Поиск по базе сайта:
Методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії у 2010/2011 навчальному році icon

Методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії у 2010/2011 навчальному році
Скачати 25.62 Kb.
НазваМетодичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії у 2010/2011 навчальному році
Дата конвертації21.06.2013
Розмір25.62 Kb.
ТипМетодичні рекомендації

Методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії

у 2010/2011 навчальному році


Федченко С.Г., методист Центру

аналізу та прогнозування розвитку освiти


Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів у 2010/2011 навчальному році» від 21.09.2010 року № 891, з метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді та згідно з п. 1.1 Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти від 18 серпня 1998 року № 305 та зареєстрованого Міністерством юстиції 24 вересня 1998 року № 598/3038, у 2010/2011 навчальному році проводиться Всеукраїнська учнівська олімпіада з астрономії.

У ІІ (районному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії у 2010/2011 навчальному році учні виступатимуть у двох вікових категоріях: одна – учні 11-х класів, друга – учні 10-х класів або школярі меншого віку (6-9 класів). Завдання для цих різних вікових категорій будуть різного рівня складності.


Початок олімпіади о 1000. На виконання учнями завдань відводиться 3 астрономічні години.

Комплект олімпіадних завдань для учнів 11-х класів охоплює вивчений по астрономії матеріал з курсу природознавства (Програми для середньої загальноосвітньої школи. Природознавство 5-6. - К.; Ірпінь: Перун, 2005), а також з курсу астрономії (Астрономія. 11 клас. Програми для загальноосвітніх навчальних закладів. - К: Шкільний світ, 2001) з розділів, які учні повинні були опанувати до терміну проведення олімпіади, а саме: 1. Предмет астрономії. Її розвиток і значення в житті суспільства. Короткий огляд об’єктів дослідження в астрономії. 2. Небесна сфера. Рух світил на небесній сфері. 3. Методи та засоби астрономічних досліджень.


Комплект олімпіадних завдань для учнів 10-х (або школярів меншого віку) охоплює вивчений по астрономії матеріал з курсу природознавства (Програми для середньої загальноосвітньої школи. Природознавство 5-6. - К.; Ірпінь: Перун, 2005).

Комплект завдань для кожної паралелі містить 5 завдань. Поряд з умовою задачі подана максимальна кількість балів, яку учень може одержати за її розв’язання. Максимальна сума балів за виконання всіх олімпіадних завдань становить 25 балів. Для об’єктивного оцінювання виконаних завдань доцільно користуватися критеріями, які будуть надано разом із завданням у день проведення олімпіади.

^ Учням 11-х класів слід мати карти зоряного неба.

Учням не дозволяється користуватись додатковою літературою (посібниками, довідниками тощо).

Переможці ІІ етапу олімпіади визначаються у кількості, яка не перевищує 25% учасників змагань в даній віковій категорії з орієнтовним розподілом кількості дипломів І, ІІ та ІІІ ступенів у співвідношенні 1:2:3.

Переможцем не може бути учасник, який за сумарним результатом виступу на ІІ етапі олімпіади набрав менше ніж третину від максимально можливої кількості балів.


Зразок оформлення титульного листа роботи учасника олімпіади:


Робота

учасника II етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії

Прізвище

Ім'я __________

По батькові

Клас

Школа

Місто (село)

Район______________________________________

Шкільний вчитель

(прізвище, ім'я, по батькові повністю)

До олімпіади підготував

(прізвище, ім'я, по батькові повністю)Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації