Поиск по базе сайта:
Відповіді на питання семінару на тему: \"Подання електронної звітності. Заповнення та переваги\" Питання: Які переваги для великих платників податків при застосуванні електронної форми звітності? icon

Відповіді на питання семінару на тему: "Подання електронної звітності. Заповнення та переваги" Питання: Які переваги для великих платників податків при застосуванні електронної форми звітності?
Скачати 32.87 Kb.
НазваВідповіді на питання семінару на тему: "Подання електронної звітності. Заповнення та переваги" Питання: Які переваги для великих платників податків при застосуванні електронної форми звітності?
Дата конвертації23.01.2013
Розмір32.87 Kb.
ТипПитання

Відповіді на питання семінару на тему:

"Подання електронної звітності. Заповнення та переваги"

Питання: Які переваги для великих платників податків при застосуванні електронної форми звітності?


Відповідь: Впровадження автоматизованої системи подання податкової звітності та  реєстрів податкових накладних в електронному вигляді має наступні переваги перед існуючою системою:

- приведення до єдиних стандартів документообігу в органах ДПС і платників податків щодо ведення обліку податкових накладних, реєстру отриманих і виданих податкових накладних та податкової декларації з ПДВ при одночасному здійсненні оподатковуваних та неоподатковуваних ПДВ операцій;

- автоматизація та упорядкування документообігу при нарахуванні ПДВ по операціях з основними фондами (придбання, продаж, ліквідація);

- упорядкування податкового обліку по операціях з придбання товарів та послуг у нерезидентів;

- автоматизована обробка та аналіз реєстру отриманих і виданих податкових накладних в єдиній базі даних, обмеження та контроль доступу до реєстру що не дасть можливості зловживання протизаконними схемами відшкодовування коштів ПДВ з державного бюджету;

- вилучення необґрунтованих виїзних перевірок;

- перехід від адміністративного до функціонального методу управління процесами оподаткування.


^ Питання: Які особливості передачі податкових документів?


Відповідь: При відправленні на електронну адресу органу ДПС податкової звітності в електронному вигляді. Платник податків не зобов’язаний надавати до ДПІ цю звітність у паперовому вигляді за умови, якщо Платнику податків було надіслано квитанцію, що документи сформовано коректно та прийнято в базу даних ДПС.


^ Питання: Які переваги подання звітності в електронному вигляді?


Відповідь: Окрім того, що це значно зменшує обсяги паперового документообігу і скорочує час проведення перевірок, електронна звітність суттєво спрощує роботу бухгалтера, оскільки допущені при складанні звітності помилки одразу ж стають помітними. Програмне забезпечення електронної звітності автоматично виконує чимало спеціальних розрахунків, самостійно визначає допущені неточності тощо. При цьому бухгалтеру, який подає звітність в електронному вигляді, не треба перенавчатися, адже сторінки електронної звітності повністю  відповідають звітному документу  на паперових носіях. А система закритих та відкритих електронних ключів робить електронну звітність повністю захищеною від стороннього втручання.


 ^ Питання: Як поводитися при виникненні спірних питань, пов’язаних з подачею звітності в електронному вигляді?


Відповідь: У разі виникнення спірних питань, пов'язаних з автентичністю електронних документів та часу їх відправлення, зацікавлена сторона Договору направляє іншій стороні письмове повідомлення з обґрунтуванням причини своєї вимоги і вказівкою дати і номера електронного документа, що є предметом спору (далі – Вимога).

1.Вимога пред'являється і розглядається з письмовим наданням відповіді в терміни, передбачені податковим законодавством.

2. У випадку не врегулювання спору між сторонами Договору представники сторін Договору здійснюють вирішення спору шляхом визначення типу спору відповідно до пункту 7 цього Додатку в 10-ти денний термін із дня отримання зацікавленою стороною Договору відповіді на її Вимогу.

3. За наслідками вирішення спірних питань між сторонами Договору складається акт, в якому розкривається суть і тип спору, та який підписується представниками сторін Договору.

4. Для вирішення спору сторони Договору повинні надати наступні матеріали:

1) зовнішні носії ключової інформації;

2) спірний електронний документ у вигляді файлу;

3) електронний документ з підтвердженням.


^ Питання: Наше підприємство не має в офісі Інтернету, але він є дома у головного бухгалтера. Чи можна податкові документи надсилати після 20 години ?


Відповідь: Для того щоб податкова звітність вважалась поданою вчасно, вона має бути надіслана не пізніше встановленого терміну подання звітності в паперовому вигляді. Платник податків самостійно визначає кінцевий термін відправлення податкових документів в електронному вигляді з урахуванням часу, необхідного на своєчасну доставку документів до ДПІ у випадку можливого пошкодження телекомунікаційного зв’язку або при ненадходженні квитанції про прийняття податкових документів в електронному вигляді. Звітність, отримана ДПІ в паперовому або електронному вигляді пізніше граничного терміну, вважається поданою з порушенням терміну.


 
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації