Поиск по базе сайта:
Досвід впровадження дистанційної освіти в Харківській гімназії №1 icon

Досвід впровадження дистанційної освіти в Харківській гімназії №1
Скачати 40.77 Kb.
НазваДосвід впровадження дистанційної освіти в Харківській гімназії №1
Дата конвертації20.06.2013
Розмір40.77 Kb.
ТипДокументи

ВИСТУП НА КОЛЕГІЇ


ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА – СУЧАСНИЙ СПОСІБ ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ


У рамках загальносвітових тенденцій переходу від індустріального до інформаційного суспільства розвиток дистанційної форми навчання є одним з перспективних напрямків удосконалення системи освіти.

Вирішення нових завдань, поставлених перед системою освіти України процесами державотворення, кардинальними змінами в суспільно-політичному житті країни, вимагає вироблення адекватної організаційної структури системи освіти, яка б забезпечувала перехід до принципу "освіта впродовж усього життя". Вирішення цієї проблеми можна знайти через уже добре відому в усьому світі систему дистанційного навчання.

Дистанційне навчання сприяє реалізації головних засад освітньої політики демократичних держав – спрямованість навчання й виховання на індивідуальний розвиток особистості, задоволення й формування її інтелектуальних потреб та інтересів відповідно до інтересів суспільства.

Дистанційна освіта - це система та процес, що надає учням навчальні ресурси.

Розвиток дистанційної освіти в Україні розпочався значно пізніше, ніж у країнах Західної Європи і здійснювався за умов низького рівня інформатизації українського суспільства, незначної кількості оснащення комп'ютерною технікою шкіл України та відсутності спеціалізованих методик дистанційного навчання. На сьогодні в Україні вжестворена нормативно-правова база впровадження дистанційної освіти.

^ Досвід впровадження дистанційної освіти в Харківській гімназії № 1

Сучасна освіта вимагає безупинно розширювати своє сприйняття комплексності світу та формування інформаційного суспільства. Для того, щоб знання отримали конкретний зв'язок з діями, необхідно постійно "навчати себе", поповнюючи й розширюючи свою освіту. Саме цю мету й ставили перед собою члени творчої групи гімназії під час впровадження додаткової дистанційної освіти.

Харківська гімназія № 1 з 2001 року впроваджує дистанційне навчання в систему шкільної додаткової освіти. Цьому сприяє тісна співпраця вчителів гімназії з Проблемною лабораторією дистанційного навчання НТУ «ХПІ».

З 2009 року навчання учнів в дистанційних курсах здійснюється в навчальному середовищі Moodle, що технічно спростило роботу учнів і дозволило підключити до навчання учнів 7-х та 8-х класів. Творчою групою вчителів гімназії, які займаються проблемою впровадження дистанційної додаткової освіти старшокласників, проведено вимірювання впливу системи дистанційного навчання на навчальні досягнення учнів та формування в них потреби до навчання протягом життя. За результатами дослідження з’ясувалось, що учнів частіше за все цікавить у дистанційному навчанні нове, цікава форма отримання знань, незвичайні теми та матеріали. Крім того було проведено дослідження щодо результатів навчальних досягнень учнів під час залучення їх до навчання на додаткових дистанційних курсах. Результати дослідження показали, що знання учнів з математики за три роки їх участі у дистанційних курсах покращились.

За період з 2001 до 2007 років група вчителів пройшла курсову підготовку в ПЛДН НТУ «ХПІ». У 2012 році заплановано нову програму навчання з семи семінарів для учителів, які приєднались до роботи в лабораторії останнім часом. 2010 рік став роком розроблення моделі використання дистанційної освіти в формуванні системи додаткового освітнього простору учнів гімназії, яка сформована основі отриманих на узагальнюючому етапі даних і було розроблено проект створення школи дистанційного навчання.З даною моделлю гімназія брала участь у конкурсі «Шкільний інформаційний світ» та посіла І місце в номінації «Школа дистанційної освіти».

За час впровадження дистанційних курсів з 2001 року до курсів було залученобільше 120 учнів гімназії, а сертифікати отримали близько 40 учнів.

На сьогоднішній день у гімназії до проекту залучено учнів 8-11 класів та 7 учителів, які працюють у творчій лабораторії.З березня 2011 року творчою лабораторією проведено три семінари в рамках майстер-класу з питань дистанційної освіти для вчителів закладів освіти міста.

За час роботи з дистанційними курсами ми визначились, що дистанційна освіта зручна тим, що дозволяє:

  • Навчатися у відповідності до свого темпу, особистісних особливостей та освітніх потреб.

  • Не обмежувати себе у виборі навчального матеріалу та освітніх можливостей, попри своє місцеперебування.

  • Використовувати під час процесу навчання сучасні технології, тобто, паралельно засвоювати навички, які згодом знадобляться під час роботи.

  • Самостійно планувати час та розклад занять, а також перелік предметів, що вивчаються.

  • Навчатися у найбільш приємній та сприяючій продуктивності обстановці, створюючи для себе сприятливу атмосферу.

Серед недоліків дистанційної освіти ми виділити:

  • Відсутність особистісного спілкування між тьютором та учнем (компенсується роботою учителя - консультанта).

  • Необхідність наявності вучня сильної особистісної мотивації, вміння навчатися самостійно, без постійної підтримки та підштовхування з боку вчителя.

  • Учні не завжди можуть забезпечити себе достатнім технічним обладнанням - мати комп'ютер та постійний вихід у Інтернет (компенсується роботою у комп’ютерному класі гімназії).

  • Малий вибір курсів для школярів.З метою подолання усіх цих недоліків у гімназії продовжується робота з впровадження додаткової дистанційної освіти. Щороку до проекту залучаються нові вчителі та учні. Для подальшого розвитку дистанційної освіти в гімназії було розроблено модель інформатизації гімназії на 2012-2015 роки. Згідно цієї моделі ми створимо єдиний Інтернет простір на території гімназії для роботи учнів та учителів як у навчально-виховному процесі так і у позаурочний час. Крім того, ми плануємо розпочати роботи з розробки власних дистанційних курсів та введення до варіативної складової навчального плану курсу «Дистанційна освіта».

Ми запрошуємо до співпраці усіх небайдужих колег та пропонуємо допомогу у роботі та організації дистанційної освіти для учнів та учителів.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації