Поиск по базе сайта:
Тренінг партнерського спілкування для обдарованих дітей icon

Тренінг партнерського спілкування для обдарованих дітей
Скачати 26.09 Kb.
НазваТренінг партнерського спілкування для обдарованих дітей
Дата конвертації15.09.2014
Розмір26.09 Kb.
ТипДокументи

Тренінг партнерського спілкування для обдарованих дітей
Горбатюк І.А., практичний психолог

СЮТ
Позашкільна освіта на сьогоднішній день є однією із динамічних освітніх систем: постійно обновлюється її зміст, методи та форми роботи з дітьми та підлітками, все більш творчою та цікавою робиться робота педагогів. Все це відкриває нові аспекти і проблеми, вимагаючи осмислення вчених, психологів та педагогів-практиків.

Головною особливістю національної системи освіти є збереження та розвиток позашкільного виховання та навчання, яке повинне забезпечити дітям рівний доступ до різних напрямків творчої діяльності, представити можливості для реалізації потреб в моральному, інтелектуальному і фізичному розвитку, професійному самовизначенні.

В основі виховного процесу нашого позашкільного закладу лежить сумісна творча діяльність гуртківців та педагогів за різними напрямками роботи.

Проблема роботи з обдарованими дітьми актуальна і перспективна для системи позашкільних закладів, оскільки обдаровані діти являються творчим потенціалом для розвитку позашкільної освіти.

Багато наукових робіт присвячена вивченню поняття «обдаровані діти», методів розвитку обдарованості і взаємовідносин з юними талантами. До таких дітей відносять тих, чиї здібності, помітно вищі, чим у однолітків, і більш того – постійно прагне нових знань, дискомфортно почуває себе в середніх умовах загальної освіти. Загалом на таких дітях, цілеспрямованих і наполегливих, орієнтована система позашкільної освіти.

Гуртківці беруть активну участь в районних та обласних заходах.

Застосування тренінгу як додаткової форми освіти дає змогу сприяти створенню в умовах позашкільного навчання адекватні умови для виявлення обдарованих дітей. До таких умов слід віднести:

  • пошук кандидатів на масиві всіх гуртківців групи;

  • цілеспрямоване спостереження за дитиною у процесі роботи гуртка;

  • поетапний підхід до поетапної ідентифікації;

  • реальна можливість для кожної дитини спробувати власні сили у межах ускладненої програми та можливість виходу з неї без будь-яких ускладнень.

У викладенні принципів створення програми тренінгу використано ідеї й практичні розробки вітчизняних і зарубіжних дослідників дитячої обдарованості Д.Б. Богоявленської, А.І. Савенкова, А.М. Матюшкіна, В.Н. Дружиніна, Дж. Рензуллі.

Програма розрахована для дітей віком: 9 – 12років.
Мета програми :

- розвиток здібностей до партнерського спілкування;

- навчити гуртківців навичок спілкування, закріпити ці навички в ігровій формі, сприяти об’єднанню дитячого колективу.
Задачі:

- розвиток представлень цінностей іншої дитини і самого себе;

- оволодіння засобами регуляції емоційних станів;

- розвиток навичок вербального та невербального спілкування;

- забезпечення продуктивного психічного й особистісного розвитку обдарованої дитини, необхідного для творчої самореалізації; формування комунікативних, організаторських вмінь і лідерських рис гуртківців.
Очікуванні результати:

Після реалізації програми обдаровані гуртківці володітимуть великим обсягом інформації, робитимуть висновки, інтегруватимуть та синтезуватимуть інформацію, аналізуватимуть ситуації, висловлюватимуть оригінальні й творчі ідеї.
Вимоги до проведення занять:

Проведення занять не потребує спеціальних матеріалів: потрібні бум ага для малювання і для нотаток, набори кольорових аркушів по кількості учасників групи, іменні таблички (бейджики), м’яч.

Приміщення для проведення занять повинно дозволяти розставляти стільці для учасників по колу.

Заняття проводяться один раз в неділю, 7 занять, тривалість заняття – 1 година.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації