Поиск по базе сайта:
Лабораторна робота Визначення жорсткості пружини icon

Лабораторна робота Визначення жорсткості пружини




Скачати 26.46 Kb.
НазваЛабораторна робота Визначення жорсткості пружини
Дата конвертації22.12.2012
Розмір26.46 Kb.
ТипЛабораторна робота


Відділ освіти Дергачівської райдержадміністрації


Лабораторна робота «Визначення жорсткості пружини ”
фізика, 9 клас


з досвіду роботи

вчителя Прудянської
загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів
Дєєва Олександра
Миколайовича



2007


Урок фізики з теми:
"Лабораторна робота «Визначення жорсткості пружини»".

Дата проведення уроку: 21.11.2007 р.
Цілі уроку:

  • Формування навиків у учнів експериментального визначення жорсткості пружини.

  • Формування і розвиток у учнів навиків робити вимірювання.

  • Розвиток графічної культури .

  • Формування навиків роботи з комп’ютером.


Навчальна мета: формування умінь і навиків визначення жорсткості пружини.

Виховна мета: виховувати відчуття згуртованості, взаємодопомогу, виховувати уміння працювати індивідуально над завданням.

Тип уроку: урок закріплення знань.

Форми організації учбової діяльності: групова, індивідуальна, колективна.

Прилади і матеріали: набір тягарців, маса кожного ; лінійка з міліметровими поділками; штатив з муфтою і лапкою; спіральна пружина.


Хід уроку

Організаційний момент: Розсаджуємося по 3 чоловіка за комп’ютер. На кожному столі – інструкція для роботи.

^ Слово вчителя: На попередніх уроках ми вивчили силу пружності. Сьогодні ми на практиці перевіримо здобуті теоретично знання.


Актуалізація опорних знань.

  1. Які сили діють на вантаж, підвішений на пружині? (Сила тяжіння і сила пружності).

  2. Що можна сказати про модулі цих сил? (Вони рівні).

  3. Чому дорівнює сила тяжіння, що діє на тіло масою 100 г? ( 1 Н).

  4. Як визначити жорсткість пружини? (Силу пружності поділити на видовження пружини).

  5. У яких одиницях вимірюється жорсткість тіла? (У Н/м).


Виконання лабораторної роботи.

Слово вчителя: для виконання лабораторної роботи ми використаємо навчальний комп’ютерний засіб «Віртуальна фізична лабораторія».

Одна з груп учнів буде виконувати роботу на лабораторному обладнанні. Потім ми порівняємо результати.

Ввімкніть комп’ютери. На Робочому столі знайдіть ярлик «Віртуальна фізична лабораторія. 7-9 класи», відкрийте цей програмний засіб, виберіть 9 клас і відкрийте лабораторну роботу №2. Ознайомтесь з інструкцією до роботи. (Додаток 1). Результати роботи ви будете заносити у таблицю, яка буде у кожного з вас (Додаток 2).

Ви повинні визначити жорсткість пружини, за результатами роботи побудувати графік залежності сили пружності від видовження пружини і зробити висновок про залежність сили пружності від деформації тіла (на 9 балів). На 10-12 балів потрібно обчислити похибки вимірювань і записати результат у вигляді k=kc±Δkс.

Учні виконують роботу за інструкцією.


Підведення підсумків виконання роботи.

  1. Як залежить сила пружності від деформації тіла?

  2. У якому з дослідів похибка вимірювань буде найбільшою?

  3. Де використовуються на практиці пружини?

  4. Яка з пружин (1 чи 2) має більшу жорсткість? (див. малюнок).
    .
    Чому дорівнює жорсткість пружин?

Завдання додому.

  1. Оформити звіт з лабораторної роботи.

  2. Повторити §25 .

  3. Розв’язати задачу №1 із вправи 13.

  4. Визначити жорсткість гумового шнура (для бажаючих).





Схожі:




База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації