Поиск по базе сайта:
Тема уроку icon

Тема уроку




Скачати 54.35 Kb.
НазваТема уроку
Дата конвертації24.06.2013
Розмір54.35 Kb.
ТипПовідомлення

Урок 3. Історія розвитку обчислювальної техніки. Типова архітектура персонального комп’ютера.

Тема уроку


Історія розвитку обчислювальної техніки. Типова архітектура персонального комп’ютера

Зміст навчального матеріалу


Типова архітектура персонального комп’ютера. Класифікація та призначення апаратних засобів: пристроїв введення, виведення, зберігання та обробки інформації. Історія розвитку обчислювальної техніки. Покоління ЕОМ.

Мета уроку


Дати поняття про типову архітектуру персонального комп’ютера, призначення структурних компонентів персонального комп’ютера; навести приклади пристроїв введення, виведення, зберігання та обробки інформації; ознайомитись з історією розвитку обчислювальної техніки; дати уявлення про основні етапи розвитку ОТ, про покоління ЕОМ, про розвиток вітчизняної індустрії в галузі обчислювальної техніки; сприяти розвитку творчої активності учнів, інтересу вивчення предмету; розвиток акуратного та дбайливого ставлення до технічних засобів

Тип уроку Урок засвоєння нових знань

Обладнання


Комп’ютери, підключені до локальної мережі, програма NetSupport School або мультимедійний проектор, програма Microsoft PowerPoint, доступ до електронного практикуму

Хід уроку

Організаційна частина


Привітання, перевірка підготованості учнів до уроку, перевірка присутності

Мотивація навчальної діяльності


Повідомлення теми та плану роботи на уроці, мети та завдань уроку

Перевірка знань учнів


Перевірка домашнього завдання: перевірка відповідей кросворду та ребусів, перевірка правильності виконання інших завдань з розділу 2 робочого зошиту, що були задані як домашні.

Актуалізація опорних знань


Питання для повторення: Які інформаційні процеси ви знаєте? Що таке технічна інформаційна система? Які її складові? Яке призначення апаратного та програмного забезпечення? Як інформаційна система взаємодіє з іншими системами?

Стимулювання навчальної діяльності


На слайді зображено кілька предметів – абак, МР-3 плеєр, телевізор, комп’ютери різних поколінь, робот, людина. Учням пропонується визначити, скільки комп’ютерів зображено на слайді.

Варто зазначити, що у дослівному перекладі з англійської слово computer означає «обчислювач», отже так можна назвати і людину, яка здійснює обчислення. Звісно ж сучасне трактування цього терміну інше. Учні можуть спробувати дати визначення «що таке комп’ютер?», спираючись на попередній досвід та знання. Слід зазначити, які інформаційні процеси виконують комп’ютери (введення, обробка, виведення, зберігання). Також слід підкреслити, що комп’ютер — це саме програмований пристрій.

Отже, комп’ютер – це програмований електронний пристрій, який приймає дані, обробляє їх, відображає результати у вигляді інформаційних повідомлень, і за потреби зберігає дані для їх подальшого використання.

Виконання завдання №1 робочого зошита.

Пояснення нового матеріалу


Назва підпункту

Методичні особливості

Місце матеріалу в підручнику (номери сторінок)

Номери вправ з робочого зошиту

Слайди

Історія обчислювальної техніки

Вчитель розповідає про обчислювальні пристрої на трьох етапах їх розвитку: домеханічному, механічному та електронно-обчислювальному.

ст.35-36

Завдання №3





Учительська презентація. Тема 3, слайди 2-5

Українські вчені, їх внесок у розвиток ЕОМ

Учитель розповідає про роботи українських вчених у галузі обчислювальної техніки.

ст.36-37








Учительська презентація. Тема 3, слайди 2-5

Покоління ЕОМ

Вчитель пояснює принцип виділення окремих поколінь електронно-обчислювальної техніки, демонструє їх елементну базу.

ст.37-38

Завдання №2





Учительська презентація. Тема 3, слайди 6-8

Архітектура персонального комп’ютера

Комп’ютери складаються з компонент, що забезпечують виконання інформаційних процесів введення, виведення, обробки та зберігання інформації. Вчитель запитує: як з’єднуються компоненти комп’ютера? Правильна відповідь: в IBM-сумісному комп’ютері ці компоненти з’єднуються за допомогою спеціальної інформаційної магістралі – шини. Слід обговорити переваги та недоліки з’єднання компонентів через шину порівняно зі з’єднанням безпосередньо один з одним.

ст.38-39

Завдання №6





Учительська презентація. Тема 3, слайди 6-8

Принципи функціонування комп’ютера

Учитель демонструє основні компоненти фон-нейманівської машини, пояснюючи принцип її роботи. Варто зазначити, що є й інша архітектура, Гарвардська, і обговорити її переваги та недоліки.

ст.39-40

Завдання №7





Учительська презентація. Тема 3, слайди 6-8

Класифікація пристроїв комп’ютера

Виділивши основні типи пристроїв комп’ютера, учитель пропонує учням вказати до якого типу належать пристрої, перелічені на слайді. Учні можуть доповнити цей перелік іншими пристроями, з якими вони, можливо, працювали. Варто зазначити, що з розвитком технологій пристрої можуть поєднувати кілька функцій. Наприклад, сенсорний екран є одночасно пристроєм введення та виведення інформації.

ст.40-41

Завдання №8





Учительська презентація. Тема 3, слайди 9-11

Типи комп’ютерів

Вчитель розповідає, які існують типи комп’ютерів за розміром, призначенням та вартістю. Учні мають навести приклади різних типів комп’ютерів, з якими вони стикались (зокрема вбудовані в інші пристрої, комунікаційні прилади, персональні комп’ютери).

ст.41-42

Завдання №10





Учительська презентація. Тема 3, слайди 9-11

Закріплення нового матеріалу


Контрольні запитання та завдання підручника (ст.43) Виконання завдань робочого зошита №4, 5, 9

Підбиття підсумків уроку


Опрацювання висновків розділу (ст.42-43 підручника)

Повідомлення домашнього завдання


Підготувати відповіді на запитання для досліджень та питання для роздумів підручника (ст.43), розв’язати кросворд та ребуси робочого зошита. Намалювати або описати словесно, якими можуть бути комп’ютери майбутнього, чим вони повинні відрізнятися від сучасних.

Якщо для викладання теми відведено лише один урок, то завдання №4, 5, 7, 9 можна запропонувати учням на самостійне опрацювання.








Схожі:




База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації