Поиск по базе сайта:
План роботи харківського дошкільного навчального закладу №265 Харківської міської ради Харківської області на 2010-2011 навчальний рік icon

План роботи харківського дошкільного навчального закладу №265 Харківської міської ради Харківської області на 2010-2011 навчальний рік
НазваПлан роботи харківського дошкільного навчального закладу №265 Харківської міської ради Харківської області на 2010-2011 навчальний рік
Сторінка1/7
Дата конвертації16.01.2013
Розмір1.59 Mb.
ТипПлан
  1   2   3   4   5   6   7ПОГОДЖУЮ ЗАТВЕРДЖУЮ


Начальник управління Завідувач дошкільного

освіти Фрунзенської районної навчального закладу №265

у м. Харкові ради

______________ Т.А.Тетеріна ____________ А.О.Кузнецова


“____” __________ 2010 року “ ____ ” ___________ 2010 року


ПЛАН РОБОТИ


Харківського дошкільного навчального


закладу № 265


Харківської міської ради


Харківської області


НА 2010-2011 НАВЧАЛЬНИЙ РІК


СХВАЛЕНО


засіданням педагогічної ради

дошкільного навчального

закладу № 265

(протокол № ___ від ___________)


^ ЗМІСТ


І розділ. Аналіз роботи дошкільного навчального закладу № 265 за 2009 – 2010 навчальний рік ………………………………………. 3

ІІ розділ. Завдання на новий 2010 – 2011 навчальний рік та оздоровчий

період ………………………………………………………………... 16

ІІІ розділ. Методична робота з кадрами ……………………………………… 17

ІV розділ. Вивчення стану організації життєдіяльності дітей ……………… 33

^ V розділ. Організаційно-педагогічна робота ……………………………….. 35

VI розділ. Робота методичного кабінету ……………………………………. 42

^ VII розділ. Адміністративно-господарська діяльність ………………………. 45

План роботи на оздоровчий період ……………………………………………. 50

Додатки:

Свята та розваги ………………………………………………………………… 54

Медико-профілактичні заходи ………………………………………...………. 56

План проведення гурткової роботи …………………………………………… 57

План роботи психологічної служби …………………………………………… 58

План роботи з безпеки життєдіяльності учасників освітньо-виховного

процесу ……………………………………………………………………….…. 68


^ АНАЛІЗ РОБОТИ
ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ № 265


ЗА МИНУЛИЙ 2009-2010 НАВЧАЛЬНИЙ РІК


Інформаційні відомості

Харківський дошкільний навчальний заклад № 265 Харківської міської ради Харківської області (далі - ДНЗ) знаходиться за адресою: 61082, м. Харків, проспект Московський 212/1. Розрахований на 220 місць, працював за Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».
Відомості

Показники

1.

Мова навчання

українська

2.

Кількість груп усього

12

ясельні

4

дошкільні

8

3.

Режим роботи груп:
9 годин

2

10,5 годин

3

12 годин

7

4.

Кількість вихованців

258

5.

Кількість працівників усього

58

педагогічний персонал

26

обслуговуючий персонал

32


Дошкільний навчальний заклад повністю укомплектований педагогічними кадрами: 1 завідувач, 1 вихователь-методист, 21 вихователь,

2 музичних керівника, 1 практичний психолог. Усього 26 педагогів.


^ Освітній рівень педагогів:Фаховий рівень педагогів:Упродовж 2009-2010 навчального року навчально-виховний процес дошкільного закладу був спрямований на вирішення головної методичної мети «Впровадження компетентністного підходу для забезпечення гармонійного та різнобічного розвитку особистості» та головних річних завдань:

 1. Формування культури поведінки під час режимних моментів.

 2. Формування здорового способу життя, бережливого ставлення кожної дитини до власного здоров’я.

 3. Використання творчих ігор для всебічного розвитку здібностей малюків.

Аналіз роботи закладу протягом 2009-2010 навчального року здійснювався за 6-ма блоками.


І блок: Методична робота

Методична робота з педагогічними кадрами у 2009-2010 навчальному році була спрямована на підвищення професійного рівня педагогів.


^ Вид діяльності

Планова кільк. педагогів

Фактична

кільк.

педагогів


%

1.

Курси підвищення кваліфікації

3

2

67

2.

Атестація

3

3

100

3.

Самоосвіта

26

26

100

4.

Участь у роботі творчої групи

4

4

100

5.

Участь у підготовці та проведенні методичних заходів

26

20

77


Проведена чергова атестація вихователів Бондаренко В.О. (встановлена кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії» та присвоєне педагогічне звання «вихователь-методист»), Митяєвої А.О. (підтверджено педагогічне звання «вихователь-методист»).


З метою реалізації головних завдань адміністрацією дошкільного навчального закладу був переглянутий, на основі діагностики самооцінки педагогів та оцінки адміністрації, рівень професійної майстерності педагогів і сплановані різні форми методичної роботи з кадрами, які забезпечили необхідний рівень знань, умінь та навичок у досягненні мети. Так, протягом навчального року підвищили свій професійний рівень: вихователь Грицаєнко В.О., музичний керівник Дмитрієва І.О. (курси підвищення кваліфікації при ХОНМІБО); вихователі Скрипнікова І.В., Коваленко Л.В., Грицаєнко В.О., Шейка Н.Л. (методоб’єднання для вихователів дошкільних груп); Безверха В.І., Однороб Я.В., Медвєдєва О.В., Савенко О.М. (методоб’єднання для вихователів груп раннього віку); музичні керівники Білокамінська Н.О., Дмитрієва І.О. (методичне об’єднання для музичних керівників); завідувач Кузнецова А.О. та вихователь-методист Вєлєнтєєнко Н.В. (районні семінари для керівників); старші медичні сестри Батирєва О.В., Бондаренко Л.В. (районні семінари для медичних сестер, керівником якого вже 7 років є медична сестра Батирєва О.В.).

Треба відмітити, що наступні педагоги поглиблено працюють за наступними напрямки, підвищуючи свій професійний рівень.
ПІБ педагога

Напрямок роботи

1

Кондратьєва

Галина

Миколаївна

Розвиток мовлення дітей раннього віку шляхом використання української народної творчості

2

Коваленко

Любов

Миколаївна

Розвиток зв’язного мовлення дітей дошкільного віку, використовуючи пальчикові ігри

3

Моцьо

Степанія

Семенівна

Навчання дітей українській мові, використовуючи усну народну творчість та роботу з батьками

4

Митяєва

Алла

Олександрівна

Використання елементів методики ТРВЗ для розвитку логічного мислення дітей дошкільного віку

5

Бондаренко

Валерія

Олександрівна

Організація експериментально-дослідницької діяльності дітей дошкільного віку

6

Шамаріна

Ольга

Миколаївна

Розвиток творчих здібностей дітей під час роботи з папером

7

Білокамінська

Наталія

Олександрівна

Розвиток творчості дитини засобами музичної діяльності

8

Дмитрієва

Ірина

Олександрівна


Використання театралізованих ігор

для розвитку творчих здібностей дошкільнят


З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, розвивальні та дидактичні ігри, які шляхом самоосвіти опрацьовували протягом навчального року педагоги. Також проведена підписка на періодичні видання: «Дошкільне виховання», «Джміль», «Палітра педагога», «Бібліотечка вихователя дитячого садка», «Дитячий садок», «Дитячий садок. Управління», «Дошкільний навчальний заклад», «Зростаємо разом». «Пізнайко», «Вихователь-методист дошкільного закладу», «Практика управління закладом освіти», «Пожежний вісник», «Музичний керівник», «СЕС – інфо».

Протягом навчального року плідно працювала творча група над метою: особистісно орієнтований підхід до дітей через опанування методів теорії розв’язання винахідницьких завдань, методів формування пізнавальної активності та розвитком творчої уяви, орієнтуючись на вирішення завдань Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів, спрямовуючи навчально-виховний процес на виконання головних завдань, адміністрацією були сплановані та проведені протягом навчального року такі форми методичної роботи, а саме: засідання педагогічної ради «Завдання навчально-виховної роботи на 2008-2009 навчальний рік» (вересень); «Веселка здоров’я» (грудень); «Граємо разом» (березень); «Аналіз навчально-виховного процесу за 2009-2010 навчальний рік» (травень); проблемний семінар «Програма «Я у Світі» - програма нового типу» (вересень), навчальний тренінг «Впровадження програми «Я у Світі» у практику роботи» (листопад), семінар-практикум «Здоровенькі були!» (грудень), педагогічний ринг «Творчі ігри дошкільників» (лютий), колективні перегляди занять та режимних моментів (жовтень-квітень), консультації (щомісяця), підгрупові консультації (листопад, січень, березень, квітень) та індивідуальні (вересень, грудень, лютий). Проведення цих заходів допомогло колективу на належному рівні вирішити головні завдання річного плану роботи, але під час підготовки та проведення даних заходів виникали певні труднощі:

 • не всі педагоги брали активну участь;

 • оформлення деяких матеріалів не відповідало встановленим нормам тощо.

Протягом навчального року у закладі плідно працювали гуртки з розвитку творчих здібностей дітей під керівництвом музичного керівника Дмитрієвої І.О. «Театр-дітям» та вихователя Шамаріної О.М. «Паперова казка».

На протязі навчального року дошкільний заклад брав участь у методичній роботі: у лютому 2010 року проведено захід для слухачів обласних курсів підвищення кваліфікації при ХОНМІБО. Слід відзначити високий рівень цих заходів, творчий підхід колективу до їх підготовки та проведення.

У лютому 2010 року на колегії управління освіти Фрунзенської районної у м. Харкові ради було представлено досвід роботи «Дивосвіт природи» вихователя Бондаренко В.О., який рекомендований до впровадження у педагогічну діяльність вихователів ДНЗ району та внесений до картотеки передового педагогічного досвіду.

Колектив дошкільного закладу брав участь у обласній виставці-ярмарку педагогічних ідей та технологій з досвідом роботи музичного керівника Дмитрієвої І.О. «Театралізована діяльність як засіб розвитку творчих здібностей дошкільнят», який отримав диплом ІІІ ступеня. У березні 2010 року відбувся районний конкурс «Іграшковий дивосвіт дитини», у якому вихователь Кондратьєва Г.М. посіла ІІІ місце. У травні 2010 року заклад представив танцювальний номер на районному фестивалі дитячої творчості «Сонячні промінчики». У закладі були проведені конкурси на кращу підготовку до нового навчального року, де були визначені переможці:

І місце – група № 11, вихователь Шамаріна О.М.;

ІІ місце – група № 5, вихователь Коваленко Л.М.;

ІІІ місце – група № 8, вихователь Моцьо С.С.


ІІ блок: Якість освіти

З 23.11.2009 по 07.12.2009 була проведена державна атестація дошкільного закладу. Установлений рівень діяльності навчального закладу за підсумками – достатній, загальний коефіцієнт – 62,92.

Для якісної реалізації головної задачі з формування здорового способу життя, бережливого ставлення кожної дитини до власного здоров’я було проведено тематичне вивчення «Формування здорового способу життя під час заходів валеологічного спрямування» (грудень 2009 року).

Проаналізувавши усі переглянуті заходи можна зробити висновок, що рівень формування здорового способу життя під час заходів валеологічного спрямування належний.

Перевірка виявила певні недоліки, на підставі чого були надані рекомендації педагогам:

 • поповнити спортивні міні куточки стандартним та нестандартним обладнанням;

 • використовувати у роботі з батьками нетрадиційні форми;

 • вихователям Коваленко Л.В., Скрипніковій І.В., Однороб Я.В., Шейка Н.Л. більше уваги приділяти ігровим сюжетним заняттям;

 • вихователям Грицаєнко В.О., Коваленко Л.В., Савенко О.М. проводити роботу з формування валеологічних знань у дітей систематично та пов’язувати її з різними видами діяльності.

Для вирішення другого головного завдання з використання творчих ігор для всебічного розвитку здібностей малюків було проведено тематичне вивчення «Використання творчих ігор під час навчально-виховного процесу» (лютий 2010 року).

За результатами тематичного вивчення було виявлено, що цьому питанню приділялась належна увага, але наслідки вивчення свідчать, що є необхідність врахувати у подальшій роботі наступні рекомендації:

- продовжувати роботу з використання творчих ігор під час навчально-виховного процесу;

- належну увагу приділяти активізації дітей;

- формувати мовленнєву компетентність дитини;

- удосконалювати культуру поведінки дошкільників через сферу життєдіяльності «Я Сам»;

- доцільно продумувати свою участь під час творчих ігор дітей.

У квітні 2010 року була проведена комплексна перевірка групи № 5 (молодший дошкільний вік, 4-й р.ж.), де працює вихователь Коваленко Любов Миколаївна (середня спеціальна, педстаж 29 років).

Враховуючи наслідки перевірки можна зробити висновок: робота у групі № 5 (молодший дошкільний вік, 4-й р.ж.) ведеться на належному методичному piвнi.

З метою удосконалення роботи та усунення недоліків рекомендовано:

- формувати у дітей навички самообслуговування та охайної їжі;

- оновити атрибути до рухливих ігор;

- навчати дітей вмінню спілкуватися з однолітками під час ігрової діяльності та виконувати взяті на себе ролі до кінця гри;

- продовжувати формувати у дітей технічні навички ліплення;

- формувати основи логіко-математичної компетентності;

- під час організації фізичних занять враховувати групи здоров’я дітей;

- більше уваги приділяти збагаченню активного словника дітей українською мовою.


ІІІ блок: Результативність навчально-виховного процесу

Два рази на рік вихователями проводиться діагностика рівня знань дітей по всім віковим групам.

^ Порівняльний аналіз рівня знань дітей раннього віку

за 2008-2009 та 2009-2010 навчальні рокиВиходячи з аналізу можна зробити висновок, що рівень знань дітей раннього віку знизився за рахунок збільшення кількості дітей віком 1,4 – 2,10. Тому слід посилити роботу з усіх ліній розвитку малюків, особливу увагу приділити сфері «Я Сам», а також налагодити взаємодію з батьками щодо успішної адаптації дітей до умов дошкільного закладу.

Діагностування рівня знань дітей дошкільних груп у 2009-2010 навчальному році проводилося за сферами життєдіяльності відповідно до Базового програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».


^ Порівняльний аналіз рівня компетентності у сферах життєдіяльності

за віковими групами
Аналіз показав, що навчально-виховна робота ведеться на належному рівні. Однак, вихователям групи молодшого дошкільного віку (4-й р.ж.) № 12 Шейці Н.Л. необхідно звернути увагу на більш якісне проведення навчально-виховної роботи, групи молодшого дошкільного віку (5-й р.ж.) № 11 Шамаріній О.М. та групи старшого дошкільного віку (6-й р.ж.) № 6 Гиренко Л.І., Грицаєнко В.О. посилити роботу з формування у дітей логіко-математичної компетентності.

У системі проводилася робота з питання наступності дошкільного закладу та СЗОШ № 49. Вихователями відстежувалася результативність навчання випускників закладу та адаптація до умов школи.

Протягом навчального року були організовані екскурсії дітей, а саме: на свято першого дзвоника (вересень), по школі (вересень), у шкільний музей (листопад), у музей Харківських Дивізій (січень), бібліотеку (лютий). Проводилися зустрічі вчителів з вихователями, дітьми та батьками груп старшого дошкільного віку (6-го р.ж.). Вихователі відвідували уроки у 1-му класі, вчителі були присутні на заняттях та режимних моментах у групах старшого дошкільного віку. Організовувалися спільні свята та розваги.

Працівниками закладу систематично проводиться робота з дітьми мікрорайону. Відповідно до наказу управління освіти Фрунзенської районної у м. Харкові ради від 19.05.2009 № 151 «Про організацію обліку дітей дошкільного віку в 2009 році» та наказу по дошкільному закладу від 27.05.2009 № 32 «Про організацію обліку дітей дошкільного віку в 2009 році» проведено облік дітей від 0 до 6 років, які мешкають у мікрорайоні дошкільного закладу. Результати обліку звірено з даними дитячої міської поліклініки № 15, на підставі списків складено перспективну мережу на 2010-2011 н.р.

Складено та оформлено в електронному варіанті персоніфікований список, розподілений за роками народження, який щорічно оновлюється та доповнюється.

Своєчасно та систематично доводиться інформація до мешканців мікрорайону з питань режиму роботи закладу та його функцій, організації роботи у вікових групах. За результатами обстеження мікрорайону охоплення дітей дошкільною освітою становить 53 %, дітей 5-річного віку -73%. 27% дітей 5-річного віку, неохоплених дошкільною освітою, знаходяться під патронатом дошкільного закладу. Педагоги залучають цих дітей до індивідуальних занять протягом навчального року, знайомлять батьків з програмою, за якою діти будуть навчатися. Однак, у цьому році жодна дитина не відвідувала цих занять, тому що батьки оформили дітей до підготовчих класів при школах.

Дошкільний навчальний заклад забезпечено нормативно-правовими документами з питань соціального захисту дітей. Наказом по дошкільному закладу від 01.09.2009 № 56 «Про призначення громадського інспектора з охорони дитинства по ДНЗ № 265» призначено громадським інспектором Багацьку К.В., практичного психолога. Вона оновлює базу даних дітей пільгового контингенту та надає інформацію до управління освіти. Дана інформація доводиться своєчасно та у повній мірі під час виробничих нарад, батьківських зборів, на засіданнях батьківського комітету, бесідах та консультаціях до відома батьків і педагогів

Однак, недостатньо матеріалів з даного питання в батьківських куточках.


ІV блок: Стан здоров’я та фізичний розвиток дітей

Дошкільний заклад має медичний кабінет, ізолятор для дітей з інфекційними захворюваннями. Їх обладнання в основному відповідає нормативним вимогам. Медичне обслуговування дітей закладу забезпечують досвідчені старші медичні сестри Батирєва О.В. (стаж роботи на посаді – 21 рік), Бондаренко Л.В. (стаж роботи на посаді – 3 роки) та закріплений лікар-педіатр дитячої міської поліклініки № 15 Ткаченко Л.О.

Однак, медичний кабінет недооснащено:

 • динамометром ручним;

 • набором скіаскопічних лінійок;

 • поліхроматичними таблицями для дослідження кольоровідчуття;

 • маскою гумовою лицьовою.

Велику увагу протягом навчального року колектив дошкільного закладу приділив формуванню здоров’язберігаючої компетентності дітей. Ефективність оздоровчих заходів визначалася тим, що поєднувалася тривала комплексна інтенсивна оздоровчо-профілактична робота з корекційно-педагогічними заходами в умовах звичайного режиму життя дошкільників. Дитину оточують кваліфіковані педагоги, практичний психолог, медичні сестри, які здійснюють постійний моніторинг стану здоров’я дітей, захворюваності, організації раціонального харчування, контроль за виконанням оздоровчих заходів, призначень лікаря, підтримують інтерес дитини до власного здоров’я.


^ Аналіз стану здоров’я дітей


^ Показн. стану

здор.

Кільк.

показн.


Група здоров’я^ Група здоров’я


Фізичний розвиток

І


ІІ

ІІІ

осн.

підг.

спец.

гарм.

н/сер.

в/сер.

Кількість

дітей

96

116

46

170

88

-

244

4

10

%

37

45

18

66

34

-

95

1

4Педагогами враховувалися ці показники під час проведення занять з фізичної культури, організації рухового режиму продовж дня, загартовуючих заходів, підбору рухливих ігор, ігор-естафет тощо.

У кожній віковій групі, за результатами обстеження дітей спеціалістами та антропометричними вимірюваннями, наявний листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи.


^ Захворюваність дітей аналізувалася за трьома показниками:


Показники

2008-2009 н.р.

2009-2010 н.р.

Кількість днів, пропущених 1 дитиною по хворобі

4,5

3,26

Кількість випадків захворювання на ГРЗ на 1000 населення

119

31,51

Кількість випадків захворювання на 1000 населення

838

684У 2009-2010 навчальному році середнє відвідування дітьми дошкільного навчального закладу залишилося на рівні 2008–2009 навчального року - 69%.Кращим відвідування дітей було у групі молодшого дошкільного віку (5-й р.ж.) № 9 (вихователь Митяєва А.О.). Менше відвідування було у групах раннього віку № 2 (вихователь Безверха В.І.) та № 3 (вихователь Карацюба Н.М.). Підсумки аналізувалися на нарадах при завідувачеві.

Харчування дітей протягом навчального року відповідало встановленим грошовим нормам. Вартість харчування коливалася у межах від 5,50 гривень до 7,00 гривень на одну дитину. За бажанням батьків на харчування дітей залучалися додаткові позабюджетні кошти. Це дало можливість наблизити виконання натуральних норм продуктів харчування відповідно до нормативних вимог. Харчування дітей пільгового контингенту профінансовано своєчасно за рахунок бюджетних коштів. На основі накопичувальної відомості обліку витрат продуктів на одну дитину у закладі щомісячно проводиться аналіз виконання натуральних норм харчування. Встановлено, що вихованці за навчальний рік спожили у середньому:Харчування у порівнянні з 2008-2009 навчальним роком покращилося.

Постійно здійснювалося додаткове харчування 4 дітей-чорнобильців. Дієтичним харчуванням були охоплені діти, які мали довідку від лікаря.

^ Енергетична цінність продуктів харчування

ясла

сад

Показники

план

факт

%

план

факт

%

Білки

46,6

39,1

83%

65,0

51,7

80%

Жири

45,6

34,8

76%

65,0

50,4

77%

Вуглеводи

167,6

158,1

95%

240,0

198,3

83%

Енергоцінність

1267

1078,0

85%

1874

1465,6

78%


Питання захворюваності, відвідування та харчування дітей систематично розглядалися на засіданнях при завідувачеві, аналізувалися показники та розроблялися заходи щодо їх покращення.

Великого значення приділено загартуванню дітей в умовах дошкільного закладу та сім’ї з метою зниження захворюваності дітей. Була звернена увага на проведення оздоровчих заходів (загартування повітрям і водою, використання фітотерапії, вживання настоїв ехінацеї пурпурної та елеутерококу, вітамінів «Ревіт», часнику, цибулі, лимонів), попередження дитячого травматизму та забезпечення безпеки життєдіяльності, а також проведення занять як з працівниками, так і з дітьми, з правил поведінки, надання першої допомоги у надзвичайних ситуаціях. Ці питання розглядалися на засіданнях педагогічної ради (грудень, травень), на семінарі-практикумі (грудень), на консультаціях для вихователів (листопад, грудень, квітень), загальних батьківських зборах (травень), виробничих нарадах (листопад, лютий, травень), родинному університеті «Перлини здоров’я».

Протягом навчального року медичними працівниками та адміністрацією на заняттях з фізичної культури проводились заміри моторної щільності та тренуючого ефекту. Результати замірів свідчать про те, що моторна щільність занять в усіх вікових групах коливається у межах норми від 79% до 95%. Тренуючий ефект відповідав нормі в усіх вікових групах 139-157 уд/хв.

Аналізуючи виконання нормативів з фізичної культури дітьми старших груп, слід відмітити, що з 49 дітей набрали: 4 бали – 30 дітей, що складає 61%; 3 бали – 14 дітей, що складає 29%; 2 бали – 5 дітей, що складає 10%. На жаль, у закладі нема фізкультурної зали, що заважає виконанню у повному обсязі Базової програми «Я у Світі».


V блок: Психологічна служба

Робота психологічної служби у дошкільного закладі здійснювалася протягом навчального року відповідно до головних завдань та методичної мети. Робота практичного психолога проводилася за 3-ма напрямками:


 1. Адаптація дітей до умов ДНЗ.

 2. Соціально-психологічна готовність дитини до школи.

 3. Рівень розвитку дітей.

Адаптаційний період 29 дітей пройшов успішно, 2 – на низькому рівні.

Аналіз адаптаційного періоду дітей відбувався за критеріями:

  • взаємовідносини з дітьми;

  • гра;

  • сон;

  • поведінка з батьками;

  • реакція дитини на нових людей;

  • мовленнєва діяльність;

  • апетит.

Адаптація здійснювалася за допомогою спостережень, ігор з дітьми, бесід з батьками, вихователями та наданням їм рекомендацій.

Під час вивчення стану соціально-психологічної готовності дітей до школи практичним психологом були використані такі методики:

  • спостереження;

  • анкетування;

  • бесіди;

  • консультації;

  • вивчення взаємовідносин у колективі однолітків;

  • соціометрія;

  • проективні методики (тест Керна-Їрасека, тест для перевірки обсягу словника, «Графічний диктант», «Будиночок», дослідження мнемічних здібностей).


Порівняльні результати готовності до шкільного навчання

дітей старшого дошкільного віку (6-й р.ж.)Під час аналізу рівня розвитку дітей старшого дошкільного віку (6-й р.ж.) практичним психологом була виявлена обдарованість дітей з наступних напрямків (49 чоловік):Узагальнюючи результати роботи психологічної служби ДНЗ, можна зробити висновок, що психологічне забезпечення відповідає належному рівню. Але поряд з цим необхідно звернути увагу на систематичність, планомірність, удосконалення корекційної роботи, розвиток творчих здібностей дітей та аналіз нервово-психічного розвитку дітей раннього віку.


VІ блок: Соціально-економічний розвиток ДНЗ

Завдяки спільній праці співробітників та батьків зроблений ремонт туалету загального користування, музичної зали, цоколю будівлі, сходинок до груп № 1, 2, 3, 4, 12. Зроблений ремонт групи № 10. Замінений лінолеум у групах № 1, 2, 5. Відремонтована каналізація у групах № 2, 4, 8, 9, 12. Придбано дитячі столи у групах № 9, 11, 12, стільці у групах № 3, 10, меблі для ігрових куточків у групах № 3, 5, 12, столи для роздачі їжі у групах № 2, 3, 5, 7, 11, куточки природи у групах № 9, 11, 12, акваріуми для всіх вікових груп тощо. Для естетичного оформлення закладу придбані нові стенди, штучні прикраси, для ігрових куточків груп - різноманітні іграшки. Педагоги разом з батьками вихованців пофарбували споруди та обладнання на ігрових ділянках і спортивному майданчику. У закладі своєчасно привезений та замінений пісок.


На основі отриманих результатів аналізу можна виділити наступні недоліки:

 1. Недостатньо уваги приділяється формуванню логіко-математичної компетентності дошкільників.

 2. На задовільному рівні сформована культура поведінки дошкільників.

 3. Недостатньо оптимізована взаємодія дошкільного закладу з батьками.

 4. Продовжувати удосконалювати рівень діагностичної, корекційної роботи практичного психолога з дітьми та батьками.^ II. ЗАВДАННЯ НА НОВИЙ 2010-2011 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

ТА ОЗДОРОВЧИЙ ПЕРІОД

З метою усунення недоліків колектив дошкільного навчального закладу у 2010-2011 навчальному році буде працювати над головною методичною метою: «Формування життєвої компетентності дошкільника через основні лінії розвитку Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Виходячи з цього основними завданнями на наступний рік вважати:

 1. Удосконалення культури поведінки дошкільників через сферу життєдіяльності «Я Сам», субсферу «Я – соціальне».

 2. Формування логіко-математичної компетентності дітей дошкільного віку у світлі Базової програми « Я у Світі».

 3. Взаємодія суспільного та родинного виховання.

Дошкільний навчальний заклад працює за художньо-естетичним пріоритетним напрямком.Методичне забезпечення дошкільної освіти:

 1. Базова програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», -2009.

 2. Методичні аспекти реалізації базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», -2009.

 3. «Базовий компонент дошкільної освіти в Україні». -1999.

 4. «Коментар до Базового компонента дошкільної освіти в Україні». -2003.

 5. «Про планування освітньо-виховного процесу в дошкільному навчальному закладі. Інструктивно-методичний лист МОН України від 01.10.2002 № 31/9-434.

 6. «Організація та зміст навчально-виховного процесу в дошкільних навчальних закладах». Інструктивно-методичний лист МОН України від 06.06.2005 № 1/9-306.

 7. «Про організацію короткотривалого перебування дітей у дошкільних навчальних закладах». Лист Міністерства освіти і науки України від 17.08.2005 № 1/9-431.

 8. «Положення про організацію фізичного виховання і масового спорту в дошкільних, загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах України». Наказ МОН України від 02.08.2005 № 458.

 9. «Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільному навчальному закладі». Лист Міністерства освіти і науки України від 27.08.2004 № 1/9-438.

 10. «Про організацію роботи з дітьми старшого дошкільного віку, які не відвідують дошкільні навчальні заклади». Інструктивно-методичний лист МОН України від 18.12.2000 № 1/9-510.

 11. «Підбір і використання іграшок для дітей раннього віку у дошкільних навчальних закладах». Інструктивно-методичний лист МОН України від 17.03.2006 № 1/9/153.

Нормативно-правові документи:

 1. Конституція України.

 2. Конвенція «Про права дитини». – 1991.

 3. Закон України «Про освіту». -1991.

 4. Закон України «Про дошкільну освіту». – 2001.

 5. Національна доктрина розвитку освіти. -2002.

 6. Закон України «Про охорону дитинства». -2001.

 7. Державна національна програма «Освіта» (Україна ХХІ століття).

 8. Закон України «Про мови». – 2003.ІІІ. МЕТОДИЧНА РОБОТА З КАДРАМИ


^ ПІДВИЩЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
^ ЗМІСТ РОБОТИ

Форма роботи

Термін

Відповідальний

Відмітка про виконання


1.


З метою підвищення ефективності педагогічної діяльності, адаптації до стилю роботи в ДНЗ здійснювати індивідуальне консультування педагогів, які тільки приступили до роботи.консульту-вання


упродовж року


завідувач,

вихователь - методист

2.


З метою підвищення професійної майстерності педагогів Медвєдєвої О.В., Однороб Я.В., Скрипнікової І.В., Грицаєнко В.О., Соляннік Н.В. провести консультації:

 • вимоги до якості мовлення педагога дошкільного закладу;

 • педагогічне регулювання виховної ситуації;

 • методики загартування в умовах дитсадка.

консульту-ваннявересень


грудень


березень


вихователь - методист

3.
З метою підвищення фахової майстерності педагогів та якості освітнього процесу та призначити наставників над молодими спеціалістами Однороб Я.В. (2 рік роботи), Скрипніковою І.В. (3 рік роботи), Безверхою В.І. (3 рік роботи) та організувати роботу у напрямках:

 • методичні рекомендації щодо планування освітнього процесу за програмою «Я у Світі»;

 • показ організації різних видів ігрової діяльності;

 • організація роботи з батьками;

 • показ занять за потребою вихователя;

 • перегляд загартовуючих заходів.

настав-ництвовересень

листопад


січень


лютий

березень


квітеньВєлєнтєєнко Н.В.

Митяєва А.О.

Бондаренко В.О.

Шамаріна О.М.


Моцьо С.С.,

Блохіна Г.О.,

Кондратьєва Г.

Коваленко Л.М.  1   2   3   4   5   6   7Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації