Поиск по базе сайта:
Інтернет Олімпіада 2013 icon

Інтернет Олімпіада 2013
Скачати 26.72 Kb.
НазваІнтернет Олімпіада 2013
Дата конвертації03.12.2013
Розмір26.72 Kb.
ТипЗадача

Інтернет - Олімпіада 2013

Задача 1.


1. Яку масу піриту, масова частка домішок в якому становить 15%, потрібно використати для одержання сульфур триоксиду, при розчиненні якого у розчині сульфатної кислоти масою 200 г з масовою часткою кислоти 95% можна одержати олеум з масовою часткою кислоти 75%?

2. Опишіть контактний і баштовий методи добування сульфатної кислоти. Наведіть рівняння відповідних реакцій. Що слугує сировиною для добування сульфатної кислоти?

3. Наведіть 3-4 галузі застосування сульфатної кислоти та опишіть їх. Вкажіть рівняння відповідних реакцій.


Задача 2.


Учень Петро був природженим експериментатором. Одного разу він побачив у підручнику з хімії зображення красивих фіолетових кристалів йоду і вирішив отримати їх у домашніх умовах. Для цього він взяв з аптечки флакон об’ємом 20 мл, що містив 5% спиртовий розчин йоду. Виливши у чашку весь вміст флакона він почав випарювання на газовій плиті. Поясніть, чому у Петра були круглі очі і здивоване лице. Скільки грамів йоду можна було б отримати теоретично? Для яких речовин, крім йоду характерна така поведінка? Де це явище спостерігається в повсякденному житті і як використовується в промисловості?


Задача 3.

1. Мінеральна природна столова вода “Карпатська джерельна” містить такі іони (у мг/л):

Cl-

50

HCO3-

450

SO42-

100

Ca2+

200

Mg2+

25

(Na+K)
  • Як класифікують природні мінеральні води? До якого виду природної мінеральної води належить “Карпатська джерельна”?

  • Обчислити вміст (Na+K) в 1 л цієї води.

  • Обчислити масу сухого залишку після випарювання 1 л води.

Задача 4.


Для визначення якісного складу чистого карбонату до наважки 6,3 г МCO3 додали хлоридної кислоти. При цьому виділився газ, який повністю поглинувся розчином баритової води. Внаслідок цього маса розчину баритової води збільшилась на 0,3 г.

  • Визначити, карбонат якого металу використали.

  • Обчислити об’єм газу, який виділився в результаті реакції з хлоридною кислотою.

  • Написати рівняння усіх згаданих реакцій.Задача 5.


Сполука А нерозчинна в концентрованій сульфатній кислоті, дає якісні реакції на С, Н, Br, не реагує з розведеним розчином перманганату калію та брому в CCl4. При спалюванні 6,49 мг А утворюється 5,31 мг СО2 і 2, 16 мг Н2О. Сплавляння 4,21 мг А з Na2O2 і наступною обробкою AgNO3 дає 7,26 мг AgBr. Яка емпірична формула А? Яка молекулярна формула А?

Встановлено, що при обробці А цинковим пилом утворюється речовина ^ Б, що не містить брому. Речовина Б знебарвлює розведений розчин перманганату калію та брому в CCl4. Окиснення Б в жорстких умовах дає пропанову кислоту.

Встановіть будову сполук А і Б та наведіть рівняння наведених вище перетворень.


Задача 6.


Здійсніть перетворення:
Задача 7.


Одного разу два старшокласники готувались до уроку хімії та раптом замислились. А що б відбулось, якби зник хімічний елемент силіцій? Допоможіть учням відповісти на їхнє запитання.


Задача 8.


Юний хімік отримав листа від свого товариша: «Друже, допоможи будь ласка. Я в хімії нічого не тямлю, а мені необхідно отримати холод без холодильника і тепло без печі. Обов’язково опиши все дуже детально та поясни». Напишіть обгрунтовану відповідь на листа.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації