Поиск по базе сайта:
Міністерство освіти І науки, молоді та спорту україни інститут інноваційних технологій І змісту освіти завдання фінального етапу icon

Міністерство освіти І науки, молоді та спорту україни інститут інноваційних технологій І змісту освіти завдання фінального етапу
НазваМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни інститут інноваційних технологій І змісту освіти завдання фінального етапу
Дата конвертації28.05.2013
Розмір30 Kb.
ТипДокументи

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ ІНСТИТУТ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗМІСТУ ОСВІТИ

Завдання фінального етапу

II Міжнародного мовно-літературного конкурсу

учнівської та студентської молоді

імені Тараса Шевченка

5 клас

Завдання: напишіть невеличку казку (до 2 сторінок), в якій Ви або Ваш герой зустрічається з добрим чарівником або іншим казковим героєм. Цей герой може виконати два бажання: одне особисто для Вас, а друге — для Вашої родини або країни. ( 24 бали)

6 клас

Тарас Шевченко у поемі «І мертвим, і живим, і ненарожденним...» писав: «І чужому научайтесь, // Й свого не цурайтесь». Як Ви розумієте ці слова? Чому людина має оберігати свою культуру, традиції? Чи може людина соромитися своєї мови або історії? Наскільки важливо бути відкритим до світу, переймаючи досвід інших? Наскільки потрібно вивчати іноземні мови сьогодні?

Завдання: напишіть міні-твір (2 сторінки) на тему: «І чужому научайтесь, // Й свого не цурайтесь», відповівши на поставлені запитання. ( 24 бали)

^ 7 клас

Завдання: напишіть лист (до 2 сторінок) одному з героїв Шевченкових творів. У своєму листі поміркуйте, чи міг би цей герой жити в наш час? Чи міг би він бути корисним для України? Також поясність, чому Ви обрали саме цього героя?

У листі використайте омоніми, антоніми, багатозначні слова. ( 24 бали)

8 клас

Тарас Шевченко якось написав: «Дружба без достатніх доказів порожнє, лукаве слово». Як Ви розумієте ці слова? Подумайте, чи Ви вважаєте так само? Чи дотримуєтеся інших поглядів на основу дружби?

Завдання: складіть діалог (до 2 сторінок) між двома друзями, в якому йшлося б про осмислення цих слів (їхнє ствердження або заперечення).

Або ж напишіть діалог, герої якого перевіряють на практиці свою дружбу. В діалозі використайте однорідні додатки, звертання, дієприкметникові звороти. ( 24 бали)

9 клас

Український правозахисник-шістдесятник Іван Світличний сказав: «Вітчизна — це не хтось і десь, я — теж Вітчизна». Поміркуйте над цими словами: наскільки вони видаються значущими особисто для Вас? Як Ви розумієте це висловлювання? Чи відчуваєте свою відповідальність перед Батьківщиною? Чи справді кожний громадянин може бути Вітчизною?

Завдання: напишіть твір-роздум (до 4 сторінок) на тему «Вітчизна — це не хтось і десь, я — теж Вітчизна». У творі дайте відповідь на вищепоставлені запитання. У структурі твору використайте риторичні запитання, складнопідрядні речення з підрядними частинами причини і мети. ( 24 бали)

^ 10 класЗавдання:

Напишіть твір-відгук (до 4 сторінок) на цей твір мистецтва — відому малярську роботу Тараса Шевченка. Як би Ви охарактеризували цей малюнок? Які образи з Шевченкових творів Ви можете назвати в цій роботі? Яким є Ваше ставлення до Шевченка як художника? У творі використайте односкладні називні речення, поширені прикладки, однорідні та неоднорідні означення, неповні речення. ( 24 бали)

11 клас
Перед Вами чотири портрети Тараса Шевченка. Уважно придивіться до цих різних у часі ракурсів однієї людини. Чим відрізняється Шевченко на кожному з портретів? Що спільного в цих чотирьох поглядах однієї людини?

Завдання: напишіть твір-роздум (до 4 сторінок), спробувавши пояснити, яким є «Ваш Шевченко». Яким український Геній постає особисто для Вас? Якою є Ваша індивідуальна світлина майстра, створена власною уявою? Чи подібна вона хоча б до одного із наведених портретів? Яким, на Вашу думку, Шевченко має бути для сьогоднішніх читачів? Як вони сприймають нашого українського велета: як Генія, Пророка, Кобзаря, Бунтівника, Романтика чи якось інакше? ( 24 бали)

Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації