Поиск по базе сайта:
Головне управління освіти І науки львівської обласної державної адміністрації управління професійно-технічної освіти, координації діяльності вищих навчальних icon

Головне управління освіти І науки львівської обласної державної адміністрації управління професійно-технічної освіти, координації діяльності вищих навчальних
НазваГоловне управління освіти І науки львівської обласної державної адміністрації управління професійно-технічної освіти, координації діяльності вищих навчальних
Сторінка1/8
Дата конвертації28.05.2013
Розмір1.14 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6   7   8

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ


УПРАВЛІННЯ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ,

КООРДИНАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ТА НАУКИ

НАВЧАЛЬНО–МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР

ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ


ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНА ОСВІТА

ЛЬВІВЩИНИ - 2012


інформаційні матеріали

до підсумкової наради


Львів – 2012


Інформаційні матеріали


до підсумкової наради керівників професійно-технічних навчальних закладів Львівщини «Про підсумки роботи колективів професійно-технічних навчальних закладів Львівської області у 2011-2012 навчальному році та основні завдання на 2012-2013 навчальний рік»


ЗМІСТ


^ ПРОФТЕХОСВІТА ЛЬВІВЩИНИ. ЗАВДАННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

5

ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНА ОСВІТА УКРАЇНИ
Діаграма 1. Мережа професійно-технічних навчальних закладів за галузевим спрямуванням…………………………………………………………………………………....


9

Діаграма 2. Мережа професійно-технічних навчальних закладів за типами в Україні та Львівській області…………………………………………………………………..


9

^ МЕРЕЖА, КОНТИНГЕНТ ТА ВИПУСК УЧНІВ ПТНЗ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Таблиця 3. Мережа професійно-технічних навчальних закладів міст районного значення і районів……………………………………………………………………………….


10

Діаграма 4. Мережа професійно-технічних навчальних закладів за типами станом на 01.09.2012 р…………………………………………………………………..........................


11

Діаграма 5. Мережа професійно-технічних навчальних закладів за галузевим спрямуванням…………………………………………………………………………………....


11

Діаграма 6. Реорганізація мережі професійно-технічних навчальних закладів упродовж 2008-2012 років……………………………………………………………………...


12

Діаграма 7. Динаміка зміни контингенту учнів ПТНЗ упродовж 2008-2012 років...

13

Діаграма 8. Мережа ПТНЗ у відповідності до контингенту учнів…………………….

13

Таблиця 9. Виконання плану державного замовлення за 2012 рік (станом на 23 серпня)….………………………………………………………………………………………...


14

^ МОНІТОРИНГ ТА ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ
Таблиця 10. Результати ІІ етапу XІІ Міжнародного конкурсу з української мови
ім. Петра Яцика та ІІ етапу ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка………………………………………………………………………………………...16

Таблиця 11. Розподіл призових місць обласних конкурсів фахової майстерності серед учнів ПТНЗ у 2012 році…………………………………………………………………..


17

Таблиця 12. Переможці серед учнів ПТНЗ обласного етапу XІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика………………………………………………..


18

Таблиця 13. Призові місця у Всеукраїнських конкурсах у 2012 році…………………

18

^ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПТНЗ
Таблиця 14. Наявність власного веб-ресурсу ПТНЗ …………………………………...

19

Таблиця 15. Наявність комп’ютерної техніки…………………………………………...

21

^ КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Діаграма 16. Кількісний склад педагогічних працівників……………………..............

22

Таблиця 17. Забезпечення ПТНЗ практичними психологами та соціальними педагогами у 2011-2012 н.р.…………………………………………………………………….


23

^ ФІНАНСОВА ДІЯЛЬНІСТЬ
Таблиця 18. Структура надходжень позабюджетних коштів ПТНЗ за 2011 та 2012 роки (державний бюджет) …………………………………………………………………..


25

Таблиця 19. Структура надходжень позабюджетних коштів ПТНЗ за 2011 та 2012 роки (місцевий бюджет)……………………………………………………..............................


25

Таблиця 20. Структура надходжень позабюджетних коштів ПТНЗ за 2011 та 2012 роки (зведена) …………………………………………………………………...........................


26

Діаграма 21. Структура касових видатків позабюджетних коштів професійно-технічних навчальних закладів за 2012 р……………………………………………………..


26

^ НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
Діаграма. 22. Порівняльний аналіз доходів від навчально-виробничої діяльності та виробничої практики ПТНЗ за 2008-2012 роки……………………………………………….


27

^ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА ЗДОРОВ’Я УЧАСНИКІВ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ
Таблиця 23. Інформація про кількість дітей-сиріт, які знаходяться на повному державному забезпеченні та дітей-сиріт під опікою (піклуванням)
упродовж 2009-2012 р…………………………………………………………………………..28

Діаграма 24. Динаміка зміни кількості дітей-сиріт і дітей, які залишись без піклування батьків упродовж 2009-2012 р…………………………………………………….


28

^ КУЛЬТУРНО-МАСОВА РОБОТА
Таблиця 25. Рейтинг участі ПТНЗ в позашкільних масових заходах Львівського державного будинку техніки (2011-2012 н.р.)………………………..….................................


29


^ ПРОФТЕХОСВІТА ЛЬВІВЩИНИ. ЗАВДАННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ


Система професійно-технічної освіти Львівської області охоплює 61 професійно-технічний навчальний заклад, з них:

^ Вищі професійні училища - 19


Вищі професійні училищаМіжрегіональні вищі професійні училища
Вищі професійні художні училища


^ Міжрегіональні центри професійно-технічної освіти - 1


Професійні ліцеї - 33


^ Професійно-технічні училища - 2


Художнє професійно

-технічне училище

ПТУ при ВТК


^ Навчальні центри при установах виконання покарань - 6

За останнє десятиліття мережа професійно-технічної освіти Львівщини постійно реорганізовувалась. Реорганізаційні дії охоплювали кількісні зміни в мережі професійно-технічних навчальних закладів, спеціалізації навчальних закладів та їх типів. В області протягом 2000-2011 рр. зменшено кількість професійно-технічних училищ з 36 до 1, створено й розширено мережу професійних ліцеїв (з 1 у 2002 до 33 у 2012р.) та вищих професійних училищ (19 у 2011р.; з них – 3 Міжрегіональні ВПУ, 2- вищі професійні художні училища).

У 2011-2012н.р. отримано ліцензії на підготовку кваліфікованих робітників відповідно до потреб регіонального ринку праці з таких нових професій: «Монтажник систем утеплення будівель»; «Оператор інформаційно-комунікаційних мереж», «Демонстратор-консультант з продажу інформаційно-комунікаційного устаткування»; «Рихтувальник кузовів. Нянька. Гувернер», «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення».

У професійно-технічних навчальних закладах області щорічно навчається понад 30 тис. учнів з 136 робітничих професій та 19 спеціальностей за освітньо-кваліфікаційним рівнем “молодший спеціаліст”. 66% учнів одночасно із професією здобувають повну загальну середню освіту, 80% юнаків і дівчат навчаються за складними, інтегрованими та наукоємними професіями, 73% здобувають дві та більше професій, що підвищує мобільність випускників на ринку праці.

У 2012 році професійно-технічними навчальними закладами випущено 12624 кваліфікованих робітників, з них працевлаштовано - 11704 (92,7 %), в тому числі за професією - 9809 (83,8 %), продовжують навчання у ВНЗ та інших НЗ – 1449 (12,4 %), служба у збройних силах - 446 (3,8 %).

Професійно-технічні навчальні заклади Львівщини велику увагу приділяють впровадженню в навчально-виховний процес інформаційно-комунікаційних технологій.

На початок 2012 року загальна кількість комп’ютерів у ПТНЗ становила 2364 од., у навчальному процесі використовується – 1759 од.; загальна кількість комп’ютеризованих лабораторій і кабінетів – 184. На початок 2012 року всі навчальні заклади підключені до мережі Інтернет і користуються електронною поштою, а 45(83%) із них мають свої Web-сайти, 30 – придбали on-line обладнання.

З січня по травень 2012 року проведено 5 обласних етапів Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів із професій:

 • «Продавець продовольчих товарів» (Львівський ПЛ торгівлі та сфери послуг; І місце – учениця Львівського професійного ліцею торгівлі та сфери послуг);

 • «Агент з організації туризму» (Львівський професійний ліцей; І місце – учениця Львівського ВПУ ресторанного сервісу та туризму);

 • «Слюсар з ремонту автомобілів» (Новояворівський професійний ліцей; І місце – учень Новояворівського професійного ліцею).

 • «Пекар» (Львівський професійний ліцей харчових технологій; І місце - учениця Львівського професійного харчових технологій).

 • «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» (Львівське ВПУ дизайну та будівництва; І місце – учень Львівського ВПУ дизайну та будівництва).

Переможці 5 обласних етапів конкурсів взяли участь у відповідних Всеукраїнських етапах. Призові місця здобуто з трьох професій: «Агент з організації туризму» - ІІІ місце (учениця Львівського ВПУ ресторанного сервісу та туризму), «Пекар» - IV місце (учениця Львівського професійного харчових технологій), «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» - VІ місце (учень Львівського ВПУ дизайну та будівництва).

На базі Художнього професійно-технічного училища №14 смт. Івано-Франкове проведено конкурс фахової майстерності з професії «Різьбяр по дереву та бересту» ім. Й.П. Станька. У конкурсі взяли участь 21 особа з навчальних закладів 5 областей України (Чернівецька, Івано-Франківська, Волинська, Тернопільська, Львівська).

Переможці: І, ІІІ місця – учні Художнього професійно-технічного училища №14 (Львівська область); ІІ місце - учень Косівського училища прикладного декоративного мистецтва Івано-Франківської області.

Головним чинником, що дає можливість працювати за сучасними інноваційними технологіями, є соціальне партнерство.

Для вирішення кадрових проблем будівельної галузі, та житлово-комунального господарства, виконання програм реформування ПТО шляхом оновлення її змісту та впровадження сучасних будівельних технологій у навчальний процес ПТНЗ у Львівській області створено ряд навчально-практичних центрів (НПЦ) за галузевим спрямуванням:

 • за сприяння компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)» на базі Львівського вищого професійного художнього училища (будівельна галузь);

 • за сприяння компанії фірми «Кнауф» на базі Львівського ВПУ дизайну та будівництва (будівельна галузь);

 • за сприяння міжнародного благодійного Фонду Роберта Боша в рамках проекту «Покращення професійно-практичної освіти в Україні» на базі Львівського професійного ліцею харчових технологій (хлібопекарська галузь);

 • за рахунок ресурсів навчального закладу на базі Львівського ВПУ ресторанного сервісу та туризму (галузь туризму, комерційної діяльності, готельної справи).

Набуває поширення співпраця училищ із навчальними закладами зарубіжжя. З метою вивчення досвіду підготовки робітничих кадрів, стажування учнів та майстрів виробничого навчання, обміну делегаціями 9 ПТНЗ Львівщини налагодили Міжнародне співробітництво.


Проблеми:

 • Близько 30 відсотків будівельних споруд, дахів потребують капітального ремонту.

 • Кадрова потреба кваліфікованих майстрів виробничого навчання професій металообробного та будівельного профілів.

 • Відсутність на підприємствах робочих місць для проходження учнями оплачуваної виробничої практики.

 • Складна демографічна ситуація, збільшення обсягів вступу населення до вищих навчальних закладів призводить до неповного виконання державного замовлення на підготовку кваліфікованих робітників.


Шляхи вирішення:

  • Адаптація підготовки кваліфікованих робітників до вимог сучасного ринку праці в регіоні; проведення моніторингу та здійснення короткострокового і довгострокового прогнозу потреб економіки та ринку праці у робітничих кадрах.

  • Підвищення ефективності профорієнтаційної роботи серед шкільної молоді щодо вибору майбутнього виду діяльності (професії) і тенденцій розвитку ринку праці, здійснення аналізу демографічних процесів в області.

  • Оптимізація мережі державних професійно-технічних навчальних закладів з урахуванням регіональних потреб шляхом створення потужних навчальних закладів та їх профілізація.

  • Впровадження заходів з енергозбереження, зміцнення та оновлення матеріально-технічної бази ПТНЗ.

  • Професійне навчання, перепідготовка, підвищення кваліфікації незайнятого населення у професійно-технічних навчальних закладах та розширення співпраці із центрами зайнятості.


Завдання:

  • Формування механізму співпраці між професійно-технічними навчальними закладами і суб'єктами господарювання в умовах регіонального фінансування, створення належних умов для адаптації та закріплення випускників професійно-технічних навчальних закладів на робочих місцях.

  • Покращення матеріально-технічної бази ПТНЗ шляхом створення навчально-практичних центрів професійно-технічної освіти за галузевим спрямуванням.

  • Оновлення змісту професійно-технічної освіти, розробка державних стандартів професійно-технічної освіти за участю роботодавців.

  • Комп’ютеризація навчального процесу ПТНЗ області, активне застосування інформаційно-комунікативних технологій.

  • Підготовка і реалізація спільних міжнародних проектів з питань забезпечення ефективної діяльності професійно-технічної освіти і навчання, її відповідності потребам ринку праці, вивчення і використання досвіду інших країн щодо застосування стандартів якості професійної освіти і навчання.^ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНА ОСВІТА УКРАЇНИ


Діаграма 1


Мережа професійно-технічних навчальних закладів

за галузевим спрямуванням

Діаграма 2


Мережа професійно-технічних навчальних закладів за типами

в Україні та Львівській області

^ МЕРЕЖА, КОНТИНГЕНТ ТА ВИПУСК УЧНІВ ПТНЗ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Таблиця 3

Мережа професійно-технічних навчальних закладів

міст районного значення і районів


^ Назва міста, району

Кількість ПТНЗ

Всього

Міжрегіональні центри ПТО

Вищі професійні училища

^ Професійні ліцеї

Професійно-технічні училища

Львів

1

10

8

0

19

Галицький
1

2Залізничний
3

2Личаківський2Сихівський
1

1Франківський

1

2


Шевченківський
3

1^ Міста обласного значення

0

6

7

0

13

Борислав1Дрогобич
1

1Новий Розділ2Самбір2Стрий
4


Червоноград
1

1^ Райони області

0

3

17

2

22

Бродівський
Буський1Городоцький
Дрогобицький2Жидачівський1Жовківський1Золочівський
1

2Кам’янка-Бузький
1

1Миколаївський1Мостиський1Перемишлянський1Пустомитівський
Радехівський
Самбірський
1


Сколівський
Сокальський2Старосамбірський2Стрийський
Турківський2Яворівський1

1
ВСЬОГО

1

19

33

1

54

Діаграма 4

Мережа професійно-технічних навчальних закладів

за типами станом на 01.09.2012 р.
Діаграма 5

Мережа професійно-технічних навчальних закладів

за галузевим спрямуваннямДіаграма 6


Реорганізація мережі професійно-технічних навчальних закладів упродовж 2008-2012 років

Діаграма 7

Динаміка зміни контингенту учнів ПТНЗ

упродовж 2008-2012 років
Діаграма 8

Мережа ПТНЗ у відповідності до контингенту учнів^ Таблиця 9

Виконання державного замовлення

за 2012 рік (станом на 23 серпня)


з/п

Назва закладу

Державне замовлення

2011 р.

Державне замовлення 2012 р.

Прийом станом

на 23 серпня 2012 р.

всього:

викон.

д/з,

%

1

2

3

4

5

6Львівський ПЛ залізничного транспорту

234

240

220

91,7Самбірський ПЛ сфери послуг

210

210

140

66,7Сокальський ПЛ

268

300

235

78,3Новороздільський ПЛ

222

240

190

79,2Новороздільський ПЛ будівництва та побуту

184

180

107

59,4Бориславський ПЛ

290

225

201

89,3ВПУ № 8 м.Стрий

287

300

245

81,7Миколаївський ПЛ

210

210

160

76,2Золочівський ПЛ

284

300

190

63,3ВПУ № 11 м.Червоноград

200

265

212

80,0Львівське ВПХУ

220

235

165

70,2ХПТУ № 14 смт.Івано-Фр.

104

150

82

54,7Дрогобицький професійний політехнічний ліцей

297

270

195

72,2Стрийське ВХПУ

312

270

266

98,5Львів. ПЛ торгівлі та сфери послуг

377

395

330

83,5ВПУ № 19 м. Дрогобич

318

400

345

86,3ВПУ № 20 м.Львів

203

270

256

94,8Самбірський професійний політехнічний ліцей

224

240

142

59,2Львівський ПЛ комп’ютерних технологій

220

210

250

119,0ВПУ № 29 м.Львів

287

310

299

96,5Стебницький ПЛ

150

180

104

57,8Львівський ПЛ побутового обслуговування

275

300

281

93,7Львівський ПЛ

265

270

248

91,9Львівський професійний політехнічний ліцей

293

270

262

97,0ВПУ № 34 м.Стрий

357

445

416

93,5ВПУ № 35 м.Стрий

204

235

174

74,0Львівський ПЛ харчових технологій

218

200

191

95,5
Добротвірський ПЛ

108

150

87

58,0
Лопатинська філія

104

90

69

76,7^ Всього Добротвірський ПЛ

212

240

156

65,0Львівське ВПУ комп'ютерних технологій та будівництва

306

400

350

87,5Турківський ПЛ

336

330

225

68,2Боринський ПЛ народних промислів та ремесел


196

180

135

75,0Червоноградський професійний гірничобудівельний ліцей

366

300

266

88,7МВПУ автомобільного транспорту та будівництва м. Львова

244

270

244

90,4Ставропігійський ПЛ

210

270

227

84,1Рава- Руський ПЛ

334

300

254

84,7Перемишлянський ПЛ

143

150

123

82,0ВПУ № 63 м.Львів

150

230

151

65,7Львівське ВПУ дизайну та будівництва

144

210

132

62,9Новояворівський ПЛ

337

330

295

89,4ВПУ № 71 м. Кам-Бузька

147

180

169

93,9Меденицький ПЛ

151

155

140

90,3Добромильський ПЛ

127

180

107

59,4Червоненське ВПУ

314

345

233

67,5Поморянський ПЛ

170

175

145

82,9Погірцівське ВПУ

182

190

123

64,7
Угнівський аграрно-будівельний ліцей

94

115

46

40,0
Філія Угнівського аграрно-будівельного ліцею

71

125

71

56,8^ Всього Угнівський аграрно-будівельний ліцей

165

240

117

48,8Олеський ПЛ

164

180

143

79,4Нижанковицький ПЛ

171

170

132

77,6Жидачівський ПЛ

168

175

117

66,9Судововишнянський проф. ліцей

150

180

137

76,1
Всього:

11600

12500

10027

80,2
Вечірня форма навчання Львівське ВПУ комп’ютерних технологій та будівництва

30

30

0

0,0
Разом з вечірньою формою:

(обл. бюдж.)

11630

12530

10027

80,0МЦ ПТО художнього моделювання і дизайну

450

540

398

73,7ЛВПУ ресторанного сервісу та туризму

420

600

440

73,3Львівське МВПУ залізничного транспорту

360

360

336

93,3Міжрегіональне ВПУ зв’язку м. Львова

210

360

290

80,6
^ Всього: (держ. бюдж.)

1440

1860

1464

78,7ПТУ № 44 м.Самбір

125

140

68

48,6Личаківський НЦ № 30

215

200

200

100,0Дрогобицький НЦ № 40

155

155

150

96,8Сокальський НЦ № 47

95

95

32

33,7Львівський НЦ № 48

200

200

190

95,0Миколаївський № 50

100

100

80

80,0Держівський НЦ № 110

85

135

135

100,0
Всього НЦ: ПТУ № 44

975

1025

855

83,4
РАЗОМ:

14045

15415

12346

80,1

1

Львівський технічний коледж

50

50

40

80,0

 

РАЗОМ:

14095

15465

12386

80,1^ МОНІТОРИНГ ТА ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ


Таблиця 10

Результати

ІІ етапу XІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика та

ІІ етапу ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім.Тараса ШевченкаПТНЗ

Конкурс

ім. Петра Яцика

Конкурс

ім. Тараса Шевченка

І

курс

ІІ курс

ІІІ курс

І

курс

ІІ

курс

ІІІ

курс

Львівське ВПУ ресторанного

сервісу та туризму

ІІІІІЛьвівське вище професійне

художнє училище

І
ІІ
І
Міжрегіональне ВПУ автомобільного транспорту та будівництваІІІ


Львівське Міжрегіональне ВПУ залізничного транспорту
ІІІ

ВПУ № 20 м. ЛьвоваІІ


ВПУ № 29 м. ЛьвоваІ


ВПУ № 8 м.Стрия

ІІІ
ВПУ № 34 м.Стрия

ІІІ

ІІ

ВПУ № 71 м. Кам’янка-Бузька

ІІ
Добротвірський професійний ліцей


ІЛьвівський професійний ліцей комп’ютерних технологій
ІІІ

Львівський професійний ліцей

торгівлі та сфери послуг

ІІІ
Ставропігійський професійний

ліцей м.Львова

ІІ
Сокальський професійний ліцей
І

Олеський професійний ліцей


ІІНовороздільський професійний ліцей будівництва та побуту
ІІ

Новояворівський професійний ліцей

ІІІ  1   2   3   4   5   6   7   8Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації