Поиск по базе сайта:
М етодичні аспекти викладання icon

М етодичні аспекти викладання
Скачати 47.46 Kb.
НазваМ етодичні аспекти викладання
Дата конвертації18.06.2013
Розмір47.46 Kb.
ТипДокументиd:\ліда\lida\кафедра_світової\наукова_робота\метод_семінар\lviv_14.jpg


КАФЕДРА СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ

МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР


МЕТОДИЧНІ

АСПЕКТИ

ВИКЛАДАННЯ

СВІТОВОЇ

ЛІТЕРАТУРИ


d:\ліда\lida\кафедра_світової\наукова_робота\метод_семінар\lviv_14.jpg


Робота методичного семінару кафедри світової літератури зосереджена на актуальних проблемах рецепції, інтерпретації літературного тексту в площині його вивчення у загальноосвітній та вищій школах. Психологічні аспекти, методологічні основи викладання літератури, ключові параметри методики, передусім дидактичні підходи до вивчення світової літератури – ці та низка інших питань перебувають в полі зору науковців кафедри.

До участі в роботі методичного семінару запрошуються викладачі, вчителі, методисти, психологи, а також усі, хто цікавиться проблемами сучасного освітньо-виховного простору, можливостями його оптимізації та гармонізації.

Керівник семінару: д.ф.н., доцент, завідувач кафедри світової літератури Мацевко-Бекерська Лідія Василівна.


d:\ліда\lida\кафедра_світової\наукова_робота\метод_семінар\lviv_14.jpg


Засідання 14 вересня 2010 року

Тема: Підготовка, проведення, діагностика результатів педагогічної практики зі світової літератури.

Розглянуті проблеми методологічних підходів та методичних аспектів педагогічної практики зі світової літератури. Акцентовано на основних напрямах педагогічної практики, її завданнях, формах проведення та підведення підсумків. Визначена особливість практики саме зі світової літератури – велика кількість студентів порівняно з реальними можливостями навчального плану для кафедри світової літератури. Запропоновані форми розтермінування процесу практики, принципи організації залікових занять.


Засідання 18 листопада 2010 року

Тема: Принципи складання тестових завдань для контрольних замірів залишкових знань студентів.

Проаналізовані проблеми методологічних підходів та методичних аспектів діагностики результатів навчальної діяльності студентів у царині вивчення світової літератури. Акцентовано на основних напрямах оцінювання, його завданнях, формах проведення та аналізу результатів. Визначена особливість діагностики саме зі світової літератури – велика кількість студентів порівняно з реальними можливостями навчального плану для кафедри світової літератури. Запропоновані форми проведення контрольних замірів знань студентів. Як наочний матеріал запропоновані основні типи тестових завдань, поданий детальний коментар щодо їх формування та укладання.


d:\ліда\lida\кафедра_світової\наукова_робота\метод_семінар\lviv_14.jpg


Засідання 17 лютого 2011 року

Тема: Методика проведення модульного та семестрового контролю.

Розглянуті проблеми методологічних підходів та методичних аспектів проведення модульного та семестрового контролю у царині вивчення світової літератури. Проаналізовані основні напрями поточного контролю, його завдання, форми проведення та аналізу результатів. Визначена особливість діагностики навченості зі світової літератури. Запропоновані форми проведення модульних контрольних робіт. Як наочний матеріал запропоновані основні типи завдань, поданий детальний коментар щодо їх формування та укладання.


Засідання 13 вересня 2011 року

З доповіддю виступив Петрів Василь Федорович,

завідувач лабораторії тестових технологій і дистанційного навчання Львівського національного університету ім. Івана Франка

Тема: Підготовка, проведення, діагностика результатів тестового контролю

В доповіді порушені проблеми методологічних підходів та методичних аспектів організації тестового контролю результатів навчальної діяльності студентів. Акцентовано на основних напрямах підготовки тестових завдань, їх формах, специфіці проведення та підведення підсумків. Визначена особливість тестового контролю зі світової літератури та іноземних. Запропоновані основні форми укладення тестових завдань, принципи організації контрольних занять.


d:\ліда\lida\кафедра_світової\наукова_робота\метод_семінар\lviv_14.jpg


Засідання 15 листопада 2011 року

^ Тема: Методика проведення іспиту для магістрантів з курсу «Історія світової літератури»

Доповідачі: доц. Бандровська О.Т., Кравець Я.І., Поліщук Н.Ю., Варецька С.О.

У доповідях порушені проблеми методологічних підходів та методичних аспектів організації іспитового контролю результатів навчальної діяльності магістрантів. Акцентовано на основних напрямах підготовки завдань до іспиту, їх формах, специфіці проведення та підведення підсумків. Визначена особливість іспиту як форми контролю зі світової літератури (зокрема, відзначена велика кількість студентів порівняно з реальними можливостями проведення оптимального контролю). Запропоновані основні форми укладення іспитових питань і завдань, принципи організації контрольних занять.


^ Засідання 13 грудня 2011 року

З доповіддю виступила Біляковська Ольга Орестівна, к.ф.н., доцент кафедри загальної та соціальної педагогіки ЛНУ ім. І.Франка

Тема доповіді: Основні системи оцінювання у вищій школі

У доповіді розглянуті проблеми методологічних підходів та методичних аспектів організації контролю результатів навчальної діяльності студентів. Показані основні функції, завдання, форми та методи проведення оцінювання як важливого засобу підвищення ефективності освітньо-пізнавальної діяльності в системі «викладач – студент». Запропоновані основні форми укладення тестових завдань, принципи організації контрольних занять. Показана методика визначення валідності контрольного заходу, а також репрезентована «крива Гаусса» як практичне застосування закону великих чисел для організації оцінювання в системі вивчення дисциплін світової літератури.


d:\ліда\lida\кафедра_світової\наукова_робота\метод_семінар\lviv_14.jpg


У межах діяльності методичного семінару (2011 / 2012 н.р.) заплановані засідання, присвячені


особливостям розвитку креативності у студентів-філологів на заняттях літератури (доповідач: П’ятакова Галина, к.ф.н., доцент кафедри загальної та соціальної педагогіки ЛНУ ім. І.Франка, 10.04.12 р.)


самостійній роботі студентів: принципам ефективної організації та оптимальної результативності (12.06.12 р.).Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації