Поиск по базе сайта:
Рекомендації щодо проведення ІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та Міжнародного конкурсу icon

Рекомендації щодо проведення ІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та Міжнародного конкурсу
Скачати 122.21 Kb.
НазваРекомендації щодо проведення ІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та Міжнародного конкурсу
Дата конвертації15.12.2012
Розмір122.21 Kb.
ТипДокументиРекомендації

щодо проведення ІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу

учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

у 2012/2013 навчальному році серед учнів

загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області


Кротова І.В.,

методист Центру аналізу

та прогнозування розвитку освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»


24 листопада 2012 року одночасно відбудуться ІІ (районний) етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед учнів 5 – 11 класів і ІІ (районний) етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів 3 – 4 класів.

Завдання розміщуються в день проведення ІІ етапу конкурсів на сайті КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти». Код на ці завдання отримують районні (міські) методичні кабінети за тією ж електронною адресою, за якою надсилаються коди на завдання ІІ етапу олімпіад.


 1. Організація виконання учнями конкурсних завдань
 1. 1.1. Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської

 2. та студентської молоді імені Тараса Шевченка   1. Учні 5 – 11 класів отримають завдання, які складатимуться з 2-х творчих робіт:

 1. 1 – написати твір певного стилю мовлення чи літературного жанру;

 2. 2 – твір-роздум на запропоновану тему, у якому, можливо, необхідно буде виявити знання життєвого і творчого шляху Т.Г.Шевченка.

1.1.2. Завдання пропонуватимуться українською мовою, але учні зможуть за власним бажанням обрати мову написання творів (українську або російську), оскільки згідно з Положенням базовими дисциплінами Конкурсу є українська мова та література і російська мова та література «Інтегрований курс».

 1. 1.1.3. Початок виконання завдань о 10:00.

 2. 1.1.4. Учні 5 – 8-х класів виконують завдання 2 астрономічні години, учні 9 – 11-х класів3 астрономічні години.

 3. 1.1.5. По можливості за партою розміщується один учасник Конкурсу.

 4. 1.1.6. Роботи підписуються так:


Робота

учасника ІІ етапу

Міжнародного мовно-літературного конкурсу

учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

учня (учениці) 6-А класу

Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 36
^

Харківської міської ради


Харківської області

Прокопенка Віктора Олексійовича


Учитель: Возняк Марія Миколаївна


1.1.7. Звертаємо увагу на те, що учням не дозволяється користуватись додатковою літературою (посібниками, довідниками, словниками, текстами художніх творів і статей тощо)!!!  1. Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика
   1. Учні 3 – 4 класів отримають для виконання 5 завдань із курсу навчального предмета «Українська мова»: одне – творче завдання, чотири – на перевірку знань, умінь і навичок із лексики, орфоепії, будови слова та орфографії.

   2. Завдання виконуються тільки українською мовою.

   3. Час виконання завдань: 10.00 – 11.00.

   4. По можливості за партою розміщується один учасник Конкурсу.

   5. Роботи підписуються так:


Робота

учасника ІІ етапу

Міжнародного конкурсу з української мови

імені Петра Яцика

учня (учениці) 3-Б класу

Барвінківської гімназії № 1
^

Барвінківської районної ради


Харківської області

Голотової Олени Віталіївни


Учитель: Мариненко Зінаїда Петрівна


1.1.7. Звертаємо увагу на те, що учням не дозволяється користуватись додатковою джерелами (підручниками, робочими зошитами, словниками, текстами художніх творів)!!! 1. Організація перевірки конкурсних робіт
 1. 2.1. Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської

 2. та студентської молоді імені Тараса Шевченка2.1.1. Оскільки учні можуть обирати мову написання творів, то до складу журі включаються фахівці як з української, так і з російської мов і літератур.

2.1.2. Голова журі або представник організаційного комітету шифрує конкурсні роботи після того, як зібрані всі роботи певної вікової категорії учнів; віддає їх членам журі для перевірки. Тільки після того, як перевірено всі роботи певної паралелі, проводиться їх дешифрування і заноситься відповідний запис до протоколів.

2.1.3. Учень кожного класу максимально зможе набрати 24 бали (по 12 – за кожний твір). Тому перевіряти роботи слід, не розділяючи їх на дві групи (українську і російську), а спільно.

2.1.4. Конкурсні роботи (твори) слід перевіряти, дотримуючись вимог до перевірки письмових робіт (підкреслювати помилки і виносити відповідні позначки на поля: орфографічні – І, пунктуаційні – v, граматичні – Г, лексичні – Л, стилістичні – Ст), поданих у чинних програмах з української мови та літератури і з російської мови та літератури («Інтегрований курс»). Необхідно звертати увагу на охайність; виправлення підкреслювати хвилястою лінією, знижувати сумарну кількість балів за брудні, з великою кількістю виправлень роботи.

2.1.5. Оцінки (бали) за мовне оформлення і зміст кожного твору виставляються також відповідно до критеріїв оцінювання, визначених у чинних програмах.

2.1.6. Місця серед усіх учнів однієї паралелі розподіляються спільно, незважаючи на мову написання.

2.1.7. Відповідно до Положення у кожній паралелі визначається кількість переможців, яка не перевищує 30% від загальної кількості учнів цієї паралелі.


2.2. Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика


   1. Голова журі або представник організаційного комітету шифрує конкурсні роботи після того, як зібрані всі роботи певної вікової категорії учнів; віддає їх членам журі для перевірки. Тільки після того, як перевірено всі роботи певної паралелі, проводиться їх дешифрування і заноситься відповідний запис до протоколів.

   2. Максимальна кількість балів за кожне завдання буде вказана безпосередньо в завданнях. Твір слід оцінювати згідно з критеріями, поданими в чинній програмі для початкової школи.

   3. Серед учнів кожної паралелі визначаються по три переможці: 1 – перше місце; 1 – друге; 1 – третє.

3. Організація звітності та подання документації

для участі в ІІІ (обласному) етапі конкурсів


3.1. Наголошуємо, що до 05. 12. 2012 необхідно подати:

роботи учнів 3 – 4 класів (Міжнародний конкурс з української мови ім П.Яцика) та учнів 5 – 11 класів (Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка), які набрали найвищу кількість балів у своїй паралелі й посіли І місце у відповідному конкурсі;

звіти та протоколи проведення ІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед учнів 5 – 11 класів і Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика;

описовий аналіз виконання учнями завдань (типові помилки з указівкою відсотка учнів, що їх припустилися; завдання, які викликали найбільші утруднення; висновки про прогалини у знаннях, уміннях і навичках учнів і шляхи їх усунення).

3.2. Одночасно звертаємо увагу на те, що учнівські роботи після 05.12.2012 не приймаються на розгляд журі ІІІ (обласного) етапу. Не розглядатимуться також роботи, на яких не буде штампу районного (міського) відділу (управління) освіти.

3.3. З поданих на розгляд журі ІІІ (обласного) етапу робіт переможців
ІІ (районного) етапу конкурсів будуть вибрані найкращі 110 робіт. Автори цих 110 робіт будуть запрошені для участі у ІІІ (обласному) етапі конкурсів, який відбудеться 22 грудня 2012 року на факультеті підвищення кваліфікації КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» (м. Харків, вул. Світла, 41).

3.4. ^ Звертаємо увагу:

– учні 3 – 4 класів, які посядуть І, ІІ, ІІІ місця на ІІІ (обласному) етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика, та учні 5 – 11 класів, які посядуть ІV, V, VІ місця на ІІІ (обласному) етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, братимуть участь у VІ (загальнонаціональному) етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика, який відбудеться в січні 2013 року;

 • учні 5 – 11 класів, які посядуть І, ІІ, ІІІ місця на ІІІ (обласному) етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, візьмуть участь у VІ (загальнонаціональному) етапі цього ж конкурсу, який відбудеться в лютому 2013 року.^ 4. Зразок заповнення протоколу перевірки робіт учасників ІІ етапу

Міжнародного мовно-літературного конкурсу

учнівської та студентської молоді

імені Тараса Шевченка у 2012/2013 навчальному році


Кутовий штамп

районного (міського)

відділу (управління) освіти

Протокол


перевірки робіт учасників ІІ етапу

^ Міжнародного мовно-літературного учнівської та студентської молоді

імені Тараса Шевченка у 2012/2013 навчальному році


За результатами перевірки робіт учасників ІІ етапу Конкурсу ____________________району (міста) журі визнало переможцями таких учнів:з/п

Прізвище

ім’я, по

батькові

учня

Повна назва загальноосвітнього навчального закладу

Прізвище, ім’я,

по батькові

вчителя, який

підготував учня; стаж, категорія

Кількість

набраних

балів

Місце, яке

посів на

ІІ етапі

5 клас


1.

І

2.

ІІ

3.

ІІІ

6 клас


4.

І

5.

ІІ

6.

ІІІ

7 клас

7.

І

8.

ІІ

9.

ІІІ

8 клас

10.

І

11.

ІІ

12.

ІІІ

9 клас

13..

І

14.

ІІ

15.

ІІІ

10 клас


16.

І

17.

ІІ

18.

ІІІ

11 клас


19.

І

20.

ІІ

21.

ІІІ


^ Голова журі підпис ПІБ

Зразок заповнення протоколу перевірки робіт учасників ІІ етапу

Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

у 2012/2013 навчальному році


Кутовий штамп

районного (міського)

відділу (управління) освіти

Протокол


перевірки робіт учасників ІІ етапу

^ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

у 2012/2013 навчальному році


За результатами перевірки робіт учасників ІІ етапу Конкурсу ____________________району (міста) журі визнало переможцями таких учнів:
з/п

Прізвище

ім’я, по

батькові

учня

Повна назва загальноосвітнього навчального закладу

Прізвище, ім’я,

по батькові

вчителя, який

підготував учня; стаж, категорія

Кількість

набраних

балів

Місце, яке

посів на

ІІ етапі

3 клас


1.

І

2.

ІІ

3.

ІІІ

4 клас


4.

І

5.

ІІ

6.

ІІІ


Голова журі підпис ПІБСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації