Поиск по базе сайта:
Методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики у 2011/2012 навчальному році icon

Методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики у 2011/2012 навчальному році
Скачати 22.93 Kb.
НазваМетодичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики у 2011/2012 навчальному році
Дата конвертації20.06.2013
Розмір22.93 Kb.
ТипМетодичні рекомендації

Методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики

у 2011/2012 навчальному році


Федченко С.Г., методист Центру

аналізу та прогнозування розвитку освiти

У ІІ (районному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики у 2011/2012 навчальному році беруть участь учні 7-11 класів.


Увага: Якщо вивчення фізики в 7 класах загальноосвітнього навчального закладу розпочинається з другого семестру, то учні-семикласники не беруть участі у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з фізики.

Початок олімпіади о 1000. На виконання учнями завдань відводиться 3 астрономічні години.

Комплект олімпіадних завдань охоплює вивчений учнями матеріал з різних розділів курсу фізики відповідно до навчальної програми за попередні роки навчання та з розділів, тем, які учні повинні були опанувати до терміну проведення олімпіади, а саме:

Клас
^

Розділи, теми


7

Розділ 1. «Починаємо вивчати фізику». Розділ 2. «Будова речовини» (з теми «Фізичне тіло і речовина» по тему «Будова речовини» включно).

8

Розділ 1. «Механічний рух». Розділ 2. «Взаємодія тіл» (з теми «Взаємодія тіл» по тему «Прості механізми» включно).

9

Розділ 1. «Електричне поле». Розділ 2. «Електричний струм» (з теми «Електричний струм» по тему «Вимірювання напруги» включно).

10

Розділ 1. «Кінематика». Розділ 2. «Динаміка» (з теми «Механічна взаємодія тіл» по тему «Закон всесвітнього тяжіння» включно).

11

Розділ 1. «Електричне поле». Розділ 2. «Електричний струм».Розділи та теми подані у відповідності до діючих навчальних програм з фізики, а саме: для 7-9 класів програма ^ Фізика. - К.; Ірпінь: Перун, 2005; для 10-11 класів програма академічного рівня із збірника програм з профільного навчання Програма для загальноосвітніх навчальних закладів 10-11 класи Фізика. Рівень стандарту. Академічний рівень. Профільний рівень. – К., 2010.

Комплект завдань для кожної паралелі містить 5 задач. Поряд з умовою задачі подана максимальна кількість балів, яку учень може одержати за її розв’язання. Максимальна сума балів за виконання всіх олімпіадних завдань становить 25 балів.

З метою перевірки набуття учнями первинних навичок планування та проведення фізичного експерименту, опрацьовування та інтерпретації його результатів, а також для якісної підготовки до практичного туру ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики в кожній паралелі пропонується завдання експериментального спрямування.

Усі необхідні дані для розв’язування задач подані в умовах задач, тому учням не дозволяється користуватись додатковою літературою (посібниками, довідниками тощо). Для виконання обчислень можна використовувати мікрокалькулятори.

Для об’єктивного оцінювання виконаних завдань доцільно користуватися критеріями, які будуть надані разом із завданням у день проведення олімпіади.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації