Поиск по базе сайта:
Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Психологія. 11 клас icon

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Психологія. 11 клас
Скачати 42.34 Kb.
НазваПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів. Психологія. 11 клас
Дата конвертації20.06.2013
Розмір42.34 Kb.
ТипПрограма

Методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ у 2011/2012 навчальному році


Нурєєва Т.К., методист Центру

практичної психології і соціальної роботи


Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 21.09.2010 р. № 891, у 2011-2012 н.р. проводиться Всеукраїнська учнівська олімпіада з педагогіки і психології.

ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з педагогіки і психології відбудеться 25 грудня 2011 р.

Олімпіада з педагогіки і психології у 2011-2012 н.р. буде проведена для учнів 11-х класів ЗНЗ. Рекомендовано залучити учнів 10-х класів, але вони будуть виконувати завдання 11-го класу.

Час виконання завдань олімпіади – 4 астрономічних години.

На даний час існує тільки одна програма, схвалена Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України з психології для 11 класу (укладач Болтівець С.І.), тому зміст завдань Всеукраїнської олімпіади з педагогіки і психології для ІІ (районного (міського)) етапу матиме такі особливості:

 1. за змістом завдання характеризуються загальним спрямуванням, тобто орієнтовані на виявлення загальної педагогічної і психологічної обізнаності та ерудованості учнів;

 2. завдання дібрані за тематикою навчальних програм шкільних предметів, у яких вивчаються психологічні поняття:

  • "Психологія" (Болтівець С.І., Губенко О.В., Науменко О.С., Нечаєва О.С., Стемківська Я.Є., Чепа М. А. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Психологія. 11 клас, http://www.iitzo.gov.ua/files/programa_z_psihologii_
   11rl_standart_akadem.doc
   ): розділи "Психологія пізнання й навчання", "Психологія творчості", "Психологія особистості", "Основи психології спілкування","Емоційно-почуттєвий світ людини", "Психологія вибору професій";

  • "Біологія" (О.В.Данилова, П.Г.Балан, А.С.Вихренко та ін. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Біологія. 7-11 класи. – К. ; Ірпінь, 2005. – 85 с.): теми 10 розділу "Біологічні основи поведінки людини" – "Формування поведінки і психіки людини", "Мислення і свідомість" (9 клас);

  • "Основи здоров'я" (Т.Є.Бойченко, В.М.Заплатницький, В.В.Дивак. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Основи здоров'я. 5-9 класи. – К. : ВТФ "Перун", 2005. – 41 с.): теми 4 розділу програми "Психічна і духовна складові здоров'я" – "Психологічне благополуччя підлітків", "Конфлікти і здоров'я" (7 клас); "Самопізнання і самовиховання особистості" (9 клас);

 1. завдання з педагогіки спрямовуються на основні педагогічні поняття: предмет і завдання педагогіки, навчання і виховання дитини, розвиток і формування особистості.

 2. для підготовки учнів до участі в олімпіаді рекомендовано використати літературу:

Бордовская Н.В., Реан А.А. Педагогика. Учебник для вузов: Издательство Питер, 2000. – 304 с.

Немов Р.С. Психология: Учеб. для студ. высш. пед. учеб. заведений: В 3 кн. – 4-е изд. – М.: Гуманит. Изд. центр ВЛАДОС, 2000.- Кн. 1: Общие основы психологии. – 688 с.

Подласый И.П. Педагогика начальной школы: Учеб. пособие для студ. пед. коледжей.- М.: Гуманит. изд. центр ВЛАДОС, 2000.- 400с.

Психологический словар / Под ред.. В.П. Зинченко, Б.Г. Мещерякова. – 2-е узд., перераб. и доп. – М.: Педагогіка-Пресс, 2001. – 440с.

Реан А.А., Бордовская Н.В., Розум С.И. Психология и педагогика. — СПб.: Питер, 2002. — 432 с.


Завдання ІІ (районного (міського)) етапу олімпіади складаються з:

1. завдання на встановлення відповідності;

2. 5-ти тестових завдань закритого типу на вибір однієї правильної відповіді;

3. завдання, що передбачає аналіз психологічної чи педагогічної ситуації;

4. педагогічної задачі;

5. творче завдання.

Для правильного оцінювання завдань на встановлення відповідності, тестових завдань закритого типу створено відповідні ключі; для оцінювання завдання з аналізу психологічної чи педагогічної ситуації, педагогічної задачі та творчого завдання розроблено Методичні рекомендації щодо перевірки та оцінювання робіт ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки і психології.

Оцінювання завдань
Форма завдання

Максимальна кількість балів за одне завдання

1.

Завдання на встановлення відповідності

4 бали

2.

Тестові завдання

Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал

3.

Аналіз психологічної чи педагогічної ситуації

10 балів

4.

Педагогічна задача

12 балів

5.

Творче завдання

12 балів


Третє, четверте та п’яте завдання оцінюються за критеріями оцінювання зв'язного висловлювання (за чинною програмою з української мови). Доводячи чи спростовуючи думку, учень має право на особистісне (суб'єктивне) бачення цього питання. Тому до перевірки третього, четвертого та п’ятого завдань варто залучити вчителів української мови і літератури.

До участі в олімпіаді з педагогіки і психології рекомендовано насамперед залучати учнів 10-11 класів, які брали або беруть участь у просвітницьких програмах «Рівний-рівному», «Школа проти СНІДу», «Діалог», учасників МАН, учнів, які цікавляться проблемами педагогіки і психології та планують пов’язати майбутнє з педагогічною діяльністю.

Звертаємо Вашу увагу на те, що учням не дозволяється користуватися додатковою літературою.

Початок олімпіади о 10.00.

Завдання до ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки і психології можна буде знайти на сайті КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» 25 грудня.

Код до завдань олімпіади можна отримати 25 грудня о 8.00 за поданими електронними адресами (у разі технічних проблем звертатися за телефоном 731-37-93 в Центрі практичної психології та соціальної роботи).

Коди до відповідей будуть розіслані на надані електроні адреси 25 грудня о 14.00.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації