Поиск по базе сайта:
Тема: Система Мета роботи icon

Тема: Система Мета роботи
НазваТема: Система Мета роботи
Дата конвертації13.12.2014
Розмір41.2 Kb.
ТипЛекція

Тема: Система

Мета роботи: вивчення основних понять, ознайомлення з етапами системного аналізу.

Хід роботи

1. Вказати пропущені атрибути системи і охарактеризувати їх:Вхід

Вихід

Мета

Система

1

Студенти

Знання теми

^ Отримати знання

Лекція

2

Студенти

Оцінка

Перевірка знань

Семінар

3

Зміна часу

Поточний час

Показання часу

Годинник

4

Водій

Керування авто

Пересування

Автомобіль

5

^ Старий автомобіль

Предмет колекції

Антикваріат

Автомобіль

6

Абітурієнт

Фахівець

Спеціальність

Студенти

7

Робота

Зарплата

Доходи

Сім'я

8

^ Порушення прав

Судове рішення

Захист прав

Держава


Оскільки в першій системі вихід є знання теми, тому мета має бути отримання знань. Оскільки вихід є оцінка, а мета перевірка знань, то системою буде семінар. Виходячи з того, що мета – показання часу, а вихід поточний час, то системою буде годинник, а на вході – зміна часу. Якщо системою є автомобіль, а мета – пересування, то на вході буде водій і на виході буде – керування автомобілем. Оскільки системою є автомобіль, метою антикваріат, то на вході буде старий автомобіль. Через те, що система є студенти, а вихід фахівець, то метою має бути певна спеціальність, а на вході – абітурієнт. Якщо системою є сім’я, то метою може бути отримання певних доходів, а на вході – робота, а на виході – зарплата. Виходячи з того, що системою є держава, а метою захист прав, то на вході буде порушення прав, на виході – судове рішення.
2. Для системи «лекція», підсистемами можуть бути: лектор, студенти. Зовнішнім середовищем цієї системи може бути навчальний процес, внутрішнім середовищем – актуальність матеріалу лекції. В цій системі зв’язки між підсистемами системи і самою системою є зворотними.

Для системи «семінар», підсистемами можуть бути студенти і викладач. Зовнішнім середовищем може бути план семінарських занять, внутрішнім середовищем – методика проведення семінарських занять. В цій системі зв’язки між підсистемами і системою є зворотними.

Для системи «годинник» підсистемами можуть бути секундна, хвилинна, годинна стрілки. Внутрішнім середовищем може бути організація часову механізму, його стан. Між підсистемами цієї системи зв’язок не є зворотнім.

Для системи «автомобіль» підсистемами можуть бути системи охолодження, змащування, паливна система, система керування. Внутрішнім середовищем може бути стан складових системи «автомобіль». В цій системі зв’язки між підсистемами і системою є зворотними.

В системі «студент» підсистемами можуть бути знання і навички. Зовнішнім середовищем може бути навчальна програма, внутрішнім середовищем – рівень знань і навичок студента. В цій системі зв’язки є зворотними.

В системі «сім’я» підсистемами можуть бути батько, мати, діти. В цій системі зв’язки є зворотними.

В системі «держава» підсистемами можуть бути економіка, політика, культура.

Внутрішнім середовищем може бути стан підсистем в певний момент часу і зв’язки підсистем. В цій системі зв’язки є зворотними.

За походженням елементів: лекція, семінар, годинник, автомобіль, сім’я, держава, студенти – є штучними.

За характером поводження: лекція, семінар, годинник, автомобіль, сім’я, держава, студенти – є системи з управлінням.

За ступенем зв’язку із зовнішнім середовищем: лекція, семінар, годинник, автомобіль, сім’я, держава, студенти – є відкритими системами.
3. Для прикладу візьмемо систему «економіка країни». Її підсистемами є виробництво, торгівля, експорт, імпорт. Можливими станами цієї системи можуть бути: підйом, спад, пік, депресія, пожвавлення. На вході системи може бути інформація про потреби на власному чи закордонному ринку, показники діяльності ринку за попередні роки, на виході рішення про випуск певної продукції, її імпорт чи експорт. Ця система є відкритою.
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації