Поиск по базе сайта:
Лууле Віілма Усе починається з любові icon

Лууле Віілма Усе починається з любові
НазваЛууле Віілма Усе починається з любові
Сторінка1/12
Дата конвертації24.06.2013
Розмір1.91 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

Лууле Віілма - Усе починається з любові


Лекції і бесіди


Коли Ви берете в руки книгу про духовний розвиток,

завжди запитуйте себе:

«Чи потрібно це мені?»

Прислухайтеся до себе,

і якщо внутрішній голос говорить, що потрібно,

відкривайте книгу,

але не раніше цього.


Життя постійно підносить людині духовні,

щиросердні і матеріальні уроки для самопізнання.

Хто усвідомлює, що Життя є нічим іншим, як навчання,

той і, надалі, буде мислити з Любові.


Усвідомлення самого себе - процес

не тільки цікавий, але він дарує і щастя.

Немає більше захоплюючого заняття,

ніж пізнання самого себе.

Людина, яка відкриває в собі все нові пласти,

не тільки здобуває знання,

але й починає використовувати їх з метою власного

розвитку. Це йому не набридає, хоча він і знає,

що процес цей нескінченний.

Для нього ця не насильницька зміна себе,

а зміна, благодатне для душі.


^ Від видавництва

Зараз, дорогий читач, Ви тримаєте в руках п'яту книгу Лууле Віілми з серії «Прощаю собі: Лекції і бесіди». Ці книги містять матеріали, представлені доктором Віілмою в усній формі на семінарах і бесідах у Москві у 2001 році. Нам, учасникам її московських семінарів, звичайно ж, дуже пощастило, що ми встигли побачити, почути, особисто познайомитися з чарівною жінкою, справжнім професіоналом і строгим Учителем - Лууле Віілмою - і з головою зануритися в її метод.

Останній (вже третій) семінар у Москві пройшов у грудні 2001 року, а у січні 2002 року прийшла звістка про те, що вона пішла з життя.

Минуло вже п'ять років (ці рядки пишуться в січні 2007 року) з тих пір, як відбулася ця трагічна подія. Багато часу пішло на її осмислення. Однак ці роки показали, що метод Лууле Віілми продовжує жити в розвиватися. Значна кількість людей приймкають до числа її послідовників вже після смерті цього творця і Вчителя. Підтвердженням цьому є постійна цікавість до книг Л. Віілми, а також листи та дзвінки у видавництво «В-Факторія», організаторам московських семінарів і, в тому числі і мені, яка за долею стала укладачем і науковим консультантом цієї серії публікацій.

І це не дивно. Метод Лууле Віілми надзвичайно простий у застосуванні і тому зрозумілий кожному, хто хоче його усвідомити, у той же час він дуже діючий і ефективний. Він може бути й «швидкою допомогою» у критичних ситуаціях, коли баритися не можна (у стані серцевого приступу, наприклад), і постійно діючою можливістю розплутувати клубки найскладніших проблем, які сформувалися протягом, можливо, декількох життів.

Книга, яку Ви тримаєте в руках, є завершенням книги «Розуміння мови стресів!». Вчення про стреси - це стрижнева тема методу Лууле Віілми.

Концепція стресу була розроблена Гансом Сел'є у 30-х роках XX століття. Він визначив біологічний стрес як неспецифічну реакцію тіла на будь-який оберений на нього вплив. Він також говорив, що стрес - це «те, що прискорює процес старіння, проводячи нас через колотнечі життя». Стрес у загальноприйнятому розумінні - це шкода, яка наноситься організму у відповідь на наш життєвий досвід. Причому причиною цієї шкоди є наша реакція на подію, а не сама подія.

«Усе, що погано для конкретної людини, є для неї стресом. Для іншої ж це не обов'язково стрес», - пише Л. Віілма, яка затверджує: мовою стресів з людиною говорить про своє власне життя. Так ми навчаємося приймати стреси, а також будь-які проблеми, з якими нам доводиться зіштовхуватися, як зворотний зв'язок від власного життя, і перестаємо їх сприймати як щось погане, вороже, несправедливе. Адже ми самі може вибирати, як реагувати на ту або іншу подію нашого життя.

І поступово (а хтось, можливо, і відразу - випробувавши раптове прозріння) переходить зі свідомості жертви обставин у свідомість Творця власного життя. Це кардинально змінює все в нашому існуванні. Нам стають зрозумілими правила гри за назвою «життя», яких ми раніше просто не знали; і тому часто виявлялися у «програші».

Ми починаємо розуміти, що певною мірою самі створили ситуацію, з якої внутрішньо не згодні, а раз так, то самі можемо неї змінити. Як? Так дуже просто, як говорила сама Лууле. Дл яцього потрібні всього лише три кроки, перший з яких - просто прийняти, простити стрес і відпустити його з любові як дорогоцінного вчителя, який не прийшов би, якби не був життєво необхідний. Як пише інший учитель духовної мудрості, Річард Бах, «не існує такої проблеми, у якій не було б безцінного подарунка для тебе. Ти створюєш собі проблеми, оскільки ці дарунки тобі вкрай необхідні».

Другий крок - простити собі, що не зумів раніше відпустити цю енергію (страх, почуття провини, злість, сором). Адже цьому нас ніхто раніше не вчив. Навпаки, вчили приховувати негативні емоції, придушуючи їх у собі. А оскільки подібне притягає подібне (кармічний закон), тобто людина притягає до себе те, що в ній вже є, тому наші стреси протягом життя тільки накопичуються, зростають, причому автоматично, незалежно від нашої волі. В результаті ми виявляємося похованими під купою хвороб і проблем. Однак тепер ми знаємо, що можна щиро, з любові, з душі простити собі своє невміння звільнитися від цієї енергії.

Третій крок - попросити прощення у свого тіла за ту шкоду, яку йому неусвідомлено заподіяли. Наше тіло - наш єдиний вірний друг на Землі, вчить Л. Віілма. Ми самі його обираємо, ухвалюючи рішення щодо фізичного втілення в матеріальному світі, і воно є саме тим ідеальним тілом, яке щонайкраще допомагає нам пройти необхідні життєві уроки. У більшості випадків ми цього поки не розуміємо, і нашому тілу замість подяки доводиться терпіти невдоволення, докори, а часом і просто варварський обіг. При цьому наш вірний друг самовіддано слугує нам і «витягує» нас із найскладніших ситуацій. Тільки говорити зі своїм тілом потрібно щиро, так, щоб воно Вам повірило. Тіло саме ніколи не бреше, йому можна беззастережно довіряти. Але й лукавства ніякого воно не приймає і озивається одужанням тільки на щиру, правдиву роботу з ним.

Відпущена на волю енергія (перший крок) перестає бути моїм в'язнем, укладеним у в'язниці моєї душі. «А що робить ув'язнений у камері в'язниці?» - запитує Лууле Віілма. І сама ж відповідає: «Ламає цю в'язницю, оскільки єдине прагнення кожного в'язня - вирватися на волю». Будь-яка енергія - навіть сама шалена злість і ненависть, - звільнена прощенням, перетворюється у любов. Простивши і відпустивши свій стрес, ми відпускаємо далекий кінець енергетичної «нитки», що зв'язує нас зі стресом.

Коли ми прощаємо себе (другий крок), то відпускаємо ближчій кінець цього зв'язку, «прикріплений» до нашого тіла в тому місці, де розміщується енергія, яка відповідає тому або іншому стресу. Попросивши прощення у свого тіла (третій крок), пославши йому свою любов, ми допомагаємо тілу звільнити відпущені нами енергії найкомфортнішим для нас чином і відновити фізичне здоров'я. Ось чому ці три кроки такі важливі. І, якщо Ви знайдете для себе достатньо часу, щоб не поспішаючи, з любові і подяки до життя у всіх її проявах прощати і відпускати свої стреси, то результат не забариться - здоров'я покращиться, інші проблеми – також відійдуть.

Інакше і бути не може: як стверджують всі духовні писання і вчителі, прощення є найбільша звільняюча сила на Землі. І, якби можна було визнати існування гріха, пише Л. Віілма, то єдиним гріхом є нездатність і небажання простити.

Люди - духовні істоти. А Дух - це любов. Ми приходимо в це життя тому, що Духу необхідно розвиватися, у тому числі і через проходження важливих для нього уроків матеріального життя.

Ми всі з'являємося на світ для того, щоб відповідати за власне життя. Саме взявши на себе повну відповідальність за все, що з нами відбувається, ми перестаємо бути безпомічними жертвами і стаємо справжніми творцями власного життя. При цьому, як вчить Віілма, будь-яка творчість є, насамперед, творення самого себе.

Вважаючи себе вправі відповідати за життя інших (у тому числі дітей), ми робимо більшу помилку. Відповідальність за життя іншої людини лягає на душу найбільшим тягарем. Добра іншому це не приносить, собі заподіюється зло, зрештою, страждають обидві сторони. «Той, хто втручається в чужу долю ніколи не пройде свою власну» (Паоло Коельо).

Життя у Всесвіті створюється і підтримується енергією любові. Основа й творець життя є любов. Всі «погане», як пише Лууле Віілма, походить від нестатку любові. Кожна людина у своїй духовній основі – це любов. Чому ми цього не знаємо? Тому що не відчуваємо. А не відчуваємо тому, що часу немає. Цю думку прекрасно виразив російський поет Марина Цвєтаева: «Дивне спостереження: саме на почуття потрібно час, а не на думку. Думка - блискавка, почуття - промінь найдалечішої зірки. Почуттю потрібне дозвілля».

Зрозуміти можна, коли є час. Коли є час – є і любов. Коли є любов - є час. Коли є час для себе, тоді є час для інших. Усе, що ми дробимо у поспіху, це - нелюбов, це - нещастя, це - нездоров'я.

Любов - сама найцілюща енергія зі всіх існуючих. Любов вказує шлях і допомагає по ньому йти. Вона і є Шлях.

Книги Лууле Віілми - книги про прощення і любов. Робота з ними вимагає часу, а, отже, любові. Зрозумівши її метод, поринаючи у них з головою (а інакше неможливо), поступово починаєш розуміти, що перша людина, яка страждає від нестатку моєї любові, - це я сама, і, поки я не навчуся любити себе, іншим немає ніякого сенсу очікувати любові від мене. Любов - це безумовне прийняття себе і інших.

Бути особистістю - означає бути самим собою, не порівнюючи себе з іншими і не прагнучи переробляти себе на догоду іншим. Не вміючи бути самими собою ми ставимо себе у залежність від інших людей, намагаємося бути гарними, ковтаємо образи, намагаємося виправдати кривдника. В результаті - хвороби травного тракту. Адже як людина мислить, точно так само вона і переварює їжу. Особистість думає, насамперед, про себе, а егоїст - тільки про себе.

Вивчаючи і застосовуючи вчення про стреси Лууле Віілми, розумієш, що ця робота ніколи не скінчиться. Але в цьому і є щастя, як говорять багато пацієнтів і послідовників доктора Віілми. Дійсно, ця робота дуже вдячна - ми не тільки поліпшуємо своє здоров'я і вирішуємо власні проблеми. Разом з тим поліпшуються і відносини в родині, а, отже, і здоров'я всіх її членів, тому приходить матеріальне благополуччя. Це і є справжня допомога дітям і іншим близьким людям, оскільки хоча ми і не живемо їхнім життям, а лише прилаштовуємо власне. Немає ні переможців, ні переможених, а є тільки різні люди. Кожна людиина проходить свої власні уроки, заради яких вона і прийшла на цю Землю. Виникає внутрішня гармонія, відчуття того, що, нарешті, я міцно стою на ногах, і пов'язане з ним почуття справжньої безпеки. На розум приходять слова Михаеля Айванхова (французького філософа і вчителя): «Справжня поезія - не літературна іпостась, це - якість внутрішнього життя».

Наприкінці хочеться навести слова того ж Майстра: «Єдине багатство, яке Ви зможете взяти з собою, - це внутрішнє багатство, зібране власними зусиллями. І, втілюючись для нового життя, Ви візьмете це багатство із собою. Із самого зачаття матерія вашого фізичного, астрального й ментального тіла буде утворена, виліплена в точній відповідності з тими якостями й чеснотами, які Ви розвили в собі в попереднім втіленні».

«Ніколи не забувайте, що у вас є прекрасний ґрунт, яку потрібно культивувати і роздавати її плоди й квіти оточуючим. Завдяки бажанню завжди віддати частку своєї душі, свого серця, свого розуму, життя у вас буде бити ключем».

Лууле Віілма так і жила, щедро роздаючи свої «квіти й плоди» усім нам. Її метод продовжує «бити ключем» завдяки кожному, хто прийняв його серцем і душею.

Спасибі тобі, сестричка Лууле, і нехай наша любов супроводжує тебе на твоєму новому шляху!

Спасибі й Вам, дорогі читачі, за відгук ваших прекрасних душ!


О. Шулікова, науковий консультант


^ Про сором і гордість

На цьому семінарі ми навчаємося розуміти. Розуміти важливіше, ніж знати. Ми можемо знати мало, але жити так, що будемо здорові. А от якщо ми не розуміємо, то чим більше знаємо, тим більше нещасливі, нездорові й невдачливі. По суті, це так, навіть якщо ззовні все виглядає інакше. Тому, коли слухаєте те, що говорю, якщо виникає хоч якась емоція, гарна або погана, то скажіть собі: я намагатимуся все зрозуміти. Що потрібно для розуміння? Для розуміння потрібне почуття - те єдине, сьогодення, яке називається любов'ю. І щоб з любов'ю сприймати будь-яку інформацію, нам потрібно тільки одне - час. Якщо є час, то є і любов. Якщо є любов, то розуміємо і себе, і інших. Але це все в жодному разі не пройде одночасно, це розвивається поступово, і, якщо чогось зараз не розумієте - це нормально.


Душу пов'язує дух і тіло в єдине ціле.

Слово виражає те, що в цей момент

відчуває душу.

Якщо почуття встигло стати думкою,

то, можливо, слово не було б вимовлене

або було б вимовлене іншим тоном,

з іншим змістом.

Оскільки НЕ БУЛО ЧАСУ,

почуття залишилося неусвідомленим.

Якщо у мовця немає часу

то і у того, хто слухає немає часу,

вони говорять кожний про своє.

^ ЧАС ВРІВНОВАЖУЄ.

Якщо деякий час почекати, то ваги, які гойдаються

врівноважаться самі.

Наслідок: ситуація проясняється без слів для тих,

хто чекає спокійно.


Якби зрозуміти все у своєму житті, то вже не було б необхідності продовжувати жити, і ми б вмерли - залишили свою фізичну оболонку. Але оскільки в залі в нас мертвих немає, виходить, що ми всі люди, які ще вчаться через помилки, тобто через недоліки, через заперечність, які ми часто називаємо позитивністю. Тому потрібно звільнити і позитивность, і заперечність.

Мабуть, найважливіше, про що ми говорили вчора, це гординя і сором. Хто з вас спробував звільнити свою гординю і сором? Давайте зараз зробимо це разом. Що для цього потрібно?

Потрібно, щоб почували, що це необхідність. Адже розуміння необхідно. Не треба розуміти, це потрібно («Треба» - повинність, примус. «Потребно» - життєва необхідність, потреба. - Примітка наукового конс.), щоб жити. Ще точніше, щоб жити, як людині вдається.


Ще, щоб звільнити стрес, потрібно зробити прямо протилежне тому, що ми, зазвичай, робимо. Як ми звикли поводитися, коли чогось хочемо? Ми вважаємо, що на це необхідно мобілізувати всі сили.


Скажіть мені, що є іншим кінцем самомобілізації?

Припустімо, ваша дитина готує уроки, але ніяк з ними не справляється або Ви самі щось, взагалі, не розумієте. Але це необхідно зробити! Однак ваш мозок відмовляється напружуватися. Коли людина намагається, намагається і вже доходить межі самомобілізації, то вона згущує енергію в таку тугу грудку, яка там уже і не рухається, і не вирішується. Що потрібно зробити? Необхідно запитати себе: а чи потрібно мені так напружуватися? І зрозуміти, що не потрібно. Проблему не потрібно вирішувати мобілізацією. А от якщо Ви зосередитеся, скажете дитині або собі: спокійно піду прогуляюся, провітрю свій мозок, а коли прийду назад, спробую зосередитися. І, як не дивно, ситуація вирішується. Як? Дуже просто. Скажімо, у небі вашого життя - хмара. Біла або чорна, неважливо. Це ваша проблема. З чого вона почалася? З якогось первісного бажання. Це серединна крапочка, яка притягує собі подібне. І непомітно зібралася хмара. В один момент білі хмари перетворюються у чорну хмару, а тоді блискають блискавки. Гірше вже бути не може.

Після цього повітря чисте. А ми знову починаємо збирати всяке непотрібне, тому що не вміємо жити по необхідності. А у вас було так? Якщо ж я скажу собі або ребенку: спокійно, давай з, - то ми, навіть не з усього, що там було, ідемо до тієї первісної серединної крапочки. Ми неначе розплутуємо вузол, який першим і зав'язали й навколо якого виникло все інше. Розумієте? Я звільняю первісний стрес, а все те, що утворилося «довкола нього», розходиться саме. І тому, якщо займаєтеся звільненням якогось стресу, скажіть собі: я зараз зосереджуся. І це як магічне слово - Ви одразу заспокоїтеся. Ви вже не квапитеся. Вже одне це викликає відчуття необхідності. Ви починаєте займатися святою справою. Тепер уявіть, що у вас всередині - камера в'язниці.

Це в'язниця страхів Вашої душі. Щоб краще було видно, можете уявити собі, що бачите їх (страхів) не усередині, а десь перед собою, як на екрані або у кіно. І представити, що це - камера в'язниці.


У камері - ув'язнений, ім'я якому - гординя або, іншими словами, бажання бути краще. Зосередимося на цьому ув'язненому.

Ви можете, щоб розуміти і бачити краще, закрити очі. Якщо Ви звикли працювати із собою з відкритими очима, ваше право. Коли очі закриті, то зір не заважає розумінню, тому очі краще закрити.


Зосередьтеся, щоб бачити того, кого називаємо «наша гординя». Подивіться, що впадає в око. Можливо, Ви чуєте. Можливо, відчуваєте щось і зумієте його відчути на дотик. А можливо, всього цього не вийшло, але у вас виникло якесь почуття у зв'язку з цим.


Чоловіки краще відчувають, а жінки краще бачать. Не важливо, як Ви відчуваєте свою гординю, важливо, що ви це робите самі. Не важливо, яким Ви її бачите.

Сьогодні в цей момент ваша гординя показує себе певним чином, ввечері інакше, завтра ще інакше. Якщо візьметеся за звільнення своєї гордині і зробите це неодноразово, то починаєте розуміти, що щораз вона складніша, щоб Ви через нове розуміння могли розвиватися.


Ваша гординя - вчитель. Якщо ви розумієте вчителя, то ви цей урок вивчили.

Не важливо, що Ви зараз бачите або почуваєте, можливо, бачите тільки якесь світло, наприклад, рослину, розгляньте її. Намагайтеся розуміти, що означає ця своєрідність. Ви можете бачити свій стрес як тварину. Тоді зверніть увагу, як ця тварина поводиться. Ви можете бачити її як людину. Подивіться, якого ця людина кольору, як поводиться. Можливо, починає розмовляти з вами. Якщо починає, Ви також спілкуйтеся з ним. Ви можете вести розмови зі своїм стресом, і, на Ваш подив, він буде відповідати на ваші питання, запитувати вас або щось розповідати вам, точно як людина.


Не важливо, звідки це, важливо розуміти, що це ваша гординя - вчитель, частина Вас, жива енергія, яка вчить тільки одному: «Людина звільни, будь ласка, мене. Ти взяла мене всередину, тому що не зрозуміла, що немає гарної людини, немає поганої людини, є просто людина». Відкривайте камеру в'язниці. Обидві двері, розміром у целую стіну. Відкрийте дві сторони і скажіть своїй гордині: «Ти вільна. Прости, я не вмілла тебе раніше звільнити. Прости». І дивіться, що з цього починає виходити. Якщо не хоче виходити, то боїться. Це ваш страх, він же - першопричина страху вашої гордині. Чого боїться ваша гординя? Чого ми, взагалі, можемо з, якщо нам необхідно ще жити? Можемо боятися тільки смерті. Якої смерті може боятися ваша гординя? Єдиної смерті, що називається соромом. Ваша гординя боїться потрапити в сором. Простіть прощення в неї за те, що не вміли звільнити свій сором. І ваша гординя вийде. Тепер Ви вдвох, - Ви і Ваша гординя. Як люди, які йдуть по дорозі долі поруч, спілкуються мирно і рівно між собою.

Щоразу, коли Ви бачите, який новий вигляд приймає Ваша гординя, просіть в неї прощення, що не вміли її любити такою, як вона зараз себе показує. І простіть собі, що не вміли раніше поводитися з гординю. Не розуміли, що гординя - жива енергія, якій також потрібна тільки воля, оскільки воля - це всі можливості. Можливості щастя і здоров'я. І з душі, з любові просіть прощення ще й ще, доки е зрозумієте всього. Ви відчуваєте, Ви бачите, що гординя Вам прощає. Життя нам завжди простить. Головне - простити собі. І просіть в тіла свого прощення за те, що через гординю виростили в тілі своєму занадто велику проблему. Занадто велика проблема, однаково в якому змісті, або в духовному, або в матеріальному, до найстрашніших захворювань, - це лише наслідок гордині. Тому що гординя активно вирощує всі стреси, не чекає, щоб хтось іншої зробив. Гординя поспішає все зробити сама. Якщо Ви розумієте, то спілкуєтеся зі своєю гординею усе людяніше. Як людина з людиною. І ваша душа полегшується, очищується. І настільки, наскільки енергія вийшла, Ви стаєте здоровішими, чистішими. Людина настільки здорова, наскільки вона чиста. Кожному стресу відповідає матеріальна енергія у вигляді хімічних речовин, що накопичуються в тілі. Коли це нагромадження досягає критичної риси, то ця енергія проявляє себе у вигляді фізичного захворювання. А Ви зараз звільняєте свою гординю, і, як не дивно, ця хвороба теж відходить.


Відкритий урок І

Ну що ж, ми зробили, скільки змогли. Хто-небудь хоче розповісти про свою гординю? Є бажаючі? Будь ласка.


Спочатку я бачила гординю в образі свого тата. Він весь згорблений і дуже принижений-принижений-принижений. Потім гординя почала змінюватися, вона перетворилася у велику світлу пляму. Потім постійно змінювався її колір. Я бачила гординю чорною, і вона як стріла встромлювалася в мене. Робила далі якийсь обертовий рух і неначе зверху пронизувала мене. Далі пішов зелений колір, все таке велике. Потім різні кольори перетворилися в абсолютно чорне. І коли їй можна було виходити, гординя, як у клітці, хоча і рухалася, але по суті тупцювалася на одному місці. От таке я бачила. А коли почали говорити, що тнеобхідно просити прощення за те, що не звільнили сором, я згадала, що, коли мені було три роки, у мене був дуже великий сором. Я стала його прощати, у мене пішли сльози, і тільки тоді потроху гординя почала рухатися. Спочатку пішла в одні двері, потім - в інші. Їй було однаково, куди йти. Але вона все-таки вийшла й знову пішли різні кольори - синій, фіолетовий. Потім усе стало ніби золоте, але небагато чорних вкраплень все-таки було.


Ви помітили, що це світло - дуже яскраве? Таке світло, яке засліплює, незвичайне. Хто бачив дуже яскраве, сліпуче світло?

Сліпуче яскраве світло - це світло гордині. Чим довше триває гординя, тим це ближче до замилування. А замилування - енергія, з якою необхідно бути дуже обережним. Захоплюється людина, що вже сліпнула, але не визнає цього, оскільки фізично вона ще не сліпа. Менше небезпеки в людини, яка фізично сліпа. Тому що вона знає, що сліпа, і завжди перевіряє своєю паличкою дорогу. Навіть якщо годину назад вона йшла цією дорогою, то, йдучи по ній знов і знов її перевіряє. І вона упорається зі своїм життям.

А от якщо людина осліплена світлом, фізично вона не сліпа, вона знає (а знання - це егоїзм), що бачить, знає, що вчора ходила цієюй дорогою, перевіряти її не буде. Але сьогодні ранком викопали для ремонту якусь канаву, вона піде і зламає собі шию.


Щоразу, коли занадто світло, надзвичайно світло, звільняйте свою гординю. Не важливо, що Ви відпускаєте якийсь інший стрес. Однаково, що Ви звільняєте: стрес або подію (минуле або майбутнє), людину або щось ще, - не забудьте про це. Чим більшою є гординя, тим світлішою є картина. Світло і темрява - два кінці одного цілого. Чим більшим є наш сором, тим більше ми намагаємося його сховати. Де? За екраном гордині. Якщо соромно, то тільки за те, що ми вважаємо себе поганими, правильно? Якщо я себе почуваю гірше, ніж хочу, від цього мені соромно, соромом же я це й придушую. Енергія, який ми придушуємо стрес, і є сором. Але він постійно дає себе почувати. І поки дає почувати, доти я намагаюся бути краще, краще і краще.

Людина, яка прагне бути краще за всіх, соромиться як власної, так і чужої негативності і стежить за тим, щоб самому не робити нічого поганого. Вона намагається стати прикладом для оточуючих. Це призводить до найважчих недуг, які виникають на ґрунті нечутливості. Тобто на ґрунті немилосердя і жорстокості, а тому вони – ганебні і їх ретельно приховують від сторонніх очей.

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації