Поиск по базе сайта:
Реферат: Бондар Анастасії 10-а класс Хламідіоз Зміст: Означення поняттю «Хламідіоз» icon

Реферат: Бондар Анастасії 10-а класс Хламідіоз Зміст: Означення поняттю «Хламідіоз»
Скачати 29.27 Kb.
НазваРеферат: Бондар Анастасії 10-а класс Хламідіоз Зміст: Означення поняттю «Хламідіоз»
Дата конвертації24.10.2014
Розмір29.27 Kb.
ТипДокументи

Реферат: Бондар Анастасії

10-А класс

Хламідіоз
Зміст:

  1. Означення поняттю « Хламідіоз».

  2. Причини

  3. Статистика захворюваних.

  4. Симптоми хламідіозу у жінок.

  5. Симптоми хламідіозу у чоловіків.

  6. Профілактика

Хламідіоз - захворювання, викликане хламідіями (Chlamydia trachomatis), що є одним з найбільш поширених серед інфекцій, що передаються статевим шляхом.
Збудником хламідіозу є бактерія роду хламідій, відомо 2 види цих бактерій, один з яких в основному вражає тварин і птахів і іноді викликає у людей інфекційне захворювання - орнітоз. Інший вид носить назву Chlamidia trachomatis. ^ Мазок под микроскопом

Існує 15 її різновидів, деякі з них викликають трахому, венеричний лімфогрануломатоз. Дві з різновидів можуть вражати сечостатеву систему людини, викликаючи урогенітальний хламідіоз. Збудники хвороби займають проміжне положення між вірусами і бактеріями, тому діагностика і лікування як правило є істотно більш складними, ніж при звичайних бактеріальних інфекціях.

Причини:

Як вказано вище, захворювання викликається хламідіями – грамнегативні бактерії, які паразитують усередині клітин епітелію, що вистилає сечостатевий тракт. Інфекція передається практично тільки статевим шляхом. Джерелом є хвора людина. Інкубаційний період складає від 7 до 30 днів.
30-60% жінок і до 51% чоловіків, які страждають негонорейний запальні захворювання сечостатевих органів, вражені цим захворюванням. Урогенітальний хламідіоз відноситься до венеричних захворювань, досить часто спостерігається поєднання з іншими інфекціями - трихомоніаз, гарднерельозом, уреаплазмозом.
Як правило, це захворювання часто протікає без будь-яких симптомів, його важко діагностувати лабораторно. Все це ускладнює процес лікування, без якого можливі серйозні ускладнення.
Хламідіоз дуже часто протікає безсимптомно, або з мінімальними проявами. Абсолютно без симптомів хламідіоз протікає у 46 % чоловіків і 67 % жінок. Якщо ж симптоми присутні, то виражені вони не яскраво.
Симптоми хламідіозу у жінок:
Хламідіоз у жінок проявляє себе такими симптомами, як виділення зі статевого органа слизові або слизово-гнійні. Від нормальних виділень вони можуть відрізнятися неприємним запахом або жовтуватим відтінком. Можуть з'явитися несильні болі в області зовнішніх і внутрішніх статевих органів, свербіж і печіння (у тому числі, при сечовипусканні), болі внизу живота - в області малого тазу, посилення болю перед менструацією, міжменструальні кровотечі. Також у жінки може спостерігатися загальна слабкість і легка температура - симптоми інтоксикації.
Симптоми хламідіозу у чоловіків:
У чоловіків симптоми наявності хламідійної інфекції проявляються спочатку, в більшості випадків, як легке запалення сечовипускального каналу затяжного (хронічного) течії - уретрит, який триває не менше кількох місяців. У чоловіків можуть з'явитися мізерні скляними виділення з сечовипускального каналу. При сечовипусканні можуть відзначатися свербіж і печіння. Можуть бути різні болю, в основному несильні: хворіти може в сечівнику, в мошонці, в попереку, в яєчках. Може підвищитися температура - до 37 градусів, чоловік може відчувати загальну слабкість - наслідок інтоксикації. Може спостерігатися помутніння сечі, наявність в ній гнійних ниток. У деяких чоловіків можуть навіть з'являтися кров'янисті виділення наприкінці сечовипускання або при сім'явиверження.
У ряді випадків відбувається тривале збереження хламідій в організмі у вигляді ізольованих мікроколоній на слизових - так зване носійство. При клінічному, інструментальному і лабораторне обстеження ніяких ознак ураження органів не виявляється - тобто людина клінічно здоровий, і лише при застосуванні високоточних методів лабораторної діагностик (ПЛР,культуральні дослідження) виявляються хламідії. Це стан пов'язано з придушенням розмноження хламідій імунною системою організму.
Профілактика:

Використання при статевих контактах презервативів. Широке обстеження на хламідії: обов'язковому обстеженню підлягають жінки при перериванні вагітності і при родах, а також пари, що звертаються з приводу безпліддя.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації