Тема : Добір спільнокореневих слів і зміна форми слова для перевірки написання слів із ненаголошеними [е],[и] icon

Тема : Добір спільнокореневих слів і зміна форми слова для перевірки написання слів із ненаголошеними [е],[и]




Скачати 47.61 Kb.
НазваТема : Добір спільнокореневих слів і зміна форми слова для перевірки написання слів із ненаголошеними [е],[и]
Дата конвертації19.06.2013
Розмір47.61 Kb.
ТипКартка

Українська мова у 3-Б класі


Тема: Добір спільнокореневих слів і зміна форми слова

для перевірки написання слів із ненаголошеними [е],[и]


Мета:

Формувати в учнів уміння грамотно писати слова з ненаголошеними голосними [е],[и] в корені, закріплювати вміння застосовувати на практиці це правило, знаходити перевірені слова серед ряду споріднених або під час зміни форми слова, розвивати вміння зіставляти мовні явища, порівнювати їх, робити вис­новки: розвивати мову, увагу, логічне мислення: ви­ховувати

Обладнання:

Картка з буквами «З, з», орфографічні словники, таблиця „Ненаголошені голосні, куб, малюнки для диктанту, картки для самостійної роботи та для гри „Збери прислів’я”


Хід уроку


  1. Організація класу до роботи:

станьте діти всі рівненько

посміхніться всі гарненько

посміхніться всі до мене,

а тепер самі до себе

привітаймось „Добрий день”


Девіз: Працюй наполегливо, швидко, старанно,

Щоб кожна хвилина не втратилась марно.


  1. Актуалізація знань учнів

  1. Вступне слово вчителя

  2. „Мозковий штурм”. Розминка відгадування

кросворду.

  1. Змінна частина слова.

  2. Словотворча частина, яка стоїть перед коренем.

  3. Слова близькі за значенням.

  4. Звуки бувають приголосні та голосні.

  5. Слова, об єднані за змістом та виражають закінчену думку...


- Яке слово отримали?

/багатозначне слово Земля/


Земля – планета

Земля – по якій ходимо

– мій рідний край, моя земля.

  1. Каліграфічна хвилинка

Земля земля


4. Робота з словником: знайти спільнокореневе слово до слова земля.


  • Знайдіть у словах орфограму і визначте над якою темою будемо працювати.


3) Робота над новим матеріалом.

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

  2. Робота по таблиці.

  3. Кубування /Розгляд мовного явища з усіх сторін/

  4. Робота в парах

Правильно з’єднати частини речення, вставити пропущені букви.


Картки

/Кожна група записує одне речення і підкреслює орфограму/


5. Словниковий диктант

а) Загадки

Хто на зиму роздягається,

А на літо одягається /Дерево/


Кольорове коромисло

Через річку повисло /Веселка/


Лід на річках, сніг на полях,

Віхола гуляє, коли це буває. /Зимою/


б) Малюнки

в) Поетична хвилинка

Гарна велика країна моя,

Є в ній озера, річки і моря,

Гори високі, степи та ліси –

Скільки багатства і скільки краси!


  1. Перевірка словникового диктанту за допомогою сигнальних карток.

  2. Самостійна робота в групах

/Диференційовано/

1 група - підібрати антоніми

2, 3 групи - вставити пропущені слова

4, 5 групи - складання тексту з розрізних рядків.


Фізкультхвилинка


Щось не хочеться сидіти Вище руки підніміть

Треба трішки відпочити І спокійно опустіть

Руки вгору, руки вниз Розведіть їх в різні боки

На сусіда подивись Плесніть, діти кілька раз

Руки вгору руки вбоки За роботу, все гаразд.

І зроби чотири кроки.


8. Гра в групах „Збери прислів”я”. Знайти орфограми і пояснити написання слів.

  1. Дерево міцне корінням, а людина друзями.

  2. Материн гнів, як весняний сніг: рясно випаде,

та скоро розтане.

  1. Вік живи – вік учись.

  2. Не пером пишуть, а розумом.

  3. Не нагнувшись, гриба не знайдеш.

  4. Від теплого слова і лід розмерзає.


9. Робота з підручником.

а) Усне виконання впр.201.

/За допомогою віял показати, яку букву треба вставити на місці крапок і дібрати перевірене слово./


^ Робота в групах


1 група

Підготуватися до читання тексту – діалогу в особах.

2,3 групи

Навести приклад інших текстів – діалогів.

4,5 групи

Скласти розповідь „Чому не можна гратися з вогнем” Впр. 203.


4. Підсумок уроку.

1. Логічні ланцюжки

Завдання: знайти зайве слово

Син, синок, синій, синочок.

Зерно, кити, стебло, весна, листок, липа.

Підібрати перевірні слова.


2. Усний словниковий диктант з використанням сигнальних карток.

Вишневий, високий, глибокий, веселка, дерева, береза, степи, озеро, стеблинки.


5. Завдання додому.


Повторити правило сторінка 85

Вправа 204 обов’язково

Вправа 202 за бажанням

Додатковий матеріал


Самооцінювання учнів за картками – тестами.

Додати документ в свій блог або на сайт


Схожі:

Тема : Добір спільнокореневих слів і зміна форми слова для перевірки написання слів із ненаголошеними [е],[и] iconАвторское выполнение научных работ любой сложности грамотно и в срок
Частини мови не являють собою замкнутих, відокремлених одна від одної груп слів. У мовній діяльності відбувається не тільки процес...

Тема : Добір спільнокореневих слів і зміна форми слова для перевірки написання слів із ненаголошеними [е],[и] iconТема. Написання букви «є» у сполученні з приголосними звуками, у словах, словосполученнях. Списування з рукописного та друкованого тексту. Діалог
Лученнях; удосконалювати навички звуко – буквеного аналізу слів; закріплювати вміння учнів писати склади, слова, речення під диктування;розвивати...

Тема : Добір спільнокореневих слів і зміна форми слова для перевірки написання слів із ненаголошеними [е],[и] iconЗ – змістова помилка ( недостатньо розкрита тема, допущені фактичні помилки,відсутній логічний зв”язок думок ). Л
Л – лексична помилка ( тавтологія – повторення, вживання зайвих слів, неправильно утворене слово, русизм,використання слова не в...

Тема : Добір спільнокореневих слів і зміна форми слова для перевірки написання слів із ненаголошеними [е],[и] iconУрок в 4 класі з української мови "Написання суфіксів -ськ-,-зьк-,-цьк- в прикметниках" Тема уроку. Вимова й правопис прикметників із суфіксами -ськ-, зьк-, -цьк
Розвивати вміння складати речення з поданих слів;пояснювати правила при написанні; закріплювати знання каліграфічного письма; розвивати...

Тема : Добір спільнокореневих слів і зміна форми слова для перевірки написання слів із ненаголошеними [е],[и] iconПоложення про атестацію педагогічних працівників у розділі І: > у пункті 1 після слів "закладів післядипломної" слово "педагогічної" виключити. Абзац третій пункту 7 виключити
У пункті 1 після слів "закладів післядипломної" слово "педагогічної" виключити

Тема : Добір спільнокореневих слів і зміна форми слова для перевірки написання слів із ненаголошеними [е],[и] iconПоложення про атестацію педагогічних працівників у розділі І: у пункті 1 після слів «закладів післядипломної» слово «педагогічної» виключити. Абзац третій пункту 7 виключити
У пункті 1 після слів «закладів післядипломної» слово «педагогічної» виключити

Тема : Добір спільнокореневих слів і зміна форми слова для перевірки написання слів із ненаголошеними [е],[и] iconТема. Прикладка як різновид означення
Т. Г. Шевченка «Думи мої, думи мої…» ( від початку до слів «Квіти мої, діти»), іy рівень – далі за бажанням

Тема : Добір спільнокореневих слів і зміна форми слова для перевірки написання слів із ненаголошеними [е],[и] iconТема. Прикладка як різновид означення
Т. Г. Шевченка «Думи мої, думи мої…» ( від початку до слів «Квіти мої, діти»), іy рівень – далі за бажанням

Тема : Добір спільнокореневих слів і зміна форми слова для перевірки написання слів із ненаголошеними [е],[и] iconЯке то щастя розмовляти, вслухатись в чари рідних слів! Уміть писати і читати

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи