Поиск по базе сайта:
Питання ІІ міського турніру юних географів (2009-2010 навчальний рік) icon

Питання ІІ міського турніру юних географів (2009-2010 навчальний рік)
Скачати 18.19 Kb.
НазваПитання ІІ міського турніру юних географів (2009-2010 навчальний рік)
Дата конвертації23.06.2013
Розмір18.19 Kb.
ТипДокументи

Питання ІІ міського турніру юних географів

(2009-2010 навчальний рік)


 1. (2) «Суспільство здійснює як деструктивні, так і конструктивні впливи на природу Землі». Розкрийте зміст цього висловлювання. Наведіть приклади облаштування природного середовища людиною.

 2. (3) «Ландшафт - оберіг національної культури». Спробуйте підтвердити цей вислів конкретними прикладами.

 3. (4) Доведіть правильність думки: «Географічні інформаційні системи - потужна галузь глобальної економіки». Яку роль відіграють геоінформаційні системи в освіті, науці та суспільному житті України?

 4. (5) Оцініть сучасне геополітичне положення України. Як впливає на геополітику забезпеченість держави природним газом?

 5. (6) Чи мають рацію ті науковці, які вважають необхідним вивчення природних ресурсів Антарктиди, враховуючи межі територіальних інтересів країн регіону? Яким Ви вбачаєте майбутнє цієї частини світу?

 6. (9) Причиною зростання кількості катастрофічних паводків на річках Українських Карпат є інтенсивна господарська діяльність в їх річищах і на водозборах, а не глобальні зміни клімату. Аргументуйте «за» і «проти» цього твердження.

 7. (11) Як, на Вашу думку, приватизація землі в Україні може вплинути на розвиток аграрного сектора національної економіки?

 8. (14) Поясніть вислів відомого вченого-географа М.М. Баранського: «Люди не перелітні птахи, і їхнє переселення пояснюється не біологічними, а суспільними законами». Назвіть ці суспільні закони, що зумовлюють міграційні процеси, а також поясніть наслідки міграцій та періоди великих масових переселень. Зокрема й українців.

 9. (15) Сучасне промислове виробництво використовує велику кількість води. За даними ООН щороку зростають потреби в прісній воді. Запропонуйте власний проект щодо розв'язання проблеми забезпечення прісною водою людства на найближче майбутнє.

 10. (16) Висловіть думку щодо твердження «Географія - це ще не все, але все інше без географії ніщо».

 11. (17) Відомий учений В.М. Фріндланд назвав строкатість карти ґрунтів «чарівним перським килимом», на якому позначені усі таємничі секрети природи. На прикладі ґрунтового покриву України доведіть це твердження.

 12. (19) За «цивілізаційною» теорією відомого політолога Самуеля Гантінгтона межа між православною східною і католицькою західною цивілізаціями проходить через територію України. Чи загрожує це українській державності? Відповідь обґрунтуйте.(В дужках вказано нумерацію відповідно до переліку питань V Всеукраїнського турніру юних географів)Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації