чи скарг, надання можливості знайомитись з матеріалами перевірок відповідних звернень;

- посилення контролю за розглядом звернень громадян, притягнення винних осіб у встановленому порядку до відповідальності, за неналежне виконання службових обов'язків щодо розгляду звернень громадян.

Постійно

3.3. Оновити, вивісити у видних місцях графіки прийому громадян, забезпечивши години прийому у позаробочий час та місцем проживання громадян.

Постійно

3.4. Особливо уважно ставитися до вирішення проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, чорнобильці, багатодітні сім’ї, одинокі матері та інші громадяни, які потребують соціального захисту.

Постійно

4.Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.


Начальник відділу освіти Г.М.Мостова

Діордієва Т.М.,3-17-84


Візи:

Головний спеціаліст відділу освіти І.М.Завєзьон


З наказом від 26.12.11 № 608 ознайомлені:


Діордієва Т.М.

Макушина О.І.

Гончаренко Г.Д.

Перевишко В.В.

Пудло В.О.

Скрипник Н.Д.
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації