Поиск по базе сайта:
Аналіз стану виховної роботи за І семестр 2013/2014 н р icon

Аналіз стану виховної роботи за І семестр 2013/2014 н р
Скачати 55.79 Kb.
НазваАналіз стану виховної роботи за І семестр 2013/2014 н р
Дата конвертації25.10.2014
Розмір55.79 Kb.
ТипДокументи

Аналіз стану виховної роботи за І семестр 2013/2014 н.р.
Аналіз стану виховного процесу за І семестр 2013/2014 навчального року показав, що робота здійснювалась на основі комплексно-цільового підходу до організації виховного процесу. Цілісність системи виховної роботи сприяла підвищенню його результативності, формуванню ціннісного ставлення особистості до суспільства та держави, до сім’ї, родини, людей, до природи, до себе, до праці, до мистецтва.

В роботі школи використовувались різні форми виховної діяльності, які забезпечують умови для індивідуального розвитку учнів, ураховуючи їх особисті досягнення, сприяють розвитку сфер спілкування, активізації учнівського самоврядування, стимулюють творчу активність, а саме: вечори, ранки, КВК, "круглі столи", конкурси, екскурсії, диспути, презентації, екскурсії, акції.

Питання виховної роботи в школі розглядалось:

- на нарадах при директору: «Про роботу з учнями, схильними до правопорушень», «Про соціальний захист дітей у школі» (протокол № 8 від 28.10.2013) «Про роботу з дітьми пільгового контингенту», «Про стан виконання комплексної Програми профілактики правопорушень, «Про стан відвідування учнями школи» ((протокол № 9 від 29.11.2013).

- на педраді: «Про попередження дитячого травматизму» (протокол № 7 від30.08.2013)

- на засіданні ШМО класних керівників «Про роботу з профілактики правопорушень, злочинності, наркоманії, тютюнопаління, алкоголізму, СНІДу» (протокол №2 від 23.10.2013);

- на засіданні ради школи:

«Про організацію роботи з дітьми, що потребують особливої педагогічної уваги, та сім'ями, що потрапили в складні життєві обставини».(протокол № від 16.12.2013);

- на засіданні ради профілактики правопорушень:

«Про стан роботи щодо виконання Комплексної програми правопорушень у І семестрі 2013/2014 навчального року» ( протокол № 2 від 20.12.2013)

На загальношкільних батьківських зборах розглянуто питання про захист прав дітей та застереження від скоєння правопорушень, про відповідальність батьків за виховання дітей (жовтень 2013 року)

Методоб’єднання класних керівників працювало над проблемою: формування морально духовної життєво компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал.

Відповідно до плану заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка проведено заходи: Шевченківське свято «Т. Г. Шевченко - честь і слава України» (до Дня української писемності і мови), виховні години за темами: «Слово про Великого Кобзаря», «Шевченко-художник», конкурс читців «І слово твоє буде вічно з нами», літературна вікторина «Великий Кобзар».

Різні форми виховної діяльності було використано в роботі з військово-патріотичного, громадянського, родинно-сімейного виховання.

^ Класні свята - «Відчиніть Святому Миколаю», новорічні вогники «Як завжди разом!»

Уроки мужності – «Ми будемо довго пам'ятати і вам забути не дамо!».

Конкурс малюнків - «Діти миру – за мир!» (до Міжнародного Дня Миру)

Урок – реквієм «Український голодомор в історії та літературі» - 8-11 класи

Відвідано меморіальний комплекс у селі Булахи та краєзнавчий музей у м. Краснограді.

Проведено заходи до 70-річниці визволення Харківщини та до 69-річниці визволення України від фашистських загарбників: перегляд та обговорення художніх та документальних фільмів про події Великої Вітчизняної війни, конкурс учнівських творчих робіт «Моя родина в роки Великої Вітчизняної війни», тематичні уроки з історії України, уроки пам'яті «Герої Харківщини», «Велика Вітчизняна війна в історії мого краю».

Значна увага приділялася моральному та правовому вихованню. На внутрішкільному обліку – 3 учні, на обліку в ВКМСД учнів немає. Згідно з заходами щодо виконання комплексної Програми профілактики правопорушень та дитячої бездоглядності з учнями у школі проведено: бесіди, виховні години «Неповнолітні: взаємозв’язок прав та відповідальності» (7 клас), «Які права та обов’язки я маю"» 8 клас), анкета «Моє ставлення до проблеми злочинів і покарання» (8 - 11 кл), Всеукраїнський тиждень права (грудень 2013 р.), зустріч учнів та батьків з працівниками ВКМСД, ССД, РЦСССДМ (листопад 2013 р.). Школа брала участь у Всеукраїнському інформаційно-просвітницькому турі «Стоп агресії. Зірки проти булінгу»

Здійснювались заходи щодо профілактики дитячої бездоглядності та правопорушень, правової і психологічної підтримки дітей, які потрапили в складні життєві обставини. З метою запобігання негативним проявам серед неповнолітніх, у тому числі пияцтву, наркоманії, дитячої бездоглядності і безпритульності, ведеться облік дітей, які схильні до правопорушень, складено план роботи з цими дітьми. Складено список учнів школи, які виховуються в кризових сім’ях. Питання навчання, поведінки учнів, які стоять на внутрішкільному обліку, розглядалось на класних та загальношкільних батьківських зборах (жовтень 2013 р.)

З метою формування здорового способу життя, забезпечення розвитку дітей, охорони та зміцнення їхнього здоров’я у школі проведено години спілкування, диспути, бесіди: «Алкоголізм – найлютіший ворог щастя», «Про тютюн та куріння», «Добро найбільше в світі – це здоров’я ваше, діти», Проведено анкетування учнів з метою виявлення рівня їх інформованості про СНІД. До проведення бесід залучено медпрацівників ФАПу

З метою сприяння творчому розвитку особистості, художньо-естетичному вихованню в школі було організовано і проведено цікаві заходи: ранок «Усе починається в житті з любові», конкурси: «Юна принцеса», «Справжні хлопці», свято «Ми – українці, велика родина, мова і пісня у нас солов’їна», виставка творчих робіт учнів «Роблю дива своїми руками». Організовано персональну виставку малюнків та поробок Золотар Анни, учениці 9 класу.

Велика увага приділялась питанню попередження дитячого травматизму. Це питання розглядалось на нараді при директору (грудень 2013 р.), на педраді (серпень 2013), на раді школи «Про роботу школи, сім'ї щодо попередження дитячого травматизму» (протокол № 2 від 07.10.2013). Згідно з запланованими заходами в школі проведено виховні години, ранки, бесіди, Місячник «Увага! Діти на дорозі!», конкурс дитячих малюнків «Безпека дорожнього руху – це життя» (листопад 2013 р.) заходи щодо безпеки дітей на льоду та при обмороженні.

На загальношкільних батьківських зборах, класних зборах проведено бесіди про відповідальність батьків за збереження життя і здоров’я дітей (жовтень 2013 року).

Проведено тижні: Тиждень протидії торгівлі людьми, Всеукраїнський тиждень права, Тиждень української мови, присвячений Дню української писемності та мови, Тиждень з попередження та профілактики ВІЛ-інфекції СНІДу та пропаганди здорового способу життя (грудень 2013), Тижні безпеки дитини перед осінніми та зимовими канікулами.

У школі створено і працює об’єднання учнів 1-7 класів «Берегиня» та учнівська рада «Лідер» (8-11класи).

В школі проходили акції: «Допоможемо птахам»( виготовлення шпаківень), «Посади своє дерево», «Милосердя», конкурс «Замість ялинки – зимовий букет», рейди: «Урок», «Як ми бережемо підручники».

З метою організації відпочинку проводилися культпоходи до театру, цирку, планетарію, музею.

Проведено моніторинг участі учнів у гуртках.

В школі працює 3 гуртки на добровільних засадах:

«Чомучки» - 27 учнів - 23% (1-4 класи)

Спортивний – 50 учнів - 43 %

Комп'ютерний – 25 учнів – 21%

Учні відвідують гуртки при Будинку культури:

Хореографічний – 15 учнів – 13%

Вокальний – 8 учнів – 7%

Драматичний – 15 учнів – 13%

100 % учнів школи відвідують гуртки (117 учнів)

Протягом семестру було перевірено роботу класних керівників за такими критеріями:

Виховна робота в класі

Контроль за веденням щоденників

Індивідуальна робота з учнями

Контроль за відвідуванням

Контроль за чергуванням у класі

Система роботи з батьками

Результати моніторингу роботи класних керівників


Необхідно відзначити роботу кращих класних керівників (Мироненко Л.М. (2 клас), Шевченко В.М. (4 клас), Розторгуєва С.Г. (7 клас), Недорубко Н.Ф. (8 клас), Джувага Н.Д. (6 клас), які створюють умови для організації змістовного дозвілля учнів, проводять виховну роботу з учнями з урахуванням вікових та індивідуально-психологічних особливостей учнів, їх нахилів, інтересів.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації