Поиск по базе сайта:
Всеукраїнська Інтернет-олімпіада з географії icon

Всеукраїнська Інтернет-олімпіада з географії
Скачати 29.17 Kb.
НазваВсеукраїнська Інтернет-олімпіада з географії
Дата конвертації22.06.2013
Розмір29.17 Kb.
ТипДокументи

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Управління освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації

Одеський обласний інститут удосконалення вчителів


Всеукраїнська Інтернет-олімпіада з географії

ІІ (заочний) тур 2011 рік


Завдання для учнів, які перейшли до 8-9 класів.

Роботи учнів, які перейшли в 10-і, 11-і класи, не приймаються.

  1. Історія даного народу налічує декілька тисячоліть. Давньогрецький географ та історик Страбон писав «… могутній народ і, я думаю, самий хоробрий та відважний у світі. Вони в злагоді з усіма сусідніми народами.» Згадки про них зустрічаються у Плінія, Птоломея та ін. За легендами саме з ними пов'язаний міф про Золоте Руно. Починаючи з ХІХ століття територія, на якій мешкає цей народ, стає предметом величезного інтересу поетів, учених, художників, археологів та туристів різних країн світу. Характерною ознакою місцевого краєвиду є башти-фортеці.

Про який народ йдеться? Складіть фізико-географічну характеристику території, на якій він мешкає. Проаналізуйте чинники, які впливали на характер господарської діяльності в давні часи та сьогодні. Назвіть «національний» вид спорту цього народу. 12 балів.  1. Досліджуючи вавилонські та ассірійські поселення, археологи виявили величезні міські будівлі. Доведено, що їх спорудження було можливим завдяки певному виду корисних копалин. Назвіть їх. Як ви вважаєте, чи використовувались вони іншими стародавніми народами. Проаналізуйте, як змінилися технологія видобутку та принципи використання цієї речовини в наші часи. Назвіть країни-лідери з видобутку даної корисної копалини в сучасному світовому господарстві. 12 балів.  1. Це місто виникло в 1601 році і вже через 10 років стало великим, добре укріпленим промисловим та торговельним центром Сибіру. Також воно використовувалось для ясачних операцій території басейнів річок Таз, Єнісей та Лєна. «.. – це золоте дно, свого роду Каліфорнія, куди стікаються за дорогоцінним пушним звіром жителі північних губерній», писав М.Оболенський – дореволюційний дослідник історії Сибіру. Кожного року з цього міста вивозилось більше ніж 100 тис. шкірок пушних звірів. Історія його існування налічує не більше 100 років. Назвіть це місто. Проаналізуйте, як історія даного поселення пов’язана з історією російських географічних відкриттів. 12 балів.
^

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Управління освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації

Одеський обласний інститут удосконалення вчителів


^ Всеукраїнська Інтернет-олімпіада з географії

ІІ (заочний) тур 2011 рік
Завдання для учнів, які перейшли до 10-11 класів

  1. Це реліктове заповідне озеро знаходиться біля моря та відокремлено від нього тонкою перемичкою з піску та гравію. Унікальність даного географічного об’єкту в тому, що за тисячоліття тут встановилася рівновага прісної та морської води та створились умови для одночасного розвитку морських і прісноводних організмів. Озеро поділяється на п’ять самостійних не схожих між собою шарів-поверхів. Кожний шар має своїх постійних мешканців. Придонний пласт насичений сірководнем, і єдині його мешканці – бактерії певного виду. Назвіть це озеро та схарактеризуйте всі водні шари, на які воно поділяється. Порівняйте його з іншим світовим унікумом – Чорним морем. Наведіть приклади подібних географічних об’єктів. 12 балів.  1. Для України, яка володіє потужним гірничопромисловим потенціалом, проблема накопичення та утилізації промислових відходів має першочергове значення. Доведіть, що вивчення промислових відходів має важливе народногосподарське значення для України при вирішенні як екологічних, так і економічних проблем.

12 балів.  1. Після створення І. Ньютоном теорії гравітації почались дослідження поля тяжіння Землі. Виникло припущення, що над горами сила тяжіння повинна бути більша, ніж на рівнинах або в океані, тому що самі гори мають величезну масу. Доведіть або спростуйте це припущення з позицій сучасних наукових досліджень.12 балів.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації