Поиск по базе сайта:
Нормативно-правові та організаційно-методичні засади ефективної діяльності предметних методичних об’єднань учителів загальноосвітніх навчальних закладів у Харківській області в умовах якісного навчання учнів у 2012/2013 навчальному році icon

Нормативно-правові та організаційно-методичні засади ефективної діяльності предметних методичних об’єднань учителів загальноосвітніх навчальних закладів у Харківській області в умовах якісного навчання учнів у 2012/2013 навчальному році
Скачати 43.91 Kb.
НазваНормативно-правові та організаційно-методичні засади ефективної діяльності предметних методичних об’єднань учителів загальноосвітніх навчальних закладів у Харківській області в умовах якісного навчання учнів у 2012/2013 навчальному році
Дата конвертації21.06.2013
Розмір43.91 Kb.
ТипДокументи


Нормативно-правові та організаційно-методичні засади ефективної діяльності предметних методичних об’єднань учителів загальноосвітніх навчальних закладів у Харківській області в умовах якісного навчання учнів у 2012/2013 навчальному році


Татаринов М.В., завідувач Центру

методичної роботи

з керівними кадрами

комунального вищого

навчального закладу

«Харківська академія неперервної освіти»


Аналіз роботи предметних методичних об’єднань учителів загальноосвітніх навчальних закладів різних типів і форм власності Харківської області, проведений Центром методичної роботи з керівними кадрами комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти», свідчить, що трапляються непоодинокі випадки, коли вони функціонують формально та не забезпечують дієвої роботи на початковій ланці методичної.

З’ясовано, що керівники загальноосвітніх навчальних закладів, їх заступники з навчально-виховної роботи не в змозі якісно допомогти вчителям-предметникам, які очолюють такі методичні утворення, і як результат – формалізм у методичній роботі у школі.

З метою забезпечення ефективної методичної роботи педагогічних працівників у загальноосвітніх навчальних закладах, особливо керівників предметних методичних об’єднань, нижче пропонується варіант нормативно-правових й організаційно-методичних засад для налагодження якісної роботи предметних методичних об’єднань, перетворення їх на надійного методичного помічника для вчителя, особливо у сільській місцевості, та як результат – професійне зростання педагога-предметника, якісне викладання ним навчальних предметів учням, суттєве зростання якості навчально-виховного процесу у школі.


Підходи до змісту нормативно-правових документів, науково-методичних, інструктивних матеріалів, які повинні містити відповідні папки, що відображають зміст їх практичної діяльності:

 1. У відповідних методичних об’єднаннях учителів природничо-математичних дисциплін забезпечити реалізацію Державної цільової соціальної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти, заходів на її виконання загальнодержавного та обласного рівнів; відповідний наказ Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації.

 2. У відповідних методичних об’єднаннях учителів суспільно-гуманітарних дисциплін наявна та реалізується Концепція літературної освіти, затверджена наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 26.01.2011 № 58.

 3. У матеріал (папках з відповідним індексом згідно з номенклатурою справ) у наявності щорічні інструктивно-методичні рекомендації Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, які щороку до 01.09. оновлюються. Забезпечено їх виконання у навчально-виховному процесі.

 4. У матеріал (папках з відповідним індексом згідно з номенклатурою справ) у наявності обласні Програми підвищення якості навчання з предметів. Забезпечено їх реалізацію у навчально-виховному процесі.

 5. Проведено змістовний аналіз роботи за попередній навчальний рік із посиланням на чинні інструктивно-методичні матеріали та нормативно-правові документи; зазначено про ключові досягнення та проблеми, які не вдалося розв’язати. Проаналізовано стан навчально-виховного процесу за вечірньою (змінною) та заочною формами навчання.

 6. Визначено єдину методичну тему, яка співвідноситься з обласною та враховує сучасний стан розвитку відповідної галузі науки.

 7. Сформульовані завдання для реалізації визначеної теми.

 8. Складено списки вчителів-членів методичного об’єднання із зазначенням повністю їхнього прізвища, ім’я, по батькові (кожного з них), їх освіти, фаху, кваліфікаційної категорії, педагогічного звання, загального педагогічного стажу, останнього року проходження курсової перепідготовки, року атестації, участі у спецкурсах (складається у вигляді таблиці).

 9. Визначена чітка назва методичної теми, над якою працює кожний із педагогів.

 10. Наявні записи про особисті досягнення та напрацювання кожного вчителя-члена предметного методичного об’єднання.

 11. Зафіксовані результати проведеної діагностичної роботи з учителями з метою виявлення їх запитів і творчих досягнень.

 12. Розроблені тематика та план проведення кожного засідання предметного методичного об’єднання на навчальний рік.

 13. Наявні листи реєстрації учасників секційних засідань.

 14. Підготовлені за результатами засідань та зберігаються протягом усього навчального року протоколи за встановленим нормативно зразком (див. чинну Інструкцію з ведення обов’язкової ділової документації…).

 15. Тези виступів і доповідей педагогів згідно з темою відповідного засідання методичного об’єднання.

 16. Сплановано та фактично проводяться тематичні заходи з учителями та наявні відповідні листи реєстрації.

 17. Містяться матеріали про проведення учнівських олімпіад, конкурсів, турнірів.

 18. Сплановано використання у навчально-виховному процесі інформаційно-комунікаційних технологій.

 19. Матеріали про підвищення професійної майстерності педагогів (курси підвищення кваліфікації, спецкурси, професійні конкурси, участь у роботі обласних науково-методичних заходів та ін.).

 20. Приділено увагу упровадженню допрофільного та профільного навчання. Наявні обласні моделі проведення уроків у допрофільних і профільних класах.

 21. Містяться обласні моделі проведення уроків, консультаційних, залікових занять у класах (групах) із вечірньою (змінною) та заочною формами навчання. Наведено опис їх упровадження у конкретній школі.

 22. Наявні матеріали про роботу з молодими педагогами та систему наставництва.

 23. Розкрито питання про запровадження ефективного педагогічного досвіду.

 24. Інші напрями роботи, над якими працює колектив методичного об’єднання.

Уся діяльність предметних методичних об’єднань підлягає розгляду (один раз на навчальний рік) на засіданні методичної ради загальноосвітнього навчального закладу. Методична рада навчального закладу чітко координує діяльність предметних методичних об’єднань через їх голів.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації